Jacob Grey ,,Krankas. Varnų užkalbėtojas''


Esu ta mergina, kuriai knygos reiškia labai daug, tad didelę savo laiko dalį skiriu būtent skaitymui. Dabar, kai prasidėjo vasara, šiltasis metų sezonas, laiko tam atsirado dar daugiau. Taip, kai už lango puikus oras ir laukia draugai, skaitymas dingsta iš veiklų sąrašo. Bet lyjant lietui ar deginantis paplūdimyje knyga virsta puikiu laiko praleidimo būtu. Tam, jog turėtumėte ką veikti, siūlau perskaityti man puikų įspūdį palikusią knygą - Krankas. Varnų užkalbėtojas. Visas fantastinių knygų mėgėjas kviečiu nusikelti į Juodamūrį ir su drąsiuoju Kranku patirti įspūdingų nuotykių.

Siužetas

Juodamūris tai įprastas didmiestis su skubančias gyventojais ir milžiniškais dangoraižiais. Tiesa, jis šiek tiek skiriasi nuo kitų tokių miestų. Didelė jo dalis yra sugriuvusi ir apleista, bet toks jis visada nebuvo. Prieš aštuoneris metus, vasarą, per miestą praslinko nusikaltimų banga, klestintį didmiestį pavertusi į griuvėsius. Nors miestas buvo atstatomas, pritrūkus lėšų jame išliko nesutvarkytų vietų. Viena iš tokių apleistų parkų ir gyvena Krankas.

Trylikametis Krankas nėra įprastas vaikas ir savo gyvenimo būdu skiriasi nuo bendraamžių. Kai jis buvo penkerių, vyko Niūroji vasara, būtent jos metu berniukas tapo našlaičiu. Jį išgelbėjo ir užaugino varnos, o su jomis vaikinas visada jautė ypatingą ryšį. Krankui šie paukščiai yra ir šeima, ir draugai, nes jis gali su jomis kalbėtis. Nenorėdamas gyventi vienas, berniukas apleistame parke, aukštame medyje įsirengė lizdą, kuriame glaudžiasi su trimis geriausiomis draugėmis varnomis - Balta, Spiegle ir Rūgšna.

Per daugelį bendro gyvenimo su varnomis metų Krankas pradėjo bijoti žmonių. Todėl po Juodamūrį jis nevaikšto, ir iš parko išeina tik ieškoti maisto. Tai jis daro naktį, nes šiuo paros metu jaučiasi saugus ir nepastebimas. Berniukas maitinasi tuo, ką randa šiukšliadėžėse, esančiose prie restoranų ar kavinių.

Tiesa, jaunuolis nėra visiškai atsiskyręs nuo žmonių. Netoliese parko, kuriame gyvena berniukas, stovi kalėjimas ir labai gražus namas. Jame gyvena kalėjimo viršininkas, jo žmona ir panašaus amžiaus kaip Krankas, dukra Lidija. Berniukas augdamas be šeimos ir ilgėdamasis gyvenimo kartu su tėvais dažnai stebi mylinčią šeimą ir jų jaukumu dvelkiančius namus. Vieną naktį kaip visada Krankas išėjo ieškoti maisto, bet pamatė tai, kas pakeitė jo gyvenimą. Iš kalėjimo pabėgo kaliniai, o mažoji Lidija pasipainiojo jiems po kojomis. Jaunasis drąsuolis kartu su savo varnomis išgelbėjo mergaitę. Ji netruko susidomėti savo išgelbėtoju ir net sugebėjo surasti jo lizdą. Lidija visais įmanomais būdais stengiasi susidraugauti su Kranku, bet daugybę metų su varnomis gyvenančiam berniukui labai sunku priprasti prie naujosios draugės.

Vaikus vienija tikslas surasti dingusius kalinius ir taip išsaugoti Lidijos tėčio darbą. Bet šis nuotykis visiškai pakeičia Kranko gyvenimą. Jis sužino, jog su varnomis kalbasi, nes yra užkalbėtojas, o tokių žmonių yra ir daugiau. Ir nevisi jie yra geri, netrūksta ir blogųjų užkalbėtojų. Kaip jau gali atspėti, prasideda knygose dažna kova tarp gėrio ir blogio. Jos dėka Krankas sužino savo tėvų likimą, bet viskas nėra taip paprasta. Dingę kaliniai irgi susiję su tuo, jog berniukas tapo našlaičiu ir jei jie įgyvendins savo planus, visas miestas sulauks pražūties.


Apie knygą ir autorių
,,Krankas. Varnų užkalbėtojas'' Lietuvoje yra visiškai nauja knyga, išleista šiemet. Ją išleido ''Baltos lankos'' leidykla. Vis dėl to anglų kalba rašytojas Jacob Grey yra parašęs ir išleidęs visą trilogiją. Reikia tikėtis, kad netrukus jos sulauksime ir mūsų šalyje. Tai pat kitais metais pasirodys filmas, sukurtas pagal šią trilogiją.

Knygos autorius Jacob Grey yra paslaptinga asmenybė. Visagaliame internete netgi nėra jo nuotraukos. Pats rašytojas sako, jog gyvena dideliame ir niekuo iš kitų nesiskiriančiame Amerikos mieste. Žinoma, tai niekuo nepadeda, nes valstybėje už Atlanto vandenyno yra ne vienas, ir ne du dideli miestai. Tai pat Jacob mėgsta išeiti pasivaikščioti naktį ir sako, jog šnekasi su varnomis, kaip ir Krankas. Tik problema yra ta, jog varnoms jam neatsako.

Mano nuomonė

Apibendrinant galiu pasakyti, jog man knyga patiko. Tiesa, vienas iš jos didžiausių minusų buvo pačioje pradžioje. Kadangi esu labai nekantri, knygą norėjau numesti į šalį, nes pradžia nebuvo labai įdomi ir prikaustanti. Po 20 ar 30 puslapių situacija pasikeitė ir negalėjau atsitraukti nuo skaitymo. Geriau pagalvojus, tokią pradžią turi dauguma knygų, tad šis minusas nėra toks didelis.

Kaip įrodymą, jog knyga paliko puikų įspūdį, galiu pateikti faktą, jog skaitydama knygą užtrukau tik dvi dienas, o man pačiai buvo be galo liūdna, jog perskaičiau paskutinį puslapį. Tad nieko nelaukdama pradėjau ieškoti ar Krankas, Varnų užkalbėtojas  turės tęsinį.

Knygą rekomenduočiau perskaityti 12 - 14 metų merginoms ir fantastinių, bei veiksmo knygų mėgėjoms. Įtemptų momentų skaitant randi ne vieną ir ne du, ir susiduri su nesibaigiančiais nuotykiais. Pabaigai galiu tik pasakyti, kad ne veltui praleidau laiką skaitydama apie Kranką ir jo nuotykius, bei nekantriai lauksiu tęsinio.
1 Komentarai

  1. nežinau kodėl niekas nekomentuoja. manau, prarado amą ir žodžius, nes apžvalga tikrai gera, išsami, bet per daug neatskleidžianti. nors knygą rekomenduoti tokioms jaunutėms panelėms, aš pati ja susidomėjau. :D gal kada ir perskaitysiu, nes dabar mano sąrašas ir taip jau pilnas gerų knygų. ačiū, patiko. :)

    AtsakytiPanaikinti