Tiesiu pagalbos ranką: šeima - brangiausias turtas

Rubrika "Tiesiu pagalbos ranką" tęsia savo veiką - ir toliau kviečiame visas dalintis savo mažomis ir didelėmis bėdomis, nes jos, kad ir kokios bebūtų, yra svarbios. Šiandien pagalbos ranką tiesiame skaitytojai, kuri susiduria su situacija, be kurios paauglystė - nebūtų paauglystė. Kviečiu paskaityti. 

„Labas, aš esu labai nusiminusi, nes nežinau dėl kokių priežasčių nuolat rėkiu ant sesės (jai 8 metai). Visa laiką kai tik ji manęs ko nors paklausia ar paprašo padėti, pažaisti - aš ją aprėkiu. Būna, žinoma, kai mes susipykstame, kadangi esu vyresnioji sesuo, visą laiką ji pralaimi, aš ją aptalžau. Man dėl to labai skauda širdį (nes aš ją myliu) ir graužia sąžinė. Dažnai svajoju, jog mes galėtume gražiai bendrauti. Panašiai yra ir su tėvais. Pastebėjau, kad jiems dažnai atsakau šiurkščiai, jeigu ko nors paklausia - atsakau pakeltu tonu ir piktai. Labai dažnai nekalbu su jais, ypač su tėčiu. Bijau papasakoti apie iškilusias problemas (tėvus taip pat labai myliu). Su kitais žmonėmis aš bendrauju labai mandagiai ir gražiai. Kaip gražiai bendrauti  su sese ir tėvais? Kur yra problema? Kaip tapti geromis sesėmis ir ką galėčiau nuveikti kartu su ja?“

Sveika, pirmiausiai ačiū už laišką. Dažna mergina savo gyvenime susiduria su problema, panašia į tavąją. Augant vis dažniau tėvai nesupranta savo vaikų. Dauguma mano, kad čia yra kažkokia kita priežastis, o ne paauglystė ir t.t., tačiau tai ji ir yra kalta. Bent didžioji pusė.  Mažoji sesuo perima "mažosios įkyruolės" vaidmenį, bent taip jas vadina tie, kurie turi mažus brolius ir seseris. Tačiau ar iš tiesų nėra kito kelio pastūmėti tėvus supratimo link, o seseris  - bendradarbiavimo ir meilės? Žinoma yra!

Turėtum žinoti, kad vaikų smegenys veikia šiek tiek kitaip. Na, bent jau iš dalies, o tavo sesuo yra to pavyzdys. Sakydama, kad veikia kitaip, neturėjau omenyje, kad jai kažkas negerai, tiesiog vaikai ne taip gilinasi į kitų jausmus ir ne taip stipriai supranta kai kuriuos dalykus, kaip paauglius, kuriuos ir patys tėvai ne visai perkanda. Taigi, tau reikia susitaikyti, kad sesuo yra maža ir Tu turi „žaisti pagal jos pasaulio taisykles“. Pabandyk užglaistyti visus tuos pykčius ir ieškok gėrio savo seseryje. Sutik su ja pažaisti ar jai padėti, nes tai tikrai nėra taip sunku, o galiu garantuoti, kad daug laiko taip pat neužims. Sesuo yra ir bus visada reikalinga, tad jeigu dabar ją atstumsi, abejoju, ar ateityje, kuomet tau jos reikės, ji neatstums tavęs. Lazda turi du galus.

Su seserimi veiklos niekada nestigs, jeigu abi noriai to imsitės. Galite pažaisti stalo žaidimų, pažaisti su lėlėmis (žinau, kad turbūt tavo sesuo jas turi). Esant gražiam orui išeikite į lauką, skaitykite knygas po medžių šakomis, ilsėkitės ant pledo, supkitės ant sūpynių, kartu mokykitės, šviečiant pavasario saulutei apsirenkite pačiais šviesiausiais rūbais, užsidėkite kepuraites ir padarykite ryškiausią ir beprotiškiausią fotosesiją! Taipogi padarykite filmų vakarą su daaaug spragėsių ir sulčių! Išsirinkite 2 filmus - vieną, kurį pasiūlys sesuo, o kitą tu.
Sesuo gali tapti ir tavo geriausia drauge, jeigu viską nuoširdžiai jai pasakosi ir stengsiesi išklausyti ją bei patarti. Net geriausi draugai išduoda, o sesuo visada lieka su tavimi, tad nuo mažų dienų stenkis palaikyti su ja kuo glaudesnius santykius. Knygoje "Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau" yra labai gražiai įterptos istorijos apie 3 seseris ir jos tikrai turėtų tapti tavo autoritetu. 


