Coleen Houck „Tigro lemtis"


Jau vasara tuoj pasieks paskutinį mėnesį, bet orai už lango nesikeičia - nuolat lyja, vėsu, nėra daug galimybių smagiai praleisti laiką prie vandens ar keliaujant. Tokioms šaltoms ir lietingoms dienoms mūsų portalas gali pasiūlyti puikią veiklą - skaitymą. Ir nesvarbu, kiek tau metų, ar esi skaičiusi, ar dar ne, bet kiekviena mergina gali rasti savyje meilę knygai, tik jeigu ta knygą yra įdomi. Būtent tokią, išskirtinę ir itin lengvai besiskaitančią knygą mes jums ir pasiūlysime - rašytojos Coleen Houck knygą „Tigro lemtis". Tai - ilgai laukta, ketvirtoji ciklo „Tigro užkerėjimas" dalis. Jeigu esi ištikima šios knygų serijos gerbėja, tau tikrai neteks nusivilti, perskaičius knygos apžvalgą, žinosi, ko tikėtis, ir galėsi drąsiai pulti ieškoti šios nuostabios knygos. Na, o jeigu su šio ciklo knygomis tau dar neteko susidurti, siūlome vis tiek paskaityti apie ją, ir jeigu susidomėsi (kas tikrai tikėtina), iškart pulti į artimiausią knygyną ir kraustyti jo lentynas, ieškant pirmosios serijos dalies.


Apie autorę ir knygą

 „Tigro užkerėjimo" serijų autorė Coleen Houck
Coleen Houck - "New York Times" bestselerių autorė, kuri pati save laiko ištikima skaitytoja ir skaito visą savo gyvenimą. Pati rašytoja mėgsta veiksmo, nuotykių, paranormaliuosius, romantikos ir mokslinės fantastikos knygų žanrus. Kai nerašo, Coleen mėgsta apsipirkinėti internetu, žiūrėti spektaklius ir plepėti telefonu. Šiuo metu rašytoja gyvena Salemo mieste, Oregono valstijoje su savo vyru ir pliušinių tigrų kolekcija. Rašytoja, be knygų serijos „Tigro užkerėjimas", jau parašė ir porą serijos „Reawakened" knygų, kurios pasakoja apie meilę ir nuotykius Egipte. Deja, šios knygos dar neišverstos į lietuvių kalbą. „Tigro lemtis"- tai ketvirtoji ciklo knyga, išleista 2012-aisiais metais, o į lietuvių kalbą išversta 2016-aisiais, leidyklos „Aukso pieva". Ši knyga - priešpaskutinė „Tigro užkerėjimo" serijoje, o penkta knyga dar nėra išleista.

Apie seriją „Tigro užkerėjimas"

Pirmoji serijos  „Tigro užkerėjimas" knyga
Šios serijos knygos pasakoja apie paauglės merginos Kelsės, gyvenančios Oregone su patėvių šeima, gyvenimą. Norėdama uždirbti šiek tiek pinigų, Kelsė įsidarbina cirke, kur pasirodymų metu jai akį patraukia nuostabiai gražus, baltas tigras - Renas. Mergina su juo praleidžia daug laiko, jam skaito, pasakoja apie save, net nustemba, kai pavyksta jį paliesti ir jis jos neužpuola. Deja, vėliau avyksta ponas Kadamas, norintis nusipirkti tigrą ir perkelti jį kitur, bet pamatęs ryšį tarp Kelsės ir baltojo tigro, jis jai pasiūlo gerai apmokamą darbą - prižiūrėti tigrą, kol jis pasieks Indiją. Kelsė baisiai nustemba, kai kelionės metu sužino, kad tigras - tai iš tikrųjų prakeiktas vyras, kilęs iš senovės Indijos, gebantis tik mažytę dalį dienos praleisti būdamas vyru, kaip ir jo brolis Kišanas, juodasis tigras, su kuriuo Kelsė irgi vėliau susipažįsta. Praeityje tarp tigrų kilo konfliktas, nes Kišanas pamilo Jesubają, Reno sužadėtinę, ir abu vyrai buvo paversti į nesenstančius, nemirtingus, bet kone visą dieną turinčius tigro kūne praleisti vyrus. Tą prakeiksmą ant jų užsiundė piktasis magas Lokešas, Jesubajos tėvas, siekdamas tapti pačiu galingiausiu žmogumi pasaulio istorijoje. Kelsė pajunta, kad pradeda Reną įsimylėti, ir sutinka padėti broliams - deivė Durga sutinka panaikinti tigrų prakeiksmą, jei jie jai įteiks keturias dovanas, turinčias magiškų savybių. Paieškų metu trijulei tenka susidurti su pabaisomis, kerais, pinklėmis ir mirtinais spąstais, o istorija vėl kartojasi - Kelsę pamilsta abu broliai, ir merginai tenka rinktis tarp juodojo ir baltojo tigrų.

