Indie - pažvelk į gyvenimą kitaip!

Kartais gyvenime yra momentų, kuomet norisi atrasti kažką naujo. Tuomet tu imiesi įvairių veiksmų: išsiverdi arbatos, perstumdai baldus, susitvarkai kambarį... Na, kaip ten bebūtų - tu atradai kažką naujo, jeigu to niekada nebandei. Galbūt imi sportuoti ar sveikai maitintis, tačiau turi žinoti, kad pakeitei tik mažą kruopą savo gyvenime. Kur kas daugiau keičia buvimas indie. Buvimas indie reiškia savęs atskleidimą, pabrėžiant savo unikalumą. Tai yra daugiau, nei muzika, kurios klausai ar tai, kuo tu vilki; indie yra kultūra ir mąstymo kelias, tavo atsiskleidimas. Jeigu norėtum perimti indie kultūrą, skaityk viską apačioje, tačiau nesek visko aklai. Kultūra yra laisvė.

I dalis: Indie požiūrio perpratimas

1. Nesirūpink, ką galvoja kiti
Tu gyveni dėl savęs, o ne dėl kitų, todėl spjauk į tai, ką apie tave mąsto kiti. Renkis tai, kas rodo, jog esi tikra TU, klausykis muzikos, kuri patinka TAU ir svarbiausia yra daryti tai, kas yra priimtina tau. Niekada nekreipk dėmesio ką apie tave, kaip apie asmenybę mąsto kiti, tačiau turi nepamiršti, kad kartais nereikia savęs išaukštinti pernelyg aukštai, jog neimtum pūstis.

2. Vertink naujus arba pamirštus dalykus
Štai kas iš tiesų yra indie. Kalbėkime ne tik apie dalykus, daiktus ar įvairius niekus, o ir apie žmones ar gyvus padarėlius. Visiems, kam tavo nuomone trūksta meilės ir yra nesuprasti - pasistenk padėti. Indie yra deimanto radimas purve, nors ir kiek jo daug bebūtų. Galų gale vis vien jį atrasi.

3. Būk nepriklausoma 
Nusidažyk plaukus tokia spalva, kokia tu nori (žinoma, tam yra milijonas kliūčių), įsiverk kelis papildomus auskarus.. Eksperimentuok su savo drabužiai! Prikelk senas kelnes ir atrask jas naujam gyvenimui! Daryk tik tokius dalykus, kurie daro tavo laiminga! Nebijok keistis ir turėti savo nuomonę!

4. Išreikšk save! 
Arba kitaip - atrask save. Skamba lengvai, tačiau savęs atradimas yra milžiniškas dalykas. Norėdama atrasti save turi daug ką išbandyti. Stenkis ieškoti įvairių darbų, kad suprastum ar tau tai patinka daryti. Be to, gali dirbti savanore ir organizacijose, kurios tave traukia. Tau tereikia turėti labai daug ryžto ir motyvacijos!

II dalis: gilinimasis į kultūrą

1. Turėk įžvalgų skonį
Nebūtinai viskas, kas yra madinga turi būti gera, patogu ir gražu. Tam yra daug ir jau "pamirštų" drabužių, daiktų ir kitko, kurie atrodo daug šauniau ir "skaniau". Turėk savo nuomonę ir neleisk, kad kažkas tavimi manipuliuotų ar bandytų keisti tavo nuomonę.

2. Ieškok nesenstančių dalykų
Nesenstantys daiktai yra labai įvairūs. Pradedant senomis rašymo mašinėlėmis ir baigiant radijo grotuvais, kurie atrodo jau nebėra madingi, tačiau jeigu tinkamai derini juos savo kambaryje, tai sukuri itin nerealų vaizdą. Indie ne visada yra viskas, kas sena. Taipogi gali įtraukti ir naujų dalykų, tačiau pagalvok ar jie tikrai bus tie "nesenstantys".

3. Įsijausk į muziką
Indie muzika tikrai yra savita ir daug kuo skiriasi nuo pop muzikos, tačiau kartu ir yra labai panaši. Įsigilinus į ją galima rasti daug paslėptų dalykų, kaip: meilė, liūdesys, neutralumas ir kt. Indie muzikos gali rasti čia, čia ir čia


4. Užsiimk DIY
Vienas iš dažniausiai pastebimų indie požymių. Indie sekėjai dažniausiai puošiasi savo pagamintais papuošalais, drabužiais, todėl pasižymi kūrybingumu ir neretai taupumu. Jie visada stengiasi sutaupyti kuo daugiau pinigų, kad vėliau juos galėtų išleisti ne drabužiams, o kelionėms ar pramogoms. Todėl kartais prikelti vieną kitą drabužį, iš kelnių padaryti šortus ar pasidaryti rankų darbo auskarus, apyrankę ar kaklo papuošalą - nekainuoja daug? Čia gali rasti labai daug įvairių indie stiliui būdingų DIY.

5. Nuolat išbandyk naujus dalykus!
Galbūt esi žiūrėjusi filmą ar skaičiusi knygą "Popieriniai miestai"? Tuomet tikrai žinai, kad Margo buvo itin didelė keliautoja ir nuožmi nuotykių ieškotoja. Ji turėtų tapti tavo autoritetu, nors ir yra išgalvotas asmuo, tačiau jos gyvenimas turėtų būti pavyzdys. Visa reikia išbandyti kiek gali daugiau ir ištraukti visus įmanomus dalykus iš gyvenimo. Jeigu kažkas siūlo tau kažką nuveikti - sutik, jeigu turi galimybę tam. Niekada neatsisakyk kažko ir stenkis per savo gyvenimą išbandyti kiek gali daugiau.

