Christian Dior - vieni žymiausių mados namų pasaulyje

Tikriausiai visos, ir mada besidominčios, ir mažai apie tai išmanančios merginos, yra bent kartą girdėjusios skambų "Christian Dior" pavadinimą. O ar žinojai, kad tai - visą pasaulį užkariavę mados namai, kuriuos sukūrė tokio pačio vardo ir pavardės prancūzų dizaineris? Plačiau apie jį, apie garsiųjų mados namų atsiradimą ir visas kitas detales, sužinosi perskaičiusi straipsnį!

Kas sukūrė šiuos mados namus?

Christian Dior - prancūzų dizaineris, sukūręs vienus žymiausių mados namų pasaulyje, kuriuos pavadino savo vardu. C. Dior gimė 1905 metais ir jaunystėje žinojo, kad nori būti architektu, tačiau jo tėvas privertė jį studijuoti politikos mokslus Paryžiaus universitete, tikėdamasis, kad sūnus ras darbo kaip diplomatas. Po universiteto baigimo, C. Dior atidarė meno galeriją iš pinigų, kuriuos gavo iš savo tėvo. Po poros metų Dior meno galerijoje buvo tokių žymių menininkų darbų kaip Georges Braque, Pablo Picasso ir kitų. Tačiau 1931-aisiais metais jis turėjo uždaryti meno galeriją, nes mirė jo vyresnysis brolis, mama, o tėvo verslas buvo ant žlugimo ribos.

Į madą jis pasinėrė, kai 1935-aisiais metais pradėjo pardavinėti savo mados eskizus. Vėliau gavo užsakymą iliustruoti vieną prancūzišką žurnalą. Po kelerių metų C. Dior buvo nusamdytas kaip dizaino asistentas vieno Paryžiaus dizainerio Robert Piguet, tačiau prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, jis tarnavo Prancūzijos kariuomenėje. Tada buvo nusamdytas dizainerio Lucien Lelong.


Sulaukęs 42-ejų metų, C. Dior nustebino Paryžiaus sceną savo dizainais, kurie sutelkė dėmesį į moteriškumą ir moterų drabužių prabangą. Jo naujovės dizaine ir verslo praktikoje privedė jį prie didžiulės sėkmės ir C. Dior tapo sėkmingiausiu dizaineriu pasaulyje. Jo dizainai buvo dėvėti kino žvaigždžių bei karališkosios šeimos narių ir kompanija „Christian Dior“ toliau sėkmingai ir šiuo metu veikia mados industrijoje. Pats dizaineris mirė 1957-aisiais nuo širdies smūgio, sulaukęs vos 52-jų metų.

„Christian Dior“ mados namai

1946 metais turtingiausias Prancūzijos žmogus Marcel Boussac pakvietė C. Dior kurti į vienus Paryžiaus mados namus, tačiau jis atsisakė, tikėdamasis įkurti savo mados namus. Tų pačių metų gruodį, padedamas to pačio Marcel Boussac, Dior atidarė savo mados namus. „Christian Dior“ mados namų pirmosios drabužių linijos pavadinimas buvo „Corolle“ (botanikos terminas, išvertus reiškiantis "vainikėlis"). Dior dizainai buvo labai skirtingi nuo to meto Antrojo pasaulinio karo stiliaus. Jis buvo formų ir siluetų kūrimo meistras, jo to meto dizainai moterims suteikė gracingą figūra. Jis sakė: „aš sukūriau gėlių moteris“.

Iš pradžių, moterys protestavo prieš C. Dior dizainus, kurie uždengė jų kojas, ko anksčiau nedarydavo, dėl audinių apribojimų. Taip pat į Dior dizainus buvo nekaip žiūrima dėl daug audinio sunaudojimo vienai suknelei ar kostiumui. Per vieną fotosesiją Dior modeliai buvo dėl to net užpulti, bet viskas baigėsi baigiantis Antrajam pasauliniam karui, po kurio audinių apribojimai buvo atšaukti.

Net ir šiuo metu Dior nėra užmiršti mados namai. Tačiau, kad tai būtų sukurta, Christian Dior praėjo sunkų kelią, o dabar drąsiai galime sakyti, kad buvo verta. Juk ir dabar šiuo mados ženklu puošiasi daugybė įžymybių ir ne tik, tad tikėkimės, kad Dior mus džiugins dar ilgai.

3 Komentarai

  1. Ou mai fakin gad, aš buvau beveik šimtu procentų įsitikinusi, kad DIOR įkūrėjas yra moteris. Nes DIOR tokia graži moteriškai skambanti pavardė... Labai įdomu buvo sužinoti, kad visą tą laiką buvo priešingai ir po šia pavarde slepiasi vyras. Gers, nu. :D

    AtsakytiPanaikinti
  2. Chemiliuminescencija, ne tu viena :DD

    AtsakytiPanaikinti