Interviu su Sandra Stalmokaite - talentinga menininke

Sandra Stalmokaitė yra puikus pavyzdys kitiems - ji ne tik dirba, bet ir suranda laiko užsiimti mėgstama veikla. Ji jau ketvirtus metus piešia ne tik dėl malonumo, bet ir sugeba iš to užsidirbti. Pripažinkime, ne viena norėtume laisvalaikį derinti su darbu, nešančiu pelną. Šiame interviu  mūsų skaitytojoms Sandra atsakys, kaip ji viską suspėja ir papasakos apie savo gyvenimo aistrą - meną.

Sveika, Sandra! Labai malonu, kad sutikai duoti interviu ir supažindinti skaitytojus su savo veikla. Papasakok apie save plačiau. Kad esi puiki menininkė mes jau žinome, bet galbūt yra dar kai kas, ką būtų įdomu sužinoti?
Sveiki! Esu paprastas žmogutis kaip ir visi kiti. Gyvenu mažame miestelyje - Gargžduose ir turiu didelį savo hobį - piešimą.  Iš tikrųjų  jis užima didžiąją gyvenimo  dalį  ir dabar savęs be jo tiesiog neįsivaizduoju. Žinoma, turiu ir kitų pomėgių, mane domina fotografija, mėgstu fotografuoti gamtą, bet esu tik mėgėja. Norėčiau daugiau išmokti šioje srityje, tačiau profesionalė būti neketinu. Pastaruoju metu labiau pradėjau domėtis siuvimu, šiuo metu svarstau pradėti mokytis ir tuo užsiimti labiau. Yra tekę siūti mokykloje, todėl pagrindus turiu, tačiau vardan tikslo reikėtų daugiau pastangų bei darbo. Manau, kad ateityje žmonės galės užsisakyti ne tik mano piešinių

Kaip prasidėjo Tavo pažintis su piešimu? Ar tuo užsiimi nuo vaikystės, o gal tuo susidomėjai visai neseniai?
Piešiu jau nuo pat vaikystės, jau nuo pat mažų dienų nepaleidžiu pieštukų iš rankų. Susidomėjimas piešimu buvo visada, tačiau tik paauglystėje pažvelgiau į tai rimtai. Pamenu, būdama keturiolikos pabandžiau piešti žmogaus portretą, nieko nesigavo, todėl suplėšiau ir išmečiau... Sekantį kartą vėl pabandžiau ir man pavyko. Žinoma, ne tobulai, bet bent jau kažkas buvo panašaus į žmogų. Taip ir prasidėjo viskas.  Jau ketvirtus metus tuo užsiimu ir tai yra didelė dalis manęs.

Ar sieji savo ateitį su dabartine veikla? Ar vis dėl to piešimas laikui bėgant liks tik pomėgiu? Jei taip, tai ką žaidi veikti gyvenime?
Galiu tvirtai teigti, jog piešimas neliks tik pomėgiu. Turiu daug planų, idėjų ateičiai, todėl mėginsiu jas visas įgyvendinti. Taip, aš nestudijuoju meno ir dauguma klausia, kodėl. Juk visi mano, kad aš būtent tiesiog tam sutverta. Tačiau, matyt, man patinka mano piešimo stilius, aš mokausi pati savarankiškai, todėl nenoriu kad kas nors keistų mano nuomonę. Svarbu pačio žmogaus pastangos, tvirti žingsniai pirmyn ir galima pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų.

Ar tavo ''Facebook'' puslapyje, kuriame galima išvysti nuostabių darbų, jų galima ir užsisakyti?
 Taip, mano darbelių galima užsisakyti. Daugiausiai tenka priimti portretų užsakymus, bet žinoma, netrūksta ir  peizažų ant drobės ar kitokių paveikslų. Taip pat piešiu ir tatuiruočių eskizus

Kadangi puslapis patinka net 15 tūkstančių žmonių, turėtum gauti daugybę prašymų nupiešti ar nutapyti portretus. Kaip viską spėji, juk turbūt dar kažkur mokaisi, ar dirbi? O gal menas Tavo pagrindinis užsiėmimas šiuo metu?
Taip, užsakymų tikrai netrūksta. Šiuo metu nesimokau, tačiau piešimą tenka derinti su darbu, todėl tai irgi sudėtinga. Vienaip ar kitaip, randu laisvo laiko piešimui ir stengiuosi jo neapleisti. Kad ir kaip norėčiau, šiuo metu menas nėra mano pagrindinis užsiėmimas. Labai tikiuosi, jog ateityje plėsiu savo veiklą ir susikoncentruosiu tik į ją.

Kaip surandi motyvacijos piešti, juk tuo užsiimi ne pirmus metus? Ar dar neatsibodo?
Ne, tikrai neatsibodo! Dalykai, kurie traukia ir patinka  niekada neatsibos. Žinoma, būna tokių dienų, kai tinginystė nugali ir nieko nenori piešti, bet stengiesi judėti į priekį. Motyvuoju save žiūrėdama kitų žmonių darbus, kai pamatai, nori kažką pasiekti , kaip ir jie kad pasiekė. Taip atsiranda įkvėpimas.

