Tiesiu pagalbos ranką: mano širdyje sumaištis!

Rubrika "Tiesiu pagalbos ranką" tęsia savo veiką - ir toliau kviečiame visas dalintis savo mažomis ir didelėmis bėdomis, nes jos, kad ir kokios bebūtų, yra svarbios. Šiandien pagalbos ranką tiesiame skaitytojai, kuri susiduria su baime, kuri mums visiems gerai pažįstama - simpatijos baime. Bet juk tai galima išspręsti, tiesa? Kviečiu skaityti. 

„Sveiki, viskas prasidėjo per mūsų klasės naujametinį vakarėlį, kurį šventėme su kitomis paralelinėmis klasėmis. Taip išėjo, kad didžiąją dalį laiko praleidau su vienu vaikinu iš kitos klasės. Pažįstu jį jau dvejus metus, tačiau dar niekada taip nuoširdžiai su juo nekalbėjau. Pokalbio temos buvo įvairiausios - nuo rūkymo žalos iki širdies jausmų. Būtent tuo metu jis norėjo prisipažinti vienai merginai, kad jai nieko nejaučia jos neįskaudinant, todėl prašė mano pagalbos. Trumpai tariant, išsikalbėjome kaip niekad. Ir tada aš pajutau, kad jis man patinka... Buvau įsitikinusi, kad tai nieko rimto, tiesiog trumpalaikė simpatija, susižavėjimas, tačiau kažkur širdies gilumoje sukirbėjo viltis, kad galbūt šį kartą mums kažkas pavyks.

Po vakarėlio jis kartais man parašydavo, kaip ir aš jam, mokykloje taip pat nevengdavo prieiti ir užkalbinti. Jis nėra drovus, moka užmegzti pokalbį, jeigu to nori. Jaučiau, kad tarp mūsų lyg ir atsirado kažkoks ryšys, tačiau nebuvo pakankamai tvirtas ir galėjo bet kurią akimirką nutrūkti. Taip viskas tęsėsi 2-3 mėnesius, protarpiais tas ryšys susilpnėdavo ir atvirkščiai - sustiprėdavo. Kartais jis net nepasisveikindavo, o kartais ir apkabindavo. Didžiausia problema tame, kad aš esu iš drovesnių, visada bijau parodyti, ką jaučiu, kai reikalai pasisuka ta linkme ir man suteikiama proga pasireikšti. Su draugais bendrauju "normaliai", bet tik ne su juo, vis vengdavau akių kontakto, kai prasilenkdavome koridoriais. Gal jis pagalvojo, kad aš jį ignoruoju? Kuo toliau, tuo labiau man atrodo, kad mes esam daugių daugiausiai draugai... O dar stebuklingu būdu prie jo atsiranda kita mergina, kuri kitaip nei aš, nebijo prieiti ir užkalbinti, o man, visa tai matant, kyla pyktis, nes jis man tikrai patinka. Nekenčiu savęs už tai, kad nepasitikiu savimi, kompleksuoju dėl išvaizdos ir net nesugebu pasižiūrėti jam į akis, man baisu, kad jei aš ir nuspręsčiau atskleisti savo jausmus, jis mane atstums, nes jam nebepatinku. Dabar klausydamasi kokių nors dainų, įsiklausau ne į melodiją, o žodžius ir tie visi tekstai man primena jį. Nesugebu jo išmesti iš galvos. Prašau, padėk!“

Sveika! Ak, meilė... Ji turbūt „kankina“ mus visus. Tiek mažiems jos tenka paragauti, tiek dideliems, tačiau visiems ji būna malonus potyris, kuris kartais pareikalauja pastangų, supratingumo ir noro. Tavo atveju kojas kerta drovumas ir visos kitos mažos problemos, su kuriomis susidurti teko turbūt net Romeo ir Džuljetai. Tačiau visos problemos turi sprendimus, tad pirmyn!


Drovumas, kaip kažkada buvo rašyta TD, nėra bloga savybė. Paklausus berniukų ar jiems patinka drovios mergaitės, dauguma atsakė, kad taip, jeigu drovumas yra saikingas. Paraudimas merginą daro seksualesnę. Be to, jos atrodo labai mielai ir geranoriškai! Drovumas parodo, kad mergina yra nuoširdi ir tyra, tad ko dar galima norėti? Visgi, kartais žmogui reikia drąsos, o drovumas turi būti užmirštas. Tokiomis akimirkomis reikalingas milžiniškas susikaupimas ir šaltas arba pramuštgalviškas protas.

