5 distopinės knygos, kurias privalai perskaityti

Jau po truputį jaučiame vasaros skonį, jau greitai vėl pamiršime mokslus ir galėsime visą savo laiką skirti pramogoms. Ir nors iki išsvajotojo laiko liko mažiau nei mėnesis, atrodo, kad šis laikas niekada neateis. Tačiau kas labiausiai padeda prisiminti vasarą? Knygos! Taip, knygos, nepakeičiamos mūsų gyvenimo palydovės. Šiandien  aš Jums pasiūlysiu perskaityti penkias distopinio žanro knygas, kurios, tikiu, kad palengvins tą laukimo laikotarpį.

SUZANNE COLLINS ,,BADO ŽAIDYNĖS"
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bado zaidynes“Tai didžiulės sėkmės sulaukusi trilogija, pripažinta visame pasaulyje. Bado žaidynės - tai Sostinės sugalvotas realybės šou, kuriame 28 paaugliai nuo dvylikos iki aštuoniolikos metų varžosi kruvinose žaidynėse, kuriose laimėtojas tik vienas, o visi kiti žūsta. Ketnė, šešiolikmetė mergina, gimusi dvyliktoje, skurdžiausioje ir labiausioje niekinamoje apygardoje, užima sesers vietą ir su bendraamžiu Pitu dalyvauja žaidynėse. Norėdami išgyventi šie paaugliai privalo apsimesti nelaimingais įsimylėjėliais, kuriems likimas nulėmė tokią baisią lemtį. Tačiau ar šie jausmai neperaugs į tikrą meilę? Ir ar ne laikas keisti visą valdžią?

KIERA CASS ,,ATRANKA"
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „atranka“Amerika - talentinga, įsimylėjusi muzikantė, kuri ramiai gyvena savo gyvenimą. Ir viskas atrodo tobula; ji su savo vaikinu - Aspenu jau planuoja ateitį, ką veiks, kur dirbs ir panašiai, kol vieną dieną Amerika gauna laišką, kuris pakeičia jos gyvenimą. Primygtinai mamos prašoma, Amerika sudalyvauja Atrankoje, kurioje atrenkamos trisdešimt penkios gražuolės, tinkančios princui į žmonas, o iš jų pats princas spręs, kuri mergina tinkama tapti Ilėjos princese ir jo žmona. Nesitikėdama ir visai to nenorėdama, Amerika patenka tarp tų laimingųjų, kurios pilyje rungsis dėl princo Maksono širdies. Mergina, visai netrokštanti laimėti, romano eigoje patenka į patį įvykių centrą ir kyla klausimas - ar ji tikrai netrokšta laimėti? Taip pat visus įvykius sunkina ir nuolatiniai sukilėlių užpuldinėjimai, kurie tampa vis agresyvesni bei Aspenas, norintis susigrąžinti savo merginą. Į visų intrigų, meilės bei veiksmo sūkurį, galėsite pasinerti skaitydami šią knygą.  

VERONICA ROTH ,,DIVERGENTĖ"
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „divergentė“Pagrindinė romano veikėja - Beatričė, gyvena pasaulyje, kuris yra suskirstytas į penkis luomus (Teisuolių, Nuolankųjų, Bebaimių, Eruditų bei Taikingųjų). Kai Beatričei sukanka šešiolika, per pasirinkimo ceremoniją ji turi nuspręsti, kokiam luomui nori priklausyti. Viskas atrodo lyg ir paprasta, tačiau per testą  nutinka labai retas reiškinys, kuris herojai parodo, jog ji tinka net trims luomams: savo gimtajam - Nuolankiesiems; savo mylimiausiam - Bebaibiams ir tam, kurio labiausiai nemėgsta - Eruditams. Slėpdama savo tikrąją asmenybę, Beatričė pasirenka Bebaimių luomą, kuriame ji tampa Triče. Deja, kelias vedantis link tikro bebaimio nėra labai lengvas, merginai teks įveikti daug sunkumų, o didžiausias tas, kad vadams sužinojus, jog ji yra Divergentė, galinti priklausyti daugiau nei vienam luomui, gali tekti saugoti savo gyvybę. Kaip įvykiai klostytis Tričei ir kaip jai teks išgyventi, sužinosite knygoje.

