Tiems, kas mėgsta muziką!

Jūsų mylima mūsų portalo rubrika „Tiems, kas mėgsta muziką“ ir vėl čia! Šį kartą rašymo vairą perimsiu aš, Liveta. Nuo šiol šios rubrikos straipsniai bus daug dažnesni nei visada. Galėsime kartu dalintis ir klausytis įvairaus žanro dainomis. Juk muzika kartais gali pakylėti net iki dangaus, tiesa?

Kaip tikriausiai dauguma žinote, šviesos greičiu artėja 2016 metų Eurovizija. Tai jau 61 - asis Eurovizijos dainų konkursas, kuris vyks Švedijoje, Stokholme jau 6-ąjį kartą. Šią teisę iškovojo Mans Zermerlow su daina „Heroes“. Plačiau apie šį dainų konkursą galite paskaityti Akvilės straipsnyje. Taigi, šia proga ir kviečiu jus pasiklausyti 10 šių metų konkurso dainų.

                           ________________________________________________________________


Šiandienos dešimtuką pradeda tik 2015 m. prie Eurovizijos prisijungusi valstybė, kuri nepaliko abejingų jau nuo  pirmojo pasirodymo. Australija šiais metais pateikia tikrą perliuką. Nuo pačio pirmo perklausymo ši daina tapo mano favorite. Daina lengvutė it pūkelis. Jokių trankių akordų, perdėto maivymosi – čia  paprastumas užburia. Tačiau asmeniškai mane, glumina vienas keistas dalykas. Niekaip negaliu priprasti prie atlikėjos. Atrodo, jog ji iškirpta ir priklijuota, kad  jos azijietiška išvaizda visai nesiderina prie dainos. Tačiau gal tai tik pliusas? Dami Im išvaizda tikrai atkreips daugelio dėmesį. Dar vienas įdomus faktas, kad dainininkė dalyvavo ir nugalėjo Australijos „X faktoriuje“! Tad ši atlikėja į Euroviziją važiuoja su sukaupta didžiule patirtimi. Šiai dainai skiriu didžiulį, riebų 10!Pernai metais lyriškas vyrukas, šiais metais egzotiškos išvaizdos mergina. Ši atlikėja 2012 metais taip pat dalyvavo nacionalinėje atrankoje, tačiau išrinkta nebuvo. Atlikėja sako, kad dalyvauti Eurovizijoje buvo jos didžiausia svajonė, kurios siekė jau nuo 16 metų. Na štai, 2016 – ieji  jos metas sužibėti su nuostabia daina "Miracle". Išgirdusi atlikėjos balsą tikrai nustebau, nes jis kaip du vandens lašai panašus į dainininkės Shakiros balsą! Na, bent jau dainos pradžioje, vėliau tas panašumas kiek išnyksta. Tačiau išgirdusi atlikėjos gyvą pasirodymą kiek nusivyliau, nes daina nebebuvo tokia stipri, kaip įrašyta studijoje. Nepaisant to, Azerbaidžiano pateikta daina lieka viena iš mėgstamiausių šiais metais. Samros atliekamai dainai „Stebuklas“ skiriu 9,5 balo!


Šios atlikėjos balsas kažkas nuostabaus. Tą patį galiu pasakyti ir apie pritariantį vokalą. Visi puikiai skamba, susidainuoja. Daina nušlifuota iki tobulumo. Asmeniškai mane, daina veža. Kas pirmiausiai krito į akį, tai dainininkės keisti scenos judesiai... Kiek kritiškai žiūrėjau į tai, na, matėsi, kad atlikėja įsijautusi į dainą ir jai tai išeina natūraliai. Šiuo metu, kai praėjo šiek tiek laiko, manau, kad tokie judesiai ją charakterizuoja, išskiria iš kitų, ir dabar nebeįsivaizduoju jos dainuojančios ramiai. Pati atlikėja yra operos solistė, tačiau yra išbandžiusi dar ne vieną muzikos stilių (džiasas, etnomuzika, bažnyčios choras). Šiuo metu yra garsi su grupe ZAA. Taip pat ji visiškai laisvai kalba net keturiomis kalbomis! Be galo žaviuosi šia atlikėja. Dainai skiriu labai didelį ir pilną susižavėjimo 9 - etą!Mūsų kaimynas broliukas latvis šių metų Euroviziją stebins su labai šiuolaikiška ir modernia daina. Kaip manot, toks kūrinys bus suprantamas vyresnio amžiaus žiūrovams? Na, bet tikėkimės klystu, jog ne visi šią dainą supras. Tuo labiau, kad pernai metais daina taip pat buvo visiškai kitokia, neatitinkanti nusistovėjusių standartų. Gal prisimenate Aminatą su nuostabia daina „Love Injected“? (Muziką ir žodžius sukūrė pati atlikėja!) Šis kūrinys Latvijai iškovojo 6 - ąją vietą. Grįžtant prie Justs, yra įdomu tai, kad jam  dainą sukūrė ta pati Aminata, tad gal ir šiais metais latviams pavyks nenusileisti. Tačiau iš šio vyruko man dar kažko trūksta, manau nepakanka tiesiog užlipti ant scenos ir sudainuoti. Kaip sako muzikos analitikas Ramūnas Zilnys, reikia kažko, kas žiūrovui leistų tave įsiminti ir prisiminti atėjus balsavimo metui. Vertinu 8,5.

