Prisiminimų dėžutė - langas į praeitį

Kiek daug gyvenime būna momentų ar įvykių, kada norisi vis atsukti laiką kelis šimtus kartų atgal ir išgyventi malonią akimirką vėl, ir vėl... Praėjus metams, savaitei ar kažkokiam laiko tarpui - prisiminimai ima nykti. Visas prisiminimas neišnyks niekada, tačiau jis nebebus originalus, pasimirš daugelis detalių arba peržvelgiant savo gyvenimo momentus jis bus pamirštas, o po kiek laiko prisimintas. Visgi, kad ir koks būtų atvejis - gerų prisiminimų užmiršti tiesiog negalima! Nuotykiai yra vienas iš dalykų, kuris gyvenimą daro spalvingesnį ir įdomesnį, todėl įsidėti į rankinuką kažkokią smulkmeną, primenančią tą ypatingą įvykį, o vėliau perkelti į prisiminimų dėžutę - būtina.

KAS TAI IR KAM TO REIKIA?
Manau, kad vien pavadinimas "Prisiminimų dėžutė" išduoda labai daug apie tai, kas tai yra. Ši maža dėžutė talpina įvairias smulkmenas, iš įvairių įvykių, koncertų ir t.t. Kai kurie "suvenyrai" turi ir tam tikrus simbolius, išduodančius kada ir kur jie buvo pirkti ar gauti, todėl yra šaunu tokių turėti daugiau, bet labiausiai pasitaiko tokių smulkmenų, kaip autobuso, traukinio, lėktuvo ar metro bilietai, saldainių popiergaliai ir kt. Visi tai primena paprastas šiukšles, tačiau, jeigu yra norima išsaugoti prisiminimus ir tai daroma labai nuoširdžiai - tai tampa labai brangiais daiktas, kurių dažniausiai nekyla ranka išmesti. Prisiminimai yra kaupiami ne šiaip sau. Tai pats vertingiausias dalykas pasaulyje. Gal ir perdedama, tačiau prisiminti vaikystę ar po daug daug metų užmesti akį į prabėgusią jaunystę, kurią apibūdina įvairūs koncertų bilietai ar žurnalų/ laikraščių iškarpos su tavo straipsniu ar kažkuo susijusiu su tavimi - smagu ir vertinga. Tik pagalvok, kad po daug metų galėsi ištraukti šią apdulkėjusią dėžutę iš labiausiai apdulkėjusio stalčiaus ar namo kampo ir rodysi savo vaikams ir vaikaičiams, kaip "tavo laikais" buvo linksminamasi, kaip atrodė vienokie ar kitokie suvenyrai, žurnalų puslapiai ir kt. Žodžiu, prisiminimų dėžutė yra savotiška praeities sergėtoja, kurią atvėrus galima greitai nusikelti į praeitį ir apčiuopti jos likučius.

KAIP KAUPTI PRISIMINIMUS DĖŽUTĖJE IR KĄ Į JĄ DĖTI?
Nuotraukos, pamokų tvarkaraščiai, video kasetės, knygos, dienoraščiai, išrašyti parkeriai, nutrūkusi gitaros styga, piešinys, saldainio popieriukas, senas laikrodis, mažas suvenyras iš aplankytos šalies ar miesto, lipdukai, pašto ženklai, medžio lapas, galvos plaukas, senas lūpdažis, neveikiančios ausinės... Kaip jau supratai - gali dėti beveik viską.
Nepamiršk dažniau išeiti iš namų. Pasivaikščioti su drauge, išvesti laukan šunį, užsukti į jaukią kavinukę, nueiti apsipirkti... Žodžiu, pakeliauti. Juk dažniausiai prisiminimus kuriame keliaudamos, taip? Taigi, stenkis iš savo kelionių paimti kažką ypatingesnio ir sandariai uždaryti dėžutėje, kad prisiminimas nei joje, nei atmintyje "nepabėgtų" ir išliktų ilgai ilgai. Dėžutėje gali laikyti net ir savo kelionių dienoraštį, apie kurį viską gali rasti čia.

