TOP 7 Keisčiausios šventės ir festivaliai

Tokias šventes kaip Kalėdos, Velykos ar Naujieji metai žino net tie, kurie gyvena urve. Tačiau ar žinote tokias šventes kaip El Colacho, Thaipusam ar Lopburi Monkey Buffet? Jeigu papurtei galvą, skaityk šį straipsnį, kuriame bus papasakota apie septynias itin keistas šventes ir festivalius. Neabejotina, jog žmonėms, švenčiantiems šias šventes, jos yra natūraliai suvokiamas dalykas kaip, pavyzdžiui, Užgavėnės mūsų šalyje, tačiau mums jos atrodo neįtikėtinos. 

El Colacho ( Šokinėjimo per mažylius festivalis)

Šventė vyksta Ispanijoje, birželio 10d. Pirmasis El Colacho įvyko 1620m. Per šią šventę vyrai persirengę velniais, šokinėja per kūdikius iki 12mėn. amžiaus. Tikima, kad šis ritualas apvalo mažylius nuo gimtosios nuodėmės. Tai - kaip savotiškas krikštas. Šventė dažniausiai baigiasi sužeidimais, dažniausiai būtent suaugusiųjų.
Fiesta de Santa Marta de Ribarteme


Ši šventė vyksta taip pat Ispanijoje, Las Nieves mieste, liepos pabaigoje. Šventės metu Las Nieves mieste susirenka visi, praėjusiais metais atsidūrę ant mirties ir gyvenimo slenksčio. Keista tai, kad šventės dalyviai pasirodo nešini karstais arba patys juose gulėdami. Nepaisant šventės prasmės, žmonės leidžia fejerverkus, o prekeiviai pardavinėja įvairius suvenyrus. Ši šventė skirta pagerbti prisikėlimo globėją.

                            Lopburi Monkey Buffet

Šventė vyksta Tailande, Lopburi mieste, paskutinį lapkričio savaitgalį. Šio miesto didžiausios kenkėjos makakos verčia miestą aukštyn kojom. Jeigu bent sekundei savo gardų kąsnelį paliksi be priežiūros, juo pasirūpins makakos. 1989m. miesto gyventojai suprato, kad geriausias būdas kovoti su beždžionėmis yra jas priimti, o ne priešintis. Dabar, kiekvienais metais, priešais Pra Prang Sam Yot šventyklą, rengiamos vaišės makakoms. Vaišes sudaro įvairūs riešutai, vaisiai ir arbata, bet labiausiai makakos mėgsta Coca-Cola.

Cheung Chau's Bun Festival ( Čeung Čau bandelių festivalis)

Festivalis vyksta Hong Konge, Cheung Chau miestelyje. Šventės dalyviai lipa 18 metrų aukščio kepinių bokštu, kuris visada būna padengtas bandelėmis ir kitais kepiniais. Žmonės, lipdami bokštu, turi pagriebti kuo daugiau kepinių. Festivalio dalyviai tiki, kad kuo daugiau bandelių paims, tuo laimingesni bus metai. Bandelių festivalis prasidėjo 18 amžiuje, o šventės tikslas yra nuraminti žuvusių jūroje ar nuo maro mirusių sielas.

                                             Thaipusam

Ši šventė švenčiama Indijoje, sausio-vasario mėnesiais. Skirta paminėti mitologinį įvykį, kai Parvati tamilų karo dievui Murugan perduoda ietį, su kuria jis nužudė demoną Surapadmaną. Dalyviai rengia piligriminius žygius ir nusiskuta galvas. Žygių pabaigoje dalyviai aštriais iešmais perveria savo liežuvius ir skruostus. Drąsiausieji net perveria nugarą kabliais ir traukia kuo didesnius objektus, pavyzdžiui, traktorių. Tikslas yra suteikti sau kuo daugiau skausmo ir jį iškęsti. Tikima, kad kuo didesnį skausmą iškęsi, tuo didesnio palaiminimo iš dievų sulauksi.
Apelsinų mūšis

Mūšis vyksta Italijoje, Ivrėjos miestelyje, savaitgalį prieš Užgavėnes. Dalyviai pasiskirsto į devynis būrius ir net tris dienas bando nugalėti kitą komandą. Pasakojama, kad mūšis mini 12 amžiuje įvykusį įvykį, kai nedoras markizas norėjo išniekinti miestelio merginą, tačiau drąsuolė apsigynė, nukirsdama nedorėliui galvą. Merginą areštavo, bet miestelėnai sukilo ir šturmavo tirono rūmus. Apelsinų mūšis simbolizuoja prasčiokų kovą už laisvę, o apelsinai- nukirstą markizo galvą. Sakoma, kad mūšyje sunaudojama apie 500 tūkstančių apelsinų.

La Tomatina (Pomidorų mūšis)

Mūšis vyksta Ispanijoje, Bunjol mieste. Šis mūšis trunka vos kelias valandas, bet dalyviai nuo galvos iki kojų pasidengia pomidorų tyre. Po mūšio drabužiai tinkami tik išmesti, nes būna purvini ir suplėšyti. Nors miestelis po mūšio lieka beveik nuniokotas, šventės požymių greitai nelieka, nes ugniagesiai su ugniagesių žarnomis plauna visą miestelį. Pastaraisiais metais mūšis tapo toks populiarus, kad apsistoti reikia tolimesniuose miestuose. Mūšis vyksta miesto globėjų- šventojo Luiso Bertrano ir Vargšų Dievo Motinos garbei.

Kuri iš šių švenčių tau atrodo keisčiausia, linksmiausia ir labiausiai kelianti šiurpą? O kurioje norėtum sudalyvauti? 

4 Komentarai

 1. Gal ir įdomu, tik jau šita tema ne kartą rašyta :) Rašai gerai, tik siūlau pasieškoti originalesnių temų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Viskas gerai, straipsnis visai patiko, tik jau penkis iš šitų festivalių žinojau. Mano nuomone, reikėtų paieškoti ir mažiau žinomų festivalių, nes apie pomidorų mūšius, manau, beveik visos yra girdėjusios, o tada anksčiau, kai rašei apie apelsinų mūšį, man pasirodė, kad tai beveik nesiskiria nuo pomidorų mėtymo. Bet nepaisant šito, šauniai padirbėjai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. puikus straipsnis kaip naujokei. keisciausia:el solacho. linksmiausia:lapburi monkey buffet. labiausiai kelianti siurpa:thaipusam. noreciau sudalyvauti:cheung chaus bun festival.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šaunu, kad pasidomėjai ir suteikei daugiau žinių skaitytojams. O jeigu rašai pirmą kartą, tai nuostabu, nes ir išdėstymas, ir šriftas labai patrauklūs akiai. Šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti