Jasmine Warga „Mano širdis ir kitos juodosios skylės“

Gyvenime pasitaiko tokių knygų, kurios širdyje palieka įspaudą, dėl to knygą prisimename vėl ir vėl. Dažniausiai tokios knygos pakerta skaitytojui kojas ir jis nori, kad ta knyga niekada nesibaigtų. Taip, viena iš tokių yra Jasmine Warg knyga „Mano širdis ir kitos juodosios skylės“. Tai knyga, kurioje spalvų ir jausmų yra kur kas daugiau nei bet kurioje kitoje knygoje.

Knygos autorė Jasmine Warga

Jasmine Warga yra amerikiečių rašytoja, gyvenanti už kelių myliu nuo Sinsinačio, Ohajo valstijoje. „Mano širdis ir kitos juodosios skylės“ yra pirmasis rašytojos romanas, kurį ji ėmėsi rašyti mirus jos artimam draugui. J.Warga prisipažino, kad ši knyga jai padėjo suvaldyti jausmus, užplūdusius po draugo mirties. Pats pasakojimas, kaip teigia rašytoja, yra apie žmones, kurie tave supranta, atsiranda tavo gyvenime, kai mažiausiai jų tikiesi.

Rašydama šią knygą J.Warga vylėsi, kad padės atkalbėti ir pakeisti daugelio paauglių planus apie savižudybę, apie ką šioje knygoje kalbama labai garsiai. Autorė garsiai skatina visus, kurie galvoja apie savižudybę, su kažkuo pasikalbėti ir taip padėti sau. 
Knygos siužetas
Jasmine Warga knyga yra apie šešiolikametę Uzelę, kuri galvoja apie savižudybę dažniau negu valgo. Jos tėvas prieš 3 metus padarė baisų nusikaltimą, už kurį dabar kenčia Uzelė, nes visi aplinkiniai šnibždasi jai už nugaros lyg kaltindami pačią Uzelę dėl to, ką padarė jos tėvas.

Po tėvo nusikaltimo paauglė persikraustė gyventi pas motiną, kur be jos gyvena dar 2 patėvio ir motinos vaikai. Uzelės mama vos įstengia žvilgtelėti į dukrą, tad ji yra viena prieš visą pasaulį. Šešiolikametė dirba "Tankerio rinkodaros idėjų" paslaugų centre, kur gali naudotis nemokamu internetu ir šią progą išnaudoja spoksodama į „Sklandaus pasitraukimo“ internetinę svetainę. Čia ji praleidžia didžiąją darbo dalį, nes klientai bijo su ja kalbėti dėl jos tėvo, tad paauglė žvilgčioja į „Savižudybės partnerių“ skiltį bijodama, jog jai neužteks drąsos nusižudyti vienai. Skiltyje Uzelė atranda Romaną, šešiolikametį, kuris  taip pat ieško partnerio nusižudyti. Romaną savižudybei paskatino šeimos tragedija, dėl kurios jis ligotai kaltina save.

Uzelė su Romanu yra du skirtingi vandens lašai, kurie ima vis dažniau ir dažniau susitikinėti. Uzelė pastebi, kad ji pamažu jaučia vis mažesnę trauką savižudybei, o vis didesnę meilę Romanui. Susitikimai pamažu pradeda pildyti jų sielas gyvenimišku džiaugsmu ir mergina ima abejoti, ar dar nori šokti kartu su Romanu į Ohajo upę. Tačiau Romanas nenori nė svarstyti apie galimybę likti bei gyventi, tačiau merginos ryžtas ir meilė Romanui bet kokia kaina bandys sugriauti šio sprendimo sienas.

Mano nuomonė
Mano nuomone, ši knyga yra kažkas ypatingo. Joje su trupučiu sarkazmo, linksmumo ir liūdnumo gali rasti visko! Labai aiškiai yra dėstomi veikėjų jausmai, jų išgyvenimai ir tai, ką jie jaučia iš aplinkos. Tai yra vienas iš tų romanų, kuriuos prisiminsiu dar ilgai, nes verčiant paskutinį puslapį, pagalvojau “Kodėl negali būti dar?“. Ši meilės istorija yra originali, todėl atmintyje įsirėžė giliau. Du jaunuoliai, kurie net neplanavo įsimylėti, nes jų planai buvo visiškai kitokie. Be to, jų meilės istorija sustiprino jų ryšį su šeima ir abu daug ką pakeitė. Meilės galia sugebėjo juos priversti artimiau bendrauti su tėvais, ieškoti ir bandyti, apie ką anksčiau net minties nebuvo.

