Patarimai, kaip rašyti straipsnį

Su straipsnio rašymo problemomis susiduria ne tik dauguma blogerių, bet ir moksleivių. Tai daug kartų pasikartoja tas pats žodis, o sinonimų jam sugalvoti vis neišeina, tai galvoje sukasi geniali mintis, bet išreikšti jos žodžiais nepavyksta, tai išvis nesugalvoji ką rašyti, nors jau pusvalandį sėdi prie tuščio Word'o dokumento... Rašyti nėra paprasta, tačiau "Teenage Dreams" portalas paruošė jums keletą patarimų, kaip parašyti gerą, galbūt tikrai dėmesio vertą straipsnį.

•Stenkis rašyti jaukioje, mieloje aplinkoje, kurioje jautiesi gerai. Kramsnok kažką, tyliai pasileisk muziką. Taip bus lengviau išrikiuoti mintis, kadangi jausiesi patogiai.
•Nesirink tokių temų, kurių pati nelabai supranti ir neturi jokios patirties. Rašant tokia tema, su kuria esi plačiau susipažinusi, mintys dažniausiai liejasi savaime.
•Išsirink kelias temas straipsniui, pabandyk mintyse susikurti tekstus su visomis išsirinktomis temomis ir tik tada apsispręsk, kuri tema tinkamiausia. Taip pat, jei jau matai, kad rašyti nesiseka ir visai nebėra idėjų su pasirinkta tema, nebijok palikti ją ir pradėti rašyti kitą straipsnį, kuriam galbūt turi daugiau idėjų.
•Geriau nerašyk kelių skirtingų straipsnių vienu metu. Rašyk straipsnius po vieną, taip nesusipainiosi tarp minčių.
•Nebūtina iš karto rašyti keliais šriftais, sukelti paveikslėlius ir pan. Geriau iš pradžių susirašyk viską ką nori, kol dar neišseko idėjos, o tik kai pats rašymas bus baigtas, pradėk tvarkyti visą dizainą. Tvarkyti straipsnio dizainą, dėti paveikslėlius ir kitais būdais tvarkyti tekstą, kad jis vien savo išvaizda būtų akį traukiantis ir išskirtinis, yra vienas smagiausių dalykų.
•Rašydama pasikliauk ne vien savo, bet ir kitų nuomone. Pasinaudok google ir paskaityk panašių temų straipsnius, paieškok įdomių minčių ar posakių, arba tiesiog pasiklausk šeimos narių ar draugių, ir iš surinktos informacijos atsirink tai, ką tikrai galėtum panaudoti straipsnyje.
•Jei turi daug minčių, geriau neatidėliok rašymo vakarui, rytojui.. Rašyk iš karto! Bet jeigu nutiko priešingai - galva tuščia, pasilik tai vėlesniam laikui, kai būsi labiau pasiruošusi ir susikoncentravusi.
O dabar pateikiame tau keletą žingsnelių, kurie palengvins tau straipsnio rašymą.

PLANAS
Turbūt geriausias dalykas prieš pradedant rašyti straipsnį yra ant lapelio susirašyti straipsnio planą. Susidėlioti visus punktus, užsirašyti geras mintis, frazes. Rašyti pagal planą bus daug paprasčiau, kadangi nebus tiek daug užstrigimų ir pauzių.

RAŠYMAS

Kai jau svarbiausius dalykus esi susirašiusi į planą, gali pradėti rašyti. Stenkis kuo tiksliau laikytis plano, bet sugalvojusi, jog dar kažko trūksta, nebijok to įterpti.  Žinoma, jeigu tai dera prie viso kito. Tiesiog leisk atsiskleisti savo fantazijai ir gabumams rašyme.

PAVEIKSLĖLIAI IR DIZAINAS
Straipsnis be paveikslėlių dažnai atrodo niūrus, be to, paveiksliukai ir kitas dizainas yra pirmas dalykas, kurį pamato žmogus vos atsidaręs straipsnį ir iš to susidaro pirmas įspūdis, kuris išlieka. Pavyzdžiui, straipsnis gali būti tikrai geras ir vertas dėmesio, bet, jei jis atrodys netvarkingai (t.y. netvarkingai išmėtytas tekstas ir nuotraukos, nesureguliuoti šriftai...), vargu ar jam pavyks pasiekti gerų rezultatų. Paveiksliukus rink pagal temą, nedėk tokių paveikslėlių, kurie visai neturi ryšio su tema, yra neryškūs, labai mažo formato...Spalvas taip pat derink pagal temą, tarkim, jei straipsnis yra apie vasarą, linksmybes ir t.t., vargu ar jam tiks tamsios, šaltos spalvos.
PERŽIŪRA
Peržiūrėti straipsnį turi keletą kartų, tiek jau parašiusi, tiek rašydama. Vis dėlto pabaigusi rašyti ir tvarkyti dizainą, turi pradėti didžiausią peržiūrą, tačiau prieš tai šiek tiek pailsėk, pasidaryk arbatos.. Ir tik tada po trumpos pertraukėlės su nauju entuziazmu persižiūrėk visą straipsnį. Žiūrėk, kad nepaliktum jokių rašybos klaidų, pasikartojimų ir pan. Gali papildyti, jei sugalvojai kažką naujo. Tačiau nepersistenk, kad netyčia visko nesugadintum.
Kai įsitikini, kad straipsnis visiškai užbaigtas, gali jį publikuoti. Šauniai padirbėjai, dabar gali atsikvėpti!


6 Komentarai

 1. kažkaip labai jau panašu į mano nesenai rašytą straipsnį „Kaip tapti blogere?“, dalis tavo punktų jau buvo ten apkalbėti, tad nelabai supratau, kam pilstei iš tuščio į kiaurą. Visgi, čia bene vienodi straipsniai bet tiek to.
  Nelabai patiko išsidėstymas, o ir šiaip, nepasakyčiau, kad pats straipsnis galėtų padėti ir būti kažkuo naudingas, nes kaip ir minėjau, viskas kalbėta ir apkalbėta :-D
  aj, ir dar mano nuomone pabaiga trumpa labai jau

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kai mačiau tavo straipsnį juodraščiuose man kilo mintis "Kur merginos rašys tuos straipsnius?" Gal gali man atsakyti? Suprantu, jog galima rašyti Teenage Dreams portale, bet mes, manau, visos žinome kaip tai daryti.
  Ir šis straipsnis beveik niekuo nesiskiria nuo Viktorijas. Bent jau esmė lieka tapati.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis įdomus, tačiau tikrai kopijuotas nuo Viktorijos. Linkiu sėkmės kūrybinėje veikloje!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labas, Elze (labai gražus vardas)! Gavai nemažai kritikos iš praeitų komentatorių. O aš pasakysiu tiek. Nekreipiant dėmesio į argumentuotą kritiką, puiki pradžia!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labas, o man visai pravertė. Tūrėjau pirmą kartą rašyti straipsnį mokyklos laikraščiui. Mano manymu, nesvarbu, kad tema gal ir kam nors neaktuali, tačiau juk ir grožio temos ir pnš., ne visiems aktualios. Šiaip ar taip, straipsnis man patiko, sėkmės toliau rašant!!

  AtsakytiPanaikinti