Spalvos tavo sielai

Spalvos tavo sielai, sielos terapija, atsipalaidavimas spalvomis, meninis spalvinimas... - tikriausiai ne kartą esi girdėjusi šiuos pavadinimus ir puikiai supranti, ką tai iš tiesų reiškia. Kalbame apie garsųjį spalvinimą iš smulkių detalių, kuriuo užsiima net patys suaugėliškiausi žmonės! Kai turima omeny, jog suaugusiuosius kažkuo sudominti ir praskaidrinti jų niūrią rutiną yra be galo sunku, šį kartą ir supažindinsiu visas "Teenage Dreams" skaitytojas su šiuo naujai atsiradusiu, tačiau daug pelno atnešusiu hobiu - raminamuoju terapiniu spalvinimu.


KAS TAI YRA
Pripažinsiu - kartais tie visi įmantrūs žodeliai, apibūdinantys šį hobį, suglumina ir priverčia patirti nežinojimo bei pasimetimo jausmą. Tačiau kalbant paprastesne kalba - šio tipo spalvinimas yra tiesiog savotiška meditacija, būdas nusiraminti ar pasiekti vidinę ramybę. Smulkių detalyčių užpildymas norimomis spalvomis padeda sumažinti stresą, lengviau atsipalaiduojama, taip pat tokiu būdu ugdomas ir gebėjimas susikoncentruoti į tam tikrą dalyką.

ISTORIJA
Remiantis internetiniais šaltiniais, šis auksinei vertei prilygstantis užsiėmimas atsirado XXa., o tiksliau - maždaug prieš metus Prancūzijoje, kuomet ši šalis pirmavo pagal suvartojamų antidepresantų kiekį Europos mastu. Dabar šios knygos išplito visame pasaulyje - tuo pačiu ir Lietuvoje. Jos atnešė didesnį pelną  ir yra populiaresnės nei paties Steve'o Jobso biografija!PLIUSAI IR MINUSAI
Terapinis spalvinimas atpalaiduoja ir nuramina smegenų dalį, atsakingą už mūsų jausmus, emocijas, stresą, taip pat gerina nuotaiką, susikaupimą, lavina vaizduotę ir kūrybingumą, padeda nors keletą valandų atsiplėšti nuo kompiuterių ir telefonų ekranų ir "pabendrauti" su savo protu bei siela. Ir, neįtikėtina, tai gali padėti įveikti nemigą ar kitus miego sutrikimus! O ar žinojai, kad spalvinimas gali padėti išsiaiškinti tavo vidinę būseną ir nuotaiką, jei net pati to nesuvoki? Nuspalvinusi vieną paveikslėlį, pasižiūrėk, kokios spalvos jame vyrauja: šiltos (raudona, oranžinė, geltona ir jų atspalviai) ar šviesios, pastelinės spalvos reikš, kad esi linksma, laiminga ir patenkinta. Jeigu priešingai, matai šaltas (mėlyna, žalia, pilka ir jos atspalviai), tamsias spalvas, tikriausiai tave kažkas kamuoja iš vidaus, jauti nerimą. Nors atmink - kartais tokiais būdais tiesiog išreiški kūrybingumą, o ne emocijų lygį. Taipogi, net nepastebėsi, kai pabaigusi vieną piešinį ir pažiūrėjusi į laikrodį suprasi, kad praėjo kelios valandos nuo pradžios.. Tačiau viskas turi ir tamsiąją pusę - tokiu smulkmenišku spalvinimu negali užsiimti žmonės, besiskundžiantys prasta rega - mėginimas įžiūrėti, kur spalvini, ar neišlendi iš linijų ir t.t., gadina akis dar labiau.AR VERTĖTŲ TUO UŽSIIMTI IR MAN?...
Mano nuomone, toks spalvinimas praverstų kiekvienam. Pagalvojus, kiek daug naudos tai atneša, spalvinimas nereikalauja jokio mokslo, įgūdžių ar talento - spalvinti ir džiaugtis rezultatais gali kiekvienas. Patikinimui - pateikiame  jums kelių  "Teenage Dreams" portalo rašytojų nuomones.


Viktorija: pati šiuo dalyku neužsiimu, tačiau prisiminus vaikystės spalvinimo knygutes galiu tvirtai teigti, jog esu už šį dalyką. Prisimenu, kai spalvindavome su draugėmis, kaip atsargiai derindavome spalvas, stengdavomės nepraspalvinti pro šalį. Tada lyg "numirdavome", būdavo tylu tylu, o mes pačios - susikaupusios, nurimusios. Taigi, tvirtai teigiu ir pritariu tokiai terapijai, kuri nuramina žmones, padeda susikoncentruoti, pamiršti viską, kas vyksta aplink ir tiesiog gerinanti žmogaus nervus bei ugdanti kantrybę.


Silvija D.: esu visiškai už! Manau, kad tai yra puikus būdas išreikšti save, tinkantis ne vien menininkams, visi darbai būna savaip kūrybiški ir gražūs. Seniau tuo užsiimdavau, tačiau dabar sunkiau atrasti laiko tiek ramybei, tiek sau, todėl nelabai tuo užsiimu dabar. Tačiau seniau tikrai piešdavau, tai - lyg meditacijos būsena, į kurią panirsti ir nenori atsipeikėti, pabusti...

Ieva K.: per šias Kalėdas gavau spalvinimo knygelę (iš pradžių juokiausi ir aš), bet pasirodo, jog tai visai nevaikiška, o būtent suaugusiems skirta knygutė. Tai meno terapijos knyga. Bandžiau spalvinti, tikrai gerai atpalaiduoja, nuramina, sumažina stresą ir įtampą. Tad manau, jog tai puikus dalykas!

