Užpuolė liga - ką daryti?

Atėjo pavasaris, o kartu ir permainingi orai - šilta, šviečia saulė, tačiau kartu ir pučia šaltas vėjas bei tvenkiasi lietaus debesys. Tačiau mes tai žinodamos nusiimame striukes, vaikštome su trumparankoviais marškinėliais ir šortais. To pasėkoje į duris pasibeldžia nelaukti svečiai - ligos. Sirgimas turi ir privalumų - turi daug laiko knygoms bei serialams, tačiau pavasarį laukia egzaminai, baigiamieji, semestrų išvedimas, o galų gale ir draugai, kviečiantys į lauką. Šiandien "TD" papasakos, kaip neprarasti daug laiko ligos patale.


Karšta vonia. Vos prabudusi šok iš lovos ir skubėk į karštą vonią. Pasilepink eteriniais aliejais, (ypač aštraus aromato, nes jie atkimš kvėpavimo takus), vonios druska ir putomis. Nuplausi visą prakaitą, išsiskyrusį per naktį, pasijausi žvalesnė ir sveikesnė - vanduo padės grąžinti formą, sušildys kūną, o garai padės pravalyti nosį. Jei jau prakalbome apie nosį, nepamiršk jos išpūsti. Išskyros pilnos bakterijų, kurias įtraukus į vidų tikrai nepasveiksi, todėl tavo kūnas bando jomis atsikratyti per nosį. Šalia visada turėk pakelį nosinaičių, nes jų prireiks. Ir nelauk kol turinys išbėgs ant kelių - vos pajutusi šalink jį, net jei tai teks daryti nuolatos. O kad nosis nesudirgtų, patepk ją vazelinu arba čia aprašytais gaminiais.


Daugelis jau žino imbiero, citrinos ir medaus mišinį, nes jis labai populiarus peršalus. Ir ne veltui - imbieras žudo mikrobus ir bakterijas, medus padeda gydyti peršalimą, o citrinoje labai daug vitamino C, kuris sergant ypač svarbus. Šiam mišiniui tau reikės keturių valgomųjų šaukštų medaus, vienos citrinos ir vidutinio dydžio imbiero šaknies. Nulupk imbiero žievelę bei sutarkuok jį su gerai nuplauta citrina. Mišinį kiek pamaigyk, kad išsiskirtų sultys ir viską užpilk medumi. Gerai išmaišiusi gali pradėti vartoti, tačiau kiek pastovėjęs mišinys veikia geriau, nes išsiskiria ir susimaišo visos naudingosios medžiagos. Jei negali šio mišinio valgyti šaukštais, pasidaryk arbatą - kelis šaukštus užpilk verdančiu vandeniu. Taip pat aštrūs priedai prie maisto turi antivirusinių ir antibakterinių savybių, todėl sirgdama nepamiršk pasilepinti šiuo maistu. Nors aštrus maistas kenkia skrandžiui, retkarčiais galima ir net reikia. Beje, čili sriuba labai skanus, pigus ir lengvai pagaminamas dalykas, garantuoju, kad tau patiks.


Sergant norisi tik gulėti lovoje, nekišti nosies iš kambario ir su niekuo nekalbėti, tačiau reikia prisiversti bei išlįsti iš namų bent trumpam, kad pajudėtum. Jei lauke geras oras išeik pasivaikščioti su šunimi ar tiesiog ausinukais ausyse, pasivažinėk dviračiu ar net išeik pabėgioti. Bet jei lauke lyja arba pučia šaltas vėjas, pasitenkink pratimais namuose. Nemažai pasiūlymų rasi "TD" straipsnių skiltyje "Sportas", arba YouTube. Kol esi užsiėmusi fizine veikla, pravėdink kambarį. Kai kvėpuoji, bakterijos lieka aplinkoje ir vėl taikosi į tave įsikabinti, todėl privalai jas pašalinti! Atsidaryk langus ir sukelk skersvėjį, kad oras būtų grynas ir šviežias, pilnas deguonies, kuris patekęs į tavo smegenis neleis organizmui miegoti, o kovos su liga. Taip pat miegodama kvėpuoji į pagalvę, kurios audinyje lieka bakterijos - kasdien keisk užvalkalą ir, jei turi galimybę, išnešk pagalvę į lauką ir palik, kad ji prasivėdintų. Jei neturi tokios galimybės, išėjusi į lauką bent ją pakedenk ir papurtyk. Taip pat nepamiršk ir kitos patalynės - ji prisigėrusi tavo prakaito neleidžia kūnui kvėpuoti ir sveikti, tad kuo dažniau ją keisk. 

Tikimės, kad ligos jūsų neužpuls ir neapkartins pavasario linksmybių.


5 Komentarai

 1. Wow, Aldėja. Koks naudingas straipsnis! Kai pradėsiu sirguliuoti (o sergu aš retai, bet jeigu susirgau, tai sirgsiu ilgai) būtinai panaudosiu tavo patarimus, kai kurie net buvo negirdėti, pavyzdžiui, nežinojau, kad padeda valgyti aštrų maistą. :o Nors iš tikrųjų visada, kai peršalu, aš tiesiog toliau vaikštau į mokyklą, negeriu vaistų ir laukiu kol man praeis, o tai turbūt nėra labai geri vaistai :/
  Ačiū tau!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai naudingas straipsnis :) Tik aš žodį ,,liga" sukonkretinčiau į ,,peršalimas". Ligų, kuriomis gali susirgti pavasarį yra labai daug ir kai kurioms išgydyti nepakaks tik karštos vonios ir imbiero. Kalbant apie imbierą, tai tas mišinys stebuklingas. Tikrai labai labai padeda. Kai sergu, stengiuosi išeiti pasivaikščioti, ar pasėdėti kieme ant suoliuko, o tuo tarpu pravėdinti kambarį. Taip, tai irgi labai padeda. Tačiau sportuoti ir tuo labiau bėgioti sergant nepatartų joks kompetetingas gydytojas. Juk ne veltui sergantiems skiriamas ,,lovos rėžimas", kuris draudžia bet kokią aktyvią veiklą.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Saule, Ieva, ačiūūū <3
  Gabija, dėkoju ;-) bet man sportas padeda atgauti jėgas, idk kodėl. Bet gal ir tavo tiesa. O dėl pavadinimo pritariu, tikrai reikėtų sukonkretint.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man tai buvo baisiai naudingas straipsnis, nes peršalimas ar kažkas panašaus vis kabinasi ir kabinasi. Bet pritariu Gabijai, su sportu nereikėtų persistengi. Tikriausiai kiekvienam kitaip, bet jei aš bent su menkute sloga ar silpnu kosuliu pasportuoju(užtenka 15-20 min. ne itin intensyvios mankštos), kitą rytą pabundu su skaudančia gerkle, pakilusia temperatūra ar pan. Palengvinti peršalimo simptomus(ir nuimti stresą!) kažkaip stebuklingai man padėjo šiltas pienas su medumi ir cinamonu prieš einant miegoti, todėl manau, kad imbieras, citrina ir medus taip pat turėtų būti galingas derinukas! ;)

  AtsakytiPanaikinti