Siužetas

Ketvirtoji serijos knyga „Tigro lemtis"
Praėjusioje dalyje, knygoje „Tigro kelionė", Kelsė iš abiejų ją mylinčių tigrų pasirinko Kišaną, nepaisydama traukos ir meilės baltajam tigrui Renui. Taip ji pasielgė, siekdama išsaugoti jo gyvybę, kadangi jis nuolat bandydavo dėl jos pasiaukoti. Jų kelionės pas penkis drakonus metu, ieškant Durgos trečiosios dovanos - juodųjų perlų vėrinio, Renas atgavo atmintį ir vėl siekė Kelsės, kuri buvo jau pasižadėjusi Kišanui. Kelionė trijulei pavyko - jie sugebėjo pasprukti iš vandenyno gelmių su juodųjų perlų vėriniu ir nugalabyti milžinišką ryklį, sunkiai sužeidusį Kelsę. Deja, grįžus į pono Kadamo laivą, piktasis magas Lokešas, kuris troško surinkti visas magiško amuleto dalis, kurių dalį turėjo ir keliauninkai, kad taptų galingiausiu pasaulyje, užpuolė jų laivą. Kelsė buvo sutikusi Lokešą sapno metu ir su juo kalbėjusi, tad ji žinojo, kad Lokešas nebetroško ją nužudyti, o tikėjo, kad ji itin galinga moteris, ir norėjo iš jos susilaukti sūnaus. Draugams besistebint, kodėl Lokešas nesuprato, kad prastai ginkluotos įgulos neužteks, norint pavogti amuletus, Kelsė pagrobiama. Prieš tai ji dar spėja amuletą atiduoti gyvatei Fenindrai, kuri jį nugabena pas tigrus. Ponas Kadamas ir jo anūkė Nilima taip pat dingsta, tiesą pasakius, jie tarsi ištirpsta į orą.

Lokešui pagrobus Kelsę, broliai sparčiai seka jos pėdomis, kadangi kiekvienas iš jų turi po savyje įmontuotą sekiklį. Piktasis magas papasakoja Kelsei apie savo praeitį, apie tai, kaip jis pats nužudė savo šeimą, kad gautų tėvo imperatoriaus amuleto dalį, ir stebėjosi Kelsės "magija", kuri buvo tiesiog auksinio vaisiaus, juodųjų perlų vėrinio ir magiškosios skraistės galių naudojimas. Kelsės ir Lokešo vestuvių metu įsiveržia Renas ir Kišanas ir išgelbėja Kelsę. Kartu jie grįžta į Radžaramų šeimos namus, ir staiga priešais juos atsiranda ponas Kadamas su Nilima. Pasirodo, kad pono Kadamo amuleto dalis, jam bandant išgelbėti Nilimą, juos abu perkėlė į kitą laiką ir pasaulį. Jie ten matė neapsakomai baisių dalykų, bet ponas Kadamas ištrynė anūkės atmintį, kad jai nereikėtų kentėti.

Visiems apsistojus po žvaigždėtu dangumi nakčiai, staiga pasirodo įpykęs Lokešas. Ponas Kadamas priverčia brolius prisiekti, kad jie liks pasislėpę, kol Lokešas pasišalins, nesvarbu, kas benutiktų. Drąsusis vyras bando kovoti prieš piktąjį magą, bet pastarasis, pasitelkdamas trijų amuletų žemės, vandens ir oro galias, sugeba pribaigti poną Kadamą. Kad ir kaip jiems būtų liūdna, trijulė tęsia kelionę, ir, atvykus į Durgos šventovę, sužino, kad jiems reikės keliauti į vietą, vadinamą Pragaru, kur yra aktyvus ugnikalnis, kuris yra Andamanų salose, Bengalijos įlankoje. Negana to, prieš išvykstant į kelionę, Kišanas pasiperša Kelsei. Nors mergina myli jį, ir žino, kad dalelė jos širdies priklauso Kišanui, meilė tarp jos ir Reno yra daug stipresnė ir karštesnė, nors ji neleidžia sau to iki galo pripažinti.

