10 šiurpiausių ligų/apsigimimų pasaulyje

Kartais gyvename ir net nesusimąstome, kad kažkur kitur, kažkuriame pasaulio krašte gyvena likimo nuskriaustų, kitokių žmonių nei esame mes. Gyvenimas jiems pašykštėjo bene dažnam žmogui svarbiausios vertybės – sveikatos. Kartais šiems  žmonėms tenka gyventi atsiskyrėlio gyvenimą, nes turintys tam tikrą išsigimimą ar sindromą, kitiems žmonėms jie atrodo lyg pabaisos. "TD" portalas suteikia progą susipažinti su 10 šiurpiausių ir keisčiausių ligų, paplitusių po visą pasaulį!

___1___


Šis sindromas reiškiasi viso kūno plaukų augalotumu. Tokį sutrikimą turintiems žmonėms dažniausiai itin veidas ir rankos būna nusėtos daugybe tamsių plaukų. Nors ši liga ypač reta, tačiau ji itin lengvai paveldima. Apskaičiuota, kad daugiausiai  šia liga sergančių vyrų ir moterų  yra Kinijoje. Skaičius siekia apie 30. Kol kas mokslininkai nėra išsiaiškinę,  nuo ko ši liga atsiranda ir kas ją lemia, taip pat nėra surastas gydymo metodas. Yra tik viena išeitis – kosmetologų pagalba. Tačiau plaukai vėliau ir vėl atauga. 

___2___


Dar kitaip ši liga vadinama Hačinsono – Gilfordo sindromu. Tai tokia liga, dėl kurios kūnas sensta 8 kartus greičiau nei įprastai. Taip pat šia liga sergančius žmones galima atskirti žemu ūgiu ir svoriu, plaukų slinkimu visose kūno vietose, išsišokusiomis akimis bei galvos neproporcingumu kūnui.  Šia liga sergantys vaikai daugiausiai išgyvena apie 13 metų. Tačiau yra atvejų, kai vaikas išgyvena ilgiau, apie 20 metų. Iš pradžių šios ligos požymių gali nesimatyti, nes jie pasireiškia praėjus 12 mėnesių. Ši liga yra itin reta, iš 8 milijonų, liga suserga  1 vaikas.

___3___


Tai tokia liga ar reiškinys, kai organizme susikaupęs koloidinis sidabras nudažo audinius pilkai mėlyna metaline spalva. Klinikinio sidabro vartojimas žmonėms yra menkai toksiškas. Tačiau jo pavartojus daugiau ir dažniau gali išsivystyti ši argyrijos liga. Manoma, kad šia liga sergančių žmonių pagydyti neįmanoma. Šį išvaizdos pakitimą galima sumažinti nebūnant saulės šviesoje arba pasitelkus lazerio pagalbą. Keista, tačiau koloidinio sidabro vartojimas prasidėjo XX a. pradžioje, kai gydytojai teigė, jog tai alternatyviosios medicinos vaistas, kuris neturi jokių šalutinių poveikių žmogaus organizmui. 


___4___


Itin sukrečiantis reiškinys, kuris reiškiasi odoje dygstančiais ragais. Pirmasis toks atvejis užfiksuotas Sičuane, kur gyveno 87 metų močiutė. Ant jos galvos buvo išdygęs 13 cm ilgio ir 5 cm skersmens ragas. Močiutė pasakojo, kad iš pradžių tai buvo paprastas apgamas, kurį labai niežėdavo. Jį tepdavo įvairiomis žolelėmis, tačiau jos nepadėjo. Ragas vis augo ir didėjo.  Gydytojai galvoja, kad tai gali būti viena iš vėžio atmainų. Šią ataugą galima pašalinti tik chirurginiu būdu.
___5___


Tai gimimo sutrikimas, kai vaikas gimsta su svetima, nefunkcionuojančia kūno dalimi. Taip pat yra tikimybė gimti net su keliomis nefunkcionuojančiomis kūno dalimis. Dažniausiai tai būna rankos, kojos ar net galva. Vaikai gimę su dvejomis galvomis dar vadinami Siamo dvyniais. Šį sutrikimą taip pat turi gyvūnai. Jų nugaroje išsivysto nereikalinga koja ar uodega. Ši liga pradeda vystytis jau moters gimdoje dėl tam tikrų organizmo sutrikimų. Kiekvienas metais gimsta žmonių turinčių polimelijos sutrikimus. Su šiuo sutrikimu kovojama chirurginiu būdu.

