KELIONIŲ METAS: Kraunam lagaminą!

Jaunimo portalas "Teenage Dreams" ir toliau tiesia pagalbos ranką visoms skaitytojoms, vasarą besiruošiančioms keliauti. Pirmajame rubrikos straipsnyje supažindinę jus su kelionių dienoraščiu ir papasakoję, koks tai smagus ir naudingas dalykas, šįkart kviečiame pažvelgti į tikrai opią ir keliautojams dažnai  iškylančią problemą - lagamino krovimą. Ne ne, mes nekalbėsime apie tai, jog ruošiantis kelionei, reikia nepamiršti įsidėti dantų šepetėlio ar telefono įkroviklio. Mes kalbėsime apie tai, kaip viską sutalpinti. Juk tikrai ne kiekvienas turime galimybę keliaujant pasiimti su savimi kelis lagaminus, tiesa? O juk kartais taip norisi ir visas gražias sukneles susidėti, ir aksesuarų nepamiršti, ir kitus asmeninius daiktus  šalia savęs kelionės metu turėti.. Taigi, ką daryti, kaip krauti lagaminą ir kokius triukus vertėtų žinoti, kad viskas gražiai sutilptų? 

PRIEŠ PRADEDANT
Spausk ant sąrašo ir pasitikrink, ar turi reikiamus dalykus!
Visų pirma, prieš pradedant svarbiausią pasiruošimą kelionei, t.y. lagamino krovimą, susidaryk sąrašą dalykų, kuriuos įsivaizduoji, jog turėtum pasiimti. Imk į rankas popieriaus lapą, rašiklį ir apžiūrėk savo spintą. Peržvelk visus drabužius, kuriuos turi ir surašyk, ką norėtum pasiimti. Susižiūrėk ne tik drabužius, bet ir avalynę, aksesuarus ir viską užrašyk. Kai tai padarysi, išsivirk arbatos ir prisėsk į ramią vietelę, nes dabar tau teks viską gerai apgalvoti. O tiksliau tariant, būtent dabar nuspręsi, ar tau tikrai reikia visų drabužių, batų ir aksesuarų, kuriuos užsirašei. Kaip tai padarysi? Pirmiausia peržvelgsime orus. Keliauk į www.gismeteo.lt, susirask vietovę, į kurią keliauji ir pasižiūrėk, kokie orai prognozuojami tuo metu, kuomet tu būsi išvykusi. O dabar pagal orus nuspręsk, ką iš tavo sąrašo vertėtų išmesti, o k1 įrašyti. Be jokios abejonės, jeigu orai prognozuojami labai karšti ir saulėti, įsidėk kuo daugiau suknelių ir sijonų, plonų šviesių palaidinių, lengvų batukų ar atvirų basučių. Jei orai saulės spinduliais ir šiluma lepinti nežada, papildyk sąrašą šiltesniais megztukais, kelnėmis, ilgesniais kombinezonais. Kai sąrašas bus pakoreguotas, ateis metas galutinai viską nuspręsti ir užtikrinti, ar visi tie drabužiai tau bus reikalingi kelionės metu. Štai, pavyzdžiui, tavo sąrašo viršuje įrašyta labai daili, puošni palaidinė. O dabar apgalvok, prie ko ją derinsi? Kokią avalynę prie jos avėsi? Kokius aksesuarus galėsi pritaikyti? Galbūt išaiškės, kad tavo sąraše nėra nieko, kas prie puošniosios palaidinės galėtų derėti? Tokią pačią analizę padaryk su kiekvienu drabužiu ir galutinai pakoreguok sąrašą. Kad būtų dar lengviau, gali keliauti į www.polyvore.com ir kiekvienam turimam drabužiui susikurti derinukus. Be to, nepamiršk patikrinti, ar turi pakankamai drabužių, pabandydama susiplanuoti, ką vilkėsi kiekvieną kelionės dieną.

1, 2, 3... PRADEDAM!

1 ŽINGSNIS. Taigi, pradedam svarbiausią pasiruošimo kelionei etapą - trauk iš spintos didžiausią lagaminą ir apsišarvuok kantrybe, nes tavęs laukia nemažai darbo. Tvarkingai sukrauti lagaminą, peržiūrėti, ar viską įsidėjai, dar kartą susižiūrėti drabužius, vargu ar užteks valandos. Tad nieko nelaukiam ir kimbam į darbą! Krauti lagaminą pradėsime nuo plonų, lengvų drabužėlių dėjimo. Imk visas palaidines, marškinėlius, sukneles, sijonus, šortukus, kombinezonus, kuriuos žadi vežtis, ir sudėjusi kelis drabužius vienas ant kito, susuk į rulonėlius bei sudėk į lagaminą vienas šalia kito, kaip parodyta iliustracijoje.

