Spotify - programėlė, kurioje yra beveik visa pasaulio muzika!

Paauglėms muzika - kaip prieglobstis, antrieji namai, ir reta ja nesidomi ar jos nesiklauso. Juk būtent muzikos dėka gali jaustis suprasta, ieškoti joje paguodos ar džiaugtis pagerėjusia nuotaika.  Todėl šįkart portalas „Teenage Dreams“ norėtų jus supažindinti su programėle, kurios dėka gali klausytis muzikos bet kur ir bet kada – internetine muzikos klausymosi platforma „Spotify“, kurioje yra beveik visų žanrų, atlikėjų, albumų dainos.

„Spotify“ funkcijos -  už ir prieš
Programėlę „Spotify“ galima atsisiųsti į telefoną arba tiesiog užsiregistruoti ir klausytis muzikos kompiuteriu. Muzikos įmanoma ieškoti pagal kompaniją, grojaraštį, žanrą, atlikėją, prodiuserį, albumą. Yra galimybė užsiprenumeruoti mėgstamo atlikėjo „Spotify“ kanalą ir kiekvieną kartą jam išleidus naują dainą ar albumą, tau apie tai bus pranešta.  Taip pat galima klausytis radijo ar hitų sąrašo, bet deja, neretai yra įterpiama ir reklama.  Norint klausytis muzikos, kuri, beje, yra aukščiausios kokybės, būtina internetinė prieiga, dainų persisiųsti neleidžiama.  Jeigu klausaisi muzikos telefonu, turėsi paspausti „Shuffle play“ ir negalėsi pasiklausyti tų dainų, kurių nori, nes, klausantis albumo ar grojaraščio, visos dainos bus leidžiamos ne eilės tvarka. Vis dėlto yra ir gerų savybių, pavyzdžiui, palikus programą, telefonas vis dar rodys grojančią dainą, net tau vedant slaptažodį, taigi, dainą galėsi perjungti bet kuriuo metu. Be to, į kompiuterį nereikės siųstis jokios programėlės, nes „Spotify“ yra internetinis tinklalapis.  „Spotify“ dėka, taip pat gali iš mėgstamų dainų, grojaraščių ir albumų susidaryti savo biblioteką, kurioje galėsi išsisaugoti visus savo mėgstamus kūrinius ir jų klausytis net neieškodama, kurti savo pačios grojaraščius. Įmanoma surasti savo draugų „Spotify“ profilius ir klausytis jų pamėgtos muzikos, kaip ir jiems tavosios. Nors privaloma registracija, jeigu nenori ilgai ir nuobodžiai vesti informacijos, gali prisijungti su Feisbuku, tada programa tau bus pasiekiama vos po kelių sekundžių.  Įdomų video apie „Spotify“, kuriame šmaikščiai papasakojama viskas, ką reikėtų apie jį žinoti, galite pasižiūrėti čia:„Spotify premium“
Mokant septynis eurus kiekvieną mėnesį, galima pradėti naudotis „Spotify Premium“ planu, kurio pirmasis mėnėsis yra nemokamas.  Šio patobulinimo dėka nebereikia matyti jokių reklamų, galima atsisiųsti dainas nemokamai ir jų klausytis per programėlę net neturint internetinės prieigos, nereikia telefone naudotis „Shuffle Play“ funkcija. Galėsi paleisti bet kurią dainą ir taip pat turėsi neribotą prasukimų skaičių, klausysiesi aukščiausios kokybės muzikos. Taigi, ar verta įsigyti „Spotify Premium“ planą? Gali būti tikra, kad taip!  Vietoj to, kad iš interneto siųstumeisi prastos kokybės muziką ir gaištum daug laiko jos ieškodama, arba vietoj to, kad parduotuvėje pirktum brangius albumus, visa tai galėsi padaryti „Spotify Premium“ dėka, ir dar gana maža kaina. Be to, vertėtų atsiminti, kad yra įvairių, pigesnių „Spotify Premium“ planų, pavyzdžiui, šeimos planas, kurio dėka kiti šeimos nariai už jį mokės perpus mažiau, arba koledžo studentams skirti planai, irgi kainuojantys pusę kainos.


„Spotify“ istorija

„Spotify“ dabar yra itin garsus bei populiarus, turi net 75 milijonus vartotojų, bet kadaise tai buvo tik du vyrai savo bute, susitikę vienas su kitu dėl gimusios idėjos, norėdami, kad muzika būtų pasiekiama visur ir kad niekam nereikėtų pirkti kompaktinių diskų.  Danieliui Ekui ir Martinui Lorentzonui susitikus pirmąjį kartą, jie ir sugalvojo pavadinimą „Spotify“, nes savo mintis diskutavo ant purvino čiužinio, naudodamiesi nešiojamuoju kompiuteriu, o tai ir buvo jų darbo kampelis (angliškai spot - vietelė, kampelis.) . Kelis mėnesius du vyrai dirbo kartu Danieliaus bute itin sunkiomis, karštomis, skurdžiomis sąlygomis.  2006-aisiais buvo oficialiai sukurta ši jų programėlė Stokholme, Švedijoje, o 2007-aisiais ji buvo paviešinta ir jos buvo galima klausytis visai šaliai, jau buvo pridėta galimybė grojaraščiams kurti. 2008-aisias „Spotify“ toliau progresavo – pradėjo dėti reklamas ir uždirbo beveik 22 milijonus, tapo pasiekiamas Europos gyventojams.  2009-aisias atsirado galimybė įdiegti „Spotify“ programėlę telefone, o 2010-aisiais įkūrėjai susitiko su Facebook‘o kūrėju ir pridėjo Facebook/Spotify integraciją, kurios dėka galima prisiregistruoti su savo Feisbuko paskyra. Turėdami  vieną milijoną mokančių vartotojų, jie 2011-aisiais padaro „Spotify“ pasiekiamą ir JAV valstybių gyventojams.  2013-aisiais sukuriamas dabartinis "Spotify" logotipas, o 2015-aisiais programėlė net įgyja gebėjimą pajusti, kokiu greičiu tu bėgi, ir pagal tai siūlyti panašaus ritmo muziką. Dabar „Spotify“ gali drąsiai skelbti, jog turi 20 milijonų „Spotify Premium“ vartotojų, o iš viso juo naudojasi net 75 milijonai žmonių, taip pat jis yra populiariausių telefono programėlių sąraše. 


