Tai jus nustebins! 10 keisčiausių tendencijų Azijoje

Azija - tai pati didžiausia pasaulio dalis, kurioje gyvena net 60% viso pasaulio žmonių, tad nenuostabu, kad tarp šitokios galybės gyventojų rasime tokių, kurie nori išsiskirti, išlipti iš komforto zonos bei  į savo gyvenimą įnešti kažkokio netikėtumo. Tačiau ar tikrai šios tendencijos neperžengia kvailumo ribų? Tad štai, tavo teismui - 10 pačių keisčiausių madų, paplitusių tarp Azijos šalių.

1. YAEBA DANTYS
Visi svajoja apie lygius, baltus, sveikus dantis. Ir šis malonumas kainuoja išties didelius pinigus. Tačiau Azijoje viskas atvirkščiai! Čia dauguma paauglių svajoja turėti kreivus dantis, t.y yaeba (liet. Dvigubi dantys). Galvojama, kad tokie dantys suteikia mielumo,  grožio bei patrauklumo. Norėdami išgauti šį kreivų dantų sindromą, odontologai specialiomis medžiagomis prie kiekvieno paciento dantų priklijuoja netikrus dantis.

2. AKINIAI BE STIKLO
Ši tendencija buvo atkeliavusi ir į Lietuvą. Tačiau neilgam.  Žmonės nešioja tik akinių rėmelius be jokių stiklų. Akiniai nešiojami kuo ryškesnės spalvos ir kuo didesni. Tai gan suprantama, nes visų azijiečių akys labai siauros, tad tokie akiniai padeda vizualiai padidinti ir išryškinti jų akis.

3. ŠUO = LAUKINIS GYVŪNAS
Azijiečiai padarys bet ką, bet jų augintinis bus panašus į kokį nors laukinį gyvūną. Skamba gana keistai, taip? Tačiau Azijoje tai labai populiarus užsiėmimas. Šuns kailis nudažomas taip, kad atrodytų panašus į tigro, leopardo ar net pandos kailį.  Šiai atrakcijai net rengiami konkursai. Tikėkimės, Lietuvoje ši mada niekada nepasirodys…

4. SKAISTALAI PO AKIMIS
Šiais laikais dauguma merginų nepasidažiusios bent blakstienų negali išeiti iš namų. Makiažas - tai tarsi kaukė, kurią užsidėjusi gali pasijusti gražiausia pasaulyje mergina. Tačiau Azijoje makiažo tendencijos kiek kitokios nei Lietuvoje. Vakaruose skaistalus priimtina naudoti kaip šiltumo, gaivumo ir sveiko raudonio žandams suteikiantį produktą, tačiau Azijoje, ypač Japonijoje,  šio produkto paskirtis kiek kitokia. Japonės skaistalus tepasi po akimis. Jos teigia, kad šis triukas pagyvina akis, atjaunina ir, žinoma, jas pagražina.

5. MAKANKOSAPPO
Tikriausiai dauguma iš jūsų žino japonų daugiaserijinį animacinį filmuką „Drakonų kova“? Taigi, Japonijoje šiuo filmuku tarsi visi apsėsti  ir mokiniai pradėjo fotografuotis pasiskolinę vieną sceną iš būtent šio anime filmuko. Tai scena, kai Pikolas panaudoja gyvybinę ataką prieš Goką. Vienas mokinys atsistoja arba atsitupia ant žemės per vidurį, trenkia kumščiu per žemę arba išskečia jas į šonus, jog atrodytų, kad skleidžia tam tikrą jėgą. Tada prieš jį stovintys mokiniai pašoka, taip sudarydami vaizdą lyg per vidurį stovintis žmogus juos bloškia nuo žemės paviršiaus. Argi neišradinga? Gal ir smagus užsiėmimas pertraukų metu...

