„PenPal World“ - puslapis, buriantis žmones iš viso pasaulio

Visos puikiai žinome, koks nuostabus jausmas yra sulaukti laiško savo pašto dėžutėje, tačiau ten jų nematome taip jau dažnai. Taip pat ir kartais laiškų siuntimo malonumas atsieina nepigiai. Suradus draugą, kuris panorėtų susirašinėti laiškais, yra džiugu, tačiau laiškai keliauja ilgai arba iš viso neatkeliauja, kartais galime išvysti net nelabai originalų laišką (suglamžytą), tačiau, kad ir kaip bebūtų, tai - smagu. Žmonės lengvai suprato, jog reikia kur kas greitesnio ir kokybiškesnio kelio, kuris leistų ieškoti draugų ir susirašinėti laiškais kur kas greičiau... Ir štai vieną dieną susikūrė puslapis, pavadinimu „PenPal World“...Kas yra „PenPal Worl“?
Paprastai atsakant, tai - internetinis puslapis, leidžiantis bendrauti ir ieškoti naujų pažinčių. Visgi tiek neužtenka bandant sudominti žmogų. „PenPal World“ yra lyg ir pažinčių portalas, tačiau, visgi, turintis kitokių galimybių. Pažinčių portaluose žmonės dažniausiai ateina jausdamiesi vieniši, priešingai nei žmonės, kurie ateina į „PenPal World“ . Čia dauguma ieško draugų iš viso pasaulio, nori rasti susirašinėjimo draugą arba daugiau sužinoti apie kitus kraštus ir religijas. Tačiau pasitaiko net ir tokių, kurie ateina tam, jog pakeistų žmonių požiūrį į tam tikrą kultūrą, religiją ar net valstybę.


Kaip naudotis?
Nemanau, jog tau reikės detalaus instruktažo kaip naudoti „PenPal World“. Pirmiausia - prisiregistruok. Apgalvok, kokią informaciją tu nori viešinti, ir kokią geriau palikti žinomą tik sau. Patarčiau įkelti savo nuotrauką, nes dauguma žmonių tiesiog praleidžia pro akis profilius be nuotraukų. Įsikėlus nuotrauką, ji bus patikrinta, todėl iš karto žmonės negalės matyti tavo nuotraukos. Kol nuotrauka kelsis - prisistatyk. Žinoma, jog viską teks rašyti anglų kalba. Pasistenk nepadaryti klaidų. Galbūt tavo draugas, šeimos narys gerai moka anglų kalbą? Puiku! Leisk jam patikrinti tekstą. Aprašydama save nurodyk savo metus, vardą, kokia tu esi, kelis savo pomėgius,  kuo domiesi (atvirlaiškiais, „snail mail“ ar elektroniniais laiškais) ir, žinoma, kitą norimą informaciją, tačiau šie punktai - svarbiausi. Taip pat turėtum žinoti, jog per dieną tegalima išsiųsti 3 žinutes, o tai reiškia, jog negalėsi plačiai rašyti žmonėms, nebent pirktum VIP paslaugą. Patarčiau prie aprašymo pridėti savo elektroninio pašto adresą. Taip tavo naujieji draugai galės susisiekti su tavimi ir galėsite bendrauti nevaržomai. Jeigu abejoji dėl savo saugumo - susikurk naują elektroninį paštą. Tačiau gali nebijoti naudodama ir senąjį.

Kokios naudojimo galimybės?
Čia galėsi ieškoti naujų draugų, kurie tau papasakos tikrai įdomių dalykų apie jų kultūrą, papročius, religiją, įsitikinimus ir kt. Taip pat pasakoti turėsi ir tu, o tai reiškia, jog gerės tavo anglų kalbos bei rašymo įgūdžiai. Tačiau gali susirašinėti ir kita kalba! Galima rasti žmonių, kurie nori praktikuotis rašyti tam tikra kalba arba gali padėti! Tai puiki galimybė ir patirties šaltinis.

Taip pat, jeigu nusprendusi pradėti susirašinėti tikrais laiškais, rasti draugų bus lengva. Čia žmonės renkasi ne tik susirašinėti elektroniniais laiškais. Jie taip pat susirašinėja popieriniais laiškais, bendrauja socialiniuose tinkluose, siunčia atvirutes ir dar kitokiais būdais bendrauja. Tu net nespėsi pajausti, kaip imsi dažniau tikrinti elektroninį paštą, kuris seniau buvo reikalingas tik tau prireikus...


