TOP 5 vietos Lietuvoje, kurias būtinai turi aplankyti šią vasarą

Besibaigiant pirmajam vasaros mėnesiui turbūt visos spėjome gerai pailsėti ir kiekviena ieškote, ką veikti šią vasarą ir kokias vietas aplankyti. Na, ne kiekviena mergina turi galimybę apsilankyti kokioje nors egzotiškoje saloje ar užsienio mieste, bet tai - ne problema, nes smagiai pasilinksminti galite ir Lietuvoje. Tai padaryti jums padės šis įdomiausių vietų Lietuvoje sąrašas ir kiekviena mergina tikrai ras čia ką nors sau tinkamo, kad vasara būtų įsimintina. Visi pasiūlymai jau išbandyti, taigi tikrai nereikia dvejoti, ar vietos tokios įdomios, kaip ir pasakojama.

Antroje vasaros pusėje (nuo liepos 25-os dienos), labirintų mėgėjoms pateikiamas nuostabus pasiūlymas - apsilankymas kukurūzų labirinte su draugais ar šeima. Labirinto dydis - 2,7 ha, o takelių ilgis - apie 3 kilometrai. Lankytojams, prieš įžengiant į žibintą, paduodami žemėlapiai, bet tik nepagalvokite, kad tikslą pasiekti,net ir su žemėlapiu bus lengva - kai esi apsupta kukurūzų, posūkių ir aklaviečių, tikrai lengva pasiklysti net su žemėlapio pagalba, tad gali tekti ilgai paklaidžioti. Beje, pasiekus tikslą reikės grįžti ir atgal tuo keliu, kuriuo atėjai. Kiekvienais metais labirintas keičiasi - šiemet jo tema - "Terminatorius", tad visoms filmo mėgėjoms siūlome ten apsilankyti ir pasiekti tikslą - peržengti Terminatoriaus liniją. Ta proga labirintas išraižytas Terminatoriaus robotizuota kaukole su veidrodžio atspindžiu. Šiemet yra ir kitų įdomių naujienų - galima pavaikščioti po mažąjį labirintą ,,Akys'", išbandyti Terminatoriaus gimimo ritinius, pašaudyti iš Terminatoriaus grūdų vagono. Ką visa tai reiškia ir kaip tai atrodo, sužinosi tik atvykusi į labirintą, ir tau tikrai neteks nusivilti. Na, o patį labirintą galite rasti ČIA. Visus metus dirbanti rogučių trasa Anykščiuose yra viena iš man labiausiai patikusių atrakcijų. Penkių šimtų metrų ilgio, kupina posūkių, pasvirimų ir stačių nusileidimų trasa tikrai paliks didelį įspūdį kiekvienai merginai. Rogutės yra visiškai kitokios, negu įsivaizduojate - jos yra mechaninės, turi diržus, patogias sėdynes. Pramoga yra visiškai saugi, nereikia rogių net vairuoti, bet yra pedalai, kurių dėka gali bet kada sustoti ir reguliuoti greitį - kuo stipriau spausi pedalą, tuo greičiau rogutės leisis nuo kalno. Tiesa, iš pradžių turėtų būti truputį nedrąsu, kadangi pasvirimai ir posūkiai tikrai gali išgąsdinti, bet šį pojūtį greitai užgoš jausmas, kurį pajusi vėl ir vėl kildama ir leisdamasi nuo kalno - jausmas, tarsi skristum, kedenančio plaukus ir gaivinančio vėjo jutimas. Na, o visa tai patirti ir įrodyti galėsi tik apsilankiusi rogučių trasoje, kurios adresą galite rasti ČIA.