III dalis: indie stiliaus

1. Išreikšk save indie madoje
Štai ką padaryti bus sunkiausia. Indie, hipiai ir boho turi labai artimą madą, tačiau kartu ir esminius skirtumus. Indie yra daugiau susikoncentravusi į gamtą, baltas arba raštuotas sukneles. Taip pat "ant bangos" yra šortai ir marškinėliai viename drabužyje. Tai, kiek teko pastebėti, yra daugiausiai dėvimas drabužis indie žmonių gretose. Čia pažvelgusi galėsi rasti daugiau drabužių, kurių tikrai gali nusipirkti ir dabartinėse parduotuvėse, nes 70s ir 80s dabar yra madingi, tačiau nešiojame ne taip ir plačiai. Svarbiausia yra gerai įsigilinti į tai, kokie drabužiai dominuoja, o vėliau bus lengviau atsirinkti.  Stenkis savo garderobe turėti daugiau plėšytų džinsų, kaubojų batų, kelnių, įvairių balto, raštuoto lengvo pluošto suknelių, džinsinių šortų, ilgų ir trumpų marškinėlių. Su šiais drabužiais, jeigu tinkamai derinsi, gali sukurti akiai mielus drabužių derinius.

2. Stenkis vengti didelių prekių ženklų ar parduotuvių
Žodis "venk" nereiškia "neik". Žinoma, tu gali ten lankytis kiek tik geidžia širdis, tačiau kartais reiktų pagalvoti ir apie sendaikčių ar padėvėtų rūbų parduotuves. Ne visos jos yra blogos kokybės, o gali būti ir priešingai. Jeigu pamilai indie, tai tavo kambaryje turi tikrai atsirasti 70s laikotarpio daikčiukų, kurie primintų kas esi arba kuo nori tapti. Tam puikiai tinka seni radijo grotuvai (net ir neveikiantis jis tinkamai įkomponuotas gali atrodyti šauniai, o dar šauniau, jeigu jį nudažytum), senos daiktų skrynelės, kurios gali slėpti labai daug tavo pačios paslapčių ir kt. 

3. Aksesuarai - lobiai ir reikiamybės!
Kaip ir minėjau - aksesuarus gali darytis pati ar pirkti įvairiose parduotuvėse. Itin akcentuojami yra akiniai. Populiariausi yra juodi arba tamsiai mėlyni, apvalūs akiniai. Bet koks kaklo papuošalas gali tave paversti itin originalia, o skrybėlaitė priderinta prie raštuotos suknelės - gulbe. Tam tereikia įžvalgaus skonio, kuris puikiai derintų tarpusavyje turimus ir pamirštus drabužius ar aksesuarus. Tačiau turi prisiminti, kad ko daug - tas neskoninga

4. Atrodyk natūraliai
Vienas iš merginos privalumų yra atrodyti gražiai būnant be makiažo. Stenkis parodyti save tokią, kokia tave sukūrė gamta. Venk kiekvieną dieną naudoti pudrą ir kt., o su savo problematiška oda kovoti kitaip. Rūpinkis ja, domėkis kas gali padėti išnaikinti spuogus ar kitus trūkumus, kuriuos tu manai, kad tavo oda turi.  Jeigu jau nusprendi dažytis, tai siūlau kasdieniniam makiažui naudoti tušą, lūpų blizgį ar balzamą ir šviesius akių šešėlius. Taip pat, jeigu nori - paryškink antakius. 


Tai buvo tik paprastas pavyzdys - tu visada gali viską derintis pagal save. Indie yra laisvė pasirinkimams ir tavo pačios sprendimams. Kurk viską taip, kad patiktų tau. Pasistenk suprasti ne tik tai, kaip atrodo indie stilius, bet įsigilinti į vertybes ir gyvenimo būdą.

Ką manote apie indie gyvenseną jūs? 
9 Komentarai

 1. Man tai kažkas naujo.Girdėjau apie hipius ,bet apie indie-niekad.Buvo tikrai įdomu ,sudominai, šaunuolė !!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis patiko. Viskas aiškiai, glaustai išdėstysta, nepersunkta. :)
  Tačiau po kiekvieno aprašymo pavadinimo taško nedėčiau ir, iš tikrųjų, yra tokia taisyklė, kad po pavadinimo taškas nesideda. :)

  Ačiū. Sėkmės! ♥

  AtsakytiPanaikinti
 3. Žiauriai gerai <3 yra kelios klaidelės (nors tai labiau žioplos klaidos - raidės ne vietoj ir pan.), bet iš esmės nuostabus straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tokie straipsniai apie kitas kultūras yra tikrai įdomūs! Norėčiau, kad jų būtų daugiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Esu girdėjusi apie hipsterius ar hipius, o indie tik kaip muzikos stilių, tačiau kaip gyvenimo būda, na tikrai ne. Buvo naudinga ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Skaityti buvo tikrai įdomu :) Būtų labai šaunu, jei panašiai parašytum straipsnį apie boho ar kokį kitą stilių ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Girdėta apie Indie , bet tu pagilinai reikšmes apie ją. Neblogai tau sekas rašyti apie kultūras, galėtum pabandyti dar parašyti apie kitas kultūras.Aš už tai . Vos nepamiršau , ačiū už tokį straipsnį !

  AtsakytiPanaikinti
 8. Esu girdėjusi pavadinimą "INDIE", bet niekada taip ir nesusimąsčiau ką tai reiškia :)
  Visko užteko, ir žaismingumo, ir paveikslėlių, ir IŠSKIRTINUMO.
  Šis straipsnis išties išskirtinis :)

  AtsakytiPanaikinti