Pasitikėjimas savimi – didžiausia kliūtis šiuolaikiniame pasaulyje

Pasitikėjimas savimi – tai tikėjimas, kad gali kažką padaryti, kad gali pasiekti savo tikslų, kad atrodai gerai, kad gali atvirai ir nuoširdžiai kalbėtis su žmonių kompanija, kad gali nusišypsoti žmogui. Tačiau kai aplink tiek daug idealų, labai sunku yra sugebėti pasitikėti savimi, jautiesi prastai, kad neatrodai taip gražiai kaip jos, manai, kad į tave niekas nekreipia dėmesio ir lieki pilka pelytė kampe. Nemėgsti būti tarp kitų, nes jautiesi nesaugi ir pažeidžiama, visą laiką tyli ir linkčioji galva, kai kas nors į tave atsisuka – nedrąsiai nusuki žvilgsnį, o jei dar tavęs ko nors paklausia, tai nuleidusi galvą atsakai vienu žodžiu.

Kas nutinka, kai nepasitiki savimi? Ogi štai kas – labai rūpiniesi, ką pasakys kiti, ką mano kiti, abejoji tuo, ką gali, dėl to kartais net nesiteiki pabandyti. Vengi šypsenos, esi blogos nuomonės apie save, labai aštriai reaguoji į kritiką, tačiau nepriimi komplimentų – manai, kad tai nevykęs pokštas. Jei pabandžius nepasiseka, tuomet viskas dar blogiau, apie antrą galimybę tokiam žmogui net minties nekyla. Turinti talentą, bet nesuvoki, kad tai talentas, atrodo, kad tai natūralu ir įgimta kiekvienam, daug labiau teisi save dėl to, ko negali ar nemoki padaryti, dažnai tai pabrėži, to net nepastebėdama.
Pasitikėjimas gali kliudyti tau netik tada, kai jo nėra, bet ir tuomet, kai jo yra per daug. Juk visos žinome patarlę „kas per daug, tas nesveika“, tai galioja ir šiuo atveju. Jei per daug pasitikėsi savimi, netik aplinkiniai manys, kad esi pasipūtėlė, bet ir pati to nepastebėjusi gali pradėti taip elgtis. Labai išaugęs pasitikėjimas savimi gali kartais tau kliudyti, nes visuomet tikėsi tik savimi ir nedarysi nieko vardan to, kad kažko pasimokytum, nes tu viską žinai ir niekada neklysti. Nors mes ir nesakome, kad taip nėra, tačiau vien manydama, kad tu visada teisi, jau esi neteisi.

Aukso viduriukas. Štai ko reikia kiekvienam! Reikia surasti jį, kad kompanijoje netylėtum, bet ir nešauktum. Galbūt, kad tiesiog palaikytum pokalbį ar bent jau būtum draugiška kompanijoje. Jei kilo klausimas, kaip visgi išsiugdyti tinkamą pasitikėjimą savimi – štai:

1. Kiekvieną dieną stenkis atrodyti taip, kad pati sau patiktum. Nors tai iš pradžių ir atrodo keistai, bet iš tiesų, kai atrodai gerai, tai ir pati jautiesi gerai. Gera išvaizda suteiks tau pasitikėjimo savimi. Prisimink, visi mes esame gražūs, nes grožiui apibrėžimo nėra!

2. Nelygink savęs su kitais! To daryti tikrai neturėtum, nes visi mes esame unikalūs ir išskirtiniai, niekas kitas nebus toks pats, kaip tu ir tu nebūsi tokia pat, kaip kažkas kitas, tad nelygink savęs su tuo kažkuo. Vienintelis žmogus su kurio gali lygintis ir bandyti pranokti, tai esi tu pati.

3. Neatkreipk dėmesio į savo klaidas. Dauguma į tai neatkreips dėmesio, kol tu pati nervingai nepradėsi to daryti, tad prisimink tai!

4. Elkis maloniai su aplinkiniais. Jie tikrai atkreips į tai dėmesį ir greičiausiai taip pat pradės elgtis ir su tavimi. Žmonės kurie daug duoda, daug ir gauna, tačiau kažką duodama nesitikėk iš karto kažką gauti, nes tai bus savanaudiška ir nenuoširdu. Malonų elgesį paversk savo įpročiu.