Štai ir mūsų šalį atstovaujantis atlikėjas – Donatas Montvydas. Kiek teko skaityti, užsieniečiai Donatą labai palaiko. Komentaruose daugelis rašo: „O, tai tas vaikinas iš 2012 metų Eurovizijos su daina "Love Is Blind", kuris atliko savo legendinį suktuką!“ Smagu matyti, kad šį vyruką daug kas atsimena. Mano nuomone, šiais metais į Euroviziją vežame pačią geriausią dainą, kokią tik esame turėję. Donatas tikrai labai stengiasi, jog pasirodymas būtų kuo geresnis, išskirtinesnis ir įsimintinas. Tačiau labai nervina jo, kiekviename interviu skambanti frazė, jog šiais metais jis tikrų tikriausiai laimės. Na, gal ir gerai toks pasitikėjimas savimi, bet kartais atrodo, kad to jau per daug. Manau, kad su šia daina užimsime tikrai aukštą vietą. Kuo didžiausios jam sėkmės! Dainą vertinu 8.Labai nustebino šios dainos melodija. Iš pradžių atrodo, kad tai bus gana trankoka daina, bet per priedainį melodija visai pasikeičia ir daina tampa lyriškesnė. Po priedainio daina vėl grįžta į trankesnį ritmą. Man tai tikrai labai patinka. Išties nežinia, ko iš dainos tikėtis ir tas tikrai labai traukia įsiklausyti, pamilti kūrinį. Agnetė dar visai jauna, jai tik 22 metai. Prieš pradėdama solinę karjerą  ji buvo grupės „The BlackSheeps vokalistė“. 2014 metais mergina laimėjo norvegiškos versijos projekte „Šokiai su žvaigžde“. Atlikėja sėkmingai skinasi kelią į didžiąsias muzikos scenas, kuria dainas. Kas žino, gal kažkuriais metais jos daina nuskambės ir eurovizinėje scenoje? Agnetės dainą „Icebreaker“ vertinčiau taip pat 8 balais.Iš pradžių atrodo nieko gero, bet priedainis nuomonę pakeičia. Daina įsimenama, pateikta gana dramatiškai, nors pati jos esmė kiek nuvalkiota. Šiai dainai daug kas pranašauja 1 - ąją vietą, tačiau manau, kad yra dainų, kurios daug labiau nusipelnė laimėti. O galvoti gali ką tik nori, bet tiesa akivazdi. Rusija nesislepia po lapais dėl visų politinių situacijų. Atvirkščiai – vis dėlto nori parodyti, kad nėra ta Rusija tokia antrarūšė šalis. Kiekvienais metais pateikia nuostabias dainas, o pasirodymai kuo toliau, tuo labiau stebina. Šį kartą laukite pasirodymo su neįtikėtinais vizualiniais efektais. Nors daug kas sako, kad sceninis įvaizdis nukopijuotas nuo pernai metais laimėjusio švedo, bet nenustebčiau, jei jis šiais metais ir laimėtų – pakerėti žiūrovai balsuos už jį pamiršę visas politines aktualijas ir kopijas. Beje, Sergey savo tėvynėje yra labai garsus bei mylimas dainininkas. Dainai skiriu 8 balus.Italija Italija... Dievinu šią kalbą ir labai džiugu, kad daina parašyta jų gimtąją kalba. Iš pat pradžių ši daina nepatraukė mano dėmesio, tiesiog liko nepastebėta. Bet vėliau dar kelis kartus paklausius nebegalėjau jos išjungti. Visada žaviuosi šalimis, kurios nepabijo siųsti į Euroviziją kitokių kalbų dainas. Tiesa, šioje dainoje yra vienas mažas posūkis, vienas stulpelis įdėtas anglų kalba (bet atlikėja labai keistai jį sudainuoja, ausį šiek tiek rėžia itališkas akcentas), kas dar labiau pagyvina dainą. Franceska būdama 16 metų laimėjo itališką „X Faktorių“, o jos daina Distratto išsikovojo pirmą vietą iTunes topuose. Dar labiau stebina tai, jog ji parašė ir pati sudainavo dainą „Amazing“ visiems gerai žinome filme „Nuostabusis žmogus voras 2“! Dainai skiriu 8.Estija ir toliau mane stebina. Pernai metais nuostabus duetas, šiais gana keistokas vyrukas su kiek keistoka, įdomia daina. Mane ji  kažkuo užbūrė. Tikriausiai tuo keistumu. Labai džiugu matyti, kad mūsų kaimynė nenusileidžia kitoms didesnėms šalims ir į Euroviziją atveža išties puikias dainas! Įdomus faktas tas, kad ši daina parašyta tų pačių autorių kaip ir pernykštis kūrinys. Šis vyrukas išgarsėjo laimėdamas šešto sezono talentų šou „Estija ieško žvaigždės“. Atlikėjas sako, kad Eurovizijos žiūrėjimas jo šeimai jau tapusi tarsi tradicija. Jis visada slapta vylėsi ir pats kažkada padainuoti toje didžiojoje scenoje. Svajonėms lemta išsipildyti – Juri gali didžiuotis, nes jam pavyko į ją užlipti. Dainą vertinu 8.Paskutinėje, dešimtoje vietoje, įsitaisė Bulgarijos atstovės daina „If Love Was A Crime“. Iš pradžių gan sunkiai įsivaizdavau šią dainą eurovizinėje scenoje. Man ji pasirodė visai ne eurovizinė. Tačiau dabar, kai pamačiau kaip ji atrodys scenoje, galvoju, kad visai nebloga ši daina. Reikia visokio plauko kūrinių. Su tokiomis dainomis būna arba labai gera, aukšta vieta, arba visai žema. Tad dar pažiūrėsime, koks bus šios dainos likimas. Pati atlikėja labai charizmatiška mergina. Ir nuveikusi ji yra be galo daug. Poli sudalyvavusi puokštėje populiariausių TV laidų ir šou – „X Faktoriuje“. „Šokiai su žvaigžde“, „Aš padarysiu tai“ ir kt. Atlikėjai taip pat artima ir aktorystės scena. Vertinu tvirtu 7 – netu!


