Laiškai. Motyvuojanti patirtis

Visiems gerai žinoma, kad laiškai buvo naudojami jau senų senovėje kaip patogus susisiekimas su artimaisiais, išvykusiais dirbti ar gyventi į kitą pasaulio kraštą ar tiesiog su draugais, gyvenančiais tolėliau. Laiškai buvo gabenami įvairiais būdais: balandžiais, sunkvežimiais, kurie surinkdavo paštą ir visur jį išvežiodavo, taip pat gyvuodavo oro paštas - oro balionais gabendavo siuntas į tolimas vietas. Lyginant pačias pašto šaknis ir dabartinį paštą, galime teigti, jog pati esmė nepasikeitė, tik akivaizdžiai patobulėjo sistema. Paštas niekuomet nebuvo nustotas naudoti, tik atsiradusios naujosios technologijos šiek tiek atitraukė žmonės nuo to. Tačiau dabar nemaža dalis paauglių vėl grįžta prie popierinių laiškų. Neabejotina, jog kiekvienas žmogus apsidžiaugtų, jei pašto dėžutėje rastų voką su tik jam skirtu laišku ar atvirlaiškiu, papuoštu dailiu paveikslėliu.

Apie laiškus bei atvirukus, jų teikiamą naudą ,,Teenage Dreams'' portale buvo rašyta daug kartų (pavyzdžiui ČIA, ČIA ir ČIA), tačiau šį kartą viena iš rašytojų nori pasidalinti savo asmenine patirtimi ir taip dar kartą motyvuoti visas, nė karto nebandžiusias išsiųsti popierinio laiško, greičiau tai padaryti. 

SKAITYK IR ĮKVĖPK SAVE
Laiškų rašymas yra įtraukiantis procesas. Pati aš domiuosi ir laiškais susirašinėju jau ilgą laiką. Į savaitę gaunu maždaug 3-5 laiškus ir susirašinėju su 8-9 žmonėmis. Kaip tai ir iš kur?

Mano laiškai
Pirmiausia, noriu pakalbėti apie „mokyklos paštą“. Žinau, kad daugumoje mokyklų toks egzistuoja, tereikia apie tai paklausti mokytojų ar aktyvių bendraklasių. Pamenu, gal penktoje klasėje anglų kalbos mokytoja pasiūlė susirašinėti laiškais su prancūzais, tačiau anglų kalba. Buvo nuostabu gauti iš tokio pat amžiaus vaikų, gyvenančių už šimtų tūkstančių kilometrų, laiškus. Jie pasakojo apie tai, kaip gyvena. Nagrinėjome mūsų mokyklos ir jų panašumus. Domėjomės kitos šalies kultūra ir, be abejo, praktikavome savo anglų kalbos žinias. Žinau, jog tokios akcijos yra vykdomos ne vienoje mokykloje ir bendrauti galima su įvairių šalių bendraamžiais. Tai puiki alternatyva norintiems bendrauti, rašyti ir tuo pačiu mokytis anglų kalbos. Žinoma, nesakau, jog tokios akcijos vyksta tik anglų kalba. Esu tikra, jog tai egzistuoja ir tarp rusiškai ar prancūziškai šnekančių žmonių. Tad jeigu tave domintų tokios galimybės, paklausk, ar tavo mokyklos mokytojos negalėtų padėti tau susirasti draugų iš kitų šalių. O čia išsaugoti manieji laiškeliai iš prancūzų, kuriuos gavau prieš keletą metų.

Tiesą sakant, rasti susirašinėjimo laiškais draugų nėra sunku. Nė pati nepastebėjau, kaip įgijau nuolatinių „laiškpartnerių“. Viso to esmė, kad mes nei karto nebuvome susitikę, nei karto nekalbėjome telefonu ir nei karto nesusirašinėjome socialiniuose tinkluose apie tai, ką rašome laiškuose. Visa tai lieka tik juose.

Saviškius radau atsitiktinai. Gal ir ironiška, tačiau viskas prasidėjo „Instagram“ programėlėje. Tereikėjo parašyti, jog noriu susirašinėti laiškais. Atsiliepė daug žmonių, visiems parašiau. Dauguma atrašė, bet buvo ir tokių, kurie tiesiog į tai spjovė. Nė vienam neatrašiusiam nerašiau, kadangi tai jų pasirinkimas, aš tik ištesėjau pažadą ir visiems išsiunčiau laiškus. Žinoma, nenusakomas jausmas apima rašant. Rašant viską, dedant save į laišką. Mano lietuvių mokytoja yra teisingai pasakiusi : „Negeri žmonės laiškų turbūt nerašo.. O tie, kurie rašo, automatiškai persiunčia ir dalį gerumo.“ Pilnai sutinku su šia nuomone, nes kiekvieną kartą atplėšęs laišką pasijunti didesnis. Ne išore. Vidumi. 
Noriu pasidalinti savo sukauptu „turtu“, kurį laikau giliame stalčiuje ir nelabai noriu dalintis su artimaisiais. 