5. Pabrėžk stipresnes savo puses, savo talentų nelaikyk savaime suprantamų ir įprastų kiekvienam. Tu taip pat, kaip ir dauguma esi talentinga ir nebijok tuo tikėti. Galbūt tavo talentas menkas, bet jei jį suvoksi ir tobulėsi, tai jis taps tikrai ne tokiu ir menku.

6. Gerbk kito nuomonę, bet nepamiršk išreikšti savosios bei ją argumentuoti. Kito nuomonė yra tokia pat svarbi kaip ir tavoji, tad gerbk ją taip pat kaip savąją, bet nepaversk jos sava, nebijok ką kiti pamanys apie ją. Tai yra tavo nuomonė, tad neturėtum jos gėdytis.

7. Kartais reikia pažvelgti savo baimei į akis, tai padariusi suprasi, kad nėra tokia ji ir baisi.

8. Nekritikuok bei neapkalbinėk kitų žmonių. Tai darydama tu dažniausiai bandai nuslėpti savo trūkumus, kuriuos tau sunku priimti, taip kartais tik dar labiau atkreipdama į juos kitų dėmesį.

9. Kitaip pradėk žiūrėti į klaidas. Nežiūrėk į jas kaip į nepasisekimą, dėl kurio turėtum nustoti bandyti, pažvelk į tai, kaip į pamoką kuri buvo skirta. Išmok tą pamoką ir stenkis jos nekartoti, o manydama, kad tu esi nemokša, tu tik dar labiau mažini pasitikėjimą savimi.

10. Rizikuok! Nebijok rizikuoti, jei pavyks – šaunu, jei ne – tobulėk ir tuomet rizikuok dar kartą!

11. Nemanyk, kad negali kažko padaryti tik todėl, kad manai, jog negali atlikti to tobulai. Išmesk iš savo galvos požiūrį Viskas arba nieko, tai yra klaidingas požiūris, juk tu eini į pamoką ir nežinai, galbūt negausi dešimtuko, bet dėl to neturėtum visai nustoti eit į pamokas. Tiesa?

12. Išmok vertinti procesą, o ne rezultatą. Taip bus daug geriau, jei kažką darydama iš kart nepradėsi galvoti apie būsimus rezultatus. Darydama darbą mokykis iš jo, gausi daug daugiau žinių ir praktikos, jei viskas apie ką galvosi darbo metu, nebus rezultatas.

13. Nesistenk elgtis ir atrodyti kaip kas nors kitas. Visas šis elgesys mažina pasitikėjimą savimi ir savivertę. Pagalvok apie tai – tu nemanai, kad esi pakankamai šauni, jog galėtum būti savimi, tad prisimink, esi vienintelė, nepakartojama ir nuostabi, parodyk tai pasauliui nesislapstydama po svetimomis kaukėmis.

14. Nepamiršk ir laikysenos! Nekūprink mokyklos koridoriais nuleidusi galvą ir nudelbusi į žemę akis, ištiesk nugarą, atlošk pečius, pakelk galvą ir žiūrėk tiesiai! Dabar vien tavo laikysena suteikia aplinkiniams įspūdį.

15. Ir galiausiai, šypsokis! Būk tas žmogus, kuris perneša geras emocijas kitiems. Beje, besišypsodama pajausi pasitikėjimą ir tai tau turėtų sukelti dar platesnę šypseną.

"Teenage Dreams" tikisi, kad padėjo išspręsti tavo problemas ar bent suprasti savo klaidas. Nebijok pastebėti ir pati būti pastebėta!8 Komentarai

 1. kažkas su raidelių dydžiais nutiko, pataisyk

  AtsakytiPanaikinti
 2. Atrodo, tokių straipsnių - devynios galybės. Tačiau ne visi jie paliečia širdį kaip šį kartą man tavasis. Puikus motyvuojantis įrašas prieš savaitės pradžią. Taip ir toliau! :))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šaunus ir informatyvus straipsnis. Tik viena pastaba: straipsnio pavadinimas nelabai atitinka turinio. Aš būčiau keitusi pavadinimą arba bent jau gale klaustuką padėjusi. Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pastaba - labai jau daug "kad".
  Ir tas - nekreipk dėmesio į savo klaidas visiška nesąmonė :)

  AtsakytiPanaikinti