,,Kaip išsisukti įvykdžius žmogžudystę'' - serialas, priverčiantis pamiršti apie laiką

Jeigu tu laisvalaikiu mėgsti žiūrėti serialus, net nebandyk skaičiuoti, kiek laiko praleidai stebėdama kompiuterio ar televizoriaus ekraną - skaičiai bus milžiniški! Tačiau vienus serialus pamiršti taip pat greitai, kaip ir peržiūri, dažnai tai net pavadini laiko švaistymu, tačiau kita kategorija serialų kažkokiu mistiniu būdu sugeba visiškai užgrobti tavo laisvalaikį, paveikti tavo smegenis ir priverčia pamiršti visus tau kadaise įdomius dalykus - šeimos narius, draugus, būrelius, sportą..  Viskas, ką tu dabar sugebi, yra tik galvoti apie dar neperžiūrėtas serijas, kurti teorijas ar poruoti mėgstamo serialo veikėjus.

Šiandien ,,Teenage Dreams'' portalas siūlo tau vieną tokį serialą - ,,Kaip išsisukti įvykdžius žmogžudystę''.

Skambu pavadinimu save pristatantis serialas tikrai nėra vienas iš tokių, kuris daug žada, tačiau nieko neduoda. Tai įrodo ir minia dėl šio šou išprotėjusių gerbėjų - amerikiečių kūrinys rado savo auditoriją daugelyje šalių, o bendras jo įvertinimas IMDb svetainėje yra 8,3/10.

1 serijoje atskleidžiamas siužetas intriguoja nuo pat pirmų minučių - garsiame universitete šimtai jaunuolių renkasi itin perspektyvias, gerą ateitį žadančias, tačiau sunkias teisės studijas. Vieno iš mokomųjų dalykų paskaitas jaunuoliai yra priversti lankyti pas profesorę, pagarsėjusią kaip nepaprastai ironišką, griežtą, geležinės valios. Analiza Kyting, būdama garsi advokatė, kiekvienais metais iš visų studentų išsirenka keturis geriausius mokinius, kurie kartu su ja tiria įvairias bylas, taip iš karto išmokdami daug naujų dalykų.

Šiais metais laimė nusišypso keturiems visiškai nesuderinamiems žmonėms - stiprų tėvo užnugarį turinčiam, šiek tiek išlepintam Ašeriui, sunkią vaikystę turėjusiai Mikeilai, homoseksualui Konorui ir tiek daug dėl karjeros galinčiai padaryti Lorelei. Nežinia kodėl, tačiau į šią grupę advokatė prideda ir dar vieną žmogų - išsiblaškėlį naujoką Vesą.

Taip, iš pirmo žvilgsnio gali atrodo, jog darbas su garsia, daug patirties turinčia advokate yra neįkainojama dovana kiekvienam, tačiau viskas nėra taip gražu, kaip atrodo, kai mes kalbame apie Analizą Kyting. Amžinos bėdos, kivirčai tarp studentų ir biure taip pat dirbančių padėjėjų Frenko ir Bonės, išdavystės ir, žinoma... žmogžudystės. 

Kodėl verta pradėti žiūrėti ,,Kaip išsisukti įvykdžius žmogžudystę?''
1. Serialas yra detektyvinis, turintis kriminalinių bruožų. Kuomet kalba pasisuka apie detektyvą, iš kart galime suprasti, jog žiūrovas yra kaip niekad įtraukiamas į serialą. Kadangi ekrane analizuojamos įvairios bylos, režisieriai įvairiais vaizdais ir įkalčiais apkaltina vis kitą serialo veikėją, kiekvienas iš mūsų turi galimybę žiūrėti ir spėlioti, kas yra kas, kuo galime pasitikėti, o kas visuomet meluoja. Toks spėliojimas ir ,,detektyvų žaidimas'' išaugina priklausomybę. Vos viena serija pasibaigs kulminacijoje, tu jau nekontroliuodamas savęs jungsiesi kitą seriją. Pamatysi.
2. Jeigu netyčia pagalvojote, jog šis serialas yra ,,šaudau-gaudau-ieškau nusikaltėlių'' tipo, skubu tai paneigti. Seriale nagrinėjamos įvairios šiandieniame pasaulyje iš ties aktualios problemos - rasių nelygybė, korupcija įvairiose valstybės institucijose, bėdos, su kuriomis susiduria homoseksualūs žmonės. Kvaila būtų tikėtis, jog šis serialas padeda veikėjams susitvarkyti su visiškai visomis bėdomis, tačiau ,,Kaip išsisukti įvykdžius žmogžudystę'' įvairių situacijų dėka atskleidžia daug tiesos apie žmogaus vertybes ir antivertybes.
3. Šiame seriale galima rasti kažko gero ir tiems, kurie nori paprasto, gyvenimiško serialo. Kone kiekvienoje serijoje didelis dėmesys skiriamas veikėjų santykiams, jie, kaip ir normalūs žmonės, dažnai pykstasi, dažnai skiriasi ir taikosi. Serialo kūrėjai parodo, jog kiekvienas iš mūsų yra uždarame rate, kadangi ne visuomet žmonės, kuriais pasitikime labiausiai, yra patys patikimiausi. 
4. Aktorių sąrašas labai margas. Pagrindinius vaidmenis atlieka Viola Davis, Billy Brown, Alfred Enoch, Jack Falahee, Aja Naomi King, Matt McGorry, Karla Souza, Charlie Weber ir Liza Weil. O kur dar epizodinių veikėjų gausa! Kiekvienas, net ir pats išrankiausias, sugebės išsirinkti savo mėgstamiausią veikėją. 

Serialas kol kas turi tik 2 sezonus po 15 serijų. 3 sezono premjera bus 2016-ųjų metų rudenį, tad dabar pats metas prisijungti prie išprotėjusių šio serialo fanų! Šį serialą lietuvių kalba gali žiūrėti ČIA

Žmonių, žiūrinčių ši serialą, nuomonės 

Trumpai reziumuojant - tai yra serialas, kurį be baimės galima ir norisi rekomenduoti, nes gėriu reikia dalintis! Pirmoji serija yra lyg atspirties taškas, kurio pagalba gali spręsti - patiktų tau šis serialas ar ne. Siūlyčiau pažiūrėti ir išbandyti, kadangi viena serija trunka tik 40 minučių, o tai nėra tiek daug. Kol neišbandysi, tol nesužinosi!


GAL JŪS ŽIŪRITE ,,KAIP IŠSISUKTI ĮVYKDŽIUS ŽMOGŽUDYSTĘ''?
Pasidalinkite įspūdžiais komentaruose!3 Komentarai

  1. Dar nemačiau tokio gero serialų apžvalgos straipsnio. Puikiai <3

    AtsakytiPanaikinti
  2. Vilija, niekas nepaneigs, kad tu geriausiai rašai apžvalgas!!
    O htgawm yra narkotikas. Nepajunti, kaip sezoną peržiūri per naktį.

    AtsakytiPanaikinti