Bermudų trikampis - paslaptingų dingimų vieta

Užsienio šalyse kitaip vadinamas dar ir Velnio trikampiu, Bermudų trikampis, esantis šiaurinės Atlanto vandenyno dalies vakarinėje pusėje, yra nuolatinė laivų ir lėktuvų paslaptingų dingimų vieta. Visi čia dingstantys objektai prapuola neaiškiomis, paslaptingomis aplinkybėmis, kurių niekas negali paaiškinti. Nors daugybė žmonių neigia šio trikampio egzistavimą, jo buvimo ženklai yra aiškūs ir dažniausiai laivas ar lėktuvas, paskendęs ar nukritęs Bermudų trikampio teritorijoje, dingsta visam laikui. Kita dalis žmonių šiuos dingimus ir trikampio buvimą paaiškina kalbėdami apie paranormalius reiškinius, kuriuos lemia tam tikros fantastinės būtybės, gyvenančios vandenyje. Na, o spręsti, ar Bermudų trikampis iš tikrųjų egzistuoja ir kokios priežastys lėmė jame vykstančius paslaptingus dingimus, galėsite jūs perskaitę šį straipsnį, išgirdę visas teorijas apie šią paslaptingą vietą ir visus baugius, bet tikrus pasakojimus.

Kaip atsirado šis trikampis?


Nors Islamo religija pripažįsta trikampio egzistavimą jau nuo 1436-ųjų metų, jo buvimas tapo labiau žinomu pasaulyje tik 1964-aisiais, kai bulvarinės literatūros žurnalas "Pulp" išleido straipsnį, kuriame Vincentas Gaddis skelbė, kad trys trikampio kampai yra Bermudoje, Floridoje ir Puerto Rike. Šios rašytojo užbrėžtos trikampio ribos yra pripažįstamos ir dabar, nors kiti rašytojai ir minėjo, kad trikampio vieta yra visai kita. Vis dėlto Vincento teorija išliko. Trikampio teritorija yra viena iš labiausiai žinomų pilotams ir laivų kapitonams. Tai vieta, kuri susilaukia itin daug kruizinių ir kelioninių laivų, taip pat daugybės prekybinių ir privačių lėktuvų kiekvieną dieną. Pirmasis skelbimas apie ten vykusius paslaptingus dingimus pasirodė 1950-aisiais metais, o po dviejų metų Džordžas X. Sandas rašė aprašė įvairius ten įvykusius dingimus ir netektis - kelis Bermudų trikampyje prapuolusius laivus, taip pat ir penkių bombonešių netektį per jų treniravimosi misiją. Šis straipsnis padėjo apibrėžti tikslią trikampio vietą, taip pat sukėlė didelį sąmyšį tarp žmonių ir vėliau apie šį bombonešių skrydį, taip pat vadinamą 19-uoju skrydžiu, buvo rašoma daug įvairių teorijų. Žmonės sako, jog girdėjo, kaip lyderis, pasiekęs trikampio teritoriją, sakė: ,,Mes įžengėme į baltus vandenis, niekas nebeatrodo normalu. Mes nežinome, kur esame, o vanduo ne baltas, o žalias. ''. Šiuo metu manoma, kad metanas verčia vandenį žalsvu ir ,,vaiduoklių laivai", kuriuos mato žmonės, plaukdami per Bermudų trikampį yra tik žali atspindžiai senų laivų, esančių vandenyno dugne. Vėliau Navy tyrimo tarybos pareigūnai skelbė, kad bombonešiai neva išskrido į Marsą, nes jie taip ir nebuvo rasti.

Paslaptingi dingimai

Connemara IV
Atlanto pietuose, Bermudų teritorijoje buvo rasta jachta 1955-aisiais. Joje nebuvo nei keleivių, nei vairuotojo. Teigiama, kad visa įgula dingo, bet jachta jūroje ištvėrė tris uraganus iki tol, kol buvo rasta. 

Caroll A. Deering
Kaip ir pirmoje istorijoje, šis galingas laivas buvo rastas seklumoje Šiaurės Karolinoje, buvo visiškai apleistas. Manyta, kad laivas buvo užpultas piratų ir kad incidentas susijęs su kitu tuo metu dingusiu laivu, SS Hewitt. Po kelių valandų, nežinomas garlaivis praplaukė netoli laivo, sekdamas Deering'o pėdsakais, ir ignoravo visus signalus, siunčiamus iš Hewitt'o įgulos, kuri prašė pagalbos. 

19-as skrydis
19-as skrydis buvo penkių vyrų bandomasis skrydis virš Bermudų trikampio teritorijos, skirtas pasitreniruoti prieš karą torpedų bombonešiams. Deja, pilotai taip ir negrįžo ir buvo manoma, kad lėktuvams pritrūko kuro. Vėliau jų ieškoti buvo išsiųsta 13-os žmonių įgula, kuri irgi dingo nepalikdama jokių savo buvimo ženklų. Tanklaivis, esantis Floridos pakrantėje, sakė matęs sprogimą ir kuro išsiliejimą jam nesėkmingai ieškant išgyvenusiųjų. Incidento gale oras buvo tapęs audringu ir paaiškėjo, kad tokio modelio lėktuvai turėjo ilgą sprogimų dėl garų nutekėjimo istoriją, o tai įvykdavo, kai lėktuve būdavo labai didelis kiekis kuro.