Pastebėjau, kad veikėjų charakteriai taip pat labai pakito. Pradžioje abu veikėjai norėjo tik vieno dalyko - nutraukti sau gyvybę, tačiau galop jiedu ėmė domėtis skirtingais dalykais, kitaip žvelgti į pasaulį ar bent jau bandyti. Tai įrodo, kad žmogus yra kintanti būtybė ir jeigu esi vienoks, nereiškia, kad negali būti kitoks. Šitą mintį autorė akcentavo gana garsiai.

Knygoje daug kartų minima savižudybė. Pačioje knygos pradžioje tai buvo vienintelis kelias, tačiau verčiant puslapius teko pastebėti, kad tas kelias siaurėja. Rašytoja puikiai įrodė, jog savižudybė nėra išeitis, o meilės galia yra didžiulė ir nenugalima!

Gal skaitei šią knygą? Galbūt planuoji ją perskaityti? 

Pasidalink savo nuomone su TD!


13 Komentarai

 1. Nesu skaiciusi sios knygos bet po tavo straipsnio iskarto jau Norejau kuo greiciau ja isigiti.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mane erzino sakiniai su ta pačia mintimi,bet kitaip parašyti. Pvz: "atkalbėti ir pakeisti daugelio paauglių planus apie savižudybę, apie ką šioje knygoje kalbama labai garsiai" "Knygoje daug kartų minima savižudybė.". Ahh :D
  Ir man buvo ta mintis tokia "wow", kodėl tau TAAIP patiko ši knyga? Ta prasme esu skaičius ir žymiai geresnių, taigi šita tikrai nebuvo "wow".
  Na gerai, pripažystu, jog puslapiai vertėsi greitai, bet tai nebus ta knyga kuria dar skaityčiau ir skaityčiau ar plius rekomenduočiau su prierašu "ou mai gad, toookia tobula, BŪTINAI turi paskaityti"

  AtsakytiPanaikinti
 3. Prisidedu prie tų, kuriuos sudomino ši knyga. Atrodo gana įdomus, nors ir nuspėjamas siužetas. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Brigita, labai džiaugiuosi ir tikiuosi, kad knyga tau patiks!

  Violeta, turiu priimti tavo nuomonę, tačiau pasakysiu, kad savižudybė nėra dalykas, apie kurį turi būti kalbama mažai ir labai tyliai. Vedant rubriką "Tiesiu pagalbos ranką" teko susidurti su tokiu atveju, tad tikrai žinau, jog žmonėms, norintiems nusižudyti yra sunku ir reikalinga pagalba, todėl labai akcentavau šį dalyką. Knyga gali jiems padėti.
  Man ši knyga tikrai PATIKO. Kiekvieno žmogaus skonis yra skirtingas, todėl tu neturėtum galvoti apie tai, kuo ši knyga mane taip sudomino. Man ji buvo tiesiog labai paprasta, nuoširdi, prasminga ir tikra. Knygos tikrumas mane sužavėjo. Skaitydama bandžiau įžvelgti save, apmąstyti veikėjų elgesį ir knygoje pamatyti kažką daugiau, nei įmanoma pamatyti "greitai verčiant puslapius".

  Vilija, pritariu tau, nes siužetas yra tikrai nuspėjamas, tačiau pabaigoje buvo kitoks vingis.. Žinoma, sužinosit tik perskaičiusios ;)
  Sėkmės, merginos!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Savižudybės tema man labai labai įdomi. Pačiai teko susidurti ne su vienu žmogumi, galvojusiu ir bandžiusiu tai padaryti. Ir pati turėjau labai sunkų periodą savo gyvenime. Esu dalyvavusi ne vienoje paskaitoje šia tema ir labai noriu padėti žmonėms bandžiusiems arba ketinantiems nusižudyti. Nebloga apžvalga. Bet jei ne pati knygos tema, kažin ar žūtbūt norėčiau knygą po tavo apžvalgos perskaityti :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Maciau sia knyga bibliotekoje, tai pasirysiu per kita apsilankyma ja ciupti. Saunuole! Pavaryk, Skirmantuk! :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gabija, tu apie šią knygą sužinojai iš mano apžvalgos, tai kaip gali sakyti, kad po jos nenorėtum skaityti knygos? :D Atleisk, bet čia buvo logikos bomba, nes būtent aš tau papasakojau apie šią knygą, pristačiau temą, pakomentavau ją ir taip toliau, tačiau tu teigi, kad ne dėl jos imsi knygą į rankas... :D Visgi, labai dėkoju :) Pirma apžvalga, tad tikiu, jog ateityje bus kur tobulėti šioje srityje.
  Migle, labai džiaugiuosi. Ta knyga iš tiesų verta dėmesio. ;)
  P.s jeigu kreipiesi "Skirmantuk", tai turėtum žinoti, kad kreipiesi į vyrą... Mažybinės formos gali būti klaidingos. :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Na aš nesuprantu, kur tu logikos nematai. Gal čia tik prisikabint norėjai. Vis dėlto, jei su teksto suvokimu prastai, tai paaiškinsiu smulkiau. Tu įžangoje teigi, kad ši knyga palieka ,,įspaudą" ir pan. Bet tu savo apžvalga to neįrodai. Neįtikini skaitytojo (šiuo atveju manęs). Tai ir turėjau omenyje. Jei man nebūtų įdomi pati savižudybės tema, man atrodytų, kad tai eilinė meilės istorija. Tik šiek tiek keblesnėje situacijoje. Ir pamačiusi šią knygą bibliotekoje, sudvejočiau, skaityti ar ne :) O tobulėjimui ribų nėra. Praktika praktika praktika ir viskas bus gerai

  AtsakytiPanaikinti
 9. Vistiek pasilieku savo nuomonę, jog tu tą knygą imtum, nes norėtum pati ir mano aprašymas padėjo tau šia knyga susidomėti. Juk kaip ir minėjau Violetai - savižudybė aiškiai akcentuojama knygoje, ką PABRĖŽDAVAU RAŠYDAMA. Be to, remiantis savižudybės tema ir buvo parašyta ši knygą, KĄ AŠ BANDŽIAU PASAKYTI SKAITYTOJAMS remdamasi rašytoja ir savo pačios nuožiūra. Violeta net pridūrė savo nuomonę, jog akcentavau galbūt ir per dažnai. Taigi, temą pristačiau, o tu susidomėjai, nes tema buvo savižudybė + meilės galia...
  Turiu paneigti, jog knygoje aprašoma eilinė meilės istorija. NE, paskutinė knygos siužeto pastraipa įrodo, jog jų meilė ne eilinė. Šie du jaunuoliai aiškiai nekovojo už gyvenimą, tačiau galiausiai Uzelė nusprendė kovoti ir padėti tą padaryti Romanui, kuris nenusiteikęs tam.
  Galiausiai - ar buvai ieškojusi žmogaus, su kuriuo eitum kartu žudytis, jog nepritrūktu drąsos to padaryti vienai?
  P.s su teksto suvokimu man sekasi puikiai :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. .... :D aš tau visą laiką ir bandau paaiškinti, kad NE NESUDOMINTUM IR NESKAITYČIAU, jei savižudybė mane domintų taip pat kaip kovos menai. O man jie dzin. Perskaitau visas knygas, jei užsimenama nors kiek apie savižudybę, nes man tai įdomu. Net jei ir visas kitas knygos aprašymas visiškai nesudomina. Kaip buvo ir šįkart. :D

   P.s. tarkim tu geriau žinai, kas mane sudomina, o kas ne ir baigiam kalbą, nes jau juokas pro ašaras

   Panaikinti
 10. Skirmante, priimu tavo kontrargumentą kaip šios diskusijos pabaigą. :)
  Bėje mano vardą rašai klaidingai. Tai labai nemandagu kaip rašytojai.
  Mano vardas Vijoleta.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Atleisk, kartais sunku atskirti slapyvardžius ir tikruosius vardus. Mane suklaidino tai.

  AtsakytiPanaikinti