Šį kartą „Tiems, kas mėgsta muziką“ rubrikoje išvydote kiek kitokio pobūdžio straipsnį. Kviečiu balsuoti už jums labiausiai iš šio 10 - uko patikusią dainą. Taip pat komentaruose palikite dainas, kurias norėtumėte išvysti kitame straipsnyje! 


17 Komentarai

 1. Na, perklausius šias dainas, manau, kad mūsų Donatas turi tikrai nemažai gerų konkurentų. Labiausiai patiko Samra daina "Miracle"

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip pati vedusi šią rubriką, galiu pasakyti, kad tikrai gerai padirbėjai! Žinau, kad sunku dainas pateikti įdomiai, bet tu puikiai su tuo susitvarkei. Šitame dešimtuke man labai labai trūko prancūzijos ir vengrijos atstovų. šiemet jie užkariavo mano širdį. O iš šių, neskaitant Donato dainos, man labiausiai prie širdies bulgarų daina :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Liveta, kodėl mūsų šalies atstovą taip nuvertini? Na, 8 balai gana daug, tačiau kodėl ne 10? Daugeliui ši daina net labai patinka, tačiau tavo argumentų nemačiau. Man tik labai įdomu sužinoti.:D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ai, dar dėl Donato pasisakymų. Nelaikau to pasipūtimo ar ko bruožu. Man kaip tik patinka, kad jis važiuoja su aiškiu tikslu. Jis pats sakė, kad 2012m. jo tikslas buvo pakliūti į euroviziją - jam pavykų. Šiais metais jis siekia atstovauti lietuvai ir jei ne laimėti, tai parodyti, kad galim daug. Mano manymu, toks užsispyrimas labai gerai ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nepykit visos, bet netikiu, kad Donatas užimtų aukštesnę nei 15 vieta finale. Iš tiesų taip jis patinka tik mums, lietuvaičiams. O pati daina niekuo neypatinga, neišsiskirianti iš kitų, eilinis popsas, kuris greit pasimirš. Reikia kažko originalaus, netikėto arba įspūdingo pasirodymo ir dekoracijų. Tada didesni šansai užimti aukštesnę vietą. Tam būtų tikus Ericos daina. Pažiūrėjus youtuberių topus esame per viduriuką iš 40 šalių :) nėra visai blogai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man patiko straipsnis, tik galėtum kartais šriftus arba raidžių spalvas pakeisti - būtų žymiai žaismingiau ir įdomiau :) Bet tai tik mano nuomonė :)
  Na, o aš už Donatą Montvydą!:D Reikia savus palaikyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Super! Buvo Įdomu paklausyti įvairių dalyviu dainas ir susidaryti nuomonę apie Lietuvos dainą

  AtsakytiPanaikinti
 8. AČIŪ VISOMS!