Paranormalūs reiškiniai

Po dešimtmečio nuo trikampio ribų paskelbimo  Čarlzas Berlitsas, žymus žmogus, besidomintis paranormaliais reiškiniais, ėmė skelbti, kad dingęs Atlantidos miestas turėtų būti trikampio teritorijoje. Šią teoriją jis skelbė ir vėliau išleistoje savo knygoje "Bermudų trikampis", tapusioje 1974-ųjų metų bestseleriu. Daugybė rašytojų bandė paaiškinti ir įrodyti Berlitso teoriją dar labiau ją išplėsdami. Pavyzdžiui, buvo skelbta, kad Atlantida guli vandenyno dugne ir, naudodama savo tariamą ,,kristalų energiją", versdavo laivus ir lėktuvus paskęsti. Kiti aiškino, kad ten yra laiko portalų arba, kad Bermudų trikampis yra povandeninės bazės ateivių irštva.

Deja, kiti žmonės rado daugybę spragų rašytojų ir Berlitso teorijose - pasirodo, kad daugybė rašytojų teorijų ir istorijų buvo arba perdėtos, arba abejotinos, arba nepatvirtintos. Jose buvo daugybė neteisingų faktų. Berlitso pasakojimai ir liudininkų dėstomos tiesos dažniausiai visiškai nesutapo, vėliau net imta tvirtinti, kad ,,jeigu Berlitsas sako, kad valtis yra raudona, gali būti tikras, kad ji nėra tokios spalvos". Šis rašytojas tiesiog skaitydavo žurnalistų melus ir juos perteikdavo savo akimis. Dalis jo minimų dingimų net neegzistavo, o kai atsirasdavo dingęs laivas, rašytojas to nepaminėjo. Vėliau specialistai sakė, kad didelė dalis visų vykusių dingimų buvo dėl natūralių priežasčių, ir kad kitose vietose šių incidentų yra ne ką mažiau. Labai smerkiama buvo ir tuometinė televizija ir dokumentika, pasakojanti apie vykstančius mistinius reiškinius Bermudų trikampyje. Radus paskendusį laivą buvo pasakojama, kad iš laivo dingo visi kūnai, išskyrus kapitoną, kuris buvo rastas prie savo stalo kajutėje, laikantis kavos puodelį ir negyvas, kai tuo tarpu jo lavonas buvo rastas Teksaso pakrantėje.

Logiškos teorijos

Daugybė žmonių bandė paaiškinti Bermudų trikampio egzistavimą pateikdami mokslinius faktus. Mokslininkai tiki, kad tikrai yra geologinių ar hidrologinių paaiškinimų šiai situacijai. Pavyzdžiui, galbūt lėktuvai ir laivai yra sunaikinami dėl didžiulio metano dujų kiekio, kurio, kaip žinoma, vandenyno dugne gali būti labai daug? Gali būti, kad žaibo ar elektros kibirkštimi suaktyvinamas didelis kiekis metano, o jeigu jis pakiltų į paviršių šalia lėktuvo ar laivo, tada pastarieji nuskęstų, nepalikdami jokių savo buvimo ženklų. Vis dėlto ir ši teorija turi spragų, kadangi metanas egzistuoja natūraliai ir toks incidentas dar nebuvo įvykęs. Kiti kalba apie potvynio bangas, geomagnetinę anomaliją, kuri sukelia navigacijos problemų pilotams, nors jie ir yra apmokomi vairuoti net tokiomis sąlygomis. Iki šiol dar neteko rasti loginio paaiškinimo be spragų, taigi, kol kas naudodamiesi logika negalime paaiškinti, kodėl Bermudų trikampyje yra tiek incidentų.

Tikėtina realybė


Ar žinojote, kad, palyginus su skaičiumi laivų ir lėktuvų, keliaujančių per Bermudų trikampio teritoriją, jame vykstančių dingimų ir incidentų skaičius visai nėra didelis? Arba, kad jis nežymimas jokiuose žemėlapiuose ir daugelis mokslininkų jo buvimo net nepripažįsta? Tiesa yra ta, kad šiuo atveju net nėra ką paaiškinti. Nepaisant to, kad Bermudų trikampio egzistavimas jau seniai neigiamas, rašytojai apie jį rašo, bet ne todėl, kad nori papasakoti apie ten vykstančius ,,dingimus", o todėl, kad nori gauti pinigų ir reklamos. Bermudų trikampis turi paprastą paaiškinimą- neatidūs tyrimai ir sensacingos knygos. Knygose ir laikraščiuose būdavo itin daug spragų - kartais buvo pamirštama, kad laivai ir lėktuvai paskendo ne dėl nežinomų priežasčių, o dėl audrų, kartais jie dingdavo jau nebe trikampio teritorijoje, o kartais laivai pasiklysdavo ir grįždavo, nustojus veikti kompasams. Galima spręsti, kad nėra jokios paslapties už dingimų Bermudų trikampyje.
Kaip manai, kuri iš pateiktų teorijų apie Bermudų trikampį yra teisinga? O gal pati abejoji šios vietos egzistavimu?2 Komentarai

  1. Ačiū už staipsnį, bet negaliu nei į vieną klausimą atsakyti , nes sutrikau skaitydama apie Bermudų trikampį o.o...

    AtsakytiPanaikinti