6. CHIRURGINĖS VEIDO KAUKĖS
Šios kaukės naudojamos apsisaugoti nuo aplinkos užterštumo ar siekiant sumažinti galimybę užsikrėsti liga, apsisaugoti nuo mikrobų ar apsaugoti kitus žmones, jog jie nuo tavęs neužsikrėstų. Šios kaukės ypač  populiarios Kinijoje, tačiau jos,  kuo toliau, tuo dažniau nešiojamos tiesiog kaip papuošalas. Kaukės tapo mados dalimi. Jos taip išpopuliarėjo, kad dabar jų galima įsigyti kokių tik nori. Įvairiausių spalvų ir raštų. Dažnai jos derinamos net  prie pačios aprangos.7. RIESTAINIŠKA KAKTA
Dar viena  ne kiekvienam paprastam šios planetos žmogui suprantama japoniška mada. Riestainiška kakta – tai kūno modifikavimas, kai į kaktos audinius įšvirkščiama tirpalo, kuris sudaro patinimą primenantį spurgą/riestainį kaktoje. Laimei, šis efektas neišlieka visą gyvenimą, o trunka nuo 6 iki 24 valandų. Ši keista mada Japonijoje įsigalėjo nuo 2007 metų. Na, o ar tu išdrįstum taip pasipuošti?8. „FACE-KINI“ - MAUDYMOSI KAUKĖ VEIDUI
Kas gi nesvajoja apie auksinį, rudą įdegį? Jūra, smėlis, karšta saulė – pasaka. Tačiau ar visur? Žinoma, kad ne - Kinijoje jokiais būdais! Kinijos rytuose savo baltą odą vertinantys ir žūtbūt ją apsaugoti norintys mėgėjai išrado „face-kini“ – maudymosi kaukę veidui. Tai kaukė, kuri apsaugo nuo kaitrių saulės spindulių ir neleidžia veidui įdegti. Kinams reikia greito rezultato, jie terliotis saulės kremais nenori, tad ši kaukė puiki išeitis. Tačiau kartu su jais maudytis vienoje jūroje būtų kiek nejauku, nes gražia išvaizda šios kaukės nepasižymi, jos atrodo išties baisiai.

9. AEGYO SAL - BESIŠYPSANČIOS AKYS
Azijiečių idėjoms ir išradimams nėra ribų. Jie visokiausiais būdais bando paslėpti savo didžiausią trūkumą – siauras akis. Šiose šalyse tai tapo tarsi būtinybė. Šį kartą tai padirbti/netikri maišeliai po akimis. Kai dauguma senyvo amžiaus žmonių įvairiausiais būdais bando juos sumažinti, azijiečiai kaip visada daro atvirkščiai - jie galvoja, kad maišeliai po akimis ar patinimas atjaunina, suteikia grožio, išryškina akis ir jas padidina.  Šis malonumas kainuoja nemažai, bet kogi nepadarysi dėl grožio. Azijiečiai mielai gulasi ant operacinės stalo ir leidžia atlikti paakių maišelių operaciją.  

10. MUKBANG - VALGYMAS TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS METU
Skaniai ir sočiai pavalgyti mėgstame visi, bet Pietų Korėjoje valgymas - tai šiokia tokia atrakcija ne tik valgančiam, bet ir žiūrovams už ekranų. Šioje šalyje sparčiai populiarėja valgymas tiesioginės transliacijos metu. Tuzinas žmonių susirenka prie ekrano pažiūrėti kaip kitas žmogus valgo. Pagalvosite, kas čia tokio, tačiau tai - ne viskas. Valgymas paverčiamas tam tikru iššūkiu. Vienu prisėdimu reikia suvalgyti kuo daugiau maisto, tuo metu gyvuose pokalbių kambariuose verda diskusijos ir pačio valgančiojo klausinėjama jo savijauta, maisto skonis ir t.t. Kokia šio užsiėmimo prasmė, aišku tik patiems korėjiečiams.