Visi dalykai, kuriuos privaloma žinoti:

 • Neatrašyk žmonėms, kurie tau atrodo įtartini arba tiesiog pernelyg suaugę su tavimi bendrauti. 
 • Pasikartosiu pasakydama, jog norėdama greičiau susirasti susirašinėjimo draugą, turėtum užsidėti profilio nuotrauką. Taip patrauksi žmonių akis. 
 • Nesidėk ne savo arba kitokio pobūdžio nuotraukų!
 • Būtinai turėk elektroninį paštą, kurį nurodyk savo aprašyme. Taip žmonės galės su tavimi susisiekti.
 • Kadangi per dieną gali išsiųsti tik 3 žinutes - žmones, su kuriais norėtum bendrauti, rinkis protingai.
 • Svarbiausia - būk draugiška žmonėms ir džiaukis galimybe sužinoti daugiau apie svetimus kraštus, kultūra ir religijas.
Jeigu ne šis tinklalapis, vargu, ar dabar būtų tokios plačios galimybės greitai rasti susirašinėjimo draugą. O juk ši veikla suteikia tiek daug naudos! Pamanyk kaip gerėja tavo anglų kalbos įgūdžiai... Galbūt, jeigu mokaisi prancūzų, vokiečių ar rusų kalbų, panorėsi išbandyti „PenPal World“ būtent šia kalba? Tau nėra jokių kliūčių. Tereiks rasti žmogų, praktikuojantį tavo norimą išbandyti kalbą.

Ir vienas keisčiausių dalykų yra tas, jog imsi iš ties dažnai tikrinti savo elektroninio pašto dėžutę. Net ir jis atrodys patrauklesnis. O galbūt vienas iš tavo „penfriend“ pakeis kažką tavo gyvenime?  „PenPal World“ yra tikrai nenuspėjamų atsitikimų šaltinis. O žaviausia tai, jog šis puslapis buria žmones iš VISO PASAULIO!

6 Komentarai

 1. Pati asmeniškai nenaudojau tavo siūlyto portalo, bet esu ieškojusi užsieniečių draugų, tai pasiūlysiu savo išmėgintus būdus (beje, apie juos norėjau rašyti straipsnį, bet tu buvai greitesnė :P)

  1. http://findteenpenpals.tumblr.com/ Nerealus puslapis! Tereikia užeiti ir rasi milijooooną ,,skelbimų'' iš žmonių, kurie nori susirasti tuos vadinamus penfriends. :) Gali rašyti jau pasiskelbusiems žmonėms arba apie save gali paskelbti pats - http://findteenpenpals.tumblr.com/submitbox, tada beliks tik laukti žinučių. :)

  2. Pirmasis puslapis idealiai tinka tiems, kurie nori susirašinėti el. paštu. Tiems, kurie nori ,,pachatinti'', rekomenduočiau http://www.interpals.net/ . Lengva užsiregistruoti, dar lengviau ieškoti draugų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man kažkaip ,,neprilipo" tavo siūloma svetainė. Naudojuosi penpalnos.com ir interpals.net . Jos skirtos tam pačiam kaip ir penpalworld.com , tik mano nuomone patogesnės :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Vilija, aš manau, kad yra skirtumas tarp "penfriend'ų" svetainės ir pačių penfriends :D Ta prasme, tu norėjai rašyt apie penfriends, o aš norėjau pristatyt svetainę. Manau, kad tau dar būtų ką parašyti, nes vis vien skirtumas yra.
  Prilipo ar neprilipo - renkamės pačios. Kiekvienai viskas skirtingai, tik mano atžvilgiu šią svetaine kur kas lengviau ir patogiau naudoti. Nėra perkrauta ar pnš. ir draugus rasti kur kas paprasčiau.
  Ačiū už nuomones.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai sudominote! Norejau paklausti,ar sita svetaine mokama? ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 5. galiu patikinti, jog SVETAINĖ yra visiškai nemokama, tačiau manau pati supranti - atvirukai, laiškai ir kitokie panašūs dalykai bei jų išsiuntimas kainuoja.

  AtsakytiPanaikinti