2 ŽINGSNIS. Kai lengvesni drabužėliai bus susukti ir gražiai sudėti į rulonėlius, pereisime prie antro žingsnio. O jame imsimės į lagaminą dėti kelnes. Šortukai, timpos ar bridžai turėjo būti susukti ir sudėti pirmajame žingsnyje, o štai dabar dėsime būtent ilgas kelnes ir džinsus. Kaip matai paveikslėlyje, tau reikia imti pora kelnių ir dėti jas horizontaliai iš abiejų lagamino pusių ant jau sudėtų drabužių rulonėlių, kelnių galus paliekant neužlenktus. Paveikslėlyje matome keturias poras kelnių, po dvi sudėtas iš abiejų pusių, tačiau jei nori pasiimti jų daugiau, gali dėti vieną porą ant kitos.


3 ŽINGSNIS. Antrame žingsnyje neužlenktus kelnių galus paliekame ramybėje - nieko su jais nedarome, paliekame atlenktus ir imamės kito lagamino krovimo laiptelio. O jis visai toks pats, kaip ir pirmame žingsnyje. Ir vėl imamės likusių lengvų drabužėlių - palaidinių, marškinėlių, šortukų, timpų, suknelių, sijonų, kombinezonų, plonų megztukų, švarkelių ir panašiai. Nepamiršk ir maudymosi kostiumėlio bei pižamos! Ir vėl, sudėjusi kelis drabužius vienas kito, susuk į tvarkingus rulonėlius ir sudėk į lagaminą vienas šalia kito ant jau sudėtų kelnių, kurių galai vis dar neužlenkti.


4 ŽINGSNIS. Lagamine mes jau turime sudėtas kelnes, sukneles, palaidines, megztukus ir kitus plonus drabužius, tad atėjo metas sudėti šį bei tą storesnio! Imk visas lietingoms ir šaltoms dienoms kelionei paruoštas striukytes, lietpalčius, džemperius, paltukus, liemenes ir kitus panašius storus drabužius. Kiekvieną drabužį tvarkingai perlenk ir ant sudėtų rulonėlių dėk dviem eilėm vienas ant kito.5 ŽINGSNIS. Ir štai, atėjo metas lagamino krovimą užbaigti ir atlikti paskutinį žingsnį. Visų pirma, sutvarkome sudėtas kelnes - neužlenktus kelnių galus užlenkiame ant sudėtų storų drabužių. O dabar pasiruošiame avalynę ir likusius nesukrautus dalykėlius - kojines, pėdkelnes, apatinį trikotažą, diržus, kepures, pirštines, rankines ar kuprines, makiažo ir papuošalų krepšelį bei visus kitus smulkius daiktus, kuriuos žadi vežtis į kelionę ir kurie  vis dar nesudėti į lagaminą. Visus juos, taip pat ir batus, dėsime į lagamino šonus tarp drabužių, kaip yra parodyta šoninėje iliustracijoje.Štai ir viskas, belieka uždaryti lagaminą ir sunkiausia pasiruošimo kelionei dalis - baigta! Nuo šiol, visuomet besiruošdama kelionei, tu puikiai žinai, jog "Teenage Dreams" portale gali rasti pačią geriausią lagamino krovimo instrukciją, kuria visuomet ir siūlome naudotis. Be abejo, kad viskas tilptų taip, kaip parodyta, reikia tikrai didelio lagamino. Bet juk geriau vienas didelis, nei keletas mažų, ar ne? O dabar, kad sutalpinti viską būtų dar paprasčiau ir kai kurie daiktai užimtų mažiau vietos, pateikiame keletą triukų, kuriuos privalo žinoti kiekvienas keliautojas!TRIUKAI, KURIUOS PRIVALAI ŽINOTI 

Net neabejojam, kad tavo kelioninėje kosmetinėje pilna įvairiausių kremų, kurie pripildyti didelėse, storose tūtelėse ir užima daugybę vietos. Norėdama tą vietą perpus sumažinti, pasinaudok šiuo triuku, reikiamą kiekį kremo perpildama į kontaktinių lęšių dėkliukus. Be abejo, kremui nuo saulės šio triuko nepanaudosi, nes tikėtina, jog tau jo daug prireiks, bet štai, pavyzdžiui, kremo paakiams pilnos tūtelės kelionės metu tau tikrai nereiks, tiesa? Tad imk ir perdėk reikiamą kiekį į kontaktinių lęšių dėžutę!
 

Kad nereikėtų atskiro krepšelio tokiems daiktams, kaip akiniai nuo saulės, telefono įkroviklis, įvairūs papuošalai, kvepalai, laikrodžiai ir kiti aksesuarai, sudėk juos į avalynės ar kojinių vidų! Tik, be abejo, labai nepersistenk visko nesuspausdama, kad kas nors nesulūžtų ar neįskiltų. Tokiu būdu sutaupysi daugybę vietos savo lagamine ir nereikės rūpintis jame netelpančiais įvairiais niekučiais. Juk galų gale, į batų ar kojinių vidų gali susidėti netgi ir rašiklius, pieštukus, kad nereikėtų imti daug vietos užimančių pieštukinių.


Jei ketini vežtis atskirą krepšelį su atsarginėmis sagomis drabužiams, privalai pasinaudoti šiuo triuku, siekdama sutaupyti vietos  savo papuošalų krepšelyje! Viskas labai aišku ir paprasta - tau tereikia visus savo su savimi į kelionę imamus auskarus, įsegti į sagų skylutes. Ir štai, galėsi būti rami, jog tau tikrai nereikės imti atskiros dėžutės auskarams susidėti. Argi ne puiku?
 
  

Jei nori įsidėti šiek tiek įvairių užkandžių, jokiu būdu nedėk jų į lagaminą su dėžutėmis ar krepšeliais, kuriuose juos pirkai. Juk dažniausiai tie krepšeliai labai dideli, užimantys daug vietos, o užkandžiai juose užima tik pusę krepšelio. Visai kaip ir traškučiai - oro daugiau nei maisto. Tad, kad lagamine jie neužimtų daug vietos, pasirūpink mažais, sandariai užsidarančiais krepšeliais ir sudėk į juos savo užkandžius. Gausis tas pats, kas vežtis vieną didelį užkandžių pakelį! 


 Štai ir visos gudrybės, kurias norėjome jums papasakoti antrajame kelionių rubrikos straipsnyje. Lagamino krovimas - išties smagus, bet tuo pačiu ir pastangų reikalaujantis dalykas. Tikimės, kad šio straipsnio dėka tų pastangų besiruošiant kelionei reiks mažiau, o pats pakavimosi procesas bus dar smagesnis. Tariame sudie ir kviečiame laukti sekančio rubrikos straipsnio, kuriame bus dar daugiau įdomybių!


17 Komentarai

 1. TO-BU-LA. Šeip būtų faina jei parašytum apie įdomias vietas Lietuvoj, na ką galima aplankyt ką nuveikt, kur pakeliaut :) manau būtų naudinga nevienai man

  AtsakytiPanaikinti
 2. Įrašas kaip tik laiku. Vasara, kelionės... :-) Straipsnis puikus, labai patiko, kad pasiūlei gerus, 'realius' triukus, kurie pagyvino turinį. Spaudžiu dešinę!
  P. S. Pritariu Anonimui, būtų smagu sulaukti straipsnio apie įdomias Lietuvos vietas, stovyklas.. (?)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai fainas straisnis.Į tema.Kaip tik galvojau ka įsidėt į stovykla:)Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 4. labai labai tau ačiū Simona! Šis straipsnis greitu metu man tikrai pravers :))

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikus straipsnis! Buvo "lengva" skaityti, daug informacijos :) Mačiau vlog'uose, kad palaidines susuka, tačiau apie kelnes - kažkas naujo! :D Taigi manau šios "taisyklės" daug kam pravers :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Viskas labai detalu, man labai patiko. Svajonės išsipildymas būtų, jei pvz parašytum apie įdomias, gražias Lietuvos vietas toms, kurios galbūt neturi galimybės atostogauti užsieny

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai naudingas ir įdomus straipsnis :3 o dažniausiai rimtai nesutalpinu visko.. :D reikės išmėginti, labai greitai pravers :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tikrai šaunus straipsnis, nes dažnai prieš kelionę ant lovos susikrauna didžiuuulė krūva daiktų, kuriuos ketinu pasiimti ir tada žvilgteliu į lagaminą, ir suprantu, jog į jį mažai kas tilps... Tada imu iš eilės visus daiktus ir grūdu juos be jokios tvarkos... Ir dažniausiai užsegant lagaminą/krepšį vos neplyšta užtrauktukas arba visai nesusisega, tad tenka ant jo šiek tiek pašokinėti:D Taigi, labai tikiuosi, kad šie patarimai man gerokai palengvins lagamino pakavimą.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tikrai patiko,prieš skaitydama nesitikėjau,kad bus tiek naudingos ir bent jau man nežinomos informacijos,nustebau :) Ne tik įdomus,bet labai naudingas straipsnis,labai ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Simona, dar vienas įrašas apie keliones, kuris yra labai informatyvus ir naudingas! Tikiuosi bus dar šios temos įrašų, nes jie yra labai naudingi ir įdomiai skaitosi :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. šiais metais daug keliauju, tad tikraaai pasinaudosiu patarimais. Sukimo techniką jau žinojau, bet kad taip su kelnėm galima padaryti - ne. Tad ruošiantis į kitą kelionę, šiuo triuku pasinaudosiu. O į batus sukišu viską. Pradedant akiniais, baigiant apatiniais ar kremais. Tikrai vietos sutaupoma!

  AtsakytiPanaikinti
 12. O.O Labai patiko... Sėdžiu be žado...
  Išties LABAI šaunus straipsnis :) Labai patiko. Ačiū už tokius patarimus - jie labai pravers :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Super! Labai fainas straipania. Patarimai naudingi :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Ačiū, merginos, džiugu skaityt, kad patiko, o dar smagiau žinot, kad patarimai buvo naudingi :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Wow aciu jums ♥ ♥ Labai pagelbejot :) kaiptik Treciadieni isskrendu atostogauti !

  AtsakytiPanaikinti
 16. labai naudingi patarimai ypač kai vasara ruosiuos toli keliauti ir dar kai nezinai kaip viska talpiai sudeti ;) puiku

  AtsakytiPanaikinti