Vizijų lenta - kas tai ir kaip tą pasidaryti pačiam?

Kiekvienas žmogus turi svajonių ir norų, kuriuos nori įgyvendinti. Tačiau kartais visa tai prisiminti ir nepasimiršti bei išlaikyti galvoje būna sunkiau nei viską įgyvendinti, ir ne vienas toks žemiškas svajotojas nusprendžia visą chaosą užsirašyti į dienoraštį, užrašinę ar tiesiog pirmą pasitaikiusią popieriaus skiautelę. Tačiau ar žinojai, kad nuotraukos, kuriose gali matyti trokštamus dalykus, yra daug veiksmingiau? Portalas "Teenage dreams" apie tai jau žinojo ir nusprendė visas mūsų skaitytojas supažindinti su vizijų lenta - kas tai, kam to reikia ir kaip tai pasidaryti pačiai?


KAS TAI IR KAM TO REIKIA?
Vizijų lenta - dalykas, kuris padės tau nepamiršti kaip, kur, kokia kryptimi ir greičiu turi žingsniuoti link savo svajonių ar tikslų. Visa tai yra pristatoma nuotraukų pagalba, tačiau tik tu gali nuspręsti, kokio dydžio lapą, o gal net sieną panaudosi. Vizijų lenta tave motyvuos nepasiduoti, suteiks kūrybinio džiaugsmo ir galbūt padės suvokti viso to esmę. Moksliškai tariant, tai tiesiog savęs psichologinis nuteikimas vienam ar kitam dalykui. Juk ne veltui girdime posakį "svajok atsargiai - svajonės pildosi"!

KAIP PASIDARYTI PAČIAI?
Neabejoju, kad ne viena skaitytoja susižavėjo ir nusprendė pati pasigaminti vizijų lentą, tačiau visai įmanoma, kad tave apniko mintys, jog nežinai, kaip tai padaryti ar nuo ko pradėti. Tai paprasta, pareikalaus tik šiek tiek laiko pamąstymams, apgalvojimui, nuotraukų surinkimui ir sudėliojimui. Tačiau jei sugebėjai nuspręsti visa tai daryti, sugebėsi ir viską kuo puikiausiai atlikti bei būti patenkintai rezultatu.

1. Pirmiausia, tau reikės viską apgalvoti. Apie ką dažniausiai ir ilgiausiai svajoji? Kokie yra tavo tikslai, apie kuriuos vieną dieną norėtum kalbėti kaip apie "įvykdytus"? Ko labiausiai tikiesi artimiausioje (ir ne tik) ateityje? Ką panaudosi nuotraukų klijavimui - popieriaus lapą, kamštinę lentą ar visą sieną? Ar toje vietoje aš dažnai matysiu savo vizijų lentą? Nuoširdžiai ir sau nemeluodama atsakyk į šiuos klausimus ir atrask būdą, kaip galima visa tai atrasti bei pavaizduoti nuotraukose.

2. Atėjo metas veiksmui! Pasidaryk visas nuotraukas. Galbūt internete susirasi telefono, kurio tau reikia arba koledžo, kuriame svajoji ateityje studijuoti savo profesiją nuotrauką, sėkmės planus, motyvuojančias citatas ir įvairius paveikslėlius. O jei skini garbų dešimtukų kelią dailės pamokose, neabejoju, kad sugebėsi visa tai nupiešti pati. Tai atrodys savičiau, originaliau, jaukiau širdžiai ir nevaržomai galėsi išsireikšti bei nebūti įspraustai į rėmus. Nepamiršk: susirask tik geros kokybės paveikslėlius, o gaminant savuosius, juos ryškiai nuspalvink. Juodai-balti paveikslėliai netraukia akies. "Google" ieškok tik iliustracinių arba linijos brėžimo paveikslėlių (kaip rasti? Įėjusi į "Google Images" spausk Paieškos įrankiai - Tipas - Linijos brėžimas ar Iliustracijos)

3. Sudėliok nuotraukas, paveikslėlius ir kitus priedus (iškarpas, lipdukus) taip, kaip viską įsivaizduoji. Pamėgink viską sudėlioti tvarkingai, kad tau būtų suprantama, aišku ir veiksminga. Jei viską darai ant sienos, tuomet maksimaliai išnaudok paskirtą plotą - nepalik tuščių tarpelių ir nuotraukas klijuok įvairiausiomis skirtingomis kryptimis; arba priešingai - susigalvok fragmentą (formą) ir viską klijuok tvarkingai bei lygiai (pvz., iš paveikslėlių gali sukurti širdelės, rutulio ar net raidės formą!).

4. Suklijuok. Dirbant su popieriumi, stenkis klijais nesutepti paveikslėlių ir nepalikti purvinų kraštų. Nepagailėk laiko ir kruopštumo, tačiau kiekvieną "klaidą" paversk "laimingu atsitiktinumu" arba "taip turėjo būti". Čia nėra jokių klaidų ar neteisingų atsakymų! Darant ant sienos, tau praverstų lipnioji guma, primenanti baltą plasteliną - ji nesugadins tavo sienų ir bus panaudojama ne kartą.

5. Ištaisyk. Galbūt atradai kokį tuščią baltą kampelį, žioplą rašybos klaidą citatoje ar įplyšusį paveikslėlį? Ne bėda, panaudok lipdukus ir iškarpas iš žurnalų! Svarbiausia, kad viskas vis tiek atitiktų tavo norus ir tikslus.

KAIP IŠGAUTI MAKSIMALŲ REZULTATĄ?
Daugeliui ne paslaptis, kad regimoji atmintis yra pati veiksmingiausia. Aišku, pasirėmus ranka žiūrėti į nuotraukas nepakaks, kad jos pačios imtų ir išsipildytų, tačiau tai gali tau padėti neprarasti motyvacijos skinant savo laurų lapus ir nesustoti kažkur pusiaukelėje. Matydama rezultatą ar tiesiog stebėdama norimą objektą, vienaip ar kitaip suprasi, kad ir tu gali tai padaryti. Tad patartina kiekvieną rytą, vos pabudus ir vakare, prieš einant miegoti, pasižiūrėti į savo vizijų lentą ir balsu sau ištarti sugalvotą sakinį. Koks tai sakinys - tavo sprendimas. Svarbiausia, kad jis turėtų savo prasmę ir tau kažką reikštų bei motyvuotų, Pvz., "vieną dieną aš būsiu to koledžo studentė" arba "jau labai greitai aš gausiu augintinį, apie kurį svajojau  jau nuo septynerių".

Šis nuostabus dalykas neleis tau pasimiršti ir padės tinkamu greičiu žingsniuoti link Tavo turimų svajonių, norų ir tikslų. O ar tu turi savo vizijų lentą? Pristatyk vieną tavo norą komentaruose!

4 Komentarai