Stephanie Perkins ,,Ana ir prancūziškas bučinys''

Knygų fanatikai vasaros turbūt laukia labiausiai dėl to, jog galės daugiau nei pusė dienos praleisti bibliotekoje, skaityti knygas ir žiūrėti filmus. Aš, viena iš ,,Teenage Dreams'' komandos rašytojų šią vasarą pasistengsiu pristatyti jums kuo daugiau knygų ir filmų, kurie man patiko, papasakosiu apei jų pliusus, tačiau nepamiršiu ir minusų. Beje, komentaruose jūs pačios galite siūlyti knygas ir filmus, apie kuriuos norite sulaukti aprašymų. O šiandien prieš jūsų teismą stoja knyga, dvelkianti vasara, meile ir Prancūzija - ,,Ana ir prancūziškas bučinys''. 

Knygos autorė- Stephanie Perkins

Apie autorių ir knygą

Autorė gyvena šiaurės Karolinoje su vyru Jarrod'u. Stephanie visą savo gyvenimą dirba su knygomis: pirmiausia jas pardavinėjo, vėliau dirbo bibliotekoje, dabar yra romanų paaugliams rašytoja ir redaktorė. Autorė yra išleidusi penkis romanus ir šiuo metu rašo dar vieną, kuris turėtų pasirodyti 2017 metais. Lietuvoje jau yra išleistos dvi jos knygos, tikėkimės, pasirodys ir kitos.

„Ana ir prancūziškas bučinys“ originalo kalba išleista 2011 metais, o Lietuvoje jos sulaukėme 2014-aisiais. Mūsų kalba šią knygą išleido leidykla „Alma littera“.


Siužetas

Ana tikėjosi, kad paskutinius savo mokslo metus praleis namuose, Atlantoje. Čia ji turi tėvus, brolį, geriausią draugę Bridžitą ir Tofą. Tofas jau pradeda atkreipti į Aną dėmesį, Anai jis taip pat pradeda patikti. Viskas būtų buvę tiesiog tobula, bet Ana sužino, kad ateinančius mokslo metus turės praleisti Prancūzijoje.

Lietuviškas knygos viršelis
Nuvykusi į Paryžių, kur yra naujoji Anos mokykla ir bendrabutis, Ana susipažįsta su savo nauja kaimyne- Meredite. Mer supažindina Aną su kitais savo draugais - Rašmi, Džošu ir Senkleru. Etjenu Senkleru. Senkleras - geras, gražus ir visų merginų trokštamas mokyklos vaikinas. Mer taip pat jį įsimylėjusi, tačiau Etjenas rodo dėmesį Anai. Anai Senkleras taip pat patinka, bet juk ji turi Tofą, o Senkleras Elę. Negi gali būti taip, kad gražiausias mokyklos vaikinas įsimylėjo naujokę Aną? Ana su Senkleru tampa geriausiais draugais, bet ar bus kas nors daugiau? Ar Etjenas myli Aną? Ar Anos vis dar laukia Tofas? Jeigu Ana ir Senkleras taps pora, juk vistiek Ana išvažiuos atgal į Ameriką... Visus atsakymus į klausimus sužinosi perskaičiusi knygą.

Mano nuomonė

Šią knygą iš bibliotekos norėjau pasiimti gan seniai, bet kažkodėl vis to nepadarydavau. Taip ir šį kartą - ilgai stovėjau prie lentynos, galvodama apie tai, ar skaityti, ar ne. Nusprendusi ją pasiimti, pradėjau skaityti ir... nebepaleidau iš rankų. Knyga labai įtraukianti, verčianti galvoti: „O kaip bus toliau?“. Dažniausiai knygą perskaitau per maždaug 6-7 dienas, šią perskaičiau per dvi.