Galų gale, kad laiškus galite rašyti ir artimiems žmonėms. Nepatikėsite, bet net rašant laiškus patiems artimiausiems atsiranda ką pasakyti. Tai puikus būdas parodyti, kad galvojate apie juos ir branginate. Pati tai darau. Padeda. 

Jeigu tave mano patirtis sudomino, skubu pradžiuginti - aš ir ,,Teenage Dreams'' nori padėti visiems, kurie trokšta susirasti susirašinėjimo draugų! Galite parašyti man. (instagram: @atodus.is). Pagelbėti šioje srityje tikrai galiu. 

Geros dienos ir nepamirškite, jog kiekvienas menkniekis turi reikšmę.
O gal jūs jau susirašinėjate popieriniais laiškais?9 Komentarai

 1. Straipsnį skaičiau susidomėjusi, nors man laiškai yra puikiai žinoma ir ne kartą ištirta sritis... Laiškai gali būti sielos duona, jeigu yra mylimi ir vertinami.
  Be to, ši iniciatyva, jog yra skatinimas laiškų rašymas yra tikrai puiki, nes kaip tik šiuo metu ieškau kelių naujų susirašinėjimo draugių iš Lietuvos.
  Su manimi galite susisiekti instagram'e (@skirmantea) arba facebook'e (Skirmantė Juškaitė).
  Sėkmės, Indre, rašant straipsnius ir niekada neprarask motyvacijos. Jeigu bus tokių akimirkų, kai nebenorėsi rašyti - paskaityk straipsnius, paklausyk įkvepiančios muzikos ir pagalvok, kodėl viską pradėjai. Didžiausios sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveika, Skirmante. Laiškai ne gali būti, o ir yra sielos duona, jei moki tinkamai ja naudotis. :)
   Ačiū Tau ir šaunu, jog pati susirašinėji laiškais. (Ne)gali būti nieko geriau, nei nuoširdus laiškas. :)

   Panaikinti
 2. Šaunuolė!!! Puikiai išdėstei savo mintis. LABAI patiko! Pati rašau laiškus į užsienį (draugei) ir žinau kaip tai smagu. Ačiū, tau už tokį nuostabų straipsnį!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū Tau!
   Galiu pilnai pritarti, nes rašyti laiškus yra vienas malonumas. :)

   Panaikinti
 3. Sveika prisijungusi prie TD :) Iš tikrųjų, rašyti savo patirtį tokiam portale kaip TD, labai rizikinga, nes galima lengvai prašauti pro šalį. Bet susitvarkei puikiai. Sėkmės, lauksiu kitų tavo straipsnių :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū, Gabija.
   Tikiuosi,jog ir toliau, rašant su patirtim ar be, pavyks neprašauti. :)

   Panaikinti
 4. Labukas, straipsnis iš tiesų labai sudomino, tad norėčiau susirašinėti su tavimi laiškais. Laiškus rašiau ir seniau, bet esu viską nutraukusi, noriu pradėti iš naujo. Ar būsi mano "partnerė"? :) Parašyk man arunyte88@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 5. Straipsnis buvo toks gana paprastas, tačiau labai didelis pliusas, jog rašei iš savos patirties - taip ir pačiai lengviau, ir skaitytojams straipsnis atrodo jaukesnis, nes nelieka nesusipratimų ir abejotinų detalių. Sėkmės ir toliau!
  Tiesa, aš kaip ir kitos, su mielu noru ieškau norinčių susirašinėti :) Iki tol buvo įvairiausių reikalų, nesklandumų ir pan., tačiau dabar viskas tvarkosi, tad tikrai būtų malonu rasti naujų draugų :) (galit susisiekti el.paštu pragulbyte@gmail.com arba per ig: maybemeow)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Manau, tiek su pirmojo straipsnio tema, tiek su turiniu puikiai susitvarkei!
  Aš taip pat mielai rasčiau naujų susirašinėjimo draugų. Kelis jau turiu, tačiau noriu susipažinti su dar daugiau žmonių ;) Man galit parašyti į el. paštą bookslover321@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti