5 veido odai kenkiantys dalykai

Kai visos priemonės per brangios arba netinkamos mūsų odai, griebiamės įvairių naminių produktų, savadarbių kaukių ir t.t. Tačiau retai kada susimastome, ar tas  produktas gali pakenkti. Galbūt net nežinome, bet esame jiems alergiški? O galbūt jie tiesiog netinkami naudojimui ne pagal paskirtį? Būtent dėl šių klausimų, šįkart "Teenage Dreams" portalas pristato produktus, kurių neturėtumėte dėti ant savo veido.

KEPAMOJI SODA
Šis produktas neretai rekomenduojamas gaminant naminius šveitiklius ar odos balinimui. Tačiau niekas net nesusimasto, kad tai be galo kenkia odai. Taip, iš pradžių rezultatas gali būti neįtikėtinas, tačiau po kurio laiko galite pastebėti, kad bėdų gali atsirasti dar daugiau. Kepamosios sodos pH yra žymiai rūgštingesnis, nei natūralios odos pH. Taigi, naudojant sodą pažeidžiamas apsauginis odos sluoksnis, kuris gina nuo įvairiausių bakterijų ir nešvarumų.

DANTŲ PASTA
Kartais geriau pasikliauti dermatologų patikrintais produktais
Įvairūs tinklaraštininkai dalinasi ,,stebuklingu" būdu, padėsiančiu panaikinti spuogus. Dauguma aklai ir tiki, kad dantų pasta tepama ant veido visiškai nekenkia. Tačiau tai mitas. Dantų pastoje yra daugybė sudedamųjų dalių, kurios dirgina ir džiovina odą. Ja patepus spuogą, jis galbūt ir dings, tačiau toje vietoje gali atsirasti rudų dėmelių. Dantų pastą vertėtų pakeisti arbatmedžių aliejumi, kuris tikrai nepakenks veido odai.

CITRINŲ SULTYS
Dar vienas populiarus produktas gaminant namines kaukes - citrina. Tačiau jos, kaip ir kepamosios sodos pH ženkliai skiriasi nuo natūralios odos pH. Citrinos sulčių čiulpimas gali sunaikinti emalį, tad turbūt nesunku suvokti, kokią žalą tai gali padaryti odai. Tiesiogiai patekusios citrinos sultys gali dirginti odą, sukelti niežėjimą, alergiją, palikti dėmes. Taip pat jos naikina apsauginį odos sluoksnį.

MAJONEZAS
Majonezas dažnai rekomenduojamas gaminant namines plaukų kaukes, kadangi jis gerai drėkina. Tačiau jo rūgštingumas didesnis nei odos. Tai sausina bei alergizuoja odą, gali užkimšti poras, neleisti odai kvėpuoti. Tad majonezą geriau naudokite vidiniam, o ne išoriniam naudojimui.

KARŠTAS VANDUO
Niekas nepaneigs, kad gera stovėti po karštu dušu ir taip atsipalaiduoti po sunkios dienos. Tačiau karštas vanduo naikina epidermį, todėl oda palaipsniui ima sausėti, prarasti spindesį. Taip pat naudojant karštą vandenį plaukai susiriebaluoja greičiau. Todėl rinkitės šiltą arba drungną vandenį. Ypač žiemą, kai oda ir savaime išsausėja.

Taigi, netgi toks įprastas dalykas kaip karštas vanduo, gali padaryti nepataisomos žalos. Na, o jūs ar naudojate šiuos dalykus? O galbūt jau seniai žinojote apie jų kenksmingumą?6 Komentarai

 1. Viską naudoju, idk, spuogų neturiu, oda neišsausėjusi. Tobula :-D bet gal reiktų susimąstyti

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šiaip nieko nenaudoju, išskyrus karštą vandenį. Tikriausiai gerai dariau. :D Šaunus straipsnis, Gabija

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kartą buvau panaudojusi dantų pastą ant veido, tačiau rezultatas nei pagerėjo, nei pablogėjo, tačiau daugiau taip nedarysiu. Geras straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vienintelis ir tik kartais naudojamas dalykas - karštas vanduo. O veidas vistiek tikrai be galo prastos būklės.. :(

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kas įdomiausia, kad jūs pačios rašėt apie tą dantų pastą kaip padedančią (viename is dvieju grozio triuku straipsnyje), o dabar sakot, kad tai kenkia, so apsispręskit :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. idomu as net nezinojau kad karstas vanduo kenkia veido odai buvo idomu suzinoti

  AtsakytiPanaikinti