Angliškas knygos viršelis
Knyga linksma, lengvai skaitoma. Tokią knygą rinkčiausi skaityti paplūdimyje ar tada, kai nesinori nieko galvoti. Man šioje knygoje tiko ir ganėtinas ,,saldumas", kurio aš šiaip nemėgstu. Yra daug dialogų, knyga rašyta pirmu asmeniu. Tai suteikia knygai gyvumo ir įtaigumo. Autorės rašymo stilius, vartojamas žodynas tikrai verčia patikėti šia istorija. Manau, jog „Ana ir prancūziškas bučinys" turėti patikti John'o Green'o knygų gerbėjoms.

Jeigu atvirai, tai esu labai išranki knygoms, o ypač jų veikėjams. Kartais knygų veikėjai būna per daug pasitikintys savimi ar savimylos. Šios knygos veikėjai buvo tokie, su kuriais norėčiau susitikti. Jie tiesiog nuostabūs ir buvo labai gaila su jais išsiskirti.

Šią knygą siūlyčiau skaityti 13-16 metų merginoms. Ji yra TIK merginoms. Turbūt kiekvienai nedaug trūks, kad pačios įsimylėtų Etjeną. Tikrai siūlau skaityti šią knygą visoms romantikėms, bet jeigu mėgstate veiksmą ir fantastiką, deja, tačiau čia jų nerasite. Po šios knygos iš karto paėmiau skaityti kitą šios autorės knygą „Lola ir vaikinas iš gretimo namo“. Manau, tai daug pasako apie šios rašytojos talentą. 

O jūs ar skaitėte šią knygą? Ar patiko? Kokia nuomonė? Ar dabar jau norite paskaityti? Gal žinote kitų įdomių knygų, kurias pačios patartumėt perskaityti?


7 Komentarai

 1. Labai geras straipsnis, trumpas, bet aiškus, labai patiko! Gaila pati neskaičius šios knygos :/, bet labai norėčiau

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveika, straipsnis tikrai geras. Įdomus bei tikrai traukiantis. Būtinai žadu perskaityti šią knygą... Sudominai. Šaunuolė!!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis jau pati isinorejau skaityti sita romana.Minejai apie kita sios autores knyga kuria paemiai skaityti po sitos,man rodos daugeliui,kas skaite sita straipsni patiko tavo aprasymas ir uzsikabino uz knygos.Taigi siulau aprasyti Lola ir vaikinas is gretimo namo.Sekmes;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šią knygą skaičiau 2014-tais. Ta prasme gal aprašymus būtų geriau rašyti 2016-tais ar 2015-tais pabaigoje parašytomis knygomis? :D
  Ta prasme, neįsižeisk, bet nebeįdomu skaityti, kad visą tai sužinojai jau prieš 2 metus.
  Tai tas pats , kai tarkim aš daryčiau apžvalga apie filmą "dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos". Na ta prasme jau net nebeįdomu būtų skaityti, kai tą filmą jau senei matėme.

  AtsakytiPanaikinti
 5. laaabai gera knyga, skaičiau praėjusiais metais. ji nebuvo iš tų, kurios priverstų pagalvoti, ne ta, kuri 'griebtų už širdies'. bet puikiai tiks, kaip ir tu minėjai, kur nors paplūdimyje, poilsiaujant ir apie nieką negalvojant. be to, tiesiai į dešimtuką - aš beveik įsimylėjau Etjeną, che :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Niekada neskaičiau šios knygos, nors ji jau ir išleista senai, tačiau dabar susidomėjau ja, tačiau turiu nemažą sąrašą knygų, kurias turiu perskaityti, tad šią dar atidėsiu.
  Turiu kelis pastebėjimus: „Senkleras- geras“ ir „draugais- Rašmi, Džošu ir Senkleru“ brūkšnelį dėk per vidurį, o ne žodžio šone :)
  Sėkmės, Agne!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš taip pat viena iš tų, kuri šios knygos dar neskaitė, beeet po šitos apžvalgos manau visko gali būti. Tiksliau ne visko gali būt, o taip ir bus! O jei jau apie straipsnį, tai patiko ir netgi labai! Šaunuolė, Agne!

  AtsakytiPanaikinti