Kokius sveikatos trūkumus išduoda tavo lūpos?

Kiekviena trokštame būti graži, patraukli bei pasitikinti savimi. Tačiau kartais nutinka taip, kad visas tavyje esantis purvas išsiveržia laukan ir visu gražumu apsigyvena tavo kūne, pačioje matomiausioje vietoje. Taip organizmas stengiasi parodyti, kad su tavo sveikata kažkas negerai. Ir viena iš tų vietų yra lūpos. Ar kada susimąstei, kodėl tavo lūpos sausos, suskirdusios, nubalusios ar pamėlusios? Jei niekada neatkreipei į tai dėmesio, pats metas susiimti ir pradėti spręsti problemas.


SAUSOS, SUSKELDĖJUSIOS LŪPOS

Tokia lūpų būklė signalizuoja apie:

dehidrataciją
alergijas
cukraligęJeigu tu atitinki šį lūpų tipą, turėtum suklusti, nes gali būti, kad tavo organizme sumažėjęs vandens kiekis, kuris ypač svarbus tavo sveikatai, tad į dieną pasistenk išgerti bent 1,5 l vandens arba pamažu prisipratink kiekvieną dieną jo išgerti vis daugiau. Jeigu vandens sunormalizavimas nepašalina sausų, suskeldėjusių lūpų problemos, gali būti, kad tavo organizmas signalizuoja apie didesnes problemas.  Tai gali būti kažkokio tipo alergija ar netgi įspėjimas apie ligą - cukraligę. Šiuo atveju turi kreiptis į gydytojus, kurie aiškiai nustatys problemą ir padės ją išspręsti.

TAMSIAI RAUDONOS, PAJUODAVUSIOS LŪPOS

Tokia lūpų būklė signalizuoja apie:

sutrikusią virškinimo sistemą


Tikriausiai tokių lūpų nei viena nenorėtume, tad kas geriausiai gali išspręsti tokios spalvos lūpų problemą? Šiais laikais greito, nesveiko maisto galime rasti nusipirkti vos ne už kiekvieno kampo. Kartais sunku atsispirti ir iš sveikos mitybos pereiname prie nesveikos. Tad šiuo atveju reiktų vengti, o geriausia iš vis atsisakyti žalingo maisto. O, kad organizmas po patirto streso ir blogos mitybos greičiau atsistatytų, geriausiai valgyti šiuos produktus: ryžius, sojų varškę, saldžiąsias bulves ir gerti vandenį pagardintą citrinos sultimis.

IŠBLYŠKUSIOS LŪPOS

Tokia lūpų būklė signalizuoja apie:

mažakraujystę
virškinimo sistemos problemas

Kai tavo kraujyje sumažėja raudonųjų kūnelių (eritrocitų) ar hemoglobino kiekis, susergama mažakraujyste, dar kitaip vadinama anemija. Dėl jų stokos tavo organizme pablogėja deguonies perdavimas į audinius. Ką daryti? Turėtum į savo maisto racioną įtraukti tokius produktus, kuriuose gausu geležies (raudonoji mėsa, brokoliai ar raudonieji zizifai). Vasara, saulė kaitina negailėdama, bet tavo kojos ir rankos vis tiek sustirusios į ledą? Ši būsena signalizuoja apie virškinimo sistemos sutrikimus. Tai reikškia, kad turi valgyti produktus, kurie tavo virškinimo sistemą sušildytų. T.y. gerti aviečių, cinamono, medaus, ožragės arbatas, valgyti kumpį, ananasus, ličius, vyšnias.

MELSVOS, KRAŠTELIAIS PAJUODAVUSIOS LŪPOS

Tokia lūpų būklė signalizuoja apie:

viso kūno išsibalansavimą, išsekimą


Kartais nutinka taip, kad gyvenime patirtas stresas visiškai tave nualina, tavo visa organizmo sistema sutrinka, neturi jėgų, prikimba įvairiausio plauko ligos. Tokiu atveju reikia rimtai apgalvoti, ką darai blogai, Reikėtų kardinaliai pakeisti mitybą, ilgiau pabūti gryname ore, jeigu įmanoma atidėti darbus ir visiškai pailsėti. Į savo mitybos grandinę turėtum įtraukti maisto, kuris suteiktų energijos. Švieži vaisiai aprūpina organizmą angliavandeniais, kurie greitai paverčiami energija. Daržovės, ypač šakniavaisiai (morkos bulvės, pastarnokai) tau taip pat suteiks kuro judėti į priekį. Ir dar kiti produktai kaip lašiša, riešutai bei neskaidytų grūdų produktai. Patartina vengti kiaušinių, grybų, krabų, antienos bei aštraus maisto. Svarbu jokiais būdais nepiknaudžiauti kava!

