Rašymo konkursas Vasario 16-osios proga

Turbūt beveik visi žmonės, o ypač mokiniai, žino, kad Vasario 16-oji diena yra kažkuo ypatinga mūsų šaliai - juk jos dėka, jei taip galima sakyti, vaikams nereikia į mokyklą! Ir tik bent minimaliai istorija besidomintys ar save išprususiais Lietuvos piliečiais laikantys individai supranta laisvadienio priežastį - juk 1918m. vasario 16-ąją Lietuvos Taryba paskelbė Lietuvos nepriklausomybę! Tai toks nepaprastai svarbus ir reikšmingas įvykis mūsų šaliai, jog kalendoriuje ji pažymėta ryškiai raudona spalva, o mūsų šalies piliečiai net ir po beveik 100 metų džiaugsmingai prisimena tą reikšmingą dieną.

Suvokdami, jog jei ne ta diena, dabar galbūt gyventume visiškai kitokį gyvenimą, 1918m. vasario 16-ąją prisiminti ir ją kažkaip paminėti norime ir mes. Kaip žinia, mūsų portale didžiąją dalį skaitytojų sudaro savaip kūrybingi žmonės, bet ne paslaptis, jog blogerių (liet. tinklaraštininkų) gretos turbūt yra didžiausios. Matydami, kaip kiekvieną dieną susirašinėjimų laukelyje dalinatės savo internetinių puslapių nuorodomis ir kūrybiniais bandymais, konkursą nusprendėme surengti BŪTENT JUMS!

KONKURSAS VASARIO 16-OSIOS PROGA
Kaip ir minėjau, kadangi šiuo metu lietuvių patriotizmas šiek tiek nusilpęs turbūt dėl visiems suprantamų priežasčių, ,,Teenage Dreams'' portalas kviečia visas skaitytojas į Lietuvą pažvelgti iš kitos pusės. Blogus niuansus, darančius įtaką beprotiškai lietuvių emigracijai, žinome visi, bet kodėl kartais pamirštame geruosius dalykus? Kodėl visi Lietuvos minusai turi priversti mus pamiršti nuostabų mūsų kraštovaizdį, nepakartojamus ir niekad nenusibostančius lietuviškus patiekalus, senąsias lietuvių tradicijas, labai žaismingą, kartais sukeliantį bėdų, bet niekuomet neleidžiantį priprasti ir nuobodžiauti lietuvišką klimatą, galų gale, nepaprastai skambią ir turtingą lietuvių kalbą? 

Prisiminkime visa, kas gera! Keikti Lietuvą ir kalbėti, kaip baigus mokyklą kuo greičiau iš čia išvažiuosi - gal ir madinga, jei nori pritapti prie bendraamžių, bet kur kas drąsesnis žingsnis sunkioje situacijoje yra priminti visiems mūsų šalies piliečiams, kad jie gyvena nuostabioje šalyje. 

UŽDUOTIS
Pavadinimas išduoda, jog šį kartą turės dirbti jūsų rankos, smegenys ir, žinoma, širdis. Turėsite parašyti esė pasirinkta tema. Temų pasirinkimai yra tokie :
 • Kodėl aš laiminga, jog esu lietuvė?
 • Už ką norėčiau ištarti AČIŪ Lietuvai?
 • Ką man reiškia Lietuva?
 • Ką pasakyčiau emigrantui, palikusiam Lietuvą?
Kaip matote, visos temos yra labai panašios ir, iš esmės, apie tą patį dalyką - Lietuvą. Savo darbu jūs turite pilnai atsakyti į temą, pvz., jei pasirenkate temą ,,Kodėl aš laiminga, jog esu lietuvė?'', savo darbe turite išdėstyti argumentus, kurie atsako į klausimą, pvz., vienas iš jų galėtų būti : ,,Nes man, asmeniškai, lietuviai yra patys gražiausi vyrai pasaulyje''. Jūsų pasirinkti argumentai turi būti pakankamai išplėtoti, kad tema būtų kuo geriau atskleista. Kuo geriau atskleista tema, tuo didesnė tikimybė parašyti geresnį darbą.

Geriausius darbus rinks ,,Teenage Dreams'' portalo komanda. Bus vertinami :
 • Originalumas. Niekas nemėgsta nuobodžių, pabodusių frazių, tad mes labai tikimės, jog jūsų darbai bus originalūs - nebijosite naudoti įdomių žodžių, atskleisti savo požiūrio ar asmeninės patirties, esė parašysite įdomia struktūra. Jūsų tikslas - išsiskirti iš kitų. Kadangi rašytojos nieko nežinos apie jus pačias kaip apie žmones, savo darbu privalote sudominti mus taip, kad jūsų nepamirštume. Palikite įspūdį.
 • Temos išpildymas. Kaip ir minėjau šiek tiek aukščiau, jei jau pasirinkote temą, būtinai turite į ją atsakyti. Jeigu jūsų darbe nėra atsakymo į pagrindinį klausimą, pvz. jūs neatsakote ką jums reiškia Lietuva, reiškia jūsų darbas nėra pilnai išbaigtas.
 • Darbo tvarkingumas ir struktūra. Kaip ir visi žinome, pirmas įspūdis labai svarbus, todėl jeigu tik atsivertę jūsų darbą matysime nesulygiuotas kraštines ir skirtingą šriftą, tai tikrai nepasirodys patrauklu. Stenkitės, jog jūsų darbo išvaizda iš kart paliktų teigiamą įspūdį apie jus. Taip pat vertėtų paminėti, jog kiekvienas rašto darbas turi turėti įžangą, dėstymą ir pabaigą. Tai neturi būti nesibaigiančio ilgumo pastraipos, bet bent keli sakiniai, įvedantys į jūsų darbą, ir keli jį užbaigiantys būtų puikus ženklas, jog į šį konkursą žiūrite rimtai. 
 • Raštingumas. Klaidų darome visi, bet labai tikimės, jog jūsų darbuose jų bus kaip įmanoma mažiau. Didesnę tikimybę laimėti turės tie darbai, kuriuose nedaug gramatikos, skyrybos, stiliaus klaidų. 

Jūsų esė BŪTINAI turi būti parašyta word'e. Darbo apimtis nuo 200 iki 300 žodžių. Tai yra minimali riba, todėl jeigu turite ką pasakyti, norite labai gerai atskleisti temą, nebijokite prirašyti ir daugiau. Žinoma, vertinsime ne kiekybę, o kokybę, todėl pilstyti iš tuščio į kiaurą čia tikrai nereikia.

Savo darbus siųskite el.paštu teenagedreamsinfo@gmail.com iki vasario 12d. Jūsų darbus, kaip ir minėjau, vertins ,,Teenage Dreams'' portalo komanda. Kadangi tikimės sulaukti daug dalyvių, kurios į konkursą pažiūrės itin rimtai, norėdamos atsidėkoti už sugaištą laiką ir jūsų pastangas apdovanosime NET TRIS GERIAUSIŲ DARBŲ AUTORES. Joms atiteks trys materialūs prizai. Esame erdvė, kuri skatina kūrybiškumą, todėl norėdamos motyvuoti ir kitus, geriausi darbai bus patalpinti atskirame ,,Teenage Dreams'' skirtuke, matomame iš kart užėjus į portalą. Taigi, geriausi kūrybiniai darbai apie Lietuvą bus pristatyti visiems TD skaitytojams. 

PRIZAI NUGALĖTOJOMS

1 VIETA - "Sony Walkman" muzikos grotuvas
"Teenage Dreams" portalas yra pasiruošęs dar kartą vienai iš mūsų skaitytojų padovanoti jūsų ypač pamėgtą prizą - "Sony Walkman" muzikos grotuvą. Ir tai toli gražu ne paprastas, o labai patogus, vandeniui atsparus grotuvas su gerai priglundančiu galvos lankeliu, kuris leis jums muzikos klausytis bet kur - nardant baseine, darant namų darbus ar bėgiojant stadione. Grotuvas pasižymi itin didele talpa, tad jame jums tilps net apie 4000 dainų, o naudotis bus itin paprasta, nes grotuvas palaiko NFC ir "Bluetooth" ryšį. Be visa to, naudodamiesi integruotu mikrofonu ir "Bluetooth" ryšiu, su "Walkman" galėsite ne tik klausytis muzikos, bet ir atsiliepti į skambučius ir niekada jų nepraleisti! Taip pat grotuvas pasižymi itin greitu įkrovimu - norint klausytis muzikos 60 minučių, grotuvui įkrauti jums tereiks 3 minučių.

2 VIETA - "Sony" nešiojamas išmaniųjų telefonų kroviklis
Antrajai vietai atiteks dar vienas mūsų šaunių draugų "Sony" įsteigtas prizas - nešiojamas išmaniųjų telefonų kroviklis. Tikriausiai daugeliui iš jūsų ne kartą buvo nutikę taip, kai susiruošus ir pasiruošus keliauti į miestą ar pas draugę, pamatote, jog jūsų telefono baterija baigia išsikrauti.. Būtent tokiose situacijose "Sony" power bankas jums bus tikras išsigelbėjimas. Šis dalykas nereikalauja prijungti kroviklio prie rozetės, nes telefoną įkrauti galėsite su komplekte esančiu USB laidu. Prizas yra išties puikus, nes kroviklio baterijos talpa yra net 2000 mAh ir jis yra tinkamas daugeliui išmaniųjų telefonų, kaip "Xperia", "Iphone", "BlackBerry", "Samsung" ir dar daugiau..


3 VIETA - fantastinė knyga "Tigro užkerėjimas"
Paskutiniai, 3-ajai vietai atiteks tikrai ne ką mažiau prastesnis prizas - leidyklos "Aukso pieva" išleista ir pasaulį užkariavusi fantastinė knyga "Tigro užkerėjimas", pagal kurią kino kompanija "Paramount pictures" jau kuria filmą. Tai istorija apie septyniolikmetę paauglę Kelsę, kurios gyvenimas vieną vasarą apsiverčia aukštyn kojom. Mergina sužino, jog yra vienintelė, galinti panaikinti trijų šimtų metų senumo indišką prakeiksmą, dėl kurio ji atsiduria toli nuo namų, kartu su paslaptinguoju baltuoju tigru Renu. Ten jos laukia daugybė išbandymų, nuotykių, susidūrimų su tamsos jėgomis, kerais ir kitais pasauliais.


PAPILDYTA: KONKURSAS PRATĘSIAMAS IKI VASARIO 16-OS DIENOS!

Mylėkime šalį, kurioje gyvename, džiaukimės, jog gimėme čia, nes džiaugtis tikrai yra kuo! Stumk į šalį visas negatyvias mintis ir lėk rašyti savo meilės laiško Lietuvai. Neabejoju, jog jei tai padarysi, nuostabi Vasario 16-oji taps tau ypatinga diena!

12 Komentarai

 1. Wow! Dar vienas konkursas! Šaunu, kad taip dažnai skelbiate :) Neleidžiate nuobodžiauti, smagu :) Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Noriu dalyvauti, bet nenoriu, kad mano darbas būtų viešinamas. Ar būtų galimybė to nedaryti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kiti konkurso dalyviai galetu buti nepatenkinti del to, nes pvz. Jei tavo darbas laimetu pirma vieta, jie tikrai noretu pamatyti, ka gi mes isrinkome geriausiu darbu. Ka manai, jeigu laimejimo atveju tavo darbas butu viesinamas anonimiskai? Nieks nesuzinotu, jog autore esi tu.

   Panaikinti
 3. O nugalėtojoms kada pranešite, kad jos laimėjo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tada, kai isrinksime nugaletoja. Manau, iki vasario 16d. Jau turetu buti aiskus laimetojai, o su jais taip pat susisiekta :)

   Panaikinti
 4. Būūūūtinai sudalyvausiu!!! Visada norėjau kažką parašyti tokia tema, o dar jei tokie nerealūs prizai... Im in!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Merginas kurios laimės, priimsite į rašytojas?

  AtsakytiPanaikinti
 6. ne, tam reikia dalyvauti atrankoje, o ji kaip tik dabar ir vyksta :-P

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dalyvausiu!!!! Ačiū už tokius konkursus!!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Vilija, o kodėl būtinai per world'ą? Aš nemoku juo naudotis...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Blogiausiu atveju rašyk ten, per kur moki, ir vėliau atsiųsk Vilijai. Arba šiaip, visada gali pasikonsultuoti, nėra ten sunku su juo ;-P

  AtsakytiPanaikinti
 10. O vasario 12d dar galės atsiųsti rašinius? :)

  AtsakytiPanaikinti