Instagram - milijonus žmonių sudominęs socialinis tinklas

Išmanusis telefonas jau tapęs būtinybe, leidžia mums džiaugtis daugybe privalumų. Viena iš jų - galimybė atsisiųsti programėles iš parduotuvių, turinčių milžinišką pasirinkimą. Vis dėlto populiarumo viršūnes pasiekusios programėlės, nelieka užmirštos ir išsaugo savo populiarumą. Viena iš tokių yra ''Instagram'', be kurio dauguma merginų neįsivaizduoja savo gyvenimo. Jis leidžia dalintis  gražiausiomis akimirkomis ir išvysti draugų gyvenimą įvairiausiose nuotraukose. Bet šįsyk aptarsime tai, kaip ''Instagram'' pavyko išpopuliarėti pasaulyje ir, žinoma, sužinosi daug naujo.

Istorija
2010 pavasarį buvo gautas pusės milijono dolerių finansavimas Mike Krieger ir Kevin Systrom idėjai, jiedu neužtruko ir ją įgyvendinę nustebino pasaulį. ''Instagram'', kaip Iphone telefonams skirta programėlė, pasirodė spalį ir jau per savaitę surinkusi 100 tūkstančių registruotų vartotojų, po dviejų mėnesių, gruodį džiaugėsi padidinusi šį skaičių iki milijono. Tai, jog kitas socialinis tinklas ''Twitter'' šią ribą pasiekė tik praėjus dviems metams nuo pasirodymo, įrodo kokio susidomėjimo ir populiarumo sulaukė ''Instagram''.  Mūsų taip mėgiami hashtagai pasirodė tik keturiems mėnesiams nuo įkūrimo, kaip priemonė lengviau surasti nuotraukas. Programėlės populiarumas patiko investuotojams, kurie aukojo milijonus. Pinigai leido daryti atnaujinimus, kurie sulaukė didelio susidomėjimo, mat per metus buvo sulaukta 10 milijonų vartotojų ir 150 milijonų įkeltų nuotraukų. 2012 metų balandžio pradžioje ''Android'' telefonų vartotojams išaušo ypatinga diena - ''Instagram'' buvo galima atsisiųsti ir jiems. Tą dieną ''Google play'' parduotuvė susidūrė su masine isterija, vos per vieną dieną ''Instagram'' sulaukė milijono naujų vartotojų. Tą patį mėnesį buvo sulaukta naujų savininkų - ''Facebook'' sumokėjo bilijoną dolerių už galimybę įsigyti programėlę su visais darbuotojais. Tiesa, jų nebuvo tiek daug kaip manai - vos trylika. ''Instagram'' sparčiai judėjo į priekį - keitėsi, atsinaujino ir štai dabar jį matome labai pasikeitusį nuo veiklos pradžios. Ir pripažinkime tai, jog jį naudoja daugiau negu 400 milijonų aktyvių vartotojų, yra tikrai įspūdinga.

''Instagram'' populiariausi
Turbūt nieko nenustebins faktas, kad labiausiai sekama paskyra yra pačio ''Instagram'', kurioje talpinamos akimirkos ir istorijos iš viso pasaulio. Mygtuką sekti yra paspaudę daugiau negu 150 milijonų žmonių. Garsenybės varžosi tarpusavyje, stengdamosi surinkti kuo daugiau gerbėjų šioje programėlėje. Ir viskas tik tam, kad galėtų tuo girtis. Šiuo metu populiariausias žmogus yra Selena Gomez, bet ne viena žvaigždė lipa jai ant kulnų. Vaikinai sąraše atsilieka ir aukščiausią vieta tarp jų - septintą užima Justin Bieber. Apžvelgiant pirmąjį dešimtuką pasižymi ir Kardashian klano atstovės. Net trys šios šeimynėlės atstovės užima itin aukštas pozicijas. Tai - Kim Kardashian, Kylie ir Kendall Jenner. Kokia visų šių žmonių sėkmės paslaptis? Žinoma, jie visi garsenybės, turinčios milijonus gerbėjų. Bet reikia atkreipti dėmesį  į jų keliamų nuotraukų kiekį. Dauguma iš jų kelia nuotraukas kiekvieną dieną, o taip jų išviso susidaro keli tūkstančiai.

Populiariausios nuotraukos savininkė jau minėta Kendall Jenner. Nuotrauka buvo padaryta filmuojant ''Keeping Up with Kardashians'' realybės šou. Joje mergina guli ant grindų, o iš jos plaukų padarytos širdelės. Ir viso to pakanka, kad nuotrauka surinktų daugiau negu tris su puse milijono patinka. Antrąją vietą užima to pačio klano atstovai - Kim Kardashian ir Kanye West. Jie dėl to gali dėkoti pasaulį sujaudinusiai nuotraukai, kurioje įamžintas jų vestuvinis bučinys. Dešimtoji vieta atitenka nuotraukai, kuri itin svarbi pačiam ''Instagram''. Tai pati pirmoji nuotrauka įkelta į programėlę. Į ją pateko vieno iš kūrėjų šuo ir jo merginos koja.  Bet laikas eina ir nuotraukų skaičius didėja, tad tikėtina, kad greitai šios bus pamirštos, o išpopuliarės kitos.

Įdomu
 • 60 milijonų naujų nuotraukų arba vaizdo įrašų įkeliama kiekvieną dieną. Tai yra 700 per vieną sekundę.
 • Niujorkas yra dažniausiai pažymimas miestas, o jame esanti Taimso aikštė pirmauja vietų sąraše.
 • Statistika sako, kad 68%  vartotojų yra moterys, o 90% besinaudojančių programėle yra jaunesni nei 35.
 • Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija ir Brazilija yra šalys turinčios daugiausiai vartotojų.
 • Didžiausias skaičius hashtag'ų, kuriuos gali pridėti prie vienos nuotraukos yra 30.

''Instagram'' praėjus 5 metams nuo atsiradimo vis dar pirmauja atsisiunčiamų programėlių sąraše. Ir niekas net nekalba apie tai, jog jis galėtų atsibosti. Išmaniuosiuose telefonuose jį atsisiunčia vis daugiau paauglių ir tampa aišku, kad vieną dieną šis skaičius taps didesnis negu vyresnės auditorijos. Žinoma, tai rodo, kad ''Instagram'' laukia puiki ateitis, bet ar paaugliams reikia aukoti laiką tokiems dalykams? Spręskite patys.

5 Komentarai

 1. Akvile, wow! Išties puikus ir įdomus straipsnis

  AtsakytiPanaikinti
 2. Akvile ♡ šio straipsnio juodraštyje įdėmiai neskaičiau,bet dabar įsigilinau ir nu super!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nais <3 O del paskutinio tavo klausimo "Ar mums reikia jo" - žinoma :-D Be instagram'o mano rytas neprasidėtu :-D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Parašykit apie mamų dieną... kaip būtų galima nustebinti savo mamytę ♡

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kai kuriose vietose kablelių nėra, o kitur sudėta, kur nereikia. Be to, įžanga nelabai patiko, bet žinau, kad jas sunku rašyt, tad suprantama. visa kita gerai, kadangi dėstymas patogus, tai skaityti nesunku.

  AtsakytiPanaikinti