Kaip tapti blogere?

Būti blogere, arba lietuviškai tariant tinklaraštininke, yra daug lengviau, nei galvoji! Šiais laikais, internetas aprūpina plačia įvairove svetainių, puslapių ir blogų, tad tinkamai priėmusi šią galimybę, turi progą laisvai reikšti save rašydama. Kad įsitvirtintum kaip gera blogerė, naudokis šiuo nedideliu sąrašu patarimų, kuris tave galimai užves ant tinkamo kelio!

Pirmas žingsnis: įkurk blogą
Kad taptum blogere, turi valdyti blogą. O kad valdytum blogą, turi išsirinkti bloginimo platformą. Kiekviena platforma duos skirtingą patirtį, tad nebijok išmėginti skirtingų variantų. Kai pagaliau išsirinksi sau labiausiai tinkančią ir patinkančią sistemą, turėsi pasukti galvą dėl pavadinimo. Pavadinimas turėtų būti pritraukiantis bei lengvai įsimenamas. Juk nenori versti skaitytojo atsiminti kažką, kas susideda iš trijų sakinių? Taip pat turi pasirinkti temą (kiekviena platforma siūlo įvairias, pagal naudotojų poreikius sukurtas temas), ir šriftą.

Pasirink vieną iš šių bloginimo platformų:
 • tumblr - turi bene lengviausią valdymo sistemą.
 • blogger - pasižymėjęs ilga egzistencija.
 • wordpress - labiausiai paplitęs pasaulyje.
 • medium - išskirtinis, žurnalo tipo.
Antras žingsnis: nuspręsk, apie ką rašysi
Turi savo blogą, dizainą ir viduje kirbantį didžiulį norą? Atėjo laikas pasirinkti pastovią įrašų temą! Jei rašysi apie dalykus, kurių nemėgsti, straipsniai atrodys nenatūralūs, be to, rašant mintys išseks. Tai neturi būti nieko didelio, nes kaip naujokė šioje srityje, pradėk nuo mažumų, pavyzdžiui - jei domiesi siuvimu, parašyk apie savo techniką ir duok patarimą žmonėms, kurie nori sužinoti, kaip siūti. Straipsnio pavadinimas turėtų būti aiškus, šiuo atveju: „siuvimo technika“, o blogo pavadinimas galėtų būti „Mano siuvimo pasaulis“ ar kažkas kita kas, trauktų dėmesį bei atskleistų turinį.

Trečias žingsnis: pradėk rašyti
Rašymas yra svarbiausia bloginimo užduotis. Be gerų rašymo įgūdžių negalėsi pritraukti skaitytojų, tad įsikalk sau į galvą, jog kiekvienas straipsnis privalo būti įtraukiantis ir vertas skaitytojų sugaišto laiko. Kiekvienas paskelbtas įrašas atstovaus tavo blogą ir tave, todėl straipsniui turi nestigti originalumo, kaip ir tau, renkantis jo temą. Taip pat nebūk įsikabinusi minties, jog straipsnius reikia rašyti masiškai. Kiekybė neturėtų pralenkti kokybės. Gali paskaitinėti kitų žmonių rašomus blogus, taip pamatysi kurios temos susilaukia daugiausia dėmesio.

Ketvirtas žingsnis: sukurk skyrelį „apie mane“
Dauguma skaitytojų, perskaitę kelis straipsnius, nori žinoti, kas yra rašytoja, tad sukurk atskirą skyrelį ir užpildyk jį informacija apie save. Būtinai parašyk, ką tau reiškia bloginimas, ir ką nori pasiekti užsiimdama juo. Be to, kaip blogerė, turi būti atvira bendravimui su kitais, galų gale juk bandai pavergti skaitytojų širdis bei pelnyti jų dėmesį, tiesa?

Penktas žingsnis: neprarask įkvėpimo
Dabar, blogas yra kažkas daugiau, nei tiesiog kokybiškas turinio rašymas. Netrukus tai supras ir jį lankanti auditorija. Turi išlikti kūrybiška bei unikali, tačiau galbūt yra kažkas, ką gali padaryti, jog blogas būtų dar populiaresnis? Skaitydama kitus blogus ir socializuodamasi su rašytojomis, gali sužinoti daug naujų dalykų, ir gerai juos pritaikiusi perkelti savo blogą į kitą lygmenį. Geriausias būdas sužinoti, kaip arti viršūnės esi - stebėti sekėjų skaičių.

Šeštas žingsnis: pagyvink blogą naudingomis programomis
Kad į blogą sugrįžti būtų dar smagiau, turi aprūpinti jį įvairiomis gėrybėmis. Pavyzdžiui, programėlėmis. Nuorodos į Facebook ir Instagram - jau seniena, tad nepagailėk poros minučių surasti kažką originalaus. Kažką, ką pamačius atvėptų žandikaulis!

Septintas žingsnis: palaikyk aktyvumą
Kai kurie blogeriai rekomenduoja atnaujinti savo blogą nauju kasdieniu straipsniu, tačiau kaip ir minėjome, kokybė yra šimtą kartų svarbiau nei kiekybė, tad jei įkvėpimas išėjo pasivaikščioti - nerašyk ir lauk jo sugrįžtant. Specialistai temas riboja, ir straipsnį rašo vieną kartą į savaitę. O tu, manome, kad pati nuspręsi, kelis syk į dieną, savaitę ar mėnesį ketini nustebinti skaitytojas. Geriausias būdas palaikyti savo blogą aktyvų be straipsnių rašymo - atsakinėti į komentarus. Pasistenk atsakyti į kiekvieną iš jų - būk mandagi ir profesionali. Pasistenk išvengti agresyviai bei neigiamai veikiančių komentarų. Jie čia nepageidaujami, o ypač - iš rašytojos pusės.

Turėti savo internetinį kūdikėlį nėra taip jau ir sunku. O kad jis klestėtų, augtų bei neštų gerą aurą, reikia jį mylėti, globoti ir neapleisti. Tai ir yra to didžiojo pasisekimo receptas. Sėkmės!

15 Komentarai

 1. saunuole! motyvavo

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai naudingas ir informatyvus straipsnis visoms norinčioms rašyti!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis!!! Labai ačiū:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tavo straipsniai labai įkvepia^^ Užsinorėjau pati sukurti blogą :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. ačiūūūū, man tai žiauriai daug reiškia:-* ir didžiausios sėkmės, jei kursi, būtinai pasidalink nuoroda

  AtsakytiPanaikinti
 6. Štai mano naujas blogas: http://paskendusi-mintyse.blogspot.lt/ :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. jau seku! didžiausios sėkmės šį rašant :-)!!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Aš ketinu naudoti tumblr, ar ten nemokamai galiu jį naudoti
  ?

  AtsakytiPanaikinti
 9. taip, viskas visiškai nemokamai :-) yra temų (emm čia kaip ir dizainas) kurios yra mokamos, bet labai nesunkiai galima rast ir nemokamų, ir netgi žiauriai gerų. žodžiu, jei ką rašyk, padėsiu ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Sveiki, norėčiau rašyti bloga, gal kas padėtų kaip man jį pradėti 😊

  AtsakytiPanaikinti