Filmas, kuriame telpa visi jausmai - ,,Šimto žingsnių kelionė"

Visai neseniai per televizorių turėjome progą išvysti švedų režisieriaus Lasse Hallstrom'o surežisuotą filmą ,,Šimto žingsnių kelionė", kuris yra pastatytas pagal tokio paties pavadinimo knygą, parašytą Richard C. Morais. Per televizorių skambančios frazės apibūdino šį filmą geriausiais žodžiais, tačiau ne be reikalo, nes filmas atitiko visus mano ir kitų žiūrėjusių žmonių lūkesčius. Apie tai, kas jame taip žavi žiūrovą, papasakosiu tau šiame straipsnyje.

TRUMPA INFORMACIJA


Originalo pavadinimas: The hundred - foot journey
Metai: 2014
Žanras: komedija, drama, kulinarinis
Režisierius: Lasse Hallstrom
Pagrindiniai aktoriai: Helen Mirren,  Manish Dayal, Charlotte de Bon, Om Puri

FILMO APRAŠYMAS
Visas veiksmas prasideda Indijoje, neturtingų Kadamų šeimoje, kurioje maistas vertinamas kitaip, kur reikia pajusti produkto sielą. Nors šeima gyvena neturtingai, tačiau nieko nesiskundžia ir yra laimingi, deja, vieną dieną visą jų turėtą, brangintą turtą pasiglemžia ugnis, kuri taip pat nusineša ir pagrindinio herojaus Hasano motinos gyvybę. Visko netekusi šeima nusprendžia emigruoti ir lyg tyčia jie atsiduria nuošaliame Prancūzijos miestelyje, kur užsispyrimo dėka atidaro naująjį restoraną. Deja, ne viskas taip paprasta. Hasanas - gabus virėjas, galintis suprasti tikrą maisto skonį, tačiau jis turi labai pasistengti, kad jo darbą pripažintų lankytojai, kadangi priešais veikia kitas restoranas, valdomas madam Malori. Ši ambicinga šefė ne itin patenkinta naujuoju restoranu ir ji pasiryžusi padaryti viską, kad galėtų parodyti atvykėliams, jog nevalia brautis į jos teritoriją. Taip prasideda linksma dviejų restoranų kova tarpusavyje, kuri parodys ką gali maistas, meilė bei šeima. 

FILMO ANONSAS


DVI SVARBIAUSIOS PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA PAŽIŪRĖTI ŠĮ FILMĄ

Dėl jausmų įvairumo. Straipsnio pavadinime minėjau, kad šiame filme telpa visi
Kadras iš filmo
jausmai. Ir tai yra tiesa. Žiūrint filmą galima patirti liūdesį, džiaugsmą, meilę, įtampą ir galbūt net dar daugiau. Filme be restoranų kovos galime išvysti ir mezgamą meilės istorija, kuri vyksta tarp Hasano ir vienos iš madam Malori virėjų. Ir tai ne išpūsta meilės istorija, kurioje jau bučiuojamasi po pirmo susitikimo, ne, tai istorija, kurioje jaunuolius suartina ne kas kitas, o meilė maistui ir jo ruošimui bei bendra svajonė - tapti visame pasauly žinomais virtuvės šefais. Ši meilė lėta, jauna, tokia, apie kurią svajoja daugelis merginų.

Be vystomos romantinės linijos filme galime nubraukti ne vieną juoko ašarą. Nors gali atrodyti, kad visas filmas yra tik apie valdžios siekimą virtuvėje bei svajonės pildymus, tačiau į visa tai tuo pačiu meistriškai yra įpinta ir gera humoro dozė. Iš pradžių pati netikėjau, jog čia gali būti kažkas juokingo, tačiau pasigailėjau taip sakiusi, kadangi iš vieno veikėjo poelgių ir pasakymų juokiausi nuolat ir net dabar prisiminus tuos momentus ima atsiranda šypsena veide.

Taigi, jei kalbėsim apie jausmus, emocijas, tai čia kiekvienas ras tai, ko jam reikia. Norėsis išspausti liūdesio ašarą - bus, norėsis pasijuokti ar pasvajoti - patikėkit, tikrai bus. Manau, kad filmo turtingumas paprastomis, tačiau nuoširdžiomis emocijomis daro jį patrauklų ir artimesnį žiūrovams, kurie gali net kartais susitapatinti su veikėjais.

Dėl atskleidžiamų tikrųjų vertybių
Šiame filme kaip didžiausia vertybė yra pateikiama šeima. Tai žiūrovui ne tik padeda suvokti šeimos svarbą, bet ir supažindina su indų vertybėmis. Jei domitės Rytų šalimis ar bent žinote kažkiek apie Indijos kultūrą, tai žinosite, kad šiose šalyse svarbiausia žmogui yra šeima, nes tik šeima palaikys sunkioje situacijoje, padės, išklausys, neišduos ir bus gyvenimo ramstis senatvėje. Todėl ši vertybė labai pabrėžiama ir filme. Labiausiai tą matome momente, kai Kadamų šeimai važiuojant sugenda automobilio stabdžiai ir šeimos nariai yra priversti ieškotis pagalbos arba keliauti pėščiomis. Tuomet vienas iš šeimos sūnų pasiskundžia tokiu likimu ir tai, kad jie neturi namų. Tačiau vyriausias šeimos narys pasako, manau, geriausią mintį, girdėtą filme, jog namai yra ten, kur yra tavo šeima. Šiais laikais, manau, daugelis pamiršta šeimos svarbą ir kokią meilę ji teikia, tad šis filmas padeda tai prisiminti.

Žinoma, be akcentuojamo šeimos svarbumo filme taip pat gausu ir kitų žmogui reikalingų vertybių, kurias galite sužinoti patys peržiūrėję šį filmą. Čia tikrai rasite tokių gilių minčių, kurios privers susimąstyti, jas cituoti ir į gyvenimą pažvelgti iš kitos pusės.

KITŲ ŽIŪROVŲ NUOMONĖS
  • Šimto žingsnių kelionė“ – tai smagus, nors ir nelabai realistiškas pasakojimas apie kelią, kurį reikia nueiti, kad svajonė taptų tikrove. Apie kelią, kurį reikia nueiti, kad ištirptų antipatijos ledai. Apie kelią, kurį reikia nueiti, kad suvoktum, kas, vis dėlto, gyvenime tave daro laimingą, o be ko jis tampa tik beskone rutina.
  • Šį paprastą ir nepretenzingą bei lengvą filmą verta pagirti už vizualumą ir įspūdingai perteiktus jei ne skonius ir kvapus, tai bent spalvas ir garsus. Pakankamai stilingai ir skoningai sudėliota romantinė komedija ankstesnio režisieriaus darbo „Šokoladas“ gal ir nepranoksta, tačiau gali būti neblogas pasirinkimas lengvam ir smagiam vakarui. Užkandžiai ir gėrimai, žinoma, privalomi.
O Jūs jau matėte šį filmą ar dar tik ruošiatės žiūrėti? Kokie atsiliepimai? 
1 Komentarai

  1. Filmą jau seniai mačiau ,man jis labai patiko .Toks lengvas ,penktadienio vakarui (patarimas jo nežiurėti žiemą ,nes pasiilgsite vasaros:))va kaip tik po mokyklos super .Manau straipsnis super!!!

    AtsakytiPanaikinti