ALLY CONDIE  ,,PARINKTIEJI"
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „parinktieji“
Šis pasaulis kitoks, jis tobulas. Čia viskas valdoma sistemos bei kompiuterių, tačiau net pačiose geriausiose kompiuteriuose kartais gali įvykti klaida. Lemtinga klaida, sutrigdžiusi ramų septyniolikmetės gyvenimą, įvyko Kasijai. Per poros paskyrimo ceremoniją, kada vaikinai ir merginos sužino už ko turės tekėti ir su kuo gyventi, sistema Kasijai parenka geriausią jos draugą - Ksanderį. Abu jaunuoliai labai laimingi, tačiau per šventę gavusi kortelę ir ją atidariusi, ji išvysta visai kito vaikino veidą. To vaikino, kuris priklauso prie atstumtųjų. Nors sistemos klaida yra greitai ištaisoma, tačiau Kasijai neduoda ramybės to vaikino paslaptingumas ir mintis, kad galbūt jai skirtas visai ne Ksanderis... Ar sistema gali klysti? Visa tai ir dar daugiau sužinosite tik perskaitę knygą, kurioje veiksmas rutuliojamas iš lėto, neskubant, tačiau šis tempas nesumažina noro toliau skaityti šią knygą. 

AMY EWING ,,BRANGAKMENIS"
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „divergentė, parinktieji ir brangakmenis“Pagrindinė knygos herojė Violeta užaugo skurdžiausiame Vienišojo miesto rajone, Liūne. Šio rajono merginos, o tame tarpe ir Violeta, yra apdovanotos ypatingomis galiomis ir galimybe susilaukti vaikų. Būtent dėl šios ,,dovanos" merginos yra perkeliamos į turtingiausią ir kilmingiausią rajoną - Brangakmenį, kur jas pasirenka kunigaikštienės, kurioms vėliau išnešioja kūdikį. Violeta, priešingai nei dauguma merginų, nėmaž nenorėjo tapti surogate, tačiau likimas pasisuko taip, kad ją nusiperka viena iš įtakingiausių kunigaikštienių. Vieną akimirką Violeta pagalvoja, jog gyvenimas rūmuose nebus toks jau baisus, tačiau pasirodo visiškai kitaip. Tarp kilmingųjų verda kovos, kurios gali baigtis mirtimi, o taisyklės čia negalioja. Patekusi į patį įvykių centrą, Violeta bando ne tik išsigelbėti, bet ir išgelbėti savo geriausią draugę bei apginti savo meilę vaikinui, kurio neturėjo pamilti. Ši istorija visoms romantikėms ir išskirtinių knygų mėgėjoms.Ar skaitei bent vieną iš paminėtų knygų? Kuri tavo mėgstamiausia? Jei žinai dar daugiau tokio žanro knygų, būtinai pasidalink komentaruose.

25 Komentarai

 1. Skaičiau tik pirmas tris knygas. Iš jų labiausiai patiko ,,Bado žaidynės". O šiaip, labai paprastas, lengvai susiskaitantis straipsnis. Ir jo, reikėjo sąvoką paaiškinti, nes ji ne taip jau dažnai sutinkama ir kiti nežino, ką tai reiškia

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dar galvojau paaiškinti šią sąvoką, tačiau vėliau kažkaip nusprendžiau, kad nereikalinga bus,regis, klydau. 😅

  Distopinis- tai dažniausiai būna tokios knygos, kuriose visa to pasaulio valdžia yra labai griežtai sudiktuota, valdoma, žmonės suskirstyti į tam tikras grupes, pasaulis toks lyg tobulas sukurtas. Tikiuosi, kad paaiškinau suprantamai, kadangi Vikipedijos apibrėžimo nežinau, aiškinau savais žodžiais 😊

  AtsakytiPanaikinti
 3. Neblogas straipsnis ir parinktos tikrai geros knygos! Mano nuomone geriausia iš čia pateiktų yra "Atranka".Vienintelis minusas (man) pritrūko tavo nuomonės, įvertinimo knygos :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui už pastebėjimą, kitą kartą būtinai pridėsiu ir savo nuomonę 😉

   Panaikinti
 4. Skaičiau visas knygas, tik „Bado žaidynių“ dar neteko :) Manau reikės paimti į rankas ir šia serija :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Būtinai paiimk, nuostabi knyga!! Skaičiau kelis kartus ir nė karto neatsibodo 😉