 Na, o ar tu pasiryžtum nors vieną iš šių keistų tendencijų išbandyti ir pati?
PAGARBIAI, 
RAŠYTOJA LIVETA. 


20 Komentarai

 1. Man patiko. Šiaip norėčiau išbandyti tokį kūno modifikavimą, nes pirmą kartą girdžiu apie laikiną, o ne visam gyvenimui skirtą. Man gražu. Žinoma, ne riestainiai kaktoje, o įkūnytas koks nors personažas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Džiugu, kad patiko! Esi labai drąsi, aš vargu ar išdrįsčiau...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis ir įdomi tema, kūno modifikuoti nedrįsčiau, nes man tai nepatinka, o nešioti tik akinių rėmelius visai patiktų. Šaunuolė!!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man labiausia patiko tos chirurginės kaukės, tokios fainos, negaliu. Šaunuolė, Liveta! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveikinu prisijingus prie komandos!! Pradžia daug žadanti. Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Taaaip, mėgstu žaisti su savo kūnu :-D blemba, kuo toliau, tuo labiau noriu į Aziją.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kaip pirmam kartui, tai galiu teigti, jog viską atlikai kruopščiai gerai. Tik akimis užkliuvau už vieno - etiketės. Gal ir smulkmena, bet uždėk kelias papildomas, kaip: tradicijos, Azija ir t.t., jog tavo straipsnį rastų ir įvairesnėse vietose.
  Šaunuolė ir sėkmės! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Bus padaryta. :)) Dėkui už šiltus žodžius. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labaai patiko! Išsamu, skaičiau neatitraukdama akių. :))

  AtsakytiPanaikinti
 10. Megstu ziureti sita tiesioginiai transliuojama valgyma, tikrai :D Paziurekite youtube Kinoshita Yuka, man tikrai patinka.
  O siaip idomus straipsnis, netgi truputi suzinojau ^^

  AtsakytiPanaikinti
 11. Geras :D Ačiū, jog praplėtei mano akiratį!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Geras :D Ačiū, jog praplėtei mano akiratį!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Ačiū visoms. :)) Anonime, smalsumo vedama užsukau pažiūrėti tos Kinoshita Yuka... Niekaip nesuprantu, kur jai tiek telpa to maisto... :D Na, bet pati baisiai užsimaniau valgyti tokių gardžių patiekalų prisižiūrėjus. :D

  AtsakytiPanaikinti
 14. Jooo, man, kaip didelei Azijos mėgėjai, pavyko atrasti naujų dalykų, tad sveikinu tave su tuo :DD Nužudė tas riestainis galvoje :DD dar niekada tokio nesu mačius.
  Ir šiaip, joo, aš nešioju tą chirurginę kaukę, nes Vilnius dvokalų miestas, ir skatinu nešioti jus (yra siųstis visokių, būna ir medžiaginės ir kitokios), ir tai jau nebesivadina chirurginės kaukės, nes tai tiesiog kaukės nuo oro užterštumo, žodžiu, nešiokit, nes kai įlipu į autobusą, atrodau biške weirdo tokia ir visi spokso ;DDD
  Tai va, nešiokit, nebūsiu viena :DD** Ir nedvokia

  AtsakytiPanaikinti
 15. Anonime, man tas riestainis tai irgi toks baugokas reikalas. :D Cha, gal ir pas mus kažkada tos "chirurginės" kaukės išpopuliarės. :D

  AtsakytiPanaikinti
 16. Tu labai gabi SIuz, sveikinu.

  AtsakytiPanaikinti
 17. OOO čia rašytoja kita, nu vistiek super, ir tikrai įdomu, manau praverčia tokios žinios.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Sigute, ta pati ta pati. Ačiū. ♥

  AtsakytiPanaikinti
 19. patiko labai keistai atrodo kai zmones nesioja chirurgines veido kaukes

  AtsakytiPanaikinti