Rašytojų atranka: renkame naują komandą šiltajam sezonui!

Tiek į kiekvieno mūsų namus, tiek į  portalą "Teenage Dreams" pasibeldė vienas gražiausių laikų - pavasaris. Metas, kuomet norisi pasileisti plaukus, nusimesti nuo savęs visus storus paltus, užsimesti ryškų sijoną ir lėkti užkariauti pasaulį. Naujas sezonas - pats geriausias metas į savo gyvenimą įnešti ką nors naujo: susipažinti su naujais žmonėmis, išbandyti naują šukuoseną, atnaujinti savo garderobą arba.. užsiimti nauja, daug džiaugsmo, gerų emocijų ir patirties atnešančia veikla! Jei būtent to ir nori, pataikei ten, kur tau ir vieta, nes tau prieš akis - galimybė tapti populiariausio Lietuvoje jaunimo portalo "Teenage Dreams" dalimi. 

Prisimenant, koks sėkmingas "Teenage Dreams" portalui buvo praeitas pavasaris, mūsų komanda yra pasiryžusi tokį padaryti ir šiemet. Kupiną įdomių straipsnių, dėmesio vertų konkursų, naujų projektų ir visko kito, kas jus, skaitytojai, galėtų pradžiuginti. O kad visos idėjos sėkmingai realizuotųsi, būtent nuo komandos atnaujinimo šį pavasarį mes ir startuojame. Jei esi tas žmogus, kuriam niekada nepritrūksta gerų minčių ir idėjų, esi kūrybinga, sugebi puikiai rašyti straipsnius įvairiomis temomis, nebijai kritikos, nori tobulėti ir turi daug laisvo laiko - leiskis žemyn, skaityk kriterijus ir dalyvauk pavasarinėje "Teenage Dreams" komandos atnaujinimo rašytojų atrankoje!


KODĖL VERTA DALYVAUTI?
Kiekviena buvusi/esanti "Teenage Dreams" rašytoja galėtų patvirtinti nepaginčijamą faktą - rašymas šiame portale yra galimybė įgyti daugybę naudingos patirties, praversiančios tolimesniame gyvenime. Viena iš daugelio priežasčių, kodėl verta sudalyvauti rašytojų atrankoje yra ta, jog patekusi į mūsų komandą, daugiau niekada neužduosi sau klausimo "ką veikti?", nes "TD" yra puiki galimybė naudingai praleisti laisvalaikį. Kiekviena mūsų komandos rašytoja, rašydama portale sulig kiekvienu straipsniu tobulėja, nes komentatoriai suteikia daug patarimų tolimesniems darbams. "TD" - puiki vieta pradėti savo kaip rašytojos ar žurnalistės karjerą. Tu ne tik išmoksi puikiai rašyti straipsnius, bet ir galbūt galėsi išvysti savo darbus spaudoje? Kiekvieną mėnesį populiariausias paauglių žurnalas JUSTĖ spausdina geriausios mėnesio rašytojos straipsnį, tad argi nenorėtum matyti savo pavardės žurnale? Mūsų komanda itin gausi, tad čia dar ir galėsi rasti draugų bei bendraminčių!

KO MES IEŠKOME?
Jaunimo portalas "Teenage Dreams" ieško talentingų, kūrybingų merginų, kurios sugeba puikiai rašyti straipsnius jaunimui aktualiomis temomis: grožis, sveikata, sportas, gyvenimas, patarimai, įdomybės.. Mes ieškome tokių žmonių, kurie turi daugybę idėjų straipsnių temoms, daug laisvo laiko, nori tobulėti ir kartu siekti geriausio rezultato. Rašymas portale toli gražu nėra vaikų žaidimai. Rašytojoms keliame gana griežtus reikalavimus, kurių kiekviena turi laikytis. Apie tai - apačioje!

REIKALAVIMAI
 • Pagrindinė ir pati griežčiausia taisyklė mūsų puslapyje - jokio kopijavimo. Rašant straipsnius naudotis internetu, knygomis ir kitais informacijos šaltiniais galima, tačiau kiekvienas žodis, kiekvienas sakinys turi būti perrašytas savo žodžiais.
 • Visus pranešimus į portalą privaloma rašyti lietuviškomis raidėmis, rišliai, nedarant daug gramatinių, skyrybos ir stiliaus klaidų.
 • Būtina turėti daug laisvo laiko. Per savaitę parašyti bent vieną straipsnį - privaloma. Egzaminai, įskaitos ir kiti svarbūs dalykai yra pateisinami, tačiau esant kitoms priežastimis ir nesant straipsniui, rašytoja yra pašalinama.
 • Rašytojos privalo būti draugiškos ir nuoširdžios. Mūsų skaitytojai neretai rašytojoms pateikia patarimų ir pastabų tolimesniems straipsniams, todėl mokėti gražiai priimti kritiką - privalumas.
 • Merginos, rašančios "TD" portale, privalo būti kupinos minčių ir idėjų straipsniams bei rubrikoms. Reikia rašyti jaunimui aktualiomis, įdomiomis ir svarbiausia - nebanaliomis temomis.

KAIP PATEKTI Į KOMANDĄ?
Rašytojų atranką, kaip ir visuomet, sudaro dvi būtinos dalys - klausimai ir straipsnis. Pirmiausia jums reikės atsakyti į mūsų pateiktus klausimus, juos pateikti el. pašto teksto laukelyje. Kelių žodžių atsakymai mūsų nedomina, todėl negailėkite savo klaviatūros, atsakinėkite kuo plačiau.

I DALIS
 1. Vardas, pavardė, amžius.
 2. Tavo rašymo patirtis ir santykiai su kūryba (tinklaraščiai, konkursai, mokykla, laikraščiai, būreliai ir etc.) Jei rašymo patirties neturi, nesi su tuo susidūrusi, kodėl nori tai išbandyti?
 3. Iš kur sužinojai apie "TD" portalą ir nuo kada čia lankaisi?
 4. Įvardyk bent kelis didžiausius mūsų portalo pliusus ir minusus. Ko, tavo nuomone, pas mus trūksta, kaip būtų galima sustiprinti pliusą ir pašalinti minusą?
 5. Kas yra tavo rašymo "varikliukas"? Apie ką norėtum rašyti? Būtina įvardyti bent keturias konkrečias temas straipsniams/rubrikoms.
 6. Kokių turi pomėgių be rašymo? Kuo užsiimi, kokius būrelius lankai?
 7. Ar turi daug laisvo laiko? Kiek straipsnių per savaitę galėtum parašyti daugiausiai ir mažiausiai? Kiek sugebėtum skirti laiko mūsų puslapiui?
 8. Ar esi draugiška, nuoširdi, mokanti priimti kritiką? Ar sugebėtum gražiai, nieko neįžeidžiant bendrauti su skaitytojais, rašytojom?
 9. Ar manai, jog tikrai galėtum išpildyti visus aukščiau pateiktus reikalavimus, skirtus mūsų rašytojoms?
 10. Ką surasti, išmokti, pasiekti, suprasti norėtum rašydama "TD"? Įvardyk savo lūkesčius ir tikslus.
 11. Tavo kontaktai (skype, facebook, instagram). Viešai jie nebus platinami.
II DALIS

II-oje atrankos dalyje tau reikės parašyti straipsnį, kurio tematika atitiktų "Teenage Dreams" portale skelbiamus straipsnius. Tai gali būti straipsnis apie grožį, psichologiją, sveikatą, sportą, gyvenimo būdą, įdomybes. Tačiau jokiu būdu tai negali būti "pasidaryk pati" idėjos, receptai, horoskopai ir kiti panašūs dalykai, nes iš tokių straipsnių negalime susidaryti pilnos nuomonės apie tavo rašymo galimybes. Minimalus straipsnio ilgis - du wordo lapai, teksto dydis - 12. Būtina panaudoti paveiksliukus, spalvas, galbūt įterpti interviu. Straipsnį siųsti kartu su savo klausimais, tik prisegus prisegtuke.

Jūsų atsakymų su prikabintu straipsniu laukiame el. paštu: teenagedreamsinfo@gmail.com iki kovo 25 dienos. Jei atrankoje nebus klausimų atsakymų ar straipsnio, dalyvavimas iškart anuliuojamas. Į atranką gauti laiškai bus vertinami pakankamai griežtai, o į portalą bus priimamos tik tikrai puikios, mums abejonių nekeliančios merginos. Jei mus sudominai ir esi tinkama būti rašytoja, po kelių dienų nuo laiško išsiuntimo, gausi kvietimą prisijungti prie mūsų komandos.

SENOMS RAŠYTOJOMS: jeigu jūs kada nors rašėte mūsų portale ir skaitydamos šį straipsnį pagalvojote, jog norėtumėt prisijungti prie komandos - būtent tai ir padarykite. Senosioms rašytojoms užtenka tik parašyti man (Simona Šiušytė) į facebook'ą, jog norite grįžti, ir jūs būsite priimtos! Labai labai jūsų laukiame, todėl pagalvokite.

Lauksime jūsų dalyvavimo ir tikimės, kad galėsime komandą papildyti naujais talentais, o šiltąjį sezoną pradėti su trenksmu! Kilus klausimams, visada į juos atsakysime komentaruose. Iki susitikimų!

14 Komentarai

 1. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Blemba, nesikeikiant, norėčiau pabandyti rašyti toookiame dideliame ir galingame tinklaraštyje, turiu daug idėjų, apie kurių išpildymą svajoju, bet bijau, kad nesugebėsiu parašyti tiek straipsnių, kiek reikia. Vienas per savaitę tikrai bus, bet manau, kad reikia daugiau ir tai knisa. Heh

  AtsakytiPanaikinti
 3. Bandyk!!!!! Tikrai pakanka vieno straipsnio per savaitę, jei tik tiek spėji. Kas nors kartais užsuka į tavo blog'ą, žino, kad gebi gerai rašyti!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Priimsime visas tinkančias rašytojas.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Gabija, ačiū <3 o tą straipnį būtina rašyti, ar galima prisegti ką nors iš savo jau paviešintų straipsnių archyvo?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Manau būtina rašyti. :-) Visgi savame blogge rašoma visai kitu stiliumi. Ir kreipiniai, ir tas pats išsidėstymas kitoks :-D O čia rašai tokį, kurį be abejonės galėtum TD skelbt

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kaip ir sakė Viktorija, atrankai siunčiamas straipsnis turi atitikti "Teenage Dreams" standartus. Asmeninių tinklaraščių įrašai netinka, laukiame tokių tekstų, kuriuos drąsiai galėtume skelbti portale ir jų tema tam būtų tinkama.

  AtsakytiPanaikinti
 8. O nieko tokio jei atsakysiu i klausimus o po apacia tiesiog straipsni nukopijuosiu is wordo nes prisegt nemoku

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnis el.pašto teksto laukelyje atrodytų tikrai nekaip, reikėtų, kad būtų Worde ar kokiam kitam dokumente. Prisegti dokumentą prie el. laiško labai paprasta, tereikia paspausti apačioje lauko teksto, įrankių juostoje esančią savaržėlės ikonėlę.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Man išviso nesisektų rašyti straipsnių nes idėjų pritrukčiau bei daryčiau stiliaus klaidų.

  AtsakytiPanaikinti