Dalykai, kuriuos gali nuveikti ir pakeisti pavasarį!

Atgyjanti gamta, bundantis noras praleisti daugiau laiko lauke ir artėjanti šiluma... Viskas taip virpina širdį, jog kartais atrodo, kad tiesiog NEGALIMA sėdėti šalia kompiuterio, kai už lango visu pajėgumo šviečia saulė. Bet vėlgi, tenka laužyti galvą, ką ten nuveikus. Juk neišpulsi stačia galva laukan ir neimsi rėkti, kaip smarkiai džiaugiesi pavasariu, nors... Be šaukimo lauke galima rasti dar daugiau dalykų, ką nuveikus! Skaityk ir rinkis!1. Pavasarį ima atgyti gamta, tad kodėl tau neatsinešus šiek tiek jos į savo namus? Juk kaip tik pavasarį pradeda žydėti "kačiukai", kurie mielai papuoš tavo kambarį.

2. Galbūt kirba noras turėti daugiau pavasario savo namuose? Siūlau pasodinti vieną kitą prieskonį ar augalą į vazoną. Pirk pigiausią vazoną arba tokį rask besimėtantį namuose, o vėliau smagiai jį dekoruok. Augalas derės su bundančia gamta už lango ir vėliau bus naudingas maisto gamyboje! Savo palangės daržo augalų pasirinkimus gali rasti čia.

3. Visgi, pavasarį dar taip pat einame į mokyklą, todėl turėtum išsikelti tikslus, ko nori iš paskutinių mėnesių. Dabar yra puikus metas pasistengti ištaisyti padėtį.

4. Artėjant Velykoms - aplankyk močiutę. Nusivežk kiaušinių dažų, lipdukų ir kartu nudažykite po kiaušinį. Žinoma, tėvai taip pat yra puiki kompanija.

5. Galbūt nori įspūdingesnių Velykų? Susirask naujų kiaušinių marginimo būdų, išbandyk naujus receptus arba suskurk Velykų tradicijas. Dabar palankus metas kaupti receptus ir jais naudotis, tad paskubėk!

6. Esant palankiam orui, išeik į lauką mokytis. Tikiu, jog vietos kieme, ant suolelio ar dar kažkur - rasi. Galbūt būdama gryname ore geriau susikaupsi arba priešingai. Tavo valioje yra tai išbandyti.

7. Susirask nors vieną laiškų susirašinėjimo draugę. Laiškai tapo atgyvena, tačiau galbūt drįsi sukritikuoti šį stereotipą? Pirmyn! Draugių/draugų gali rasti viename iš šitų puslapių. Tačiau, jeigu draugę/draugą jau turi - puiku! Galbūt turi idėjų, kaip ją nustebinti? Vertėtų jų paieškoti čia.

8. Persitvarkyk savo kambarį. Įnešk į jį daugiau šviesių atspalvių, kaip: balta, smėlio spalva, vos gelsva, šviesiai žalsva, žodžiu visos gana blankios, beveik baltos spalvos. Ryškias spalvas pataupyk rudeniui.

9. Susitvarkyk savo spintą. Galiu guldyti galvą, jog pas daugelį vis dar mėtosi šiltų megztinių krūvos, kurios tik apkrauna spintą. Susitvarkyk ir galbūt šiek tiek atsinaujink? Galbūt paieškojusi pamėgsi naują stilių? Pavasaris yra puikus metas pokyčiams po žiemos sąstingio.

10. Net ir pavasario metu pasitaiko gana šaltų arba vėjuotų dienų, todėl imkis pieštukų ir sudaryk sąrašą knygų, kurias norėtum perskaityti. Stenkis įdėti kuo daugiau spalvų, nes atrodys gana mielas sąrašas, kurį galbūt labai norėsi įveikti.

11. Kaip jau ir minėjau - pavasaris yra pokyčių metas, tad kodėl tau nepasimokius naujų kalbų žodžių ar gramatikos? Gali bent dalinai išmokti naujos kalbos. Siūlyčiau tokias, kaip: graikų, lotynų. Labai įdomios ir itin unikalios kalbos. Tačiau, nepamiršk ir kalbų, kurias mokaisi. Praplėsk savo kalbos ratą ir jų atžvilgiu.