Visoms, norinčioms sužinoti apie senąją Lietuvos istoriją ir kultūrą, pamatyti, kaip gyvenimas Lietuvoje atrodė prieš daugiau nei šimtą metų, siūlome apsilankyti Lietuvos liaudies buities muziejuje, esančiame Rumšiškių kaime. Gausite progą pavaikščioti po milžinišką kaimą/miestelį, apžiūrėti senovines trobas ir jų vidų, anksčiau naudojamus prietaisus ir įrankius. Galėsite pavaikščioti ir akmenimis grįstais takeliais, supančiais senovinį miestą, pasižvalgyti po vietinius pastatus ir paminklus, apžiūrėti malūną ir daugybę kitų vietų. Tiesa, šis muziejus yra tiesiog milžiniškas, čia yra ir didžiulis miškas, taigi, jeigu keliausi pėsčiomis, tikrai negalėsi apeiti jo viso. Dėl to mes siūlome muziejų apvažiuoti dviračiais, kad tai taptų ne tik proga pamatyti viską, bet ir pasportuoti bei smagiai pasivažinėti su draugais. Visos lietuviškos šventės čia švenčiamos - ir Joninės, ir Vėlinės, ir kitos tradicinės šventės. Jų proga mieste atsiranda įvairiausių pramogų bei renginių, tad jų laikotarpiu ir geriausia apsilankyti šiame muziejuje. Švenčių metu galima važinėti karietomis, dalyvauti apeigose, šokiuose, laimėti prizus, stebėti burtus ir daugybę kitų dalykų. Čia gausu parodų, renginių, edukacinių programų ir užsiėmimų, galima pasisamdyti gidą, jodinėti arkliu arba įstoti į jodinėjimo būrelį bei daug kitų pramogų. Muziejaus adresą galite rasti ČIA.Visoms merginoms, mėgstančioms įspūdingą gamtą ir ieškančioms įspūdingų vaizdų, būtina apsilankyti Labanoro regioniniame parke. Labiausiai lankoma vieta šiame parke - Labanoro apžvalgos bokštas, kuris yra aukščiausias Lietuvoje, net 36-ių metrų aukščio! Norint pasiekti viršūnę, teks nepatingėti ir vingiuojančiais laiptais užlipti į pačią viršūnę, o bijančioms aukščio teks įveikti savo baimę, kadangi laiptai yra permatomi, tas pats ir su viršuje esančia aikštele, ant kurios užlipus matysi viską, kas yra po tavo kojomis. Na, o pačiame parke gausu įspūdingos gamtos - giria, ežerai ir slėniai, miškai. Tai vienas iš ežeringiausių Lietuvos kampelių, o daugelis ežerų turi salas, įdomius pusiasalius ir įlankas, didžiulis parkas gali pasigirti įvairių paukščių gausa. Taip pat galima apžiūrėti ir bažnyčias, varpines, koplyčią, senovės gyvenvietes, piliakalnius. 


Ar kada nors svajojai pasivažinėti su traukiniu? Siauruko dėka tavo svajonė galėtų išsipildyti, nors transporto priemonė TU7A nėra traukinys, o šilumvežis. Vis dėlto manau, kad TU7A yra pakankamai panašus ir dar geresnis už tikrą traukinį, kadangi važiuoja lėčiau, taip duodamas progą pasigrožėti puikiu kraštovaizdžiu, miškais, kaimeliais ir ežerais, priklausančiais nuo pasirinkto maršruto. Tai dar viena priežastis, kodėl turėtum pasirinkti kelionę šilumvežiu - gausi galimybę pasirinkti kelionės maršrutą ir tikslą, o po pramogos dar ir aplankyti pasirinktą vietą ir smagiai praleisti laiką. Siauruko puslapis gali pasiūlyti daugybę edukacinių ir šventinių kelionių. Išsirinkti iš kelionių gausos galite ČIA.


Ar kuris nors iš pateiktų pasiūlymų jus sudomino, o galbūt bent vienoje iš jų jau apsilankėte? Gal žinote ir kitų vietų Lietuvoje, kurias siūlote aplankyti?


8 Komentarai

 1. Geros veiklos! Pati esu buvusi beveik visuose, tik nebuvau apžvalgos bokšte ir Labanoro parke, o kukurūzų labirintą žadu aplankytį rugpjūtį :) Be to, kas nesilankė Rumšiškėse tikrai siūlau, jei ne dėl istorinės naudos, tai bent dėl aplinkos, nes ten taaaip faina pasivaikščioti, vieną akimirką net norėjau ten apsigyventi :D

  O šiaip, Saule, puikus bei naudingas straipsnis! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. LAbai geras straipsnis. Reikės šeimai pasiūlyti nuvykti į kukurūzų labirintą, nes skamba tikrai labai įdomiai :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puiki tema ir tikrai vertos dėmesio vietos! Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kaip tik norėjau aplankyti kokias nors įdomias vietas Lietuvoje, ir šis straipsnis buvo labai naudingas! Viską susirašiau užrašų knygutėje. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Rumsiskes ne kaimas, o miestelis :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū už šį straipsniuką , jis gan naudingas ;) Tema pasirinkta puiki ir viskas aprašyta tobulai .Gyvenu visai netoli Rumšiškių ir Labanoro :)Na tiksliau Švenčionyse :D Paprašysiu mamos , kad apsilankytume kur nors ir tada parašysiu komentarą ar man patiko ir t. t. ;)
  P.S. Anonime Rumšiškes kaimas . Mano draugė ten buvo , dalyvavo ,,Tramtatulio'' konkurse . Ten tikrai KAIMAS . Švenčionys čia tikrai - miestelis .

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai ačiū visoms už teigiamus atsiliepimus. :) Pati esu buvusi visose šiose vietose, ir tikrai visos paliko didelį įspūdį, dėl to siūlau visas jas aplankyti. Na, anonime, neklysti, kad yra ir Rumšiškių miestas, bet šis straipsnis buvo ne apie jį, o apie Rumšiškių kaimą, kuris, beje, irgi taip pat egzistuoja.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Oi kiek atrodo dar reikia aplankyti :) Bet mano mėgstamiausias kraštas turizmui tikriausiai yra Anykščiai...ten taip gražu ir pramogų gausybė. Bet tik dar va nebuvom ant tų rogučių, tai teks kitą vizitą būtinai su jomis pralėkti :)

  AtsakytiPanaikinti