Simona: Šiuo dalyku užsiiminėdavau dar prieš jam taip išpopuliarėjant ir, tiesą sakant, niekada nebuvau pagalvojusi, kad tai žmogui gali teigti kažkokią naudą. Nieko nėra smagiau, nei užsiiminėti tokiais dalykais, kurie ne tik teikia malonumą, atpalaiduoja, bet dar ir lavina protą ar gerina nuotaiką. Visiems labai rekomenduoju išbandyti!


SPALVINIMUI IR NE TIK
Taip, tu gali ne tik spalvinti, o vėliau versti naują puslapį ar atsispausdinti kitą paveikslėlį! Ką manai apie atviruką iš mandalos arba sieną, dekoruotą tavo spalvingais piešiniais? Skamba šauniai, atrodo originaliai, ir atsinaujinimui Naujiesiems Metams iš dalies būsi pasiruošusi! Taipogi paveikslėlius gali iškirpti (tam labiau tinka atsispausdinti paveikslėliai, o ne iš knygos) ir kurti savo meno terapijos albumą su asmeniniais komentarais bei trumpu aprašymu - nuspalvinimo data, vieta bei nuotaikomis - kaip jauteisi spalvodama tam tikrą piešinį. Įsivaizduok, kaip smagu bus visa tai prisiminti praėjus kuriam laikui... Ak, idėjų daug, tereikia šiek tiek įkvėpimo...


JEI NORI PRADĖTI
Jei ir tu susigundei šiuo nuostabiu užsiėmimu, tuojau pat ir pradėk! Tam nereikia JOKIO talento, JOKIŲ mokslų ar papildomų priemonių - tikrai tikiu, kad pieštukų namie turi. O jei ir ne, bus puiki proga apsilankyti mieste, pasivaikščioti ir nusipirkti.


KUR GALI RASTI?
Norint nusipirkti įvairių meno terapijos spalvinimo knygų, apsilankyk knygynuose ir kitose parduotuvėse arba interneto platybėse. Neabejoju, kad rasi, tačiau patikinu - kūrybinis džiaugsmas vien besirenkant knygą tau tikrai patiks - rasi be galo daug skirtingo dizaino ir tematikos knygų: vien tik spalvinimui, su prašymais užbaigti piešinį patiems, su specialiomis daiktų paieškomis paveikslėlių labirintuose, su gyvūnais, gamtos stichijomis ir taip toliau, ir taip toliau...Linkime pradėti Naujuosius Metus užsiimant šia nuostabia veikla, pajusti nuostabų, neatkartojamą ir vienetinį kūrybinį džiaugsmą bei ramybę. Kartais nurimsti turi ir velniai, tiesa? Su šventėmis!

8 Komentarai

 1. " šis auksinei vertei prilygstantis užsiėmimas atsirado XXa., o tiksliau - maždaug prieš metus" nežinojau kad gyvename dvidešimtame amžiuje, ar kad prieš metus buvo XXa.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai :DD Beje aš irgi turiu tokią knygutę. Ir turiu pasakyt, nieko čia ypatingo... Jei būčiau visą šitą skaičius prieš tai, gal ir manyčiau, kad tai kažkaip stebuklinga. Bet kai spalvinau nieko tokio nežinodama, tai turiu pasakyt, tiesiog užsiėmimas, kai neturi ką veikt, ir tiek. Gal net kiek nuobodokas. Man asmeniškai pačiai kažką kurti arba kad ir knygą skaityti daug įdomiau yra, o be to naudos nepalyginamai daugiau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Atvirai - nepatiko. Informacija sausa, manęs šis dalykas nei kiek neužkabino. Tu tikrai gali padaryti geriau, nebent Tavo idėjos ir gebėjimas tą daryti jau išblėso. Beje, ar tik nebuvo panašaus įrašo?

  AtsakytiPanaikinti
 4. O man šitas dalykas nerealus. :) Neabejoju, jog jei į tai pažiūrėsi iš teigiamos pusės, toks užsiėmimas gali tapti nerealia kūrybos išlaisvinimo galimybe ar tiesiog būdu, kuris padės ištverti stresą, depresiją ar kitas neigiamas emocijas. Pati tokią knygą dovanojau sesei Kalėdų proga. Kažkodėl manau, jog ją reiks nusipirkti ir pačiai. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Malonu, jog išreiškiate savo nuomones. Taip, padariau klaidų, bet kitaip nieko neišmoksiu ir netobulėsiu, bet dėkoju už įvertinimus :)
  Vilija - dėkoju, tu visada sukeli šypseną veide savo pozityvumu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Galvojau, kad tai vaikiškas užsiėmimas, kol tu neparašei straipsnio apie tai. Pabandžiau ir man labai patiko, o ir rezultatai džiugina, nes tai yra puiki kambario puošmena!

  AtsakytiPanaikinti
 7. merginos, jei dar nesate bandžiusios kažko panašaus, ir norite išmėginti save šitoj srity, tai pirmiausia siūlyčiau ne pirmu taikiniu lėkti į artimiausią prekybos centrą ir atsisveikinti su paskutinėmis savo santaupomis, o truputi ilgėliau pasiknisus internete susirasti kokį jums labiau prie širdutės pavyzdį ir jį atsispausdinti. kai baigusios darbelį turėsite susidariusios bent menkutį procentą nuomonės, ir jei ji bus teigiama, tada jau taip - eikit, ieškokit, pirkit, spalvinkit!! ;-p o šiaip, pats straipsnis geras

  AtsakytiPanaikinti
 8. faina, kad pasidalinot mano nuotraukom darytom, bet būtų smagu ir nuorodą iš kur ji gauta rasti.:)) nes čia kaip ir intelektinės nuosavybės vogimas gaunasi...

  AtsakytiPanaikinti