Drovumo ir baimės valdžiai pažaboti, reikėtų susitelkti į šiuos dalykus

 • Kuomet ateina tavo eilė pasireikšti savo simpatijai - nebijok! Tiesiog išjunk savo drovumą, esantį viduje ir ryžkis tam, apie ką galvoji. Pagalvok apie tai, kad rizikuoji dėl geresnio ir nebijok. Pasistenk raminti save kaip įstengi, nes vaikinas nėra monstras, o tik stengiasi rodyti tau dėmesį, tačiau ir jis tikisi daugmaž to paties iš tavęs. 
 • Jeigu susiduriate eidami pro šalį ir yra galimybė sustoti - sustok prieš tai gražiai nusišypsojusi ir pasisveikinusi. Nors dabar atostogos ir nereikia eiti į mokyklą, tačiau jeigu kada nors taip nutiks mokykloje - turėsi daugiau šansų užmegzti pokalbiui. Paklausk įvairiausių ir net pačių nuobodžiausių klausimų, kad tik pokalbis nenutrūktų ir būtų lengviau plėtotis įdomesnėms temoms. Tai galioja bet kurioje vietoje, kur sutiksi savo princą. Nepamiršk jo paklausti ar jis niekur neskuba!
 • Jeigu nėra galimybės užmegzti pokalbiui - nepasimesk. Akių kontaktas gali būti nuoširdesnis už visą banalų pokalbį, jeigu tavo akys iš tiesų šypsosis. Graži šypsena ir blizgančios akys tikrai neiškris vaikinui iš galvos, jeigu tai padarysi labai nuoširdžiai! Be to, pasistenk nenuleisti galvos! Tokiu atveju bent jau nužiūrėk jo kaktą. 
 • Prieiti ir užkalbinti jį, jeigu neturi ko pasakyti, o tik nori parodyti dėmesį - nėra būtina. Tokiu atveju tai gali tapti net nejauku ar keblu. Tačiau, jeigu tavo galvoje yra minčių, ką galėtum jam pasakyti ar papasakoti - pirmyn. Tau tereikia save priversti tai padaryti. Susikaupk, giliai kvėpuok ir prisimink, kad nedarai nieko gėdingo ar baisaus. Tik tu viena gali sau padėti tai padaryti, nes kiekviena savo baimes įveikiame daugmaž skirtingai ir tai kas tinka vienoms, kitoms yra priešingai.
  Esant galimybei pasiūlyk susitikti. Norėdama pasilinksminti su juo, rinkis viešas vietas ar renginius, kaip: kino teatras, cirkas (gali būti tikrai įdomu), koncertas, festivalis, paroda, bet kokia šventė. Norėdama turėti daugiau privatumo ir ramybės, rinkis tokias vietas, kaip: parkas, draustinis, muziejai ar panašiai. Pasiūlymų yra daug, o renkiesi tu. Esant kažkur, kur galima kažką pamatyti yra kur kas daugiau šansų užmegzti santykius ir sukurti stebuklingą ryšį. 
Sužinoti, ar tu jam patinki, galima tik vienu keliu 
- stebėti. Stebėk, kaip jis elgiasi šalia ar toliau nuo tavęs, sek jo akis, kūno judesius, žodžiu, stebėk. Jeigu tu jam patinki ir jis pastebi, kad esi šiek tiek drovesnė - supras, tačiau tu turi ir pati suimti save į rankas ir griebti jautį už ragų. Jeigu jis yra tau skirtas, tau jis patinka ir tu jauti jo simpatiją sau, tad kodėl nebūtų verta pasistengti? 

Nėra būtina tiesiog leptelėti apie savo jausmus jam. Kartais užtenka ženklų ar veiksmų. Jausmai dažniausiai atsiskleidžia būnant kartu, o tam nereikia nieko. Tai tiesiog nutinka, todėl rekomenduočiau savo mėgstamą berniuką dažniau kažkur išsitempti, o jeigu jis tempiasi ir tave, tai kas begali būti šilčiau ir tobuliau? 

Visos pasakos apie princus ir princeses baigiasi skirtingai. Vienos - laimingai, o kitos priešingai. Esmė tame, kad visi bando. Jie nudega, atsistoja, eina toliau ir užmiršę pastarąjį akmenį atranda deimantą. Kartais akmenys atrodo daug vertingesni už deimantus, tačiau tik širdis žino tikrąją vertę. Žmonės sako, kad meilė skaudina, tačiau tai yra vienintelis jausmas, kuris iš tiesų neskaudina.  Skaudina atstūmimas, netikri jausmai, veidmainiškumas... Laiko dar turime daug, tad tikrojo deimanto reikia palaukti ar stengtis kažką pakeisti jo labui  arba lieka rankioti akmenis. 4 Komentarai

 1. Neturiu problemų su drovumu, tačiau perskaičiau, patiko. Super patarimai! Gerai, kad tęsiat šią veiklą ;3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Puuuuikiai! Problemas išsprendei, gražiai užbaigei, viskas čiki! Labai patiko, taip ir toliau ;) Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai dėkoju, merginos, už jūsų nuomones! Esu be galo laiminga, kad jums patiko ir gal šiek tiek padėjo, tačiau svarbiausia, kad tai padėtų laiško autorei. :)
  Saulės Spinduliuk, dar nežadam ilgai sustoti ;)

  AtsakytiPanaikinti