Ką apie Tavo veiklą mano draugai ir artimieji? Kaip jie reaguoja į tai, jog piešimas užima pakankamai daug laiko, kurį galėtum skirti jiems?
Visi draugai ir artimieji labai mane palaiko ir skatina siekti dar daugiau. Džiaugiuosi, kad mane supa būtent tokie žmonės, kurie džiaugiasi tuo, ką darau. Tačiau būna visko, kartais net draugai pyksta, jog jiems neskiriu savo laisvo laiko ir dažnai būnu užsiėmusi. Bandau viską suderinti, nei vieno nepamiršti, bet kartais taip jau nutinka, kad tenka ir kitus nuvilti...

Nuo savo veiklos pradžios Tau teko nupiešti ar nutapyti daugybę portretų. O ar turi savo pačios portretą? Ar vis dėl to nekilo toks noras?
Visi piešiantys žmonės, kaip ir aš, niekada nepiešia savęs. Keista, bet tai tiesa. Nežinau kodėl, bet manau, jog save piešti nėra įdomu. Žymiai įdomiau pamatyti, kaip kitas žmogus tave perteikė ant balto popieriaus lapo.

Norint piešti reikia turėti daugybę priemonių. Pieštukų, trintukų, dažų, popieriaus.. Ar sugebi ramiai praeiti pro dailės prekių parduotuves? O gal užsuki kiekvieną kartą, vos pamačiusi iškabą?
Tikrai taip, norint užsiimti piešimu reikia daug priemonių , kurios kainuoja gana brangiai. Bet ką darysi, tokia jau ta menininko dalia. Iš tikrųjų dailės reikmenų parduotuvėse jaučiuosi kaip rojuje, tik įžengus pametu galvą ir pamirštu, ko aš čia atėjau. Dažnai sunku išeiti iš jos nieko nenusipirkus, vis kažkas patraukia akį, bet visada stengiuosi tvardytis ir nepirkti to, ko galbūt man nereikia .

Ką patartum merginoms, kurios nori užsiimti šia veikla?
Merginoms, norinčioms užsiimti  šia veikla, visų pirma  patarčiau neklausyti  ką šneka kiti,  nekreipti dėmesio į tuos, kurie galbūt jūsų nepalaiko ir bando atkalbėti. Svarbiausia yra norėti, stengtis ir siekti užsibrėžtų tikslų, nes tik  tai veda į priekį. Ir jūs pamažu vis augsit. Žinoma, iš pradžių nesiseks, nebus lengva, bet su laiku pamatysite kiek esate pažengusios. Svarbu nenuleisti rankų, jei ir pasitaikytų kokia kliūtis, tai dar nereiškia kad reikia viską mesti ir pasiduoti. Kliūtys tik užgrūdina. Todėl nenustokite ir siekite to, ko norite.

Ko norėtum palinkėti ''Teenage dreams'' skaitytojoms?
Noriu skaitytojoms palinkėti, kad visos jų svajonės taptų realybe, kad niekada nepritrūktų jėgų stengtis ir judėti į priekį. Atminkite, kad nieko gyvenime nėra nepasiekiamo ir neįmanomo, reikia tik pasistengti ir viskas gali atsidurti jūsų rankose. Sėkmės!

Ačiū už atsakymus ir sugaištą laiką!
smile emoticon
Sandra šilta ir paprasta mergina, galinti didžiuotis nuostabiu talentu. Mane ji jau įkvėpė pabandyti piešti, tad tikimės, kad ir tu pagavai įkvėpimą imti pieštuką į rankas ir pabandyti nupiešti portretą. Juk tai būtų puiki dovana, tiesa? Jei piešti nenori arba tau nesiseka taip gerai, kaip šiai merginai, visada gali užsukti į jos ''Facebook'' puslapį (ČIA) ir užsisakyti portretą, kuris tikrai pradžiugintų artimą žmogų.

6 Komentarai

 1. wooooow. man beprotiškai patiko, įsitraukiau į skaitymą ir nesuvokiau, kodėl jis taip greitai baigėsi. puikiai padirbėjai, taip ir toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. o, Sandra! Iš tiesų įdomus ir šiltas žmogus (aišku, ir beprotiškai talentingas!) Džiaugiuosi, kad mano miestelyje tokių yra :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai puiku. Įdomi mergina, smagu, kad dar turime tokių talentingų žmonių.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nuostabu! Įdomu buvo skaityti, dabar žinosiu, kad mano mieste tokių talentingų žmonių yra;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Akvile, tau skirta rašyt tokio pobūdžio straipsnius!!! vau
  ŠAUNUOLĖ!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pati domiuosi menu taigi išvydusi šitą straipsnį pradėjau džiūgauti! Akvile, Tu - šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti