7 charakterio bruožai, kuriuos reikia turėti kiekvienam

Mes, žmonės, esam labai įdomūs sutvėrimai. Kartu lyg ir atrodo, kad  esame gan vienodi, bet pažiūrėjus iš kito kampo - visai skirtingi. Kad ir kiekvienas žmogus yra individualus, ir kiekvieno žmogaus bruožai funkcionuoja skirtingai, yra kelios charakterio savybės, kurias tiesiog būtina išsiugdyti kiekvienam! Šiame straipsnyje, būtent jas ir aptarsime.

Atvirumas
Ar kada nors susimąstei apie savo atvirumą? Ar visose situacijoje būni pakankamai atviras savo pašnekovams, draugams, šeimos nariams? Dažniausiai šie klausimai mus kamuoja naktį, nes būtent šiuo paros metu sąžinė lyg atsibunda iš dienos miego. Atvirumas - labai vertinamas dalykas. Žmonės, kurie yra atviri, dažniausiai būna labiau gerbiami, mat tai rodo 2011 m., Vokietijoje atliktos apklausos rezultatai. Bet dažnai mes prisibijome būti atviresni, išreikšti savo nuomonę, vien dėl to, kad bijome būti nesuprasti, išjuokti.  Ugdyk ir saugok savo atvirumą, nes jis labai reikšmingas tiek tau, tiek tave supantiems žmonėms. 

Sąžiningumas
Be jokių abejonių, šis bruožas yra vienas iš reikalingiausių žmogaus charakteryje. Turint gerai išugdytą sąžiningumo jausmą, kiekvienoje situacijoje pats žmogus jaučiasi ramiau ir geriau. Žmonės, kurie yra sąžiningi, tiek parduotuvėje, tiek įvairiuose darbuose, mokykloje ar įprastose gyvenimiškose situacijose yra ramūs ir kupini pasitikėjimo savimi, nes jie žino, kad net jei ir bus menkiausia materialinė situacija, jūs žinosit, kad tai tikrai ne jūsų darbas. Taip pat ir aplinkiniai labai greit pastebi, kad žmogus yra sąžiningas, ir tokie žmonės greičiau įgauna kitų pasitikėjimą jais. 

Ištikimybė
Išdavystė - vienas skaudžiausių įvykių, kuriuos gali patirti žmogus. Būtent išdavystės gimsta tiems žmonėms, kuriems trūksta ištikimybės charakterio bruožo.  Pasitikėti žmogumi, kuris jau kartą išdavė yra labai sunku, o kai kuriems - net neįmanoma.  Tad visada svarbu būti ištikimam ir jei jauti, kad nesi toks, lavink šią savybę, bandyk jos įgauti, nes ji yra labai svarbi, tiek meilės santykiuose, tiek bendravime su draugais, ar tau artimais žmonėmis. 

Atsakingumas
Vakar pasakei savo mokytojai, kad dalyvausi renginyje, bet atsikėlęs ryte pagalvojai, kad to nebus? O gal susiruošei padėti draugei su projektu, bet tiesiog aptingai, ir ignoravai ją?  Tai reiškia, kad pas tave trūksta atsakingumo jausmo, kuris tikrai yra būtinas norint susikurti geresnę ateities viziją. Visuose darbuose reikia turėti atsakomybės, nes visi darbdaviai to reikalauja. Net jei ir pats įkurtum savo verslą, be atsakomybės - nei žingsnio.  Tad stenkis būti kuo atsakingesnis žmogus, nes tiek dabar, tiek ateityje tau šio dalyko tikrai prireiks. 

Rūpestingumas 
Pripažink, juk taip gera, kai tavimi kažkas rūpinasi! Ar kai kažkur dingsti, ir negali pakelti telefono ragelio, turbūt sulauki bent kelių skambučių ar žinučių, su klausimais kur esi? Tai vadinama rūpesčiu.  Dabar apmąstyk, ar esi pakankamai rūpestingas kitiems? Galbūt kartais atrodo, kad rūpestis nėra toks svarbus, bet be jo, galbūt nebūtų ir mūsų? Daug klausimų iškyla aptarinėjant šią žmogaus savybę, nes ji tikrai labai svarbi.  Visada, kai tik yra galimybė, padėk kitiems, rūpinkis jais. 

Ryžtingumas 
Turbūt dažnai girdėjai patarimų, kad reikia siekti savo tikslų, kad ir kokios kliūtys tau pastotų kelią, ar ne? Bet kaipgi tu pasieksi savo tikslus, jei neturėsi ryžto? Turbūt, kad sunkiai. Stenkis visada būti ryžtingas, nes gyvenime šis bruožas yra labai svarbus.  O jei kartais tiesiog nesiseka tokiam būti, semkis motyvo iš žmonių, kurie būtent turėdami ryžto, pasiekė to, ko norėjo. 

Supratingumas 
Suprasti vienas kita - štai kur talentas.  Pripažinkim, kad dažnai dėl nesupratingumo kyla įvairūs karai, tarp žmonių pykčiai, barniai, o kartais net labai didelės nelaimės.  Mums yra tiesiog būtina suprasti vienas kitą, ir tai neginčytina. Jei žmonės stengtųsi būti bent kažkiek supratingesni, galbūt ir pasaulis kiekvienam būtų gražesnis.

Kiekvienas pats renkamės, kokiu būti, bet visi norime būti geresniais. Galbūt turint šias visas savybes, mes būsime vieni iš geresnių? Komentaruose parašyk savo nuomonę, ar tu turi bent kelias iš šių savybių?


4 Komentarai

 1. Nezinau kiap kitiems, bet sis straipsnis man pasirode toks eilinis ir...neidomus..visiskai elementarus :/

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kliūva stilistikos ir gramatikos klaidos

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man iš tikrųjų buvo nuobodokas skaityti straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 4. reikia tai reikia, bet savo charakterio mes juk nepasirinksim :-D (????)
  ir jo, nuobodus, eilinis ir su nemažai klaidų
  sėkmės

  AtsakytiPanaikinti