Interviu su jaunąja dainininke Liepa Maknavičiūte: "Rašyti dainas mane labiausiai įkvepia žmonės"

Jaunimo portalas "Teenage Dreams" pateikdamas savo skaitytojoms įvairius interviu, jau ne kartą įsitikino, kiek daug Lietuvoje yra talentingų ir gyvenime aukštumų siekiančių žmonių. Šiandieninė mūsų pašnekovė, 22-ejų metų Liepa Maknavičiūtė - ne išimtis! Nuo pat mažų dienų mėgusi dainuoti ir jautusi didžiulę aistrą muzikai, dabar ji gali pasigirti ne tik įvairiais laimėjimais dainų konkursuose, nufilmuotais dainų klipais, pačios parašytais kūriniais, bet ir artėjančiu jos debiutinio albumo pristatymu! Apie tai, kaip prasidėjo Liepos pažintis su muzika, kokiomis netikėtomis veiklomis ji dar užsiima ir ko siekia ateityje, sužinok mūsų draugiškame interviu.  

TRUMPAI... 

Prieš penkis metus, aš...  buvau maža mergaitė, kurios požiūris į pasaulį buvo gana naivus ir nuklotas rožinėm gėlytėm.
Po penkių metų norėčiau... būti patenkinta savo veikla, nesustoti tobulėti, būti sukūrus šeimą ir auginti  vaikus.
Mano rytas prasideda nuo...  fizinių jogos pratimų ir meditacijos.
Mano svajonių koncertas... įvyko prieš kelis metus Vilniaus jaunimo centre "Žalianamis". Groti pianinu ir dainuoti prieš tokią didelę žmonių auditoriją, buvo lyg tikra išsipildžiusi svajonė.
Mano svajonių atostogos... baidarių žygis vasarą su šeima ir draugais.
Žinau, kad... man kiek sunku rasti savo vietą gyvenime.
Mano gyvenimo šūkis... lenk medį, kol jaunas.

- Liepa, papasakok, kaip prasidėjo tavo pažintis su muzika? Ar buvai iš tų vaikų, kuriuos tėvai dar ankstyvoje vaikystėje nuvedė į dainavimo būrelį, ar pati atradai šį pomėgį?  
- Mano pažintis su muzika prasidėjo labai anksti, dar būnant mamos pilve. Kai gimiau, visą dieną namuose skambėjo atlikėjos Enyos dainos. Nuo pat vaikystės man patiko muzika, domėjausi tuo, vėliau prasidėjo muzikos būreliai ir visa kita.. Tad galbūt dėl tokių mano atėjimo į šį pasaulį aplinkybių garsų, susiduriu su šia sritimi iki šiol. 

- Ką, susijusio su muzika, tau jau pavyko nuveikti? Gal išleidai savo dainos klipą ar nugalėjai dainų konkursą?
- Didžiausias laimėjimas man buvo Vunderkindai.lt konkursas, vykęs 2012 metais. Dalyvavimas šiame projekte skatino kurti, mat kiekvienam pasirodymui reikėjo paruošti naują dainą, o tai man padėjo tobulėti kūryboje. Taip pat teko dalyvauti "Baby sing" konkurse, kuriame tapau laureate ir Balio Dvarionio konkursuose, kuriuose taip pat įgavau daug patirties. Be abejo, yra keletas ir nufilmuotų klipų, vieną iš jų galite peržiūrėti ČIA. Šiuo metu esu paskutinio bakalauro kurso jazz piano studijų studentė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, ruošiuosi valstybiniams egzaminams, tad ketinu surengti savo solo koncertą pagal savo studijų programą, kuris bus kaip baigiamasis studijų darbas. Ir, žinoma, artimiausias ir didžiausias tikslas - albumo pristatymas vasario 25 dieną, 14 valandą, Vilniaus knygų mugės renginio metu. Būsiu pati pirmoji atidaranti knygų mugės sceną, tai bus vienintelė proga įsigyti mano albumą, todėl labai kviečiu atvykti pasiklausyti. Tą galėsite padaryti su gautais knygų mugės pakvietimais.

- Ar turi savąjį "arkliuką"? Kitaip tariant, kokia muzika tau patinka ir kokią pati atlieki bei kuri?
- Pastaruoju metu mane labiausiai įkvepia atlikėjos Lanos Del Rey kūryba. Mane be galo žavi jos įsijautimas į dainas, dainavimo maniera. Jei dainininkas visu kūnu, visa siela gali sudainuoti dainą taip, kad prikaustytų klausytojo dėmesį, tai yra nuostabu. O tai ji tikrai puikiai sugeba. Kalbant apie mano atliekamų ir kuriamų dainų stilių, tai būtų kažkas tarp Ievos Narkutės ir Jurgos Šeduikytės muzikos. Tiksliau tariant, alternatyvi pop muzika.

- Esi ne tik dainininkė, bet ir dainų autorė. Kas tave įkvepia jų rašymui?
- Rašyti dainas mane labiausiai įkvepia žmonės. Jeigu jiems mano dainos padeda atrasti naujus jausmus, įspūdžius, jautiesi reikalingas - norisi kurti. Manau, daugumai žmonių dainų rašymas neatrodo kaip profesija. Tai nėra valandinis darbas kiekvieną dieną, tai daugiau sėkmės ir talento lydima veikla.

- O kaip tavo artimieji reaguoja į tavo pomėgį dainuoti ir kurti? Ar turi didelį palaikymą? 
- Kadangi muzikuoju nuo pat vaikystės, tėvų ir draugų ši mano veikla jau nebestebina. Tačiau, žinoma, tiek tėvai, tie draugai labai palaiko, linki sėkmės, dažnai ateina paklausyti koncertų. Tad palaikymą, galiu sakyti, jog turiu tikrai didelį.

- Esu tikra, kad be dainavimo ir rašymo turi dar daugybę kitų veiklų. Papasakok, kuo apart muzikos dar užsiimi?
- Laisvalaikiu mėgstu piešti, gaminti rankų darbo atvirutes, kurios tinka dovanoti įvairioms progoms,  groju pianinu, taip pat esu didelė serialų mėgėja. Visuomet atradusi laiko ką nors pažiūriu, ypač visada labai laukiu serialo "Vaikštantys numirėliai" (ang. "The Walking Dead" ) naujų epizodų. Taip pat dirbu modeliu. Pavyzdžiui, šią vasarą buvau išskridusi į  Aziją - dirbau Kinijoje ir Korėjoje. Labai sunku vėl grįžti ir integruotis į visuomenę. Šiuo metu dar užsiimu ir aktoryste - filmuojuosi filme apie kovos menus (pirmasis tokios tematikos filmas Lietuvoje!), kuriame atlieku pagrindinį keršytojos už nužudytą mylimąjį vaidmenį. Ši veikla labai padeda tobulintis kaip asmenybei, tačiau reikalauja be galo daug darbo ir pastangų. Filmo anonsą galite peržiūrėti ČIA.

- Esi dainininkė, modelis ir dar netgi aktorė! Kuri veikla tau patinka labiausiai, kas sukelia geriausias emocijas? 
- To tikrai negalėčiau išskirti. Esu labai universalus žmogus ir kiekviena veikla, kuria užsiimu, turi savų privalumų bei suteikia skirtingas emocijas. Nemėgstu apsistoti ties vienu dalyku, gyvenimas tam per trumpas, noriu pažinti pasaulį ir atrasti dar daugiau pomėgių, kuriuose galėčiau save realizuoti! (šypsosi).

- Vasario mėnesį pasirodys pirmasis tavo debiutinis albumas. Ar tai buvo viena didžiausių išsipildžiusių tavo svajonių? 
- Iš tikrųjų albumas yra įrašytas gana seniai, bet kaip jau minėjau, pristatymo koncertą planuoju padaryti šiemet, vasario 25 dieną, knygų mugėje. Ir taip, tikrai taip, tai buvo viena didžiausių išsipildžiusių mano svajonių. Visą gyvenimą svajojau apie tai, kad norėčiau kurti dainas, jas atlikti ir važinėti po pasaulį siųsdama tų dainų žinutę žmonėms. Džiaugiuosi, kad svajonės pildosi.  

- Ar yra dainininkas ar dainininkė, į kurį tu lygiuojiesi? Kokie atlikėjai tau apskritai patinka, kelia susižavėjimą?
- Labiausiai susižavėjimą man kelia tie atlikėjai, kurių atliekamose dainose atsispindi jų pačių tikrieji išgyvenimai, nesuvaidintos emocijos ir nuotaikos. Vienas naujausių atradimų - Kurt Cobain. Po filmo "Montage of heck", atradau šią asmenybę iš naujo ir ne vien tik kaip puikų dainų kūrėją, bet ir dailininką, visapusį menininką. Taip pat, kaip jau minėjau, mane labai įkvepia ir nuostabioji Lana Del Rey. Ji - tikras pavyzdys!

- Kokie tavo planai ateičiai, Liepa? Galbūt sieksi didžiosios scenos?
- Žiūrint, kas ta didžioji scena.. Ar tai televizija, ar Kauno "Žalgirio" arena..? (šypsosi). Iš tikrųjų nežinau, labai didelių planų į ateitį neturiu. Bandysiu gyventi ir nepasiduoti kartais užplūstančiam liūdesiui. Pažiūrėsim, kas iš to išeis..

- Ko norėtum palinkėti savo ir mūsų portalo skaitytojų ateičiai?  
- Norėčiau palinkėti ir paskatinti užsiimti meditacija, arba iš naujo atrasti šią nuostabią veiklą, mėgautis dabartimi, o svarbiausia - suvokti savo tikrąsias gyvenimo vertybes esamuoju laiku.

Liepa yra puikus pavyzdys visoms merginoms ir vaikinams, kaip reikia siekti savo svajonių, o pomėgius paversti darbu. Belieka tikėtis, kad mergina nesustos, sieks aukštumų savo karjeroje, o debiutinis jaunosios dainininkės albumas sulauks sėkmės. Linkime ir tau, miela mūsų skaitytoja, savo svajones paversti tikrove bei mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka. Juk tai ir yra svarbiausia, tiesa? O pabaigai, kartu su Liepa visus "Teenage Dreams" portalo skaitytojus kviečiame paklausyti naujosios atlikėjos dainos "Drugiai", kurią galite rasti ČIA.

4 Komentarai

 1. Pirmoje pastraipoje užkliuvo "ne išeitis", turėtų būti "ne išimtis", ar ne?:D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Wow labai įdomu buvo! Žiauriai smagu vel matyti tavo straipsnius Simona. Kaip visada viskas šauniai ir profesionaliai:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pritariu anonimui, kaip gera vėl matyti tavo vardą ir skaityti parašytą tekstą. O apie Liepą pirmą kartą sužinojau, tad ačiū Tau, dar vienas atradimas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. labai šiltas ir nuoširdus žmogeliukas ta Liepa, o ir balsą pavydėtiną turi
  žodžiu, džiaugiuosi, kad atradau, ir ačiū, kad parodei, Simona :-D

  AtsakytiPanaikinti