   Panaikinti
 5. Esu skaičiusi visas. Labiausiai patiko „Divergentė“. „Atranka“ ir „Brangakemenis“. Puikus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Raginu visas perskaityti ,,Bado žaidynes'' - labai labai labai gera knyga. :) Taip pat skaičiau ir ,,Divergentę'' bei ,,Brangakmenį'' - abi irgi neblogos, galbūt man geresnė ,,Divergentė'', bet ramia širdimi galiu rekomenduoti abi. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Man iš šių irgi ,,Divergentė" patiko labiau, nors abi yra tokios išsiskirinačios ir labai įtraukiančios 😁

   Panaikinti
 7. Deja, neskaičiau nė vienos iš šių knygų, bet būtinai perskaitysiu.:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Būtinai, perskaityk, kad ir visas, nes visos nuostabios ir labai įtraukinačios knygos, ir kiekvieną iš jų "surijau" per vieną dieną 😂

   Panaikinti
 8. Skaičiau "Atranka" ir " Divergentė " visas dalis 😊 tai pat ir " Bado Žaidynės" pirmą dalį 😉bet sudomino ir paskutinių dviejų knygų aprašymai, tad jos tikrai bus įtrauktos į mano skaitymo sąrąšą! 😊

  AtsakytiPanaikinti
 9. Skaičiau "Atranka" ir " Divergentė " visas dalis 😊 tai pat ir " Bado Žaidynės" pirmą dalį 😉bet sudomino ir paskutinių dviejų knygų aprašymai, tad jos tikrai bus įtrauktos į mano skaitymo sąrąšą! 😊

  AtsakytiPanaikinti
 10. Skaičiau "Atranka" ir " Divergentė " visas dalis 😊 tai pat ir " Bado Žaidynės" pirmą dalį 😉bet sudomino ir paskutinių dviejų knygų aprašymai, tad jos tikrai bus įtrauktos į mano skaitymo sąrąšą! 😊

  AtsakytiPanaikinti
 11. Esu skaičiusi tiek "Brangakmenį" tiek ir antrąją dalį "Baltoji rožė". Šios knygos nuostabios be to neužilgo pasirodys trečioji dalis "Juodasis raktas". Būtinai paskaitykite!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Distopija antonimas utopijai. Utopija - Tomo Moro veikale tobulas pasaulis, visuomenė, kur viskas gerai, visi lygūs, vieni kitiems padeda.
  Distopija to priešingybė (geriausias tokio žanro knygos pavyzdys - D. Orvelo ,,1984-ieji).

  AtsakytiPanaikinti
 13. Sveiki skaiciau visas sitas isvardintas knygas ir galiu pasakyti kad tavo skonis yra labai gras ir visiskai sutinku kad sitos knygos PRIVALO buti sarase ♥ ♥ Ziauriai geros ♥

  AtsakytiPanaikinti
 14. Skaičiau "Atranką" ir "Brangakmenį". Abi knygos man laaaabai patiko!!!

  AtsakytiPanaikinti
 15. Skaičiau kelias iš jų, ir mano manymu jos tikrai yra vertos būti šiame saraše ;)

  AtsakytiPanaikinti
 16. man labai patiko knyga atranka ji tikrai mane suzavejo ;)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Esu skaičiusi ,,Bado žaidynes'', ,,Divergentę'' ir ,,Parinktuosius''. Apie pastarąją rašau recenziją, o man tokie dalykai visiškai nesiseka. Todėl pasinaudoju nuostabia galimybe ir klausiu, gal kas nors turi kokių nors minčių apie šią knygą!
  Beje, kalbant apie distopines knygas, aš dar paminėčiau ,,Siuntėją''. Tai - kiek senesnė knygą, man atrodo, įtraukta į programą. Perskaičiau ir tikrai nenusivyliau!

  AtsakytiPanaikinti
 18. skaičiau visas išskyrus "Divergente". būtinai perskaitysiu ir ją!

  AtsakytiPanaikinti
 19. labiausiai patiko "Brangakmenis"

  AtsakytiPanaikinti
 20. Dar viena gera knyga šia tema- 'Raudonoji karalienė', bei antra dalis- 'Stiklo kalavijas'.Man ši serija labai patiko!

  AtsakytiPanaikinti