Prieš išvykstant į kelionę, trijulė randa pono Kadamo prieš mirtį parašytą laišką, kuriame jis minėjo, kad būdamas kitame pasaulyje, regėjo jų visų ateitis. Jo auka buvo būtina, kad išsaugotų jų gyvybes. Kadamas rašo, kad Lokešas - nebe vyras, o demonas, ir kad trijulė, kai suras Ugninį lyną, turės pasitikti savo lemtį praeityje, susikaudami su demonu Lokešu.

Visų išleistų serijos knygų viršeliai
Kad pasiektų kelionės tikslą, Renas, Kišanas ir Kelsė turės įveikti neįsivaizduojamą kiekį kliūčių - jie turės įžengti į ugnikalnio vidų, peržengti ugninį fenikso mišką, susitikti su feniksu ir įveikti jo iššūkį - Kelsė turės pereiti per degantį tiltą. Jie turės įveikti milžinišką urvą, kuriame jeigu užmigsi - niekada nebepabusi, turės susitikti su kraujo trokštančiais negyvėliais zombiais ir vampyrais, jos ant vienaragių, nuvyks į dievais apgyvendintą auksinį miestą, kur du galingi dievai kovos su Renu ir Kišanu dėl Kelsės širdies, ir galiausiai, norėdami atsiimti Ugninį lyną, turės pergudrauti chimerą.

Net po to jų laukia ilgas kelias - patekus į praeitį, maždaug trijų šimtų metų prieš mūsų erą laikotarpį, draugai susitiks su deive Durga, kai ji dar nebuvo tapusi deive, ir jos kariuomene. Norint nugalėti, jiems reikės susivienyti ir kartu pulti Lokešą ir jo demonų armiją. Deja, Kelsė turės visiems laikams atsisveikinti su vienu iš tigrų.

Ar Kelsei su Renu ir Kišanu pavyks gauti Ugninį lyną, nugalėti demoną Lokešą ir panaikinti tigrų užkerėjimą? Kurį vyrą pasirinks Kelsė? Tai sužinoti galėsite tik perskaitę šią knygą. 


Mano nuomonė

 „Tigro lemtis"  - labiausiai man patikusi knyga iš serijos „Tigro užkerėjimas". Aš ją skaityčiau vėl ir vėl, nes joje slypinčios emocijos, nuotykiai ir išbandymai, meilė ir pavydas taip įtraukia, kad neįmanoma atsiplėšti nuo knygos. Mane itin džiugina faktas, kad „Tigro lemtis" nėra paskutinė šio ciklo knyga, o Coleen Houck planuoja parašyti ir penktą, be to, pagal knygą statomas filmas. Manau, neatsirastų nei vienos merginos, kuriai nepatiktų „Tigro užkerėjimo" knygos, tad jas perskaityti siūlau visoms be išimties.Ar tau yra tekę skaityti nors vieną šios serijos knygą, o gal jau spėjai perskaityti ir „Tigro lemtį"? Ką manai apie šias knygas? O jeigu dar nesusipažinai su šiomis knygomis, ar po šios apžvalgos norėtum tai padaryti?


4 Komentarai

 1. Atsiprašau , bet išdavei per daug smulkmenų, pvz kad ir Kadamo mirtis. Dabar žinosiu kas manęs laukia skaitant šią knygą.. kitaip sakant - čia yra laabai didelis spoilas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritariu ankstesniai komentuotojai , kad per daug atskleidė,bet sudomino vien dėl vienaragių :D.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Galiu pasakyt kad šita knygų serija ne tik kaip paprastas romanas. Per šias knygas truputi susipažįstama su kitos šalies - Indijos - kultūra. :) Labai įdomios jų mitologinės būtybės, šventės :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pradėjau skaityti ir iš kart nustojau, nes per daug spoilinaii. Tiesiog nenorėjau gadintis malonumo, jei kada skaitysiu šią knygą. O kaip vėliau perskaičiau komentaruose, ne aš viena taip galvoju. Rašymo stilius geras, bet sugadinai visą įspūdį apie knygą. Manau, turėtum atskleisti temą, o ne išnagrinėti siužetą

  AtsakytiPanaikinti