12. Pakeisk savo įpročius. Galbūt turi blogų įpročių? Surašyk visus juos ant lapo ir pabandyk pagalvoti, kaip juos galėtum įveikti? Visada rask išeitį, kaip išeiti iš blogybių.

13. Kadangi pavasaris dar nėra tas "extra užimtas metas", siūlau paskambinti ir pasikalbėti su tuo žmogumi, kuris tavo galvoje buvo užmirštas, tačiau labai mylimas. Arba, jeigu skambinti negali - nustebink taip, kaip moki geriausiai! 

14. Artėjant vasarai visos norime tobulos figūros. Kas ja nesirūpino žiemą (nors TURĖJO) - metas imtis veiksmų. Sėsk ant dviračio ir kartu su draugėmis važiuok pasivažinėti. Galbūt norėtum viena? Imk ausinukus ir leiskis į žygį.


15. Imk bėgioti. Tai itin svarbu tavo kūnui, figūrai ir gerai savijautai. Rask laiko šiai veiklai ir bėk. Pasistenk, jog tai taptų maloniu laiko praleidimu, o ne prievole.

16. Imkis rašyti dienoraštį. Dažniausiai minimas patarimas, tačiau jis tikrai turi būti įtrauktas visur. Šylant orams, siūlyčiau su juo išlįsti ir į lauką. Nuostabu mėgautis bundančios gamtos kvapu ir dar ant kelių laikyti knygą, padedančią išsilieti ir pasilsėti nuo realybės. Kaip ir ką rašyti gali rasti čia ir čia.

17. Pavasaris - atgimstančios meilės metas. Atsisiųsk kelis romantinius filmus ir pirmyn jų žiūrėti! Žinoma, vienai gana nuobodu, tad galbūt vertėtų rasti tinkamos kompanijos?!

18. Užsuk į sendaikčių parduotuvę. Kurioms patinka vintažiniai drabužiai, turėtų ten būtinai apsilankyti. Ten gausu didelių ir mažų niekučių, kurie galbūt patrauks tavo akį?

19. Motinos dieną nepamiršk pasveikinti mamos. Nustebink ją kaip moki geriausiai. Dainuok, grok, nudžiugink savo pačios pagamintu sveikinimu ar aksesuaru. Niekas taip nedžiugina, kaip originalumas.

20. Žemės dieną praleisk naudingai. Mažiau naudokis kompiuteriu, venk atliekų, yrančių labai ilgai. Pagalvok, kaip tu ir tavo šeima galėtumėt prisidėti prie atliekų pertekliaus problemos mažinimo. Galbūt reikėtų rinktis daugiau ekologinius produktus? Vengti popieriaus? Viskas tavo rankose. Prisidėk prie Žemės išsaugojimo!

21. Banalus pasiūlymas, tačiau galbūt nuo jo tavo gyvenime kažkas pasikeis, tai - susirask naują hobį. Kartais tenka laužyti galvą ką čia nuveikus, o galbūt, jeigu rastum naują hobį, to nebereikėtų daryti? Paieškok naujos veiklos, galbūt prikelk mestą veiklą ir tiesiog daryk tai, apie ką ilgą laiką jau svajojai.

22. Paeksperimentuok su makiažu. Kartais ryte tiesiog nėra tam laiko, o norėtųsi kažko naujo arba gražesnio. Imkis veiklos. Galbūt reikia idėjų? Žiūrėk vaizdo įrašus "Makeup tutorial" ar ieškok tokio pat pobūdžio nuotraukų ar įrašų bloguose. Niekada nevėlu keistis, o pokyčiai, jeigu jų yra saikingai - tik į gerą.

23. Susidaryk sąrašą daiktų ar dalykų, kurių Tu nori. Galbūt metas jį išpildyti? Čiupk draugę ar mamą už parankės ir pirmyn. Tik, žinoma, neišlaidauk. Norus pildyk saikingai ir neskubėk. Sunkiau gautas daiktas yra daug brangesnis už tą, kurį gavai rankos mostu.

24. Įvykdyk bet kokį iššūkį. Kad ir šį. Bet juk yra apstu ir kitų, smagių iššūkių, tad kodėl nepabandžius? Gal Hario Poteriu pupelių iššūkį? Ne? Ieškok sau įdomiausio!

25. Taupyk pinigus. Na, juos reikia taupyti visada, tačiau gal dabar metas itin pasistengti juos taupyti? Juk artėja vasara, šyla orai ir norisi vis daugiau naujų daiktų, tad pasitempk. Gali rasti įvairių būdų, kaip pavyzdžiui: atsisakyti saldumynų, nesveiko maisto, mokyklos pietums maisto pasigaminti namuose (atsinešti sumuštinį ar vieną kitą vaisių). Patarimų, kaip taupyti pinigus gali rasti čia.

26. Išdresiruok šunį ar kažko išmokyk katę. Smagu, kuomet tavo gyvūnai moka įvairių triukų ar gudrybių. Tad pagalvojusi apie savo šuns ypatybes, išugdyk kažką reikalingo jam arba kažką, kas yra tiesiog pramogai, kaip pavyzdžiui: komandos "sėsk", "lok" ir t.t. Su katinais yra šiek tiek sunkiau, nes priklausomai nuo jų amžiaus juose dingsta noras tokioms veikloms, tad pažiūrėk ką gali padaryti. Žinoma, gali išmokyti tam tikrų dalykų, kaip pavyzdžiui: jeigu katė eina į lauką - išmokyk ją pasipašyti ten.

27. Galbūt laiškų rašymas tave ne itin traukia ir norėtum kažko paprastesnio? Postcrossing tuomet yra kaip tik tau! Itin smagiai praleisi laiką, nes kaskart gausi daug smagių atvirukų ir įvairiausių šalių. Smagus ir mielas užsiėmimas, nes vėliau atvirukus gali kolekcionuoti ir lyginti vieną su kitu. Kas ir kaip gali rasti čia.

28. Surenk pavasarinę fotosesiją. Juk dabar puikus metas eiti į lauką ir įamžinti akimirką šalia bundančios gamtos! Taigi, skubėk kviesti draugę ir kartu leistis smagią popietę į gamtą!

29. Padaryk kažką, ko dar niekada nesi dariusi. Pavyzdžiui: suvalgyk maisto, kurio dar niekada neragavai, bet akys užkliūdavo; pagamink valgį, kurio dar negaminai; pasodink gėlę, jeigu dar niekada nesodinai ir pati neauginai; pažiūrėk tokio žanro filmą, kurio dar niekada nežiūrėjai; perskaityk tokio žanro knygą, kurios dar neskaitei ir t.t. Žodžiu, šiuo atveju gal atrasti milijoną veiklų, tik nepatingėk jų sugalvoti.

30. Kadangi, žinoma, su visais patarimais nesutiksi, tai 30 dalykas ką nuveikti bus toks: parašyk dar 10 savo norimų padaryti dalykų sąrašą.


Na štai ir visas "TD" dalykų sąrašas, ką nuveikti pavasarį. Žinoma, tu gali jį pildyti ir braukyti. Pavasaris siejasi su pokyčiais ir atgijimu, tad gal verta kažką pakeisti? Viskas tavo valioje.
 Kuriais patarimais žadi pasinaudoti Tu?

9 Komentarai

 1. Du kartus paminėtas norimų knygų sąrašo sudarymas. Ačiū už straipsnį, sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gal gali nurodyti kurie? Nepastebėjau tokio pat, kaip 10 punkto.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Naudingi pasiūlymai, reiks kažką išbandyti! Beje, manau, būtų visai naudingas straipsnis, kaip paįvairinti kiaušinių dažymą, kad nebūtų vien tik tie sppalvoti dažai ir lipdukai...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puikus įrašas, labai mėgstu būtent tokio tipo straipsnius, nes jie tinka absoliučiai visoms paauglėms!

  AtsakytiPanaikinti
 5. fantastika, daugiau tokiu įrašų!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Dar toks pat kaip 10 yra 13.o siaip ziauriai daug prikurei

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kelis dalykus jau padariau, žadu įgyvendinti daugiau. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai ačiū už nuomones ir džiaugiuosi už jus, merginos, kad nusprendėte kažką išbandyti iš šito sąrašo.
  Pakeičiau 13 (ne veltui 13 punktas...) į naują punktą;) Skubėkit pažiūrėti!

  AtsakytiPanaikinti