Įdomūs faktai·         Apie 20 tūkstančių dainų yra įkeliamos kasdien.
·         „Spotify“ neturi visų pasaulio dainų, bet jų skaičius – apie 30 milijonų.
·         Ši programėlė turi net 2 milijardus grojaraščių, o atlikėjams, prodiuseriams ir kitiems iš viso yra sumokėjusi 3 milijardus.
·         Markas Zuckerbergas (Feisbuko įkūrėjas) yra paskelbęs savo Facebook statuse, kad jo manymu, „Spotify“ yra TOKS geras“.
·         „Spotify“ nėra pasiekiamas visoms šalims - juo gali naudotis 58-ios valstybės.O ar tu esi kada nors naudojusis „Spotify“ programėle, gal ir dabar jos dėka klausaisi muzikos? Ar norėtum įsigyti „Spotify Premium“ planą, o gal, perskaičiusi šį straipsnį, ir pati išbandysi šią muzikos klausymo platformą?

15 Komentarai

 1. Buvo įdomu, ypač tie faktai :) Pati esu bandžiusi šią programėlę ir ji man patinka šiek tiek labiau, nei soundcloud, nes visos įkeliamos dainos yra originalai, o ne remixai

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dėkui, Ieva! Man irgi labiau patinka spotify. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Buvau daug girdėjus iš draugų apie šia programa, bet vis neatsiusdavau,bet tavo dėka aš jau ją turiu ir tikrai ja nesigailiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Džiaugiuosi, kad įtikinau, Barbora! Manau, kad Spotify turėtų turėti kiekviena mergina, nes šia programėle itin lengva ir patogu naudotis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Manau straipsnis geras,įdomus .Bet yra viena dalykas kuris turbūt ne mane vieną truputį erzina,kad atrodo turite daug rašytojų,bet į savaitę ikeliate tik 3-4 straipsnius .O tai yra mažai pažiūrėjus kiek rašytojų yra.Taigi suprantu,kad gerą staripsnį parašyti nelengva,bet gal reikėtų kaip nors pasiskirstyti kada kam įkelti tuomet turėtumet pakankamai laiko parašyti gerą straipsnį.:) Čia tik mano pasiūlymas,bet darykit kaip norit;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Naudojuosi ir neturiu priekaištų :) Be to straipsnis įdomus, sužinojau kažko naujo :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonime, tų rašytojų nėra labai daug, tiesiog reiktų suprasti ir jas, jog visos esame mokinės, visos norime gerai pabaigti mokslo metus, atsiskaityti įvairius darbus, projektus ar kt., todėl šį mėnesį sunku rasti laiko kompiuteriui. :) Bet kai prasidės vasara, atsiras daugiau laiko + šio mėnesio gale bus nauja rašytojų atranka, todėl viskas stabilizuosis. :) O dabar galima skaityti ir senesnius straipsnius. Turbūt nustebtumėte, kai pamatytumėte, kokių perliukų ten yra. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Saule, geras straipsnis ir tikrai giriu už tai, kad radai daug informacijos apie šią programą, tačiau vaizdą gadino "Įdomūs faktai" išdėstymas. Siūlyčiau pavadinimą perkelti arčiau teksto ir šiek tiek sulygiuoti tekstą ir viskas bus gerai :)
  Sėkmės!
  P.s dieeeevinu, myliu ir bučiuoju Spotify. Mano gyvenimo atradimas.

  AtsakytiPanaikinti
 9. |Ačiū Skirmante, Gabriele. Išdėstymą kitąkart pataisysiu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labai geras straipsnis, Saule! Vis norėčiau prie ko nors prikibti, bet nėra prie ko. Baisu, kad neišlepinčiau su pagyrimais tau. Na, bet tiekto. Esi jų verta! Pati ,,Spotify" naudojau tik tol, kol buvo 30 dienų viskas nemokamai. Paskui mečiau visą šį reikalą. Labai patogiai ir kitur dainas susirandu ir parsisiunčiu :D

  AtsakytiPanaikinti
 11. man labai patiko buvo naudinga beje man labai reikejo panasios prograneles

  AtsakytiPanaikinti
 12. Dėkui, Gabija! Na, komplimentų tikrai niekada nebūna per daug, džiaugiuosi, kad tau patiko. :)
  Ačiū, Laura! Džiaugiuosi, kad padėjau tau rasti tai, ko ieškojai, tai ir buvo vienas iš šio straipsnio tikslų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Informatyvus ir kokybiškas straipsnis. Beveik nieko nežinojau apie Spotify programėlę, tad buvo įdomu ir nenuobodu (!) skaityti. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Ačiū! Tikiuosi, kad ir pati pradėjai juo naudotis, nes tikrai šią programėlę siūlyčiau kiekvienai merginai. Džiaugiuosi, kad tau patiko. :)

  AtsakytiPanaikinti