DIY: smagūs vasariški šortukai

Šįkart jaunimo portalo "Teenage Dreams" straipsnių sūkuryje - pamokėlė, kaip pasigaminti vasariškus šortukus. Šiam darbui nėra jokių apribojimų, kadangi tik Tu pati gali nuspręsti, kokį džinsų, audinio ar kniedžių tipą taikysi. Todėl nesivaržyk bandyti su skirtingomis medžiagomis ir atrasti, kuris variantas yra priimtiniausias bei unikaliausia Tau!

Prireiks:
 1. Vienos poros džinsų;
 2. Medžiagos, kuria ketini papuošti savo darbą;
 3. Kniedžių arba kitokių tvirtinimo detalių;
 4. Žirklių;
 5. Adatos su siūlu.
PATARIMAS: kad sukurtum puikius šortus iš medvilninio audinio džinsų, rekomenduojama rinktis tokius, kurie yra laisvesni ties klubais.

Pasirink tokią porą džinsų, dėl kurių netekties vėliau nereikėtų gailėtis. Tačiau nepamiršk ir to fakto, jog jie turi būti patogūs bei pakankamai geros būklės.

Yra daugybė skirtingų būdų surasti sau tinkamą šortų ilgį. Vienas jų -  kaip trafaretą panaudoti partiją jau sėkmingai nešiojamų. Jei turi šortukus, kurių ilgiui negalėtum pareikšti jokių pretenzijų, gali pasinaudoti prieš tai duotu patarimu. Tačiau jei atsakymas neigiamas, turėsi krustelti iš vietos, ir užsitempusi rūbą ant kūno pieštuku pasižymėti nuo kurios vietos pradėsi kirpti. Kad būtum tikra, jog nesukarpei vargšelių džinsų veltui, prieš duodant žirklėms signalą, atsidėk pirštą (visai kaip su paraštėmis), ir tik tada kirpk. Mat geriau jau minimaliai ilgesni, nei ryškiai per trumpi.

Kišk darbą į džiovyklę, taip išgausi siekiamą „nušiurusį“ įvaizdį.

Padėk audinį, kuriuo nori padabinti šortus ant tos vietos, kurios tavo galva jis ir turėtų būti pritaisytas. Tada į pagalbą pasitelk pieštuką ir naudodama lengvus brūkštelėjimus, pasižymėk plotelį kurį kirpsi.
 • kirpk aplink pieštuko žymes, antraip gali nukirpti šiek tiek per daug, ir darbas nueis veltui;
 • pridėk audinį prie pasirinktos šortų vietos. Taip patikrinsi, ar karpinys sutampa su pagrindu ant kurio visai netrukus bus prilipintas;
 • jei nukirpai kiek per daug, ar ne visai tvarkingai, kuo kruopščiau patobulink darbą peiliuku, ar kitu aštriu įrankiu.

Įverk į adatą siūlą ir nupjauk gana ilgą dalį, kad užtektų prisiūti audinį ant šortų. Perverk adatą siūlu per džinsus ir neteisingą pusę audinio šalia to, kur pervėrei pradžioje. Tada prastumk adatą atgal neteisingai pusei, traukdama visą siūlo ilgį, kol nebūsi sustabdyta mazgo. Kartok tai tol, kol audinys bus galutinai prisiūtas.

Susidėliok kniedes ant tų vietų, kur jos ir bus. Tada „dantukais“ perkąsk kišenę, kad jos išliktų tvirtai prisitaisiusios ant šortų ir einant gatve nejučia nenukristų.

Po to, kai būsi užbaigusi visus šituos žingsnelius, turėsi savomis rankomis pagamintus bei būtent sau pritaikytus šortus, kurie dabar tik ir laukia būti sunešiotais!


12 Komentarai

 1. Įmanoma kad rašytoja būtų išmesta už prastus ir neitema straipsnius? Ačiū už informacija

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis geras, tačiau nelabai tinkantis žiemai, nelabai patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anon, o ką, jau iškeldint mane norit? :-D
  Aš, asmeniškai, esu nusistačiusi, jog visi straipsniai neturi būti pagal sezoną, visgi norisi įnešti ir tos vasariškos atmosferos. Be to, iš archyvų jis nedings, ir kai tik prireiks, visada turėsit progą paskaityt
  Plius jei turiu idėją, tačiau ji neatitinka sezono, tikrai nelauksiu keturių mėnesių, kad galėčiau parašyti straipsnį. :-D just saying.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai geras straipsnis. Galėtų būti daugiau tokių!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tu šaunuolė, o ir šortukus jau lekiu darytis, nes klaaaaaikiai pasiilgau vasaros. Ačiū, kad pradėjai mano vasaros laukimo countdown + to do list'ą ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. labai ačiū, panelės!!! :-) pažadu, jog sulauksit dar daugybės tokių straipsnių ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Vasarai sulaukus, būtinai pasidarysiu šiuos šortukus! Manau, kad labai geras straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti