Wattpad - kūrybinė ir praktinė erdvė

Manau, daugelis žinome, ką kiekvienas mėgstame veikti: skaityti, rašyti, piešti ar dainuoti. Visi žinome ir ko nekenčiame: skaityti, rašyti, piešti ar dainuoti. Visi savo pomėgiams skiriame skirtingas vietas. Skaitytojai - įsikuria su knyga, piešėjai - kur jiems patogiau, dainuojantys - scenoje, prie veidrodžio ar duše. Su rašytojais yra šiek tiek sudėtingiau. Nei vienas mokyklos rašinys ar straipsnis neparodo tikrųjų sugebėjimų. Tai galima išmokti ir padaryti, o rašyti knygą, tikrą knygą - reikia sugebėjimų. Ne kiekvienas sugeba savyje atidaryti visus stalčius ir sudominančiai parašyti gerą kūrinį. Jauniesiems rašytojams, žurnalistams ar žmonėms, norintiems paragauti rašymo malonumo ir bandantiems save atrasti buvo sukurtas Wattpad.
Kaip naudotis puslapiu?
Mokėti naudoti reikia du dalykus - savo rašymo sugebėjimus ir patį puslapį. Tau visų pirma reikia prisiregistruoti. Neskubėk. Turi nuspręsti, kaip rašysi - anonimiškai ar ne. Prisiregistravusi imkis savo profilio dizaino ir aprašų. Jeigu kursi pati sau - gali pernelyg ir nesistengti pritrenkti, tačiau, jeigu tikiesi skaitytojų dėmesio - įdėk daugiau darbo. Baigusi su dizainu imkis istorijos/knygos/pasakojimo. Pačiame viršuje, įrankių juostoje rasi laukelį "Create", tad spausk ir imkis veiksmų. Visai nesunkiai gali pasidaryti ir pačio kūrinio viršelį. Taip pat pridėk aprašymą. Tai padės skaitytojui šiek tiek susivokti, apie ką jis skaitys. Visai kaip knygose, tiesa? Knygą parašyti yra ne juokų darbas. Tam reikia ilgo darbo, suvokimo ką daryti ir nepasidavimo. Tikra, gera knyga yra rašoma ir rašoma, o tuščia dažniausiai būna numetama. Stenkis rašydama apgalvoti, kaip rašysi ir ką rašysi. Istorija ir siužetai turi būti tikroviški ir įtikinami. Kurdama netikroviškus, perkrautus ir sunkiai skaitomus kūrinius tu tik baidysi sėkmę nuo savęs.

Kaip išreikšti savo sugebėjimus?
Visgi, tai kaip išspausti iš savęs viską, ką turi ir parašyti super kūrinį? Vieną kartą močiutė pratarė: geriausia yra rašyti apie tai, apie ką svajoji. Taip sukuriamas tikroviškas ir intriguojantis siužetas.  Apie ką rašysi - tavo pasirinkimas, kaip rašysi - tavo pasirinkimas. Jeigu mėgsti kurti - kurk, jeigu mėgsti svajoti - svajok. Daryk ką tik nori. Pabandyk kelis rašymo stilius, kad pamatytum, kuris tau yra priimtiniausias. Tik atradusi save  išspausi viską, ką tu esi prikaupusi. Savęs atradimas, supratimas ir pamatymas yra didžiulis žingsnis leidžiantis atsiskleisti. Todėl tu turi bandyti. Nesvarbu, net jeigu tau nesiseks. Svarbiausia tai, jog tu turi pamatyti ir "suvirškinti" viską po truputį. Sukurk pasaką. Nepatinka pasakų kūrimas? Kurk istoriją. Šiek tiek nuobodu? Imkis knygos. Neturi apie ką rašyti? Ieškok kito kelio. Jeigu tau yra lemta - tu jį rasi. Jeigu nesistengi rasti jo dabar, tada kodėl tikiesi, jog rasi vėliau? Tavo sugebėjimai drastiškai nesikeičia. Reikia arba pastangų, arba sugebėjimo.


Kokios yra vartojimo galimybės?
Pirmiausia, tai yra rašytojų rojus. Gal net šiek tiek ir daugiau. Ten tu iš tikrųjų bandai atrasti save. Ne visada sėkmingai, bet svarbiausia, jog tu bandai, taip? Sėkmingai ar ne - parodys laikas. Rašai, dedi visus savo sugebėjimus ir tiesiog stengiesi. O kas gali būti jaukiau, negu prisėsti ir tęsti savo romaną ar istorijos su šiltu arbatos puodeliu ir įsijausti į rašymą? Ne kartą žmonės įsitikino, jog Wattpad taip pat gali iškelti ir į populiarumo viršūnes. Tereikia sugniaužti kumščius ir įsijausti. Vėliau šiek tiek paplatinti istoriją ir jeigu žmonės susidomės tavo kūriniu - valio! Kurti, pildyti, rasti ir išgarsėti - daugiausiai ko galima tikėtis.

Kita Wattpad pusė
Dabar puikiai žinote, jog Wattpad teikia didžiulį džiaugsmą mažoms ir didelėms rašytojoms, bet... Kaip rašytojos gali egzistuoti be skaitytojų?! O skaitytojoms čia yra ką veikti... Juk tiek daug istorijų! Skaityk ir skaityk..  Gali rašyti savo nuomonę, pastebėjimus. Dar vienas pliusas yra turėti Wattpad savo telefone, nes gali skaityti knygas ir būdama ne interneto zonoje! Puikiai tiks keliaujant autobusu, nuobodžiaujant pertraukų metų ir bet kada tau panorėjus. Taigi, skubėk skaityti ir vertinti. Tai viskas, ko reikia rašytojoms.

TD rašytojų nuomonės apie Wattpad
Viktorija. „Wattpad galėčiau priskirti prie savo geriausių atradimų, nes ši svetainė yra kažkas stebuklingo tiems, kurie mėgsta kurti, rašyti, skaityti kitų darbus, vertinti, komentuoti ir panašiai. Tad atsakant ar verta, keliu abi rankas ir sakau taip. Ir pati nuo savęs galiu pridurti, kad jei esi žmogus, kuriam patinka kūryba, tai nuo šios svetainės atsiplėšti bus sunku.“

Gabija. „Wattpad tikras atradimas! Turbūt tai geriausiai vieta, kokią tik žinau, pasireikšti jauniesiems kūrėjams, literatūros kritikams ir šiaip mėgstantiems skaityti. Iš pradžių gan skeptiškai žiūrėjau į šią programėlę, kadangi mano akiratyje pasitaikydavo vien grupės "One Direction" gerbėjų kūryba. Vėliau atradau nemažai dėmesio vertų kūrinių, ir mano požiūris pasikeitė. Net ir nebe taip skeptiškai žiūriu į tą pačią "1D"gerbėjų kūrybą. Juk kiekvienas nuo kažko pradedame, tiesa?“

Mano nuomonė. Wattpad mano gyvenime pasireiškė kaip tikras lobis, lobių medžiotojai. Jame gali laisvai reikšti savo mintis ir kurti tai, ką nori, ir taip, kaip nori. O sulaukti palaikymo yra užvis geriausia. Kūryboje gali dažnai mesti iššūkius sau. Vienas iš jų gali būti toks: parašyti knygą, susidedančią iš penkiasdešimties dalių, atspausdinti ir pakišti eiliniams žmonėms. Panašiai buvo daryta ir filme „Meilės pusiausvyra“. Rašytojui gyvenime yra svarbiausia kurti. Nesvarbu netgi kaip! Tik bandydama gali sužinoti ar gyvenimas ims plaukti kita vaga.

Ką kiekviena turėtų žinoti apie Wattpad.
Taigi, kokia Jūsų nuomonė apie šią internetinę svetainę? 
Komentaruose pasidalink, kokias istorijas skaitai Tu!

15 Komentarai

 1. Ką tik išbandžiau šią programėle per telefoną, ji nuostabi.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pati naudoju ir esu labai patenkinta. Jei galit numeskit pasivadinimus, paskaitysiu. :P
  P. S. Parasyta tobulai <3

  AtsakytiPanaikinti
 3. Artimoje ateityje pasirodys nauja dalis. Smagaus skaitymo.
  https://www.wattpad.com/story/60050541-visa-tiesa-be-liemen%C4%97l%C4%97s

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kaip man patiko straipsnis! Net nežinau kodėl.. Tiesiog tiek pati tema, tiek idėjos išpildymas, pats straipsnis mane sužavėjo. Ačiū Tau!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Paagaliau wattpad :D Jau galvojau, kad nesulauksiu :D
  Pritariu viskam, kad tai tiesiog rašytojų ir skaitytojų rojus :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Vakar pradėjau naudotis. Ten tikras rašytojų rojus...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Galbūt kažkas susidomės mano istorija: https://www.wattpad.com/myworks/62626628-red-lipstick

  AtsakytiPanaikinti
 8. https://www.wattpad.com/user/AQilina
  viską, ką paišau ir rašinėju keliu ten, tai jei norit, galit užeit ir pafollowint mane. :D
  super straipsnis, mergyt!!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ačiū tau už šitą straipsnį! Tik tavo dėka sužinojau apie WattPad'ą.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ačiū, Akvile! ;) Tu rašai nuostabiai!
  Ie Kuc, džiaugiuosi už tave. Tikiuosi, kad ir pati pradėsi jį naudoti. Ne tik skaityti, bet ir gal rašyti ;)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kviečiu paskaityti mano istoriją https://www.wattpad.com/myworks/45212238-ramyb%C4%97s-%C5%A1eimininkai

  AtsakytiPanaikinti