Kaip neprarasti motyvacijos mokantis ir kur jos rasti?

Tikiu, kad daugelis iš mūsų mokosi dėl to, jog reikia, atsainiai, paviršutiniškai arba dalinai nesimoko išviso. Mokslas yra iš tiesų sunkus dalykas ir atrodo, jog daug kas turėtų būti kitaip. Daugelis dažnai užduoda klausimą: kam to reikia? Visgi, tiesa ta, jog tikrai yra dalykų, kurie nėra ypatingai naudingi, tačiau daugelis lavina protą ir gerina mąstyseną, tad nors, kad ir kaip nekenčiame formulių ar gramatinių lentelių - turime jas išmokti. Bet kaipgi „priversti“ save iš tiesų rimtai krimsti mokslus, norėti mokytis, rasti laiko ir ties tuo susikaupti?


Įkvepiantys žodžiai
Tai, jog kažkas kuria įkvepiančias frazes, yra nuostabu. Iš tiesų žodžiai yra didžiausia motyvacija. Pasakyti, parašyti ar perskaityti - nesvarbu kokie. Pasitaiko atvejų, kada mokytojos dėstomuose moraluose atsiranda šiek tiek motyvacijos mokymuisi. Visgi, kartais net ir sėkmingų, išsilavinusių žmonių kalbos, jų gyvenimo aprašymai duoda motyvacijos stengtis ir panašėti į juos. Reikia stengtis išgirsti tam tikrus žodžius, jog jie tave įkvėptų. Mokykis išgirsti, nes tai bus didžiausias Tavo privalumas. Jeigu dažnai netenka išgirsti motyvuojančių kalbų, pabandyk kitą kelią. Gali paprasčiausiai susirasti įvairių frazių, žodžių ir juos išsirašyti. Stenkis juos iliustruoti toje vietoje, kur galėsi dažnai pamatyti ir perskaityti. Todėl yra gana nesunku juos panaudoti, kaip dekoracijas. Atsispausdink, išsirašyk ant lapo pasirinktus žodžius ir interpretuok taip, kaip tavo širdis geidžia. Svarbiausia yra, jog darbo rezultatas tave džiugintų ir motyvuotų kibti krimsti knygų!

Mokymosi pobūdžio nuotraukos
Pinterest ir Tumblr tiesiog lūžta nuo daugybės mokymosi, arba dar kitaip vadinamų studyblr blog'ų. Juose iš tiesų yra milžiniški kiekiai įvairių nuotraukų, patarimų ir paprastos motyvacijos. Daugelis nuotraukų nelabai yra kuo ir išskirtinės, tačiau daugumą žmonių įvairios nuotraukos mokymosi tematika, užrašai ir kt. - motyvuoja. Motyvacija labai paprasta, tačiau tikrai įtakoja daugelį dalykų! Pirmiausiai tai, jog daro įtaką tavo pačios mokymuisi, sprendimams, rutinoms, o vėliau galbūt suteikia norą tapti panašia į tas, kurios užsiima visais šitais blog'ais. Žinoma, nesek aklai, tačiau daugelį dalykų gali pritaikyti savaip, tiesa? O pritaikyti tikrai yra ką! Įvairios rašymo technikos, patarimai, įkvėpimas ir t.t. Svarbiausia, jog atsirinktum, ko tau reikia ir ko tu nori. Pabandyk paieškoti įvairių nuotraukų, patarimų ar kt. čiačia ir viso kito gali rasti štai čia. Taipogi motyvaciją renku ir pati, tad čia galite rasti įvarius mano pin. Albumas dažnai pildomas.


