Keisčiausios etiketo taisyklės iš viso pasaulio

Etiketas ir geros manieros yra būtinos visiems žmonėms, gyvenantiems šiame pasaulyje. Deja, ne visi jų laikosi, o kiti net pasibaisėja užsienietišku etiketu. Ar tai tikrai taip keistai skamba? Sužinok ir nuspręsk pati, skaitydama keisčiausias etiketo taisykles visame pasaulyje!

1. Kai kuriose Lotynų ir Viduržemio jūros šalyse, savo pagarbą maistą pagaminusiam žmogui gali išreikšti raugėdamas.

2. Senovėje tibetiečiai augindavo mažojo pirštelio nagą vien tam, kad pasikrapštytų ausis ar nosį.

3. XIX amžiuje Didžiosios Britanijos karų laivyno jūreiviai negalėdavo maisto valgyti su šakute, kuri buvo laikoma bobišku įrankiu.

4. Didžiosios Britanijos piliečiui, kuris turi galvos grybelinę, nereikia nusiimti galvos apdangalo prieš monarchus.

5. Vienos Nepalo genties moterys, savo pagarbą ir atsidavimą savo vyrams, privalomai parodydavo beplaudamos jų kojas ir vėliau išgeriančios tą patį vandenį.

6. Pasak senojo žydų įstatymo, galėjai savo sutuoktinį paduoti skyryboms, jei iš jo burnos sklinda nemalonus kvapas.

7. Indėnų įstatymai teigia, kad bet kuriam, pagadinusiam orą vado akivaizdoje, užpakalis yra amputuojamas.

8. Pagarbusis japonų pasisveikinimas vienas kitam nusilenkiant yra gan pavojingas - jis nusinešė net 20 tūkstančių žmonių gyvybių... nuo galvos traumų.

9. Bulgarijoje, Indijoje ir Graikijoje norėdami pasakyti "ne", žmonės turi palinksėti galva, o sutikdami - ją papurtyti.

10. Gentyje, atsiradus naujam nariui, visi kas gali ateina jo apspjaudyti, šitaip linkėdami laimės.

11. Daugelyje Azijos šalių siurbčiodami makaronus ar sriubą patenkinsite šeimininką, nes tai ženklas, jog maistas per daug skanus, kad laukti iki kol jis pravės.

12. Šalyje, kur arbatos gėrimas yra ypatinga ceremonija - Japonijoje - paskutinį arbatos gurkšnį reikėtų išsiurbti su garsu. Tokiu būdu šeimininkui duodamas ženklas, kad baigei savo gėrimą ir tau patiko.

13. Korėjoje suaugusio žmogaus gėrimą derėtų paimti tik abejomis rankomis.

14. Filipinuose ir Šiaurės Afrikoje nemandagu pilnai ištuštinti lėkštę - tai reikš, kad tau nepakako maisto ir rizikuoja būti daugiau niekada nepakviestas vakarieniauti.

15. Japonijoje, Kinijoje nedera pradėti valgyti pirmiau už vyresnį žmogų arba viršininką.

16. Jei kada teks atostogauti Portugalijoje, niekada neprašyk druskos ar pipirų - įžeisi šefą, nes taip parodysi, kad jis nesugebėjo tinkamai paskaninti tau patiekiamo maisto.

17. Jei tu visada visur vėluoji, apsigyvenk Meksikoje! Ten vėluoti bent dešimtį minučių yra mandagu, anksčiau ateiti nedera, nes šeimininkai gali būti nepasiruošę.

18. Prancūzijoje porinis gėlių skaičius skirtas džiaugsmingoms progoms, neporinis - gedului.

19. Čekijoje gan ilgą laiko tarpą nederėjo dovanoti gėlių viršininkei ar mokytojai - jos buvo skirtos tik romantikos ženklams.

20. Indijoje valgoma pirštais - ant stalo nerasi jokių įrankių, tačiau Čilėje net bulvytės fri valgomos su įrankiais.

21. Šalyse, kuriose valgoma lazdelėmis, jomis baksnoti į kitus yra be galo įžeistina.

Ženklas "OK"
22. Japonijoje jokie arbatpinigiai tiesiog neegzistuoja - sako, kad viskas jau įskaičiuota į pačios prekės kainą ir  šios taisyklės nepaisymas gali būti suprastas kaip gailesčio ženklas.

23. Vidurio rytuose ir Nigerijoje girti kito žmogaus daiktus yra labai nemandagu - taip parodai, kad nori to daikto, o šeimininkai jaučiasi nemaloniai negalintys jo padovanoti jums.

24. Ženklas "OK" Prancūzijoje reiškia "tu esi visiškas nulis", Tunise - "aš tave užmušiu", o Graikijoje - "užsičiaupk".

25. Kinijoje kepta žuvis yra nevartoma, nes tai gali atnešti nesėkmių ją sužvejojusiems žvejams.

Geras pliūpsnis istorijos, keistenybių, nustebimo ir net juoko. Taip, viskas vyksta viename ir tame pačiame pasaulyje, po vienu dangumi. Kai kurios "taisyklės" yra tikrai juokingos, o kai kurios netgi keliančios šleikštulį, tačiau tai parodo, kaip skirtingai mes visi gyvenome ir gyvename.

7 Komentarai

 1. Buvo laaaabai įdomu, nors šiaip straipsnį jau juodraščiuose perskaičiau :D kaikuriuos jau žinojau, o kiti buvo nauji ir negirdėti. Ačiū! :*

  AtsakytiPanaikinti
 2. Idomu ypac su tuo OK nes viska skaiciau, bet paskaiciau apie OK.Na straipsnis idomus vien del to nes cia yra tokiu etiketo taisykliu kuriu mes niekada nebutume suzinoje.Taigi manau, kad tau naudinga.Tikrai idomu pasiskaityti kai neturi ka veikti;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Paskaičiau ir net garsiai visai šeimai, o tai reiškia, kad paaatiko!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patikooo! Gal jau galėtumėte įkelti naują straipsnį??

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai paliko;) Bet galetumet kelti dazniau straipsnius nes jūsų gana nemažai o vienas ar du per savaitę kažkaip mažokai; ))

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai įdomus straipsnis! Tema puiki, gerai surinkta informacija

  AtsakytiPanaikinti