___6___


Tai paveldima liga, kuriai būdingas navikų formavimasis odoje ir kituose organuose. Ši liga turi daugybę simptomų. Tai pigmentinės dėmės, kurios vaikui augant vis didėja, šlakai pažastų ir kirkšnių srityse, regos sutrikimai, protinis atsilikimas, kaulų pakitimai, galvos skausmas, epilepsija bei  ūžimas ausyse.  Ligos pobūdžiai yra dvejopi. Gali pasireikšti silpnai, bet yra atvejų, kai visas žmogaus kūnas nusėtas gausybe odos išaugų.

___7___


Rudimentas – savo pirminę funkciją evoliucijos metu praradęs organas.  Organai tampa rudimentiniais, kai pasikeičia tam tikros rūšies gyvenimo sąlygos ir jie tampa nebereikalingi, arba kai juos gali pavaduoti kiti organai. Robert Wiedesheim, tai žmogus, kuris 1893 m. paskelbė 86 žmogaus organų sąrašą, kurių funkcija buvo nežinoma. Šiais laikais šis sąrašas žymiai mažesnis. Labiausiai žinomi nereikalingi ir savo funkciją praradę organai yra apendiksas ir protiniai dantys. Yra nustatyta, jog laikui bėgant išnyks mažasis kojos pirštas, nes jis nebeatlieka jokios funkcijos. Seniau jis buvo reikalingas primatams, jog galėtų įsikibti, griebtis į medį ir galėtų juo lipti.

___8___


Viena iš baisesnių ligų yra noma. Šią ligą seka įvairūs išsigimimai, kurie arba progresuoja, arba yra visiškai neišgydomi. Tikslios informacijos, kodėl ši liga atsiranda, nėra. Pastebėta, kad dažniausiai šia liga sirgdavo vaikai, kurie turėjo silpną imunitetą. Tai pat dažnai noma pasireikšdavo susirgus tymais ar tuberkulioze. Ši liga visiškai pažeidžia, sudarko ir subjauroja veidą. Šių dienų pažangi medicina bando visais būdais kovoti su išsigimimais ir stengiasi žmonėms padėti jiems grąžinti normalią išvaizdą.

___9___


Tai limfinės sistemos liga, kai skystis iš audinių negali pasišalinti ir tada tai sukelia didžiulį tinimą. Negydoma liga gali pasireikšti dar didesnėmis problemomis. Gali atsirasti celiulitas, dramblialigė, opos, įvairios infekcijos. Pasėkmės gali būti labai skaudžios – sutrikusi paciento fizinė ir psichinė būklė. Kojos gali taip ištinti, kad žmogus nebegalės paeiti ar net atsikelti iš lovos.  Kai kojos ištinsta atsiranda odos tempimas, pasikeičia odos spalva. Nustatyta, kad dažniau šia liga serga moterys. Šią ligą žmogui tenka gydytis visą gyvenimą.

