Šv. Velykų tradicijos pasaulyje - keistos ir neįprastos

Artėjant Šv.Velykoms ''Teenage dreams'' portalas pristato jau trečią įdomių ir keistų šventinių tradicijų iš viso pasaulio dalį. Ankstesniąsias dalis apie Naujuosius metus (Čia) ir Kalėdas (Čia) galite perskaityti paspaudę ant nuorodos. O dabar skaityk šį straipsnį ir susipažink su keistomis Velykų tradicijomis.

Filipinuose nuo pat 1950 metų, Didįjį Penktadienį, krikščionys, norėdami pakartoti Jėzaus kančias savo noru yra nukryžiuojami ant kryžiaus. Šio reginio pasižiūrėti susirenka dešimtys tūkstančių, o nukryžiuojami žmonės su mielu noru tai kartoja ne vienerius metus.

Suomijoje šventę galima lengvai supainioti su Helovinu, jos metu vaikai persirengia raganomis. Ir vaikšto gatvėmis ieškodami paslėptų skanumynų.

Čekijoje vyrai suriša ir nesmarkiai plaka moteris,  su ant šakelės užkabintomis medžiagų atraižomis, kurios norėdamos išsivaduoti turi sumokėti išpirką. Štai, jaunuoliams merginos dovanoja gražiai išmargintus kiaušinius, o vyresniems vyrams įpila stiklinę alkoholio. Abejoju, ar tu norėtum, kad su tavimi taip pasielgtų, bet Čekijoje viskas kitaip. Įsižeidžia ne plakamos merginos, o tos, kurioms netenka to kentėti. Mat tai reiškia, jog niekam nepatinki.

Tie patys čekai turi ir dar vieną įdomią tradiciją. Po to, kai moterys sumoka išpirką ir yra paleidžiamos, jos vaikšto su lediniu vandeniu. Ir juo apipila kiekvieną sutiktą vyrą.

Taip, kaip nuo Kalėdų neatskiriama dalimi tapo filmas ''Vienas namuose'', taip per Velykas Norvegijoje yra pamėgti detektyvai. Ir ne bet kokie, o tiriantys žmogžudystes. Šis žanras yra toks populiarus, jog per šventę kai kurių kanalų visą programą užima žmogžudystes narpliojantys detektyvai. Norėdami padidinti pardavimus, kompanijos ant pieno pakuočių spausdina trumpas istorijas.

Kyla klausimas, kaip žmogžudysčių tyrimai sulaukia tokio populiarumo Norvegijoje? Viskas yra uždaroma visai savaitei, tad žmonės neturi ką veikti, tik žiūrėti televizorių.

Bermudų salose Velykų dieną pažvelgę į dangų, išvysite daugybę įvairiaspalvių aitvarų. Juos žmonės leidžia norėdami paminėti Jėzaus žengimo į rojų dieną.

Didįjį Penktadienį Prancūzijos bažnyčiose neskamba varpai, taip paminint Jėzaus mirtį, varpai pradeda skambėti tik Velykų rytą. Šiam reiškiniui net sukurta legenda, kuri sako, jog varpai nuskrenda į Romą ir grįžta atgal. Legenda tapo tokia populiari, jog nutapyta daugybė tai vaizduojančių paveikslų.

Nors mes dažome kiaušinius įvairiausiomis spalvomis, per Šv. Velykas apsilankę Graikijoje juos išvysime tik raudonus. Jau nuo Antikos laikų graikai tiki, jog raudona spalva simbolizuoja gyvenimą ir mirties nugalėjimą.


Kaip manai, ar šios tradicijos prigytų Lietuvoje? Aš manau, kad ne. Juk tai, kas mums atrodo keista, kitiems yra visiškai normalu. Kad ir neįprastos atrodo šios  tradicijos, jas reikia gerbti ir saugoti. Ir džiaugtis, jog jas pavyko išsaugoti per ilgus metus.

6 Komentarai

 1. Buvo labai idomus straipsnis. aciu!!!!!!!!!!!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nenorėčiau būti čekas vyras, nes jei tokiu oru mane apipiltų lediniu vandeniu būtų nekažka. Šaunuole, Akvile <3 įdomus įrašas

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gerulis įrašas, patrauklus akiai, buvo gera skaityti ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Merginos. labai ačiū! Smagu, kad patiko ;)

  AtsakytiPanaikinti