H&M - visą pasaulį užvaldžiusios kompanijos sėkmės istorija

Parduotuvės visame pasaulyje, garsiausios žvaigždės reklamuojančios produkciją ir daugybė žmonių, kuriuos gatvėje galima atpažinti iš dėvimų šios kompanijos drabužių. Tai „Hennes & Mauritz“ arba "H&M'' bendrovė, kuri jau spėjo įsitvirtinti ir Lietuvoje. Vis dėl to, įsitvirtinti pasaulinėje rinkoje prireikė laiko ir kantrybės. O dabar, kai "H&M'' yra žinomas ir mylimas visame pasaulyje, ''Teenage dreams'' portalas siūlo atsukti laiką atgal ir pasižiūrėti kokia buvo pati pradžia.

Istorija

Västerås mieste, Švedijoje 1947 metais duris atveria įprasta moteriškų drabužių parduotuvė. Tada dar niekas nežinojo, jog ''Hennes'' pavadinta parduotuvė sulauks sėkmės visame pasaulyje. Toks pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Išvertus žodį iš švedų kalbos sužinosime, kad jis reiškia ''jai''. Taip norėta pabrėžti, jog tai moteriškų drabužių parduotuvė. ''Hennes'' savininkas ir įkūrėjas Erling Persson gali džiaugtis, jau po penkerių metų jo parduotuvė atidaroma ir Švedijos sostinėje, Stokholme. O 1964 metais atsidarė pirmoji parduotuvė už šalies ribų, kaimyninėje Norvegijoje. Praėjus keturiems metams, pasikeitė pavadinimas. ''Hennes'' tapo „Hennes & Mauritz“. Kodėl? Todėl, kad tada Erling Piersson įsigijo žvejybos ir medžioklės prekių parduotuvę ''Mauritz Widforss'' ir ji tapo dar viena jo tinklo parduotuve, o žodis Mauritz tapo mums visiems žinomo pavadinimo dalimi. Taip pat tais pačiais metais parduotuvių lentynas nugula ne tik drabužiai moterims, bet ir vyrams bei vaikams. Neilgai trukus Skandinavijos šalių kompanijų sąraše atsiduria sutrumpintas ir iki šiol parduotuvių duris puošiantis "H&M'' pavadinimas. Kelis dešimtmečius duris atveria parduotuvės visoje Europoje, kol 2000 pasirodo pirmoji parduotuvė už senojo žemyno ribų, Niujorke, Amerikoje. "H&M'' įžengia į pasaulinę rinką. Parduotuvės atsidaro visame pasaulyje, yra galimybė apsipirkti internetu. Visa tai nuveikta iki tol, kol 2013 metais Vilniuje pasirodo pirmasis "H&M'' Lietuvoje. Vos per trejus metus šis skaičius padidėja iki septynių, ypač paauglius džiuginančio tinklo parduotuvių. Per 69 savo gyvavimo metus ši kompanija sulaukė neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje, atidarė apie 4000 parduotuvių ir sėkmingai plečiasi toliau.

Bendradarbiavimas
Dešimtmetį šiose parduotuvėse kabėjo kolekcijos, sukurtos bendradarbiaujant su dizaineriais. Tiesa, žodį kabėjo nereikia suprasi tiesiogiai, nes jos ilgai neužsibuvo parduotuvėje. O buvo šluote išluotos per pirmąsias dienas. Sąrašas bendradarbiavusių tęsiasi nuo garsiausių dizainerių, kurių varduos žino visas pasaulis iki tų, kieno darbus atpažįsta tik žmonės besidomintys mada. Tai mums leidžia suprasti, jog ''H&M'' per dešimt metų pasistengė ir pateikė įvairiausių kolekcijų, kuriose kiekvienas galėjo surasti kažką tinkančio sau. 2004 metais prasidėjęs bendradarbiavimas su dizaineriais nuo pat pradžių užkėlė kartelę būsimiems kolegoms. Pats Carl Lagerfield bendradarbiaudamas sukūrė kolekciją, kuri vos pasirodžiusi dingo iš parduotuvių per pirmąsias minutes. Vėliau, garsusis dizaineris sakė, jog metų bendradarbiavimo jam buvo per akis ir jis niekados to nekartotų. Per dešimtmetį net devyniolika kūrėjų dirbo su ''H&M''. Stella McCartney, Roberto Cavalli, jau minėtas Carl Lagerfield, Jimmy Choo, Lanvin, Versace, kuri tai darė net du metus ir Alexander Wang, tai daręs paskutinis, garsiausi iš jų.


Žvaigždės, reklamuojančios drabužius, taip pat didelis pliusas, juk kiekvienas gerbėjas, išvydęs savo mylimą žvaigždę, norės įsigyti tokią pat aprangą. Galima tik paspėlioti, kiek ''H&M'' užsidirbo iš to, jog jų produkciją reklamavo garsiausios pasaulio žvaigždės. Aišku tik viena, tai buvo tikrai daug daugiau negu įžymybėms buvo sumokėta už reklamą. Maddona, Kylie Minogue, David Beckham, Beyonce ir Anna Della Russo buvo tapę šios kompanijos veidais ir reklamavo produkciją


Įdomūs faktai
  • Geriausios dienos apsipirkti yra pirmadieniai ir ketvirtadieniai, mat būtent tada yra atvežamos  naujos prekės. Tad pasirinkimas ir pasiūla bus didesni.
  • "H&M'' sunaudoja daugiausiai organinės medžiagos pasaulyje. Todėl joje apsiperka daugybė žaliųjų, besistengiančių būti ekologiškais.
  • Vos prieš pora dienų buvo paskelbta, kad dabar ne tik kitose šalyse, bet ir Lietuvoje bus galima apsipirkti internetu. Apsilankyk "H&M'' puslapyje (Čia) ir išbandyk ta proga siūlomas nuolaidas ir specialius pasiūlymus.
  • ''H&M Group'' bendrovei priklauso ne tik  ''H&M'', bet ir ''COS'', ''Cheap Monday'', ''Monki'', ''Weekday'' ir ''&Other Stories''.
  • Užima antrąją vietą didžiausių pasaulio drabužių prekybininkių sąraše. Pirmoji vieta atitenka parduotuvėms ''Zara''.
 
Abejoju, ar apsipirkdama parduotuvėje galvoji apie jos istoriją ir kiek jėgų reikėjo, jog ji atsidarytų. Juk tada galva užimta kitais dalykais, kurie leidžia išeiti iš jos ne su vienu, o su kelias pirkinių maišeliais. Šis straipsnis ir buvo skirtas tam, kad sužinotum tai, apie ką pati niekada nebūtum pagalvojusi.

3 Komentarai