__10___ 


Porfirija – liga, kuri pažeidžia kūno odą. Ant atvirų kūno vietų atsiranda įvairaus dydžio pūslių, erozijų, šašų. Oda pasidaro visiškai pažeidžiama. Nuo menkiausio prisilietimo oda gali sutrūkti, nusilupti. Žmogų su šia liga kamuoja nuolatiniai skausmai, jis negali normaliai gyventi, nes turi visada būti labai atsargus, kad oda nebūtų užgauta ir pažeista. Tokio tipo ligą labai sunku gydyti. Pažeista oda ilgai nesugyja. Todėl liga labai ilgai nesitraukia iš žmogaus gyvenimo. Porfirija sergančius taip pat kamuoja nuolatiniai pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas, psichiniai simptomai, raumenų silpnumas. Išsigydžius oda tampa kieta, patamsėjusi, išvagota randų


O čia jums šioks toks iššūkis – jei atsitiktų taip, kad visą savo gyvenimą turėtum gyventi su viena iš šių ligų, kuri liga tai būtų?22 Komentarai

 1. labai įdomus ir išskirtinis straipsnis, šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kažkas, ko prieš tai negirdėjau! Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nekasdieniškas, bet vertas dėmesio straipsnis, puikiai padirbėjai ! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įdomus straipsnis! Tikrai vertas dėmesio. Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Retas, šokiruojantis ir pasakyčiau žiaurokas straipsnis. Tačiau kiekvienam blog'ui reikia "kažko kito" :) Pačio teksto man pritrūko, norėtųsi daugiau informacijos c:

  AtsakytiPanaikinti
 6. Puikus straipsnis.Pastebėjau ,kad tu dažniausiai rašai apie visokias baisianybes.buvo tikrai šiurpu.O šiaip straipsnis labai fainas ,tik gal mažokai teksto ir informacijos ,ir manau per dag tų medicininių žodžių.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Taip, teksto ir man daugiau norėjosi! Gal kokių faktų daugiau? Net nežinau :D O dabar geri dalykai: Labai tvarkingas straipsnio išdėstymas. Super!!!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Giriu iž įrašo dizainą, nes jis labai kitoks ir gerąja prasme kitoks. Patinka!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ačiū labai! Reiškias blogai galvojau, kad daugiau teksto gali priversti nuobodžiauti. :D Kitą kart pasitaisysiu!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Šiurpu... Bet šiaip, jei kalbant apie straipsnį, labai puikus, man nieko netrūko. Na o į iššūkį kaip atsakyčiau? mmmm... Ilgai mąsčiau ir gal pasirinkčiau turėti dar kokį rudimentą... Juk protinius dantis, apendiksą, mažąjį kojos pirštelį turiu, tai dar ir ta kokia nors kita papildoma dalelytė kūno, manau, nepablogins situacijos:D

  AtsakytiPanaikinti
 11. maždaug valgau ir toks straipsnis.... ok :-D
  įdomu!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Auste, ačiū. ♥ Aš su tavimi sutinku. :D

  Aldėja, patikėk man taip pat dingo apetitas, kai pradėjau redaguoti jas.. :D

  AtsakytiPanaikinti
 13. Kokių tik baisių ligų nebūna.. Straipsnis labai įdomus ir informatyvus, labai patiko ir nuotraukų, ir teksto išdėstymas, didelis "like".

  AtsakytiPanaikinti
 14. Liveta, bet aš gaminau atskirai sau kokią valandą, kiek tvarkiau ir nesuvalgiau :-D tokius straipsnius į dietų puslapius kelt reikia...

  AtsakytiPanaikinti
 15. Chi chi! :D Aš planavau prie straipsnio prirašyti įspėjimą apie straipsnyje esančias baisokas nuotraukas, bet perskigalvojau išsigandus, kad prarasiu daug skaitytojų. :D Bet gal reikėjo vis dėlto prirašyti... :D

  AtsakytiPanaikinti
 16. Nereikėjo :-D viskas okey :-D neprarastum šiaip, atvirkščiai įdomiau atrodytų

  AtsakytiPanaikinti
 17. Buvo baisoka,bet toks straipsnis padeda suprasti,kad yra žmonių daug labiau likimo nuskriaustų nei mes,priverčia susimąstyti.Apibendrinant, galiu pasakyti,kad straipsnis patiko,ne tik įdomus,bet ir naudingas.Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti