KELIONIŲ METAS: Gaminame kelionių dienoraštį

Nors prieš akis mūsų laukia dar daugiau nei mėnesis laiko sėdėjimo mokyklos suoluose, minčių apie artėjančius atsiskaitymus ir nevilties apimančių jausmų pažvelgus į namų darbus, kiekvieną rytą į kalendorių krentantis žvilgsnis ir vis kylantis termometro stulpelis šaukte šaukia, kaip, rodos, visai nepastebimai artinasi vasara. Vasara. Su kuo tau asocijuojasi šis stebuklingas žodis? Turbūt visai nesunku atspėti, kaip jį išgirdus pradeda plūsti mintys apie ilgąsias atostogas, nosį kutenantį šašlykų kvapą, rudai įdegusią odą, netikėtai atsiradusią vasaros simpatiją, gaivų vėją plaukuose ir... Ką gi dar? Be abejo, o kaipgi be kelionių?! Kad ir kokios jos bebūtų - kitame žemyne, ar netoliese esančiame mieste, kelionės yra tiesiog neatsiejama nepamirštamos vasaros dalis. Būtent pradedant paskutinį pavasario mėnesį, jaunimo portalas "Teenage Dreams" startuoja su nauja, visiškai šviežia rubrika apie keliones.

Kiekvienas daugiau ar mažiau keliaujantis žmogus galėtų patvirtinti nepaginčijamą faktą, jog ruošimasis kelionėms reikalauja išties daug pastangų. Rodos, net ruošiantis išvykti atostogauti į netoliese esantį kaimą, iškyla daugybė klausimų - ar nepamiršau įsidėti telefono kroviklio, ar pasiėmiau tą bei aną, ko man dar gali prireikti ir panašiai. Būtent mūsų naujosios rubrikos tikslas ir bus aptarti svarbiausius klausimus, išmokyti jus įvairių gudrybių, praversiančių keliaujant, supažindinti su galbūt dar negirdėtais dalykais ir tiesiog keliais žodžiais tariant, paruošti jus vasaros kelionėms - tiek toms, kurioms prireiks ilgo skrydžio lėktuvu, tiek toms, kurios tęsis Lietuvos ribose. Pradedant nuo šiandien, kiekvieną savaitę pateiksiu jums po vieną rubrikos straipsnį ir iki pat vasaros kviesiu jus kartu su manimi ruoštis vasaros kelionėms. Juk dviese smagiau, tiesa?

O šiandien, nieko nelaukiant, ne tik atidarome pasiruošimą kelionių metui, bet ir esame jums paruošę pirmąjį straipsnį iš rubrikos "supažindinti su galbūt dar negirdėtais dalykais" tikslo. Mūsų portale jau ne kartą galėjote rasti straipsnių apie dienoraščio rašymą, sapnų žurnalo pildymą, o šįkart norime pristatyti dar vieną nepaprastai smagų dalyką, kuris keliaujant turi tapti geriausiu tavo draugu - kelionių dienoraštį!


KAS TAI IR KAM TO REIKIA
Dauguma jūsų esate dar labai jaunos, jums prieš akis - dar visas nuotykių kupinas gyvenimas. Net neabejojam, jog tarp tų nuotykių jūsų laukia ir daugybė įvairiausių kelionių. Į kitame Lietuvos krašte esantį miestą, į kaimyninę šalį, kitą žemyną ar galbūt dabar dar niekad negirdėtą valstybę. Vyksite atostogauti, gyventi, aplankyti draugų ar netgi dirbti. Kad ir kur vyktumėte, kad ir kokiu tikslu, kelionės - tai turbūt tas dalykas, atnešantis gyvenime daugiausiai nuotykių, įspūdžių ir prisiminimų. Pabandyk įsivaizduoti, argi nenorėtum turėti tokios knygelės, kurioje būtų sutalpinti visi tavo kelionių įspūdžiai, akimirkos, aprašyti labiausiai įsimintini dalykai, tavo emocijos ir jausmai keliaujant? Būtent kelionių dienoraštis tam ir skirtas - kad kelionių metu sutalpintum į jį visus savo įspūdžius, neleisiančius jų užmiršti, gautum įkvėpimo naujoms išvykoms ir būdama sena močiute galėtum rodyti ir dalintis su viskuo besidominčiais anūkais. Be visa to, tai puikus užsiėmimas tiek kelionių metu, tiek po jų. Turėdama kelionių dienoraštį ir, pavyzdžiui, žinodama apie artėjantį ilgą skrydį lėktuvu, būsi užtikrinta, kad jo metu turėsi ką veikti. Juk kelionių žurnalas lauks tavo aprašytų įspūdžių iš ilgo skrydžio, emocijų jam besiruošiant ar tų nekantrių jausmų, norint kuo greičiau nusileisti ir atsidurti ten, kur dar niekada nebuvai.