  Skirmante, 8 nemanau, kad labai blogas balas. :D Na, man šioje dainoje per daug monotoniškumo. Trūksta kažkokio kabliuko. :)

  Gabija, žinoma gerai, bet akivaizdu, kad nelaimėsime, tai kam taip ardytis? :)

  EverythingForDreams, ačiū, kitą kartą sugalvosiu kažką kitaip. :)

  Dovile, džiugu, jog patiko. :))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei ir nueitų visi ten su mintimi ,,ai sudalyvausiu, bet ir taip žinau, kad nelaimėsiu" tai nepasiektų nei finalo. Nebūtina laimėt eurovizijoj dalyvaujant. Pakanka ir aukštesnę nei įprasta vietą pasiekt. Manau daugelio lietuvių dalyvaujančių tikslas ne kiek laimėti, o kiek į 10-uką pakliūti. Bet kokioje gyvenimiškoje situacijoje geriau būti užsispyrusiam ir optimistiškam. Taip ir eurovizijoje.

   Panaikinti
  2. Jei ir nueitų visi ten su mintimi ,,ai sudalyvausiu, bet ir taip žinau, kad nelaimėsiu" tai nepasiektų nei finalo. Nebūtina laimėt eurovizijoj dalyvaujant. Pakanka ir aukštesnę nei įprasta vietą pasiekt. Manau daugelio lietuvių dalyvaujančių tikslas ne kiek laimėti, o kiek į 10-uką pakliūti. Bet kokioje gyvenimiškoje situacijoje geriau būti užsispyrusiam ir optimistiškam. Taip ir eurovizijoje.

   Panaikinti
 9. Buvo labai įdomu sužinoti tavo manymą, bet tu puikiai pateikei ir parašei straipsnį. Užkabino ir buvo nenuobodu jo skaityti!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Man beliko tik pritarti, kad pirmų vietų tikrai neužimsime :D Šiaip tokio pobūdžio straipsnis senokai bematytas, todėl kažkaip ir įdomesnis atrodė :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Beveik visos man labiausiai patikusios dainos viename įraše. Cool! :-) Linkiu sėkmės ir gero garso vedant šią rubriką, Liveta. Lauksiu sekančių TKMM ;-)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Ačiū tau. Pasistengsiu, jog ji būtų kuo įdomesnė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. šiaip komentarų rašyti nemėgstu, bet užėjo toks noras pasisakyti. manau kad tokios rubrikos būtų įdomesnės jei nuomones pateiktų keli žmonės. nes dabar, kai nuomonę apie dainą rašo vienas žmogus - gali kilti tokios diskusijos, kurios tampa net gi nemalonios. o rašant na, bent dviems asmenims, ta nuomonė vis tiek skirtųsi, ir skaitytojai galėtų kažkuriai jų tiesiog pritarti ir nekelti tokių diskusijų. nes ir aš pati dabar taaaaip suniurzgau paskaičiusi tavo nuomonę apie mūsų šalies dainą, pagal mane, ji verta pirmosios vietos ir ne kitaip, hihi. o bendrai, tai straipsnis labai patiko, puikiai padirbėta, Liveta!

  AtsakytiPanaikinti
 14. Anonime, oj kaip aš tave suprantu! Pati niekada neskaitau kitų parašytų aprašymų apie perskaitytas knygas(čia TIK knygoms tai taikau), nes tik susierzinu, jeigu nuomonės nesutampa... Iš tikrųjų, prieš kažkiek laiko, kai aš dar čia nerašiau, buvo, kad dvi panelės rašė nuomonę apie dainas kaip ir tu paminėjai. Visai nebloga idėja ir vėl tai pratęsti. Pasidomėsiu, jeigu kuri mergina norės su manimi tuo užsiimti būtinai tai padarysiu. Ačiū už idėjas ir gražius žodžius. ♥

  AtsakytiPanaikinti
 15. man labai patiko lietuviu daina taip pat patiko estu labai grazios dainos

  AtsakytiPanaikinti