Didžiausios grožio klaidos, kurias darome kasdien

Tikriausiai, kad neviena iš mūsų tikrai norėtų pasidžiaugti lygia, švytinčia oda, žvilgančiais plaukais, ilgais, sveikais nagais ir puikia šypsena, tiesa? Jeigu to dar nepavyko pasiekti, yra tikimybė, kad kartojate kelias klaidas, kurių galbūt nepastebite, tačiau jų sukeliami padariniai yra puikiai pastebimi ne tik jūsų, bet ir aplinkinių. Būtent šiandien jaunimo portalas  "Teenage Dreams" atskleis pagrindines, dažnai mūsų daromas klaidas grožio ir išvaizdos srityse.

Plaukų priežiūros klaidos

1. Šlapių plaukų šukavimas. To daryti negalima ir siūlome to vengti, nes šlapi plaukai yra daug labiau pažeidžiami, tad tokius šukuodama gali netekti daugybės plaukų arba juos pažeisti ir turėti išsišakojusius plaukų galiukus. Geriau išsišukuok plaukus prieš plaudama galvą, tokiu būdu jie ir išplauti bus mažiau susivėlę.

2. Šlapių plaukų trynimas rankšluosčiu. Kaip ir minėjome, šlapi plaukai yra daug labiau pažeidžiami ir toks šiurkštus elgesys su plaukais gali kainuoti plaukų lūžinėjimą ir galiukų išsišakojimą. Vietoj to geriau ramiai juos nusausink rankšluosčiu.
3. Karšto vandens naudojimas. Karštas vanduo, kaip ir karšti plaukų formavimo įrankiai, pažeidžia plauką ir jo struktūrą. Plaudama galvą naudok kuo vėsesnį vandenį, tai nepažeis plaukų ir jie labiau žvilgės.
4. Kasdienis plaukų plovimas. Tai darydama išplauni natūralius plaukų riebalus, sausini, jie tampa trapūs ir ima lūžinėti. Stenkis plauti juos bent kas antrą dieną, o jeigu jau šaknys atrodo labai riebaluotos, kaip alternatyvą galvos plovimui naudok sausą šampūną.
5. Netinkamas plaukų rišimas. Per stipriai surišami plaukai kietomis gumytėmis gali tau kainuoti daugybę išrautų plaukų, o jei dažnai riši plaukus toje pačioje vietoje, jie gali pradėti lūžinėti. Siūlome naudoti minkštesnes, plaukų nežalojančias gumytes ir nerišti plaukų vienoje vietoje, leisk jiems pailsėti.
6. Karštų plaukų formavimo priemonių naudojimas be apsaugos priemonių. Jau vien karštų plaukų formavimo priemonių naudojimas tavo plaukams nieko gero nesuteikia, o jei dar prieš formuodama neapsaugai, tai tavo plaukai labai išsausės, lūžinės ir sveikai tikrai neatrodys. Naudok plaukus nuo karščio saugančias priemones, tavo plaukai tikrai tau už tai padėkos.
7. Džiovinimas karštu oru. Vėl gi paminėsime, kad šlapi plaukai yra labiau pažeidžiami, tad juos reikėtų saugoti nuo kenksmingų aplinkinių veiksnių. Karštis šlapiems plaukams tikrai ne į naudą, taigi jei jau negali išsiversti be plaukų džiovintuvo, tai bent nedžiovink jų karšta oro srove.
8. Dažnas plaukų kirpimas. Galbūt tai nėra klaida, tai tiesiog keistas mitas kliudantis merginoms, norinčioms užsiauginti ilgas kasas. Kerpami plaukai neauga greičiau, jie auga tokiu pačiu greičiu kaip visuomet. Plaukai auga nuo šaknų, tad galiukų kirpimas neįtakoja plaukų šaknų augimo greičio. Kirpk plaukus tik tuomet, kai galiukai atrodo nesveiki, išsišakoję arba tuomet, kai nuspręsi pasikeisti.
9. Priemonių naudojimas ne pagal plaukų tipą. Tai jau turbūt yra reklamų įtaka mums. Jei turi išsausėjusius plaukus, tai šampūnas skirtas riebiems tau netiks, nesvarbu, kokius stebuklus žada atlikti etiketė. Rinkis produktus skirtus tavo plaukų tipui.

Veido odos priežiūros klaidos

1. Nakčiai nenuvalytas makiažas. Tikriausiai net nereikia sakyti, kad tai yra didžiulė klaida, tačiau daugybė merginų vis dar tai daro. Nenuvalytas makiažas gali užkimšti poras ir dėl to gali turėti skaudžias pasekmes – spuoguotą veido odą. Kadangi tu to nenori, prieš miegą BŪTINAI nusivalyk makiažą.

2. Pasenusios kosmetikos naudojimas. Pasenusi kosmetika gali sudirginti tavo veido odą ir sukelti bėrimą. Kad to išvengtum, kiekvieną mėnesį peržiūrėk kosmetikos pakuotes ir, kad ir kaip būtų gaila, išmesk pasenusius produktus, net jei tai tavo mėgstamiausia pudra. Juk nenori būti išberta, ar ne?
3. Spuogų šalinimas rankomis. Puikiai žinai, kad to daryti negalima, tačiau tam atsispirti išvydus didžiulį spuogą sau ant kaktos beveik neįmanoma. Bet tai bedarydama tu tik dar labiau kenki savo odai. Pasistenk pati dėl savęs ir mėgink atsispirti šiai pagundai.
4. Kremo nenaudojimas. Daugybė merginų galvoja, kad jei turi riebią odą, tai nereikia jos drėkinti kremais. Netiesa! Nesulaukdama drėkinimo veido oda mėgina pati išskirti pakankamai aliejų, kad aprūpintų savo veido odą jais ir ją drėkintų. Drėkinamieji kremai yra privalomi visiems veido odos tipams.
6.  Šiurkštūs produktai ir per dažnas jų naudojimas. Šiurkštūs produktai, kaip šveitikliai ir kaukės, naudojami dažniau nei 2-3 kartus per savaitę pažeidžia apsauginį veido odos sluoksnį ir dėl tokių priežasčių oda išskiria daugiau aliejų ir gali išberti. Tad būk švelnesnė su savo oda.
7. Kosmetikos naudojimas ant spuoguotos odos. Norėdama paslėpti spuogelius tu tepi daugybę sluoksnių makiažo ant jų. Tai sukelia tik dar daugiau problemų ir tikrosios situacijos neištaiso. Geriau pasirūpinti spuogų atsiradimo priežastimi ir gydyti specialiais produktais.

Nagų priežiūros klaidos

1. Nagų kramtymas. Dėl tokios priežasties nagai atrodo netvarkingai ir negražiai, jų nepavyksta užsiauginti ilgų. Nagų kramtymas yra dažna problema, o atsikratyti to yra sunku – įprotis baisiau už ligą. Tačiau nėra nieko neįmanomo, skirtingiems žmonėms padeda skirtingi dalykai, vienas iš tokių, tai kažko užtepimas ant rankų, kas turėtų stiprų kvapą ar skonį, kurio nenorite jausti burnoje.
2. Netinkamas nagų naudojimas. Norime priminti, kad nagai nėra atidarytuvas ar gremžtukas, tad ir nenaudok jų tokioms paskirtims.
3. Metalinių dildžių naudojimas. Metalinės dildės labai nesveikos nagui, vietoj tokios naudok stiklinę nagų dildę. Beje, nagui taip pat kenkia ir netinkamas dildinimas – nebrūžink bet kaip, pasirink vieną kryptį ir dildink ja.
4. Nagų lako valiklių su acetonu naudojimas. Acetonas kenkia nago plokštelei. Paieškok valiklio, kuriame nebūtų jau minėto acetono.
5. Pamirštas poilsis. Nepamiršk, kad ne tau vienai reikia poilsio. Leisk savo nagams pailsėti tarp nagų lakavimo 2-3 dienas.

Dantų priežiūros klaidos

1. Nuolatinės burnos higienos nesilaikymas. Ji yra būtina norint išvengti įvairių ligų. Netinkamai prižiūrint burnos ertmę, pradeda formuotis apnašos, akmenys, gali pradėti skaudėti dantis, prasidėti dantenų kraujavimas ir jautrumas. Nepamiršk ir nepatingėk sugaišti kelias minutes su dantų šepetuku.
2. Per stiprus šveitimas. Mitas, kad reikia kuo daugiau ir stipriau šveisti dantis, nes tik tuomet jie bus sveiki. Stipriai šveičiant dantis mes galim nušveisti dantis saugantį emalį, nustumti dantenas ir atidengti jautrius dantų kaklelius. Kas per daug, tas nesveika, tad nepersistenk šveisdama dantis.
.
3. Valymas iškart pavalgius. Tai gali būti net labai kenksminga, nes rūgštūs maisto produktai trumpam suminkština dantų emalį ir iškart pagriebusi dantų šepetėlį, gali jį pažeisti. Jei gali, palauk pusvalandį pavalgius, jei ne, praskalauk dantis vandeniu, o įstrigusius maisto likučius pašalink dantų siūlu.
4. Didelis rūgštaus maisto vartojimas. Daug rūgštaus maisto taip pat gali pažeisti dantų emalį ir gali pradėti jausti skausmą, dantys pasidarys jautresni valgant karštą ar šaltą maistą. Vertėtų rečiau vartoti gazuotus gėrimus, apelsinų sultis, citrinas, rūgščius ledinukus. Jei negali atsisakyti, tuomet praskalauk burną vandeniu suvalgiusi šių produktų.

Labai tikimės, kad "Teenage Dreams" portalas padėjo jums pastebėti savo galbūt daromas klaidas!


9 Komentarai

 1. Patiko. Daug nauja sužinojau ir stengsiuosi tai pakeisti. Šaunuolė, Agne!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai labai šaunuolė esi, klaidos išskirtos esminės ir pagrindinės, laaabai daug sužinojau ir dėl to dėkoju tau. Sėkmės rašant toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis šaunus, tik 8 punkte apie plaukų priežiūros klaidas žodį "neįtakoja" reikėtų pakeisti "nedaro įtakos". Sėkmės toliau!! :)^^

  AtsakytiPanaikinti
 4. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū už įdomų straipsnį. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Viskas tiesiog puiku, patarimai naudingi, tik dėl veido kremo nesutikčiau - normalią odą jis kaip tik riebina ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Viskas, kas reikalinga - vienoje vietoje. TO - BU - LA, ačiū!

  AtsakytiPanaikinti