Tikslų užsibrėžimas
Tai yra itin svarbu. Jeigu nori produktyvumo ir rezultatų - privalai išsikelti sau tikslus, kurių link turi eiti ir nesvarbu, ko tai pareikalaus. Tikslai tave motyvuoja kovoti. Tapk atšiauria kovotoja, jog pasiektum, ko nori. Niekada neatsisakyk konkurencijos. Tai tik dar labiau motyvuoja stoti akis į akį ir išsiaiškinti stipriausius. Rask laiko ir paimk popieriaus lapą ar kompiuterio programoje surašyk visus tikslus, kuriuos moksle tu nori (turi) pasiekti. Būtinai užsibrėžk ir kiek laiko vykdysi. Juk negali sau leisti plaukti ištisus metus? Geriausias laiko tarpsnis yra vienas pusmetis. Sunkiausiai yra jo pradžioje, nes vos vienas pažymys lemia vidurkį, tad nenukabink nosies, kol neprisirinksi jų daugiau. Pirmas punktas turėtų būti norimas tavo trimestras. Vėliau, žinoma, imkis stengtis dėl dalykų, kurie galėtų tau sektis ir geriau. Netingėk, nes nuo to priklausys tavo ateitis.
Lapą pakabink geriausiai matomoje vietoje. Tam puikiai tiktų tavo darbo vieta. Joje galėsi matyti lapą, punktus ir apmąstyti, ar jau vyksta progresas. Patariame išsikelti sau tokį iššūkį "100 produktyvių dienų". Kiekvieną dieną, nesvarbu kokia ji bebūtų, tu turėsi padaryti kažką produktyvaus. Tai gali būti daugelis veiksmų: išmokti, padeklamuoti, išstudijuoti, išsiaiškinti ar kažką suprasti. Prieš pradėdama išsikelk tikslą, ką būtent tu šiandien norėsi padaryti ir sėkmės!

Youtube kanalai
Tai nėra pati didžiausia motyvacija, bet, kaip ir minėjau pirmoje pastraipoje - čia yra žodžiai. Iš jų lūpų sklinda daugybė patarimų, pamokymų, pastebėjimų ir net sava patirtis. Labai motyvuoja matyti ir girdėti kito žmogaus žodžius, pasakojančius nuoširdžiai apie tai, kaip mokytis. Tai nėra nurodymai, greičiau pastūmėjimai teisingo kelio link. Vienas iš šių kanalų yra šis. Jame yra kalnai patarimų ir visko kito, tad skubėk žiūrėti ir semtis motyvacijos. Ne ką prastesnis  yra ir šis. Jame taipogi yra nemažai naudingos informacijos. Pirmojo kanalo įkūrėja Jess - senai baigusi mokyklą, tad pasisemti patirties iš jos yra tikrai ko!


Taigi, ar radai bent kiek motyvacijos? Ką žadi keisti ir kaip? Pasidalink komentaruose ir Tu! 


7 Komentarai

 1. Nuostabus straipsnis Skirmante. Pasinaudosiu keletu patarimų, nes man tikrai trūksta motyvacijos moksle. Tik moksle. Stulbinantis, išskirtinis ir kitoks straipsnis( mokymosi srityje). Taipogi aš tau taip pat linkiu motyvacijos rašyti straipsnius mums.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šiaip visi patarimai jau girdėti, bet giriu už tai, kad nepatingėjai surasti blog'ų bei youtube kanalų, kuriuose visad gali pasisemti idėjų ir motyvacijos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šaunuolė, Skirmante! Dėkui už puikų straipsnį :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai labai ačiū, merginos, už tokius šiltus žodžius! Tai ne tik glosto širdelę, bet ir motyvuoja toliau rašyti :)
  Džiaugiuosi, kad radot motyvacijos ir mokysitės, nes juk tai buvo mano straipsnio tikslas. Be to, rašydama ir ieškodama prisigėriau įkvėpimo tiek, kad šio straipsnio nauda buvo dvipusė.
  Sėkmės, merginos :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kartojasi straipsniai :) pamenu jog nesenai jau buvo įkeltas straipsnis su motyvacijos šaltiniais

  AtsakytiPanaikinti
 6. Atleisk, tačiau ne, nebuvo :) Nebent pateik straipsnio nuorodą.
  Ir nejaugi nieko neradai naudingo arba naujo? Gaila.
  Apie motyvaciją mokantis, straipsnio pastaruoju metu nebuvo. Prieš rašant mes visada tokius dalykus patikriname.

  AtsakytiPanaikinti
 7. nuostabu. labai naudingi patarimai labai pravers

  AtsakytiPanaikinti