Čia gali kaupti visus gerus ar blogus pažymius, kuriuos gavai "netyčia". Kartais ir paprastų paprasčiausias meilės ar paprastas laiškelis dėžutėje atrodys ypatingas, tad ką bekalbėti apie tikrus laiškus ar atvirlaiškius! Net sėdėdama namie gali rasti ką įdėti į dėžutę! Tarkime, kad artėja Velykos ir jūs visa šeima dažote kiaušininius. Šiuo atveju tai gali būti tuščias kiaušinių dažų pakelis ar permatomame pakelyje įberti keli gramai dažų. Visgi, tai bylos kokios smagios buvo Velykos!
Žinoma, stenkis nedėti visko iš eilės, nes kai kurie įvykiai gali visiškai neturėti reikšmės ar ko prisiminti. Stenkis apgalvoti ar jis vertas prisiminti, toks vienintelis ir nesikartojantis dėžutėje. Labai svarbu išsaugoti originalumą ir dėžutės prasmę bei joje esančius daiktus. 

DĖŽUTĖS DEKORAVIMAS
Štai ir smagiausioji dalis - dekoravimas! Visų pirma rask vietelę (dėžutę), kur dėsi savo prisiminimus. Tai gali būti miela, medinė dėžutė, kuriai reikia šiek tiek daugiau spalvų ar paprasta batų dėžutė, kuriai reikia tavo rankų prisilietimo! Niekas nė neprieštaraus, kad prisiminimai yra asmeninis reikalas, nes jie bus tik tavo, tad būtų nuostabu, jeigu ir dėžutė būtų dekoruota savaip, tačiau pasitelkiant tam tikras idėjas ar simbolius. 

I idėja: pirmiausiai gerai pagalvok ką dėsi į dėžutę. Apmąsčiusi beveik visus į galvą šovusius variantus - įjunk vaizduotę. Pabandyk surasti namuose beveik visus tavo apgalvotus daiktus ir tiesiog paprastai sulipdyk juos ant dėžutės! Itin paprasta ir originalu. Gali net priekių kvitus sudėlioti pagal tam tikrą reikšmę ar savo dekoracijose užslėpti kažkokį kodą. Žodžiu, pasitelkusi vaizduotę gali sukurti dėžutę, kurios ne tik vidus, bet ir išorė gali būti vienodai paslaptingi ar originalūs. 

II idėja: ši idėja skirta batų dėžutei, kuriai labiausiai reikia revoliucijos. Paprasta idėja gali būti tokia, kad gali pasiruošti atsispausdinti kažkokį ornamentą iš čia ir atsispausdinti jį ant lipnaus popieriaus. Jis yra labai pigus ir jo paieškojusi tikrai rasi. Tuomet atklijuok blogąją pusę nuo gerosios ir savo ornamentą užklijuok prieš tai dar apkarpiusi. Šis darbas reikalauja daug kruopštumo, tačiau palieka ir šokius tokius minusus, nes lieka tarpai, tačiau tu juos gali užpildyti savaip!
Idėja "Savaip": aukščiau yra pateiktos dvi idėjos, tačiau tai juk TAVO dėžutė ir kaip ją dekoruosi turi nuspręsti pati, tad nedelsiant savo galvoje kurk pačias beprotiškiausias idėjas, kurios po daugelio metų atrodys juokingai, tačiau bus linksma ir kviečianti užsukti dažniau jos aplankyti! Prisiminimų dėžutė - langas į praeitį. Tai ne langas, o greičiau mašina, nes netiesiogiai mes galime paliesti praeitį paimdami į rankas tas mažytes smulkmenas iš tos ypatingos dienos ar nakties... Po daugelio metų ją galbūt tyrinės kitos mažos ir smalsios akys, tačiau į ją dabar turi žiūrėti tu, kad užaugusi turėtum ką prisiminti ir parodyti. Prisiminimai išsaugo maloniausius momentus, tad kodėl jų neišsaugojus visam gyvenimui?


5 Komentarai

 1. Aš jau maniau, kad esu vienintelė kuri turi 'prisiminimų dėžutę'. Šaunu, kad 'atgaivinai' šią puikią idėją, nes prisiminimai yra geriausia kas įvyks/įvyko gyvenime :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai geera idėja 💡 aš jau esu pasigaminusi

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai labai fainas straipsnis. (y) Pasisėmiau ir idėjų, ir įkvėpimo. Ačiū, Skirmante!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Džiaugiuosi, merginos, kad jums patiko ir pasisėmėt idėjų! Smagaus prisiminimų kaupimo! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. jau keli metai, kaip turiu. net nebetelpa, reikia kažką sumąstyt! :D

  AtsakytiPanaikinti