Kojų skutimas - kaip tą daryti saugiai ir teisingai?

Pagaliau į Lietuvą atsibeldė pavasaris - šilumos, saulutės bei, žinoma, šortų ir suknelių metas. Tačiau kartu su pavasariniais drabužiais iškyla ir problema - nepageidaujami plaukeliai ant įvairių kūno dalių. Skirtingos merginos juos šalina skirtingais būdais - vaško juostelėmis, depiliaciniais kremais, lazeriais, net siūlais ir cukraus pasta... Tačiau turbūt nei viena nepaneigsite, kad esate naudojusi ir skustukus, tiesa? "TD" paruošė rinkinį, kuriame rasi ne tik kojų skutimo taisyklių, bet ir vertingų patarimų, kaip tą daryti saugiai bei kokybiškai.


Jei kojų plaukelius nuolatos šalini skustuku tikrai pastebėjai, kad oda paraudusi, sudirgusi, išsausėjusi. Šis reiškinys visiškai normalus, nes skustuku pažeidi viršutinį odos sluoksnį, kuris negali atsistatyti ir pailsėti, nes skuti kojas nuolat. Negydant odos pažeidimų ir nesiimant visų priemonių, kad nuo jų apsaugoti odą gali tekti nemažas "džiaugsmelis" - ilgalaikiai randai. 

Nepaisant to, kad skustuko dėka oda yra pažeidžiama, nereta mergina nenaudoja skutimosi putų, gelio ar kremo. Šios priemonės drėkina, minkština ir maitina odą, jų sudėtyje paprastai būna vitaminų ir mikroelementų bei vaistažolių ekstraktų, kurie veikia kaip antiseptikai. Paprasčiausio muilo naudoti negalima, nes jis sausina odą, o to pasėkoje peiliukas sunkiai slysta ir padidėja įpjovimų tikimybė. Jei priemonė, kuri apsaugo odą skutimosi metu pasibaigusi, pakeisk ją plaukų balzamu ar kondicionieriumi. Tik nepiktnaudžiauk šiuo būdu, nes specialiai procedūrai pritaikytos priemonės yra geriausios! Kad plaukeliai pasišalintų dar lengviau, juos skusk po dušo ar vonios procedūrų. Taip plaukas ir jo folikulas suminkštėja ir nekyla sunkumų jį šalinant. Tačiau per ilgai laukti taip pat nereikia - oda susiraukšlėja ir tampa daug sunkiau švariai nusiskusti. Nereikia pamiršti ir to, kad kojas skusti patariama vakare, nes naktį jos nežymiai paburksta ir nepaliestas likutis "pasislepia" folikule. Nusiskutusi kojas jas gausiai ištepk drėkinamuoju kremu, kūno sviestu, pieneliu, losijonu arba priemone po skutimosi, kad oda bent šiek tiek atsigautų. Drėkinimo niekada nebus per daug - atrodysi išpuoselėta ir galėsi džiaugtis nuostabia oda. Turbūt nereikia net sakyti, kad skusti kojas sausuoju būdu (t.y. be drėkinančių priemonių ir ne po vandens procedūrų) griežtai draudžiama.

Kad kojų oda būtų dirginama mažiau, specialistai pataria plaukelius skusti ne iš apačios į viršų, kaip visoms yra įprasta, o atvirkščiai - iš viršaus į apačią. Žinoma, rezultatai nebus tokie patys, bet kojų oda padėkos. Tačiau jei nori, kad plaukeliai būtų pašalinti nepriekaištingai, po skutimo iš viršaus į apačią nusiskusk ir iš apačios į viršų. Kadangi šalinsi mikro dydžio plaukelių liekanas, oda tai jaus daug silpniau ir bus mažiau sudirginta. Nereikia pamiršti, kad skutant plaukus arti odos jie gali į ją įaugti - kojos pasidengs raudonomis dėmelėmis. Norint išvengti šio "malonumo" bent du kartus per savaitę reikia kojas nušveisti šerpetojančiai odai skirtu šveitikliu.
 
Jei tavo kojos po skutimo tik parausta, uždėk šiltą kompresą, nes šiluma atpalaiduoja. Tačiau jei vis dėl to tavo oda jau sudirgusi ir pažeista, o tau tiesiog būtina atrodyti nepriekaištingai ir nenori, kad raudona oda gadintų visą įvaizdį, kojas pasitepk antiseptiniu 1% hidrokortizono tepalu. Ši priemonė sutraukia kraujagysles ir vos po kelių naudojimų "sutvarko" problemines vietas. Tačiau šio tepalo veiksmingumu per daug naudotis negalima - oda prie jo greitai pripranta, o baigus jį vartoti ji dar lengviau sudirgs.

 
Vienkartiniai skustukai yra prasti, atšepę bei dažniausiai vienašmeniai arba, geriausiu atveju, dviašmeniai. Šie skustuvai daug labiau dirgina odą. Juos naudoti galima ekstra atveju - kelionėje ar svečiuose, jei pamiršai savo įprastą. Tačiau kasdieniam naudojimui privaloma įsigyti keturių arba penkių ašmenų skustuvą, nes tik su juo pasieksi geriausią rezultatą - švariai nuskusi kelius ir kulkšnis bei sumažinsi susižalojimo tikimybę. 

 Peiliukus reikia keisti vos pasirodžius pirmiesiems atšipimo požymiams - prastesniam skutimui, susilanksčius, įtrūkus, apšerpetojus. Peiliukai paprastai atitarnauja nuo penkių iki dešimties skutimų. Pasenę skustukai padidina susižalojimo tikimybę, odos sudirginimą, paraudimą. Nepaisant to, dar ir pasigauna įvairiausių bakterijų, kurios gali sukelti odos infekciją. 

Kurių patarimų nežinojai? Kurie Tau nauji? O kuriais vadovaujiesi kasdien?


9 Komentarai

 1. Tu tikra šaunuolė, jog parašei straipsnį būtent tokia tema. Pagelbėjai. Ačiū <3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ieva, džiaugiuosi, kad patiko :-D ačiū Tau <3

  AtsakytiPanaikinti
 3. Daugiau tokiu straipsniu:D patiko:))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Viešai rašyt tokius straipsnius neįprasta :-D ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nematau priežasties, kodėl tokius straipsnius turėtų būti rašyti neįprasta! :D visiškai paprasta tema. Pati naujų dalykų nesužinojau, tačiau straipsnis tikrai bus naudingas kitiems :)

  Taip pat pasidžiaugsiu tuo, kad straipsnis neprimargintas. Velykos seniai praėjo. Toks požiūris į straipsnio išvaizdą parodo, kad kaip rašytoja, brandžiai mastai ir seniai išaugai ,,mirgu margu" amžių. Su tuo ir sveikinu :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Gabija, tiesiog tai laikoma asmenišku dalyku :-D kaip ir mėnesinės. Visi žino, kad toks dalykas yra, jis daromas, bet to neskelbiama ir apie tai nekalbama. Idk.

  AČIŪ AČIŪ AČIŪ! Smagu sulaukt tokių komentarų ir pasakymų <3

  AtsakytiPanaikinti
 7. Truputį priminei apie pjaustymasį man :D Kai ėjo kalba apie randus.Tik kažkodėl norėjosi kai kur praleisti , bet vistiek skaičiau.Bet vistiek dėkui ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kamile, kad per mintys, ką? :-D
  AČIŪ <3

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai neblogas straipsnis, būtinai pasinaudosiu patarimais , nes čia pakolkas dar esu tik naujokė :\

  AtsakytiPanaikinti