Šių dienų televizija - ar dar yra, ką žiūrėti?

Šiais technologijų laikais bene visi turi televiziją. Televizoriaus įstrižainė kiekvienais metais vis didinama, kad pritrauktų kuo daugiau žiūrovių trokštančių tokio paties efekto, lyg sėdėtų kino salėje. Šiuo metu įstrižainė gali siekti net nuo 5 iki 100 colių! Galime galvoti, kad po keleto metų džiaugsimės televizoriumi per visą kambario sieną.  Žinoma, televizijos kanalų pasirinkimų nors vežimu vežk. Tačiau ar tikrai visi mums siūlomi kanalai rodo tai, iš ko galėtume pasimokyti, krautis savo žinių bagažą, sužinoti kažką naujo? Šiandieną  jums pristatome keletą lietuviškų laidų, kurios jums neleis veltui praleisti laiko žiūrint bereikšmes televizijos laidas, o padės sužinoti kažką naujo ar pagilins jūsų turimas žinias.


„Auksinis protas“ -  žiūrimiausias LRT intelektinis televizijos žaidimas.  Žiūrėdama šią laidą ne tik įgausi žinių, bet kartu smagiai praleisi trečiadienio vakarą  kartu su savo šeima, nes šis žaidimas pritraukia visus įvairaus amžiaus ir visuomenės sluoksnių žiūrovus. Smalsumas, intriga, azartas, kova – visa tai lydės tave per visą eterio laiką. Tačiau tai ne viskas. Įveikus LRT atranką gali patekti į tiesioginius „Auksinio proto“ eterio žaidimus. Visų metų finalo prizas neįtikėtinas – kelionė aplink pasaulį! Verta pakovoti, tiesa?

Šis intelektinis žaidimas suteikia visas galimybes ne tik stebėti žaidimą per televizoriaus ekraną, bet ir bandyti žaisti kartu su laidos žaidėjais. Tai reiškia, kad galima parsisiųsti visiškai nemokamą „Auksinio proto“ programėlę. Gal tau pavyks į žaidimo klausimus atsakyti daug greičiau nei už žaidimo dalyvius? Rezultatų puslapyje galima pamatyti ne tik asmeninius rezultatus, bet ir visų žaidžiančiųjų. Kas žino, gal vieną dieną tu atsidursi lentelės viršuje?


Vienas iš „Auksinio proto“ žaidimo įkūrėjų Arūnas Valinskas, pamatęs kokius reitingus renka laida, nusprendė, kad dar vienas protmūšis LRT televizijoje nepamaišys. Tad buvo nuspręsta sukurti antrą intelektinį žaidimą „Kas ir kodėl?“ Šis žaidimas startavo dar visai neseniai, nuo vasario 1-osios dienos.

Žaidimo taisyklės visai paprastos: kiekvieną dieną susiremia keturi žaidėjai. Pusfinalyje vienas prieš vieną, o jų nugalėtojai finale. Keturių dienų žaidimo finalų nugalėtojai susiremia penktadienį didžiajame finale. Į šį žaidimą pakliūti paprasčiau nei į „Auksinį protą“. Čia tereikia parašyti apie save dosje ir išsiųsti jį į žaidimo el. paštą. Jei aprašymas sudomins žaidimo kūrėjus, į laidą pateksi ir galėsi kautis dėl žaidimo piniginio prizo.

Šis protmūšis ne tik suteiks tau labai vertingų žinių, bet taip pat pagreitins tavo reakciją. Nes, kas greičiau atsako, tam ir, žinoma, suteikiama galimybė pirmam atsakinėti.


Galbūt esi tas žmogus, kuris labai domisi istorija? Gal Antruoju pasauliniu karu, renesansu ar dar kažkuo, kas susiję su istorijos įdomybėmis? Jei taip, ši laida kaip tik tau! Ji besąlygiškai prikaustys tavo dėmesį. 

Kiekvieną sekmadienį tavęs lauks paruošta vis nauja istorija. Gal tarpukaris Lietuvoje,  o gal svarbiausios Lietuvos datos ar net pirmoji Lietuvos moteris pasipuošusi vestuvine suknele. Iš kiekvieno pasakojimo sužinosi daug naujų, dar negirdėtų istorijų bei žinių. Gal galvoji laikyti istorijos egzaminą? Jei taip, ši laida bus tavo išsigelbėjimas, o bendraklasius stebinsi neįtikėtinomis žiniomis. Paslapčių ir intrigų šioje laidoje tikrai netruks.  Sugaiši tik 45 minutes, o sužinosi be galo daug!


Šiai žinių viktorinai jau 8 metai! Iš tokio didelio skaičiaus galime spręsti, kad susidomėjimas šiuo žaidimu itin aukštas. Gera žinoti, kad šio projekto globėja – Dalia Grybauskaitė. Žaidimas, tapęs kaip ir tradicija, gyvuoja dar iki dabar.  Šią laidą stebi ne tik mokiniai, bet ir didelė dalis suaugusių trokštančių taip pat pagilinti žinias ar sužinoti kažką naujo. Viktorinoje rungiasi 5 – 12 klasių mokiniai. Nugalėtojas gauna garbingą „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“  statulėlę.

Laida leidžia suprasti, kad Lietuvoje nesuskaičiuojama protingų, gabių ir darbščių mokinių, kurių žinios pranoksta net visko mačiusius profesorius ar intelektualus. Žaisti kartu su mokiniais gali ir tu. Tau tereikia parsisiųsti „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ programėlę. Kiekvienos laidos pabaigoje parodoma žaidžiančiųjų už televizijos ekranų dalyvių rezultatai.


Tikiuosi nepatingėsite ir įsijungę televizorių paspausite LRT kanalą, kuriame galėsite pamatyti daug intelektualių, įdomių ir įtraukiančių laidų. Pasikvieskite savo šeimą ir lietingą dieną ar, kai iš nuobodulio neturėsite kur dėtis, tarpusavyje runkitės protmūšiuose. 9 Komentarai

 1. ISTORIJOS DETEKTYVAI tikrai įdomi laidelė, patariu. TŪKSTANTMEČIO VAIKUS irgi kartais žiūriu, smagu ne tik stebėt, ką lietuvaičiai moka, bet irsavo žinias pasitikrint. Tiesa, dvyliktokų klausimus įveikiu lengviau, nei septintokų, bet ką jau čia... :-D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Niekada nepraleidžiu "Auksinio proto" ir "Kas ir kodėl". Labai džiugu, jog yra tokių laidų, kurios ne tik įdomios, bet ir labai naudingos. Gaila, kad komerciniai kanalai su niekam tikusiom laidom užgožia tokias laidas kaip šios.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Niekada nepraleidžiu šių aprašytų laidų :) Jas ir kelis dokumnetinius filmus tik ir žiūriu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Smagu girdėti, kad nepasiduodate tiems komerciniams kanalams. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Čia visi rašė, kad žiūri tas laidas ir t.t., bet niekas nepagyrė tavęs. Tad aš dabar tai ir padarysiu. LIVETA, SPAUDŽIU DEŠINĘ IR KAIRĘ RANKAS UŽ TOKIĄ TEMĄ (caps lock tyčia įjungiau.) Tiesiog suvalgiau visą straipsnį ir pagalvojau ,,Ką? Jau viskas?". Nieko nežinau, laukiu antros straipsnio dalies. ir kuo greičiau.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Gabija, nenustoju šypsotis po tokio komentaro! Ačiūūū. ♥ Iš tiesų dar turiu idėjų panašaus pobūdžio straipsniui, mėginsiu įgyvendinti!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ta prasme, aš iš TD išėjau žiauriai ramia širdimi, kad atėjo tokios šaunios ir orginalios naujokės. Esu užtikrinta, kad pereisit bandomąjį laikotarpį. Tai ten rasit mano palinkėjimą Jums. Aš šypsausi labiau, kai matau, kad TD gerose rankose ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai gaila, kad išėjai. :/ Bandomąjį laikotarpį perėjome visos! Ačiū už palaikymą!♥

  AtsakytiPanaikinti
 9. Viską kartais pasižiūriu, bet būtinai įtraukite laidą "Klausimėlis". Ji lyg ir 17:15 per LRT eina, tai tiesiogine prasme "žvengiu" už pilvo susiėmusi. Ten galėsite pamatyti ką šiais laikais žmones apie įvairias temas teišmano. Paskutinį kartą kalbėjo apie antrąjį pasaulinį karą, tai atsirado tokių kas pasakė, kad antrasis pasaulinis karas vyko 1410 m. arba antrasis pasaulinis karas vyko per Žalgirio mūšį :D
  Atkreipkite, skaitytojai dėmesį. Visos šios laidos eina per LRT kanalą. Ar nekyla klausimas, kodėl tik jie vieni? Juk ir TV3, bei LNK galėtų rodyti panašias laidas. Deja, tie kanalai tegali įvairiausias nesąmones parodyti.

  AtsakytiPanaikinti