Net nepastebėsi, kaip pyktis seseriai dings, jeigu abi rasite smagios veiklos. Irzlumas atsiranda kuomet žmogus yra labai pavargęs, liūdnas ir tiesiog nerandantis sau vietos pasaulyje, todėl siūlyčiau tokiu metu išgerti puodelį arbatos ir įsijungti televizorių. Negalvok apie gyvenimą, apie problemas, o įsigilink ką šneką televizorius. Patikėk, atkreipusi dėmesį į tokius niekus, kuriuos tauškia televizorius - sumažinsi tą irzlumą ir piktumą. Kartais padeda ir paprastas maistas bei tinkamas žmogus, kuris
galėtų tave išklausyti. 

Tėvai, arba peržengus 13 metus dar kitaip vadinami "nieko nesuprantantys". Kartais per griežti, kartais per įkyrūs, kartais labai geri, malonūs ir suprantantys... Įvairiapusiai tėvai. Kartais netyčia išsprūsta vienas kitas ne itin malonus žodis, intonacija, nors tu visai to nenorėjai. Visiškai tave suprantu. Problema vėlgi yra ta pati - paauglystė ir už jos besislepiantis stresas, nuovargis ir problemos. Kaip su tuo kovoti? Tomis dienomis, kai jautiesi pikta ir suirzusi perspėk tėvus (arba mamą), pasakydama 3 žodžius - "šiandien aš pikta".  Mano mama tuo momentu maloniai nusijuokia ir visiškai mane supranta, tad daugiau beveik nebesako nieko, kad neišprovokuotų to mažo pykčio, kuris esti dėl nežinomų priežasčių.

Kitas kelias yra tiesiog valdyti patį irzlumą. Labai gerai pagalvok apie savo tėvus, mąstyk kaip tu juos myli, kad jie yra vieninteliai žemėje žmonės, kurie tave taip brangina ir tu tiesiog negali elgtis su jais taip bjauriai. Gražiai bendrauti su tėvais gali padėti tik tavo pačios supratingumas, kad jie yra nekalti ir reikia stengtis apeiti pyktį jiems ir pabandyti bent jau per prievartą gražiai kalbėti. Pyktis trunka neilgai, tačiau reikia mokėti jį valdyti ir susitvardyti. 

Šeimos vyrai dažniausiai būna tie žmonės, kurie su merginomis randa mažiausiai apie ką kalbėti. Tėčiai daugiausiai rūpinasi tavo saugumu, tad jeigu nori su juo pabendrauti tinkama tema, gali pasakoti apie savo reikalus mokykloje. Visas naujienas. Nuo atnaujinto kabineto iki paskalų
mokykloje. Galiu duoti galvą nukirsti, kad taip tik užsitarnausi tėčio palankumą ir praskaidrinsi jam dieną. Tėčio tikrai nereikia vengti, o dažniau pakalbinti. Geriausias tam momentas yra važiuojant automobiliu, valgant ar kažkur einant. Tada galima ramiai kalbėti įvairiomis temomis, o pokalbis vystysis pats. Galbūt kartais yra verta įsiterpti į pokalbį, kuomet kalba mama ir tėtis? Galima išvystyti pokalbį su visais šeimos nariais ir dar į jį įtraukti mažąją sesutę! Būdama prie tėvų paskatink seserį pakalbėti apie jos reikalus mokykloje, paklausk ko ji išmoko, kaip sekasi jos draugams ir t.t.  Būdama nuoširdi ir mylėdama savo tėvus - tikrai atsikratysi irzlumo ir piktumo, tik reikia stengtis. Jis dar tikrai kartais tave užklups ir tai yra neišvengiama, tačiau galima viską gražiai apeiti.

Tėvai ir sesuo - didžiausias ateities turtas. Po daugelio metų bus smagu prisiminti tik jums suprantamus posakius, nuotykius ir tiesiog pakalbėti "apie senus, gerus laikus", tačiau dabar yra tas metas, kuomet reikia juos kurti, tad pasistenk mylėti ir branginti savo tėvus kiek gali ir įveikti tą mažą "pikčiurniuką" esantį tavyje.
2 Komentarai

  1. Straipsnis labai patiko.Man taspats tik su tėvais problemu nėra ,bet turiu brolį kuriam yra 7metai.Su juo ruošiu namu darbus,juos taisau.Labai tau ačiū,padėjai!!!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Skirmante, vau. Aš taip pat nesutariu su tėvu ir turiu užknisančią jaunesnę sesę, bet kad sutartumėm su tėčiu reikės laiko ir mano išaugimo iš nervų bei lašo jo supratingumo, o sesė nėra labai bjauri, tik kartais :-D geras straipsnis ;-)

    AtsakytiPanaikinti