Trumpas testukas: Kaip gerai pažįsti Lietuvą?

Kartais, stebėdami įdomias ir netikėtas gimtojo krašto nuotraukas, leidžiame sau suabejoti - nejaugi šis medis, kraštovaizdis ar architektūros paminklas - tikrai stūkso mūsų mylimoje tėvynėje - Lietuvoje? Kad tokių abejonių kiltų vis mažiau, siūlome atlikti trumpą testuką - pabandyk atspėti, koks Lietuvos objektas čia pavaizduotas ir kur jis yra... Atsakymai tavęs lauks pačioje apačioje.

1. Statinys pastatytas 1801 metais, klasicizmo stiliumi. Čia rengiamos dailės parodos, klasikinės muzikos koncertai, literatūros vakarai. 2011 metais pastatas netgi buvo pripažintas turistams patraukliausia vietove.


2. Na, o šis dalykėlis - buvusi Dmochovskių nuosavybė. Jis įsikūręs vaizdingame Merkio upės slėnyje. Tiesa, būtų nesąžininga nepaminėti, jog kažkada šiame istorija kvepiančiame pastate buvo mokykla.


3. Viena iš Suvalkijos lankomiausių bei gražiausių vietų. Rūmai projektuoti Martyno Knakfuso, o statyti pradėti 1795 metais, Kastinės upelio pakrantėje. Laikui bėgant dvaras buvo perduotas Lietuvos dailės muziejui ir jame įkurta Suvalkijos krašto dailės galerija...

4. Siekia net 36 metrus! Šis bokštas - aukščiausias Lietuvoje. Objektas įrengtas šalia Mindūnų kempingo. Nuo bokšto savo akimis, iš paukščio skrydžio galima pamatyti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį ir patį takoskyrinį Siesarties ežerą.
5. Pirmasis rezervatas Lietuvoje. Iniciatorius - Tadas Ivanauskas. Nors ir tuštokas, netekęs paukščių karalystės vardo, beveik visiškai užgožtas vandenine augalija, tai tebėra vienas nuostabiausių ir brangiausių Lietuvos gamtos kampelių,


6. Viena lankomiausių žaliųjų erdvių Vilniuje. Čia savąjį laisvalaikį leidžia šeimos, mėgstančios aktyvų sportą, ieškantys ramybės ar tiesiog vedami smalsumo pasigrožėti jaunuoliai. Parko areną kasmet sudrebina pasaulinio lygio žvaigždžių koncertai, kaip pvz Andrea Bocelli, Stingo, Lady Gagos ir kitų.


7. Vėlgi - Vilniaus, bene gražiausia ir garsiausia miesto dalelė, įsikūrusi senamiestyje. Pasakojama, kad ji buvo pastatyta XIV a. pabaigoje, Lietuvos kunigaikščio Vytauto Didžiojo žmonai Onai. Tačiau išsiplieskęs gaisras sunaikino medinę bažnyčios konstrukciją, kurią vėliau atstatė broliai pranciškonai.8. Tiltas į Baltijos jūrą. Tai viena populiariausių poilsiautojų ir turistų lankomų vietų Lietuvoje. Čia galima pasiklausyti jūros ošimo ir žuvėdrų, palydėti saulėlydį...1. Rokiškio dvaras 
2. Vilkiškių dvaras 
3. Paežerių dvaras
4. Labanoro apžvalgos bokštas
5. Žuvinto rezervatas
6. Vingio parkas
7. Šv. Onos bažnyčia
8. Palangos tiltas

Kaip gerai pažįsti Lietuvą, nuspręsk Tu pati. Juk niekas geriau už tave nenustatys tavojo patriotiškumo, taip? Esi šaunuolė, jei atsakei bent į vieną iš aukščiau vardytų objektų, o jei ir neatsakei, lai tai tau bus paskatas pasidomėti ir iš naujo atrasi mūsų mažosios Lietuvėlės žavesį!


5 Komentarai