NUO KO PRADĖTI
Kad pradėtum kurti savo kelionių žurnalą, tau tikrai nereikia jokių ypatingų priemonių ar pasiruošimo. Pagrindinis dalykas, kurio tau neabejotinai prireiks - tai užrašų knyga arba sąsiuvinis, o visa kita lieka tavo fantazijai. Renkantis užrašų knygą, mes rekomenduojame dairytis į sketchbooko tipo užrašines, kurios turi spiralę ir kietą viršelį. Rinkdamasi neužmiršk, kad tavo kelionių dienoraštis turėtų būti ilgametis dalykas, tad būtinai atsižvelk, ar jame yra pakankamai daug puslapių. Šiuo metu užrašinių pasirinkimas yra kaip niekad didelis ir viršelio klausimu jų taip pat gausi įvairovė. Vienos su gražiausiais paveikslėliais, kitos visiškai tuščiu, vienspalviu viršeliu. Nors margos, iliustracijomis puoštos knygelės yra labai gražu, kelionių dienoraščiui mes rekomenduojame rinktis visiškai paprastą variantą ir viršelį dekoruoti pačiai. Patirtis kužda, jog savomis rankomis puošta knygelė yra kur kas mielesnė širdžiai ir labiau įkvepianti jos neapleisti bei dailiai pildyti. O papuošti savo kelionių žurnalo viršelį gali pačiais įvairiausiai būdais - naudojant dekoratyvinę juostelę, labiau žinomą kaip washi tape, iškarpomis iš žemėlapių, kelionių nuotraukomis, lipdukais ar tiesiog nudažyti dažais. Svarbiausia, kad dekoracijos atitiktų tematiką.


KAIP PILDYTI 
Kaip jau supratai, tai nėra paprastas dienoraštis ir įspūdžių iš įprastų dienų mokykloje ar draugės gimtadienio jame neaprašinėsi. Tai tavo žurnalas, kuris skirtas pildyti tik kelionių metu, joms besiruošiant ar besibaigiant. Kelionių dienoraštis įprastai yra pildomas rašant tekstą, piešiant piešinius ir klijuojant įvairias nuotraukas bei kitas smulkmenas. Žurnalą pildyti rekomenduojame ir pasiruošimo kelionei metu, kad galėtum aprašyti įspūdžius ir iš šio tarpsnio. Taigi, savo dienoraštyje būtinai papasakok, kada pradėjai ruoštis kelionei, kaip sekėsi tai daryti, ar tai  pareikalavo daug pastangų, kokių naujų šaunių dalykėlių įsigijai savo išvykai. Nepamiršk dienoraščio atsiversti ir skrydžio/važiavimo link kelionės vietos metu. Aprašyk, kokios mintys tave kamuoja prieš prasidedant kelionei, ar laukia ilgas kelias tikslo vietos link ir apskritai, kaipgi praėjo skrydis ar važiavimas automobiliu. Gal patyrėte nuotykių? Be abejo, knygelė šalia tavęs turi būti ir visos kelionės metu. Rašyk įspūdžius iš aplankytų vietų, sutiktų žmonių, pamatytų vaizdų. Aprašyk savo emocijas, papasakok apie savo jausmus kelionės metu, nuotykius ir visa tai, kas po daug metų sukeltų gražius prisiminimus.

Kitas svarbus dalykas kelionių dienoraščio pildyme - piešiniai. Ir tik nesakyk, kad nemoki piešti! Kad ir kokie bebūtų tavo sugebėjimai, piešiniai tavo dienoraštį padarys tikrai gražesniu ir mielesniu širdžiai. Galbūt aplankei labai gražią vietą, kurią nori prisiminti, bet po ranka neturi fotoaparato? O gal kelionės metu sutikai žavų vaikiną? Imk ir nupiešk! Piešk viską, ką nori prisiminti - kambario, kuriame gyveni kelionės metu planą; miesto, kuriame gyveni žemėlapį; parko, kurį aplankei kraštovaizdį ar tiesiog paprasčiausius mažus piešinėlius, kurie pagražins tavo žurnalą.

Ir kone svarbiausias dalykas pildant kelionių dienoraštį - nuotraukų bei kitokių smulkmenų klijavimas. Keliaujant visuomet turėk fotoaparatą (dienoraščio nuotraukoms puikiai tiktų momentiniai fotoaparatai) ir stenkis užfiksuoti kuo daugiau įsimintų kadrų, kuriais vėliau papildyk savo dienoraštį. Į knygelę būtinai klijuok ir kitas smulkmenas, kurios primintų tau praėjusią kelionę - bilietus (lėktuvo, metro, aplankytų muziejų), atvirukus, vizitines korteles iš aplankytos šalies restoranų, kavinių ar parduotuvių, lankstinukus, žemėlapius, kelionės metu nusipirkto maisto popierėlius, kavinių, kurios valgei meniu, iš aplankyto krašto parsivežtus ir sudžiovintus gėlių žiedus, lagaminų korteles ir visa kita, kas tau sukeltų prisiminimus.

KĄ RAŠYTI
Kad nepritrūktų minčių, ką rašyti į savo kelionių dienoraštį, pateikiame tau 15 klausimų, kuriuos būtinai aprašyk kelionių metu. Pagal šiuos klausimus, savo žurnale gali vesti ir vadinamuosius klausimų tagus ar susigalvoti kitokių atsakymų į juos būdus.

1. (Prieš kelionę) Kaip manai, kaip atrodys, kaip pasijausti privers vieta, į kurią keliauji?
2. (Prieš kelionę) Ką tikiesi išvykos metu išbandyti, pamatyti, pajausti?
3. (Prieš kelionę) Ko šioje kelionėje tu labiausiai lauki?
4. Kokios yra su tavimi kartu keliaujančių žmonių nuotaikos?
5. Kokie jausmai ir mintys tave aplankė pirmąkart pasiekus šalį/miestą, į kurį keliavote?
6. Apibūdink savo viešbutį ar kitą vietą, kurioje gyvensite kelionės metu. Papasakok apie ten sutiktus žmones, pirmuosius pokalbius su miesto/šalies gyventojais ar turistais.
7. Kokie yra tavo kelionės metu gyvenamosios vietos kaimynai/kambariokai?
8. Apibūdink restoranus/kavines, kuriose valgei. Kokia atmosfera vyravo jose? Kaip atrodė jų interjeras? Ką užsisakei ir ar nenusivylei pasirinkimu?
9. Kuo nuo tavęs skiriasi ir kuo yra panašūs tavo lankomos šalies gyventojai? Kas tave juose žavi, o kas ne?
10. Palygink vietą, kurioje vieši su savo gimtine - kokie panašumai ir skirtumai?
11. "Įgarsink" frazes iš savo kelionės - užrašyk įsimintinus dalykus, kuriuos pasakė tavo bendrakeleiviai kelionės metu, pokalbius, kuriuos nugirdai, ką kalbėjai su kitataučiais ir panašiai.
12. Ar ši kelionė tave kažko išmokė? Ar ji kaip nors padarys įtaką tavo tolimesniam gyvenimui?
13. Ko iš šios išvykos tu pasiilgsi labiausiai?
14. Ką patirto kelionės metu, norėtum pakartoti, o ko daugiau niekada nedarytum?
15. Galų gale - kaip vertini šią  išvyką? Kas patiko, o kas ne; kas sužavėjo, o kas nuvylė?

Kelionių žurnalo, kaip ir paprasto kasdienio dienoraščio nauda ir teikiamas malonumas yra tiesiog akivaizdus, tad pasisemk idėjų, įsigyk tinkamą knygelę ir pirmyn - paversk savo keliones dar smagesnes, o įspūdžius niekuomet neišblėstančius! O aš kviečiu komentaruose dalintis nuomonėmis apie tokio dienoraščio pildymą ir laukti sekančio mūsų naujosios rubrikos straipsnio. Pažadu - bus ir naudinga, ir įdomu!24 Komentarai

 1. Simona, puikus įrašas! Po jo dar labiau laukiu ateinančios kelionės ir jau skubu ieškoti užrašų knygutės :) Esu tikrai sužavėta šia idėja !

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kai tik kitą kartą kur nors keliausiu, būtinai tokį pasidarysiu! Ačiū už idėją! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Simona! Šiek tiek skaičiau juodraščiuose, bet tada dar nebuvo taip išsamu ir buvo nebaigta, tad negalvojau, kad bus toooks rezultatas. Nuostabu! Tag'ą išsisaugau, keliaudama pagal jį aprašynėsiu savo keliones asmeniniame tinklaraštyje. Tokių knygučių negaliu pildyti, nes man tiesiog atsibosta, o va blog'e rašosi puikiai (^o^) šaunus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko ši idėja, reiks man pasidaryti tą kelionių dienoraštį. Pas mane yra krūva nepanaudotų A4 formato sąsiuvinių nereiks pirkti tik papuošti ir pradėti jį pildyti.

  AtsakytiPanaikinti
 5. labai įkvėpei šia savo idėja, Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Puiki mintis! Būtinai reiks pasidaryti tokį dienoraštį, nes laaabai mėgstu keliauti:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Buvau pasiilgusi tavo straipsnių, Simona! Tu sugebi tokius paprastus dalykus pateikti taip nepaprastai... Jau seniai galvojau apie tokį kelionių dienoraštį, kadangi šiais metais pradėjau tikrai nemažai keliauti ne tik po Lietuvą. Bet vis nerasdavau tam laiko. O dabar taip ir norisi lėkti susirasti užrašų knygą, piešti, klijuoti, karpyti, rašyti... Laisvai galėtum dirbti vadybininke, nes tau taip lengva paveikti žmogų... :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Puikus straipsnis, puikiu metu! :D Visai neseniai praėjau pildyti "sketchbook'a", todėl dar vienas kelionių tipo būtų tikrai faina :D Dėkui už idėja! <3

  AtsakytiPanaikinti
 9. Puiki idėja, o ir straipsnis puikus! Straipsnis labai įkvepiantis, tokiems straipsniams pats laikas, nes jau artėja vasara ir įvairios išvykos, kelionės! Taip ir toliau! Linkiu daug idėjų! :))

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gera idėja manau pasidarysiu tokį kai keliausiu kur nors ;)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ačiū labai, merginos, visoms už komentarus! Labai džiaugiuosi, jog straipsnis patiko, nenuvylė, o kelionių dienoraščio idėja sužavėjo ir įkvėpė :) Jau kitą savaitę - sekantis rubrikos straipsnis. Daug keliaujančioms, bus laaabai naudingas :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šį straipsnį jau juodraščiuose kelis kartus perskaičiau, nes tiesiog jis toks faaainas. 😊 ir kiekvieną kartą perskaičiusi taip ir noriu keliauti bei pildyti tokį dienoraštį 😂

  AtsakytiPanaikinti
 13. Šį straipsnį jau juodraščiuose kelis kartus perskaičiau, nes tiesiog jis toks faaainas. 😊 ir kiekvieną kartą perskaičiusi taip ir noriu keliauti bei pildyti tokį dienoraštį 😂

  AtsakytiPanaikinti
 14. Aš irgi juodraščiuose skaičiau... Negalėjau susilaikyti ir palaikyti intrigą - vien tik pavadinimas sudomino. Idėja puiki, o Tavasis pateikimas - dar puikesnis. Skaitau ir galvoju, kokia nuostabi ateitis ir perspektyvos Tavęs laukia rašant tokiu įgudusiu lygiu gan jauname amžiuje... Ir kada aš taip išmoksiu rašyti? Šaunuolytė :)))

  AtsakytiPanaikinti
 15. Vajeej, ačiū labai labai! Labai daug tokie žodžiai reiškia ir dar kartą labai džiaugiuosi, jog patiko! :))

  AtsakytiPanaikinti
 16. aha, kai motyvuoja keliauti... bet kišenė demotyvuoja... ;Dd na, tačiau kad ir kokia švilpianti ta kišenė, vistiek vasarą reikia pakeliauti, nors minimaliai, o kad tiek mažai keliauju, tai būtinai ir tokiam žurnale reikia įamžinti tas keliones. ačiū, Simona, įrašas tikrai saldainiukas, keep going gurl ;)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Ačiū Simona! Tikrai puiki idėja, ko gero tikrai ja pasinaudosiu, kadangi vasarą laukia daug kelionių ♡♡ Galbūt vėliau ir tą svajonių momentinį fotoaparatą įsigysiu... kaip sakoma reikia tik norėti...
  Dar kartą didelis ačiū už idėją ♡♡

  AtsakytiPanaikinti
 18. Tai jums ačiū už gražius komentarus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 19. Labai įdomi tema ir puikiai išpildytas straipsnis. Šauniai ir įkvepiančiai, Simona, labai patiko! :-)

  AtsakytiPanaikinti
 20. @Cheliuminescencija, šiais laikais tikrai kelionės ne prabanga. Pilna pigių skrydžių. Aš ieškau per skrydziai.lt, nes ten nereikia nurodyti konkrečių datų ar net miestų. Iškart rodo pasiūlymus - kur ir kada keliauti pigu. Renkiesi pagal skonį ir datas :-)
  Paskutinį kartą keliavom į Maskvą, Peterburgą, Rusijos aukso žiedą. Dabar dėl krizės ir sankcijų Rusijoje viskas labai įkandama - kainos kaip Lietuvoje.
  Tai va čia išsirinkome datas - pigūs skrydžiai į Maskvą. Kainavo 64€ į vieną pusę.
  Aišku, rasite ten ir pigesnių krypčių: Norvegija, Švedija, Londonas, bet... kai paskaičiuoji, kiek paskiau reikės dar išleisti viešbučiams, maistui ir vietiniam transportui, tai supranti, kad daug pigiau yra skristi į pigesnę šalį, nors ir brangiau sumokant už skrydį.

  AtsakytiPanaikinti
 21. O kad tik būtų ką jame pildyti... :) O dar jaunystėje tai išvis, kaip sako Makalius - norisi Užkeliauti pasaulį :D

  AtsakytiPanaikinti
 22. Asmeniškai aš keliauti pradėjau dar visai neseniai nors man 23, kiti jau nuo 16 metų tripina, keliauja, nesvarbu kur. Manau, studijuojant atsiveria tos geriausios galimybės, erasmus, work and travel, kur tikrai gali jau papildyti tą savo dienoraštį. O kai tokių galimybių nebėra tiesiog reikia būti drąsiam. Randi kokius pigus bilietus į Londoną, Milaną, Romą už 60 eurų kad ir 3 dienom, bet jau keliauji ir kiek gali per trumpą laiką pamatai. Ir galiu pasakyti, kad gyvename tikrai gerais laikais, kur skrydžių kainos įkandamos, o gyventi gali ir airbnb ir kokį hostelį pasiimti. Ta prasme reikia skirti tik laiko ir šiek tiek lėšų, o tada tas dienoraštis jau tikrai bus papildytas gerais įspūdžiais :)

  AtsakytiPanaikinti