RYŠKIAI RAUDONOS LŪPOS

Tokia lūpų būklė signalizuoja apie:

blogą kvėpavimą
kepenų ir blužnies sutrikimus
hipertermiją


Tavo lūpos tokios ryškiai raudonos, jog gali pasirodyti, kad esi pasidažiusi? Nesuklysk, tai nėra gerai. Toks lūpų ryškumas sako, kad turi susitvarkyti kvėpavimo sistemą. Gali būti, kad kvėpuoji netaisyklingai. Taisyklingai kvėpuoti ypač būtina sportuojant. Blogi kvėpavimo įpročiai neleidžia tavo kūnui įsisavinti reikiamo deguonies kiekio ir tuomet tavo kūnas patiria stresą. Taisyklingiausias kvėpavimas yra įkvepiant pro nosį ir iškvepiant pro burną. Kita ryškiai raudonų lūpų priežastis gali būti hipertemija, tai reiškia, kad tavo kūnas perkaito. Gal per ilgai deginaisi ar tiesiog saulėje dirbai be apsaugos priemonių. Tokiu atveju turi išgerti vandens ir stengtis kurį laiką vengti saulės spindulių. Dar viena priežastis - tai kepenų ir blužnies sutrikimai. Šių organų veiklą tau geriausiai atstatyti padės salierai, medus, chrizantemų arbata bei kartūs melionai.


RAUSVOS LŪPOS

Jei esi šių lūpų savininkė gali visiškai atsipalaiduoti, nes tai reiškia, kad tu esi sveika, prisižiūrinti ir kupina energijos. Neleisk sau to prarasti ir stenkis visada tokia išlikti!


Gal beskaitydama šį straipsnį atpažinai save? Jei taip, linkiu sėkmingai vadovautis patarimais ir eiti sveikos gyvensenos kelio link. O jei ne, dabar bent žinosi, kad lūpomis ne tik šypsomės, bet jos tau nori pranešti apie tavo sveikatos problemas. Nesistenk jų uždengti storu lūpdažio sluoksniu, o stenkis jas kuo greičiau išspręsti.


PAGARBIAI, 
RAŠYTOJA LIVETA

17 Komentarai

 1. LIVETA, NUOSTABU. O TOS NUOTRAUKYTĖS... JETUS, AMAZING <3 ŠAUNUOLĖ ;-)

  burundukorasliavos.blogspot.lt

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip nerealu, kad patiko!! Ačiūūūūū!!! ♥

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man, kaip žmogui, kuris nesveikai rūpinasi savo lūpomis, žiauriai patiko! <3

  burundukorasliavos.blogspot.lt

  AtsakytiPanaikinti
 4. Džiaugiuosi, kad pravertė šis straipsnis, stengiausi. :)) Žinoma, tikiuos ir kitiems pravers, ras ko pasimokyti.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Be to, kad straipsnis naudingas ir nenuobodus, laabai patiko ir visi tie paveikslėliai. Liuks!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Stengiaus straipsnį pateikti nenuobodžiai, smagu, kad matote pastangas! Tokie komentarai priverčia šypotis. :)) Ačiūūū!

  AtsakytiPanaikinti
 7. ŠTAI KAIP ATRODO TVARKINGAS, IŠPILDYTAS STRAIPSNIS SU SKANIOMIS ILIUSTRACIJOMIS. RODAI DIDELĘ PAGARBĄ SKAITYTOJUI, UŽ KĄ TAVE IR NORIU PASVEIKINTI. BUVAU TOKIA PATI ČIA VIENINTELĖ, O DABAR ESI TU, DŽIAUGIUOSI LABAI, TOBULĖK, MANO MAŽASIS KŪDIKĖLI. ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Dovile, praskraidinai man dieną 150%. Tikiuosi tavo kūdikėlis nenustos augęs ir stebinęs! ^^

  AtsakytiPanaikinti
 9. ar pati piešei paveikslėlius?
  gal pamokytum, kaip?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nepati. Internetas visagalis. Dar tokių įgūdžių neturiu, kad pati piesčiau. :)

   Panaikinti
 10. Išduok kiek laiko sugaišai prie visų paveiksliukų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tiksliai tikrai nežinau. Bet maždaug dvi dienas. Į dieną gal 2 val.

   Panaikinti
 11. Liuks straipsnis, labai naudingas! Tik imdama tokias iliustracijas neužsitrauk bėdos :) Visad žiūrėk kam priklauso paveikslėlis, ar jį gali naudoti. Nes gali turėti bėdų pasisavinusi kito darbą :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nebent ėmei, klijavai ir darei iliustracijoms užrašus pati

   Panaikinti
  2. Iliustracijoms užrašus dariau pati, viską į vieną paveikslėlį po mažus gabalėlius suklijavau taip pat pati. Na, ėmiau paveiksliukus iš interneto kaip ir visos. Daugiau neįsivaizduoju iš kur galėčiau gauti.Nebent pati fotografuočiau ar piesčiau, bet kaip ir minėjau, tokių piešimų įgūdžių dar neturiu. Ačiū, smagu, kad patiko, Gabija. :)

   Panaikinti
 12. Smagus straipsnis, bei labai naudingas. Daug ką gali sužinoti.
  Paveikslėliai labai gražiai suderinti, bei viskas labai aišku. Sėkmės kuriant straipsnius toliau!

  AtsakytiPanaikinti