Daugiau jokio vargo su nuotraukomis arba kaip išmokti pozuoti

Atėjo vasara, laukia kelionės ir daugybė nuotykių, kuriuos būtinai norėsi užfiksuoti ir pati juose įsiamžinti. Juk kiekviena pamačiusi gražų kraštovaizdį norime ten pasidaryti įspūdingų bei įdomių nuotraukų. Manau, kad daugumą kartais kankina ši bėda - turbūt ir tu kartais nuotraukose neatrodai taip, kaip norėtum. Tai užsimiegojusi, tai prisimerkusi, šypsena suvaidinta, tuo kampu užfiksuota nuotrauka tave ,,storina", o rankos neaišku kur ir ką daro. Net ir paprasta asmenukė būtent čia ir dabar nepavyko, o apšvietimas ir aplinka tokie nuostabūs... Kad toks scenarijus daugiau nepasikartotų, portalas ,,Teenage Dreams'' pasistengs atskleisti visas paslaptis apie tai, kaip nuotraukose atrodyti stulbinančiai!

Ar man reikėtų šypsotis?

Veido išraiška nuotraukoje yra labai svarbi, tad būtent jai turėtum skirti daugiausiai dėmesio. Pirmiausia giliai įkvėpk ir šitaip pakvėpuok kelis kartus, taip atsipalaiduosi, neatrodysi tokia įsitempusi. Pakilnok antakius, jei kakta vis dar atrodo įsitempusi. Na štai, pasiruošei! Dabar jau spręsti tau, nori rimtos ar linksmos nuotraukos. Nusprendusi ką darysi, pasistenk atrodyti kuo natūraliau, neperspausk emocijų, tai atrodo dirbtina. Dar vienas svarbus dalykas - žinoti savo gražiąją pusę. Manau esi girdėjusi apie tai. Dažniausiai kažkokiu kampu fotografuota nuotrauka atrodo gražiau, nei bet kuriuo kitu kampu užfiksuota, tačiau kiekvienas žmogus turi skirtingą, todėl turi surasti savąją. Tai padaryti nesunku - iš pradžių nusifotografuok visais galimais kampais, o tada peržiūrėjusi nuotraukas pamatysi kaip atrodo gražiausiai. Nuotraukos įkvėpimui:Gali pamėginti pakreipti galvą šonu nuo kameros, tokiu būdu tavo žandikaulis atrodys ryškesnis, o kaklas ilgesnis. Taip pat nebijok užsimerkti prieš kamerą - kartais nuotraukos išeina labai įdomios, o nepabandžius nesužinosi. Žvilgsnį irgi nebūtinai turi nukreipti į objektyvą, žiūrėk šalia jo, į šoną ar į apačią.

Ką daryti su rankomis?

Vienas iš didžiausių galvos skausmų - kur dėti rankas? Lengviausias sprendimas turbūt būtų uždėti jas ant liemens. Deja, didelė tikimybė, kad nori kažko įdomesnio ir rankos ant liemens tau atrodo gan nuvalkiotai, bet tai ne problema! Yra daugybė kitų būdų kur ir kokioje pozicijoje laikyti rankas, kad jos neatrodytų kaip du keistai kabantys pagaliai. Tad tau pateikiame keletą pavyzdžių:


Svarbiausia atpalaiduoti jas, o toliau jau tavo fantazijos galia. Tik prisimink, kad prisilietimai turėtų būti švelnūs, jei dedi rankas ant liemens - nesuspausk jų, atrodys keistai, o jei priliesi pirštus prie skruostų, taip pat neperspausk, nes skruostai atrodys duobėti. Nebijok eksperimentuoti! Geriau jau turėk daugybę skirtingų nuotraukų, kuriose galėsi matyti, kas atrodo gerai, o kas ne, nei daugybę taip pat atrodančių nuotraukų, iš kurių nieko nepasimokysi.

Kaip pozuoti?

Galbūt šis klausimas kyla rečiau nei pastarasis, bet jis taip pat gan dažnas. Pirmiausia išsitiesk, jei pozuoji stovėdama. Tai yra paprasčiausias dalykas, kurį gali padaryti, tačiau tiesi nugara padarys didžiulius skirtumus nuotraukose. Taip pat atlošk pečius - atrodysi labiau savimi pasitikinti ir žinanti ką darai. Nebūk pernelyg įsitempusi - nors ir minėjau, jog turėtum išsitiesti, nebūk susikausčiusi. Nesidrovėk pasisukioti, išbandyti keisčiausias ir įdomiausias pozas, nes tai fotografija, čia taisyklių nėra! Vėl pateikiame tau kelis pavyzdžius įkvėpimui:


Naudokis viskuo, kas yra aplink tave! Atsiremk į sieną, prisėsk tarp medžių, įsitaisyk tarp gėlių ir išnaudok viską, ką tik įmanoma nuostabios nuotraukos vardan. Kaip jau ir sakiau, prieš kamerą jauskis laisva, nesuvaržyta ir mėgink viską, nes tik taip atrasi tai, kas tau tinka ir patinka!

Naudingi patarimai
 • Atkreipk dėmesį ar ant tavo veido bei kūno nekrenta nepageidaujami šešėliai.
 • Apsidairyk ar aplink tave nėra daiktų, kurie neturėtų būti nuotraukoje, ir jei gali patrauk juos.
 • Nefotografuok tiesiai akių lygyje, pakelk kamerą aukštyn ir truputį paversk žemyn taip pat kaip darydama asmenukę.
 • Prieš fotografuodamasi susitvarkyk plaukus, kad jie neatrodytų kaip pašėlę ar negadintų nuostabios nuotraukos.
 • Pasitikėk savimi ir būk drąsi, nes nuotraukose tai matosi!

Tikimės, kad pasinaudosi bent keliais patarimais ir džiaugsiesi įspūdingomis nuotraukomis!

7 Komentarai

 1. Labai naudingas ir tuo pačiu paprastas straipsnis.Daugelio merginų bėda išspręsta.Super!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis patiko, buvo naudingas ir aiškus. Tikrai pasinaudosiu patarimais ir idėjomis, ačiū už gerą straipsnį! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai naudingas straipsnis :) Dažnai būna, kad rodos žinai įdomesnių pozų, pažįsti savo kūną, žinai, kas tau tinka ir šast užmiršti. Tad šis straipsnis puiki atmintinė :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Smagu, kad stripsnis gali praversti 😉 ačiū už nuomonę 🙂

  AtsakytiPanaikinti