Annalisa Strada ,,Plona rausva linija''

Niekam ne paslaptis - gyvename XXI a., visur skubame, lekiame, privalome visur spėti, todėl dažno žmogaus gyvenimą yra užvaldžiusi rutina. Asmeniškai aš, kai nuo visko be proto pavargstu, imuosi tokios veiklos, kuri mane lyg ir prikelia naujam gyvenimui - atgaivina sielą, nuramina mintis, išlaisvina vaizduotę. Vienas iš būdų tai padaryti - skaityti knygas. Šį kartą po mano ranka pasimaišė pamokanti istorija, pavadinta ,,Plona rausva linija'', kurią parašė Annalisa Strada. Knyga yra iš ,,Beveik suaugę'' serijos, tai - iš ties lengvas skaitalas ramiam vakarui, todėl jeigu ieškai kažko panašaus - skaityk šią apžvalgą toliau!

Annalisa Strada
Annalisa Strada galima apibūdinti kaip populiarią Italijos rašytoją, rašančią knygas vaikams ir jaunimui. ,,Plona rausva linija'' yra dar vienas kūrinys, kuriame ji nagrinėja aktualią, labai svarbią šiuolaikinę problemą. 

Visi suprantame, jog laikai iš ties pasikeitė. Jeigu seniau skaistybė būdavo vertybė, kuri neretai būdavo saugoma iki vestuvių, tai šiais laikais dažnas paauglys tai suvokia kaip būtiną santykių sudedamąją dalį - esą, be lytinių santykių neįmanoma draugauti su žmogumi. 

Tokiu faktu artėju prie kūrinio apžvalgos ne dėl to, jog tai yra pagrindinė šios knygos tema, Visai ne! Jeigu galvojate, jog Italijos rašytoja knygoje moralizuoja ir kaip sena, šventa močiutė kartoja, jog, vaikeli, skaityk šią knygą ir galvok, kad nekalta turėsi būti iki trisdešimties, taip nėra. 

Pagrindinė šios knygos herojė - nepilnametė Perla, gyvenanti aktyvų, paaugliškai nerūpestingą gyvenimą. Laisvalaikiu ji sportuoja, leidžia laiką su geriausia drauge Alegra, patiria įvairius jaunatviškus nuotykius ir džiaugiasi nerūpestingu gyvenimu. Viena diena, keliolika minučių visiškai apverčia Perlos gyvenimą - neatsispyrimas žmogiškiems instinktams ir laikinos aistros nesuvaldymas įteikia Perlai į rankas teigiamą nėštumo testą. Merginai užteko tik vieną akimirką pamiršti apie savikontrolę, blaivų protą ir rizikingai pasimylėti su mokyklos gražuoliu. Vien dėl kvailo neapdairumo dabar Perla suvokia, jog jos gyvenimas iš ties pasikeis - juk ji yra nėščia.

Knygoje žaismingu stiliumi perteikiamos nėščios šešiolikmetės mintys - jos baimės ir nuogąstavimai, svajonės ir troškimai. Ką dabar daryti? Ko imtis? Perla suvokia, kokioje nedėkingoje padėtyje yra, jos galvoje susikuria lyg dvi priešingos stovyklos - viena Perlos pusė galvoja apie abortą ir normalaus gyvenimo tęstinumą (juk būdama paauglė ir turėdama kūdikį, Perla tikrai negalės toliau bėgioti ir siekti sportininkės karjeros), tačiau kita pusė nevalingai ima prisirišti prie gumulėlio, esančio jos pilve. Kiekvienam mirtingajam, skaitant šią knygą, kyla vienintelis ir pagrindinis klausimas - ką pasirinks Perla?

Nors pagrindinė linija - Perlos nėštumas, tačiau knygoje gausu ir kitų knygoms paaugliams būdingų bruožų. Kaip gi be pykčių su draugais ar nepilnavertiškumo jausmo šeimoje? Perla tokia pat paauglė kaip ir mes visi, todėl knygoje aprašomi jos santykiai su jai artimais žmonėmis, atšalimais su artimiausiais ir suartėjimas su tais, į kuriuos ne visada atkreipdavome pakankamai dėmesio.

Trumpai apibendrinant - tai istorija apie jauną merginą, kartą paslydusią ir dabar turinčią srėbti prisivirtą sriubą. Kaip visa baigsis, sužinosite perskaitę knygą. Tiesą sakant, autorės sprendimas kalbant apie pabaigą mane iš ties nustebino, bet tuo pačiu ir nenuvylė. Įdomiai sužaista.

,,Plona rausva linija'' - per didelio smegenų darbo nereikalaujantis romanas, tinkantis poilsiui. Nieko per daug reikšmingo iš jo neišmoksite, jis nemotyvuos jūsų didiems darbams, bet galbūt dar kartą primins, kaip svarbu saugoti save, savo kūną, turėti savo prioritetus ir niekuomet nepamesti racionalaus proto. Visgi, nors knyga apdovanota  metų Anderseno premija kaip geriausia knyga paaugliams, pati istorija manęs nesužavėjo ir didelio įspūdžio nepaliko. Knyga kaip greitai persiskaitė, taip greitai ir pasimiršo. Nieko ypatingo, bet jeigu kažko neypatingo jums ir reikia - griebkite!


Pasidalink savo pastebėjimais apie knygą ir šią apžvalgą komentaruose!8 Komentarai

 1. Knygos iš ,,Beveik suaugę" nerealios. Trys - keturios valandos ir ji jau suvalgyta. Reiks paieškoti ir šios knygos ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sutapimas - šią knygą ne per seniausiai perskaičiau ir aš. Visiškai sutinku su Tavimi - romanas nėra kažkuom išskirtinis, tačiau skaitosi greitai, lengvai ir, bent jau man, įdomiai. Tavo recenzijoje akis badė kelios klaidos - žodžiai „kaipgi", „išties" turi būti rašomi kartu, „pilnavertis“ taisomas „visaverčiu“. Na, bet čia smulkmenos :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Beje, Gabija, rekomenduoju romanus „Žiemos mergaitės", „Dienoraštis iš bunkerio", „Ko aš nepasakiau", „Hitas". Visi jie iš „Beveik suaugę" serijos :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gal galite pasiūlyti kokia nebanalia knyga? Su gilia mintimi, tinkama paaugliams

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos. O gal ją jau skaitei?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonime, rekomenduočiau John Boyne „Berniukas dryžuota pižama".

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ah, kaip nnorėčiau ją perskaityti. krc man